Ben napacağim :( ?

Para verme noktasinda bir sorumlulugunuz yok zor durumda para istedi verebilirsiniz bunu ailesine soylemeyi dusunmeniz mantikli degil. Bebegi aldirir sonra bu adamla gorusmeye devam eder iste ozaman herkese herseyi anlatabilirsiniz

Üzgünüm ama çocuk aldırma sürecinin vebaline ortak olun diyemeyeceğim. Bir yetişkin istiyorsa tabi ki sek...s yapabilir ama korunmasız ve sorumsuzca olunca iş değişiyor. Burada hep özgürlük, sağlıklı bir cinsel hayat, kadın da erkek de eşit haklara sahip olmalı diye konular yazılıyor-çiziliyor. Ama sonuç olarak yetişkin ergen çok etrafta özgürlük başka canları etkilemediği sürece sizin için var. E bu işten en çok etkilenecek doğmamış bir hayat ve bu vebali alacak kadın. Kimsenin cinsel hayatı beni ilgilendirmez ama kadının dünyaya bir can getirme kabiliyeti olduğu ortada. E bu donanımla yaratılmışken nasıl bu kadar bencil hareket edebileyorlar anlamıyorum. Cinsellik zevk aldığınız kadar büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Arkadaşınız boşanmış ama aynı evlenmeden önceki hayatını sürdürerek yine evlilik dışı korunmadan hamile kalmış. O zaman bir cesaret söyleyip evlenip doğurmadı mı? Şimdi niye aynı yolu izlemiyor? Kusura bakmayın ama ben para vermezdim, çocuk aldırma sürecinde de bulunamazdım. Bunun yerine eski eşe peki çocuk seninse ve doğduktan sonra ispatlarsa ne yapacaksın diye bi sormak lazım. Ayrıca ispatlarsa arkadaşınız eski eşten yine nafaka talep edebilir. Girdiği ilişkinin sorumluluğunu alıp ailesiyle konuşsun. Ağlasın sızlasın. Aile her durumda kabul ettiği için kızacaklarını ama kabulleneceklerini düşünüyorum 🤔

Yani kardesleri cok düşkün ablalarına cok kızarlar ama onlar hallederler belki dedim offff sanirim yardim edeceğim görmezden gelemiyorum. Tek istediğim düzelmesi su an ck pişman davranıyor ama bilmiyorum
Sakin ailesine söylemeyin, işleri iyice çıkılmaz hale getirirsiniz hem kendiniz hem onun için

Talihsizlikleri anlarım.
Ama bunca sorumsuzluğu anlamak çok zor.

Kendisine sorar mısınız?
Ne zaman sorumluluk almayı düşünüyormuş?
Başlangıç için iyi bir zaman.

Geçsin ailesinin karşısına.
Bu bu haltları yedim.
Son kez destek olun diye ağlasın sızlasın.

Yalana yürek var.
Başına gelen onca işe rağmen korunmasız seks ile risk almaya yürek var.
Ailesinin karşısında dürüst olmaya yüreği yok mu?

Talihsizlikleri anlarım.
Ama bunca sorumsuzluğu anlamak çok zor.

Kendisine sorar mısınız?
Ne zaman sorumluluk almayı düşünüyormuş?
Başlangıç için iyi bir zaman.

Geçsin ailesinin karşısına.
Bu bu haltları yedim.
Son kez destek olun diye ağlasın sızlasın.

Yalana yürek var.
Başına gelen onca işe rağmen korunmasız seks ile risk almaya yürek var.
Ailesinin karşısında dürüst olmaya yüreği yok mu?
Valla dedim ama annesinin hasta oldugu için kaldıramayacağını hadi kaldırsa agresif oldugu için hem o adama zarar vereceğini ailesinin onun yüzünden mahvolacagini düşünüyor

Çocuğun eski eşten olduğuna eminse aldırmasın.
Babalık testi yaptırırlar.
Adam çocuk kendisinden olsa da kabul etmeyecek mi?

Sanmam. Ya etse de o evde şiddet gorur evlensinler yeniden mutsuz berbat bir evlilikleri olur
Gene de ikinci çocuğu yapmışlar birlikte bu ikisi. Derdi sana düştü şimdi.
Adama diyecek ki, bu çocuk senin.
Aldırmamı istiyorsan yardım edeceksin.
Çünkü benim maddi imkanım yok.
Etmezsen bu çocuk dünyaya gelecek sana babalık davası açıcam.
Sen karışma yapmayı biliyorlar ne yapacaklarsa kendileri yapsın.

Yakinindan kiyisindan bulasmayin bu mevzuya. Boyle bir insanla da arkadas olmayin. Insan hic mi ders cikarmayi bilmez yasadiklarindan. Degisik bir insanmis arkadasiniz. Yazik o anaya.. yine uzulen o olacak.

Arkadaşınızı yargılayıp sonradan arkadaşlığı kesebilirsiniz ama madem bu kadar hatırı var ve madem böyle çaresiz bir durumda, bence o parayı vermeniz lazım. Siz borç vermeseniz de o bebeği bir şekilde aldırmaya çalışacak zaten, yani sizin kürtajla ilgili düşüncelerinizin olacak durumla bir ilgisi yok. Ben olsam tamamen tiksindiğim bir hata yapsa bile şu an ki zor durumdan kurtulması için o parayı veririm. Ama hayatına çeki düzen vermesi gerekirken böyle saçmalıklar yapan insan beni yorar arkadaşlık edemem yani. Taktırsın bir spiral öyle yaşasın bari

Yargilamayin,kendi deger yarginizla bakmayin duruma ,varsa paraniz verin ,karar onun,kadin bir hata yapmis ,2 .mi olsun ?
Ayrica araniza mesafe koyun ,hayati cok karismis ,bi suru insan girmis hayatina

Cok onemli bir sorunum var. Kardes bildiğim çok yakin arkadaşım su an berbat bir durumda ve benden yardım istiyor. Durum su kadın 32 yaşında evlenip boşanmış bir çocuk annesi . Yıllardır tanirim hep ic içeyiz babası öldü bir annesi var annesi de cok agresif sinirli. Kardesleri de var. Olay su maalesef bu arkadaşım yillar önce hamile kalıyor ve sonra evleniyorlar. Severek de evlendiler. Ama aile paramparça oldu annesi hastaneye kaldırıldı yine de mecbur dediler evlendirdiler. Ama adam arkadasima sert davranmaya başladı, hakaretler, vurmaya kalkmalar falan. Boşandılar arkadaşım annesinin yanına dondu yıllardır orada. Ama eski eşi peşini bırakmadı benim arkadaşım da onu hep cok sevmis hala kandi ona. Gidip beraber olmuşlar ve simdi yine hamile. En kötüsü de su ki arkadaşım bu süreçte başkalarıyla görüşmüş adam da bunu görünce o çocuk benden degil demis. Aldır demis. Arkadasim zaten ailesine olanları anlatamıyor evlerini açtılar kapının önüne koyarlar biliyorum ve çocuk var ortada bir yandan nasil böyle bir hata yapar zaten yapmissin. Psikolojisi hiç iyi değil. Benle ilgili olan kisma gelelim ailesine söylemeden cocugu aldıracak adam kabul etmiyor. Para da vermiyor benim drgil belki diye. Benden para istedi. Acikcasi ben böyle bir şeye ortak olmak istemiyorum. Cok severim ama olmaz kardeşinle paylaş dedim. Yüzüne bakamam kardeşi de dindar biri asla buna bulaşmaz her şey alt ust olur. Seni de bu günaha sokmak istemiyorum ama çok çaresizim param yok dedi. Ben napayim simdi ailesine kardeşine ben mi desem ikna mi etsem adam ise yaramıyor sadece takip ediyor kimle görüşüyor diye. Ah bir çocuk yok olacak. Cok üzülüyorum. Kendi buyutse aldırmasa diyorum nasıl br yol gostermem lazim ona. Off cok üzülüyorum ben napicam para vermeli miyim bilmiyorum cok derdime koştu benim hakkini ödeyemem kendi ailemden daha aileyi bana. Napmaliyim
Birlikte olduğu adamla konuşmaya çalış eyerki gerçekten bebek ondansa adamı ikna edin olmadı denea testi yapsınlar iki türlüsüne kadın perişan olucak ben şunuda anlamadım kadının aylesi öğrenirse yine bu ilişkiye izin vericeklermi ben pek bişey anlamadım🤔

kendi adıma konuşursam asla yargılamıyorum ama ben ortak olmak istemezdim.
birinci kez olması hata ama ikinci kez yapılan tercihtir. öyle tercih etmiş, sorumsuzluk etmiş.
tekrar birlikte yaşasalar o evde şiddet görür diyorsunuz ama şiddet gördüğü biriyle cinsel ilişki yaşayabiliyor ve bundan şikayet etmiyor sorun gördüğü ise hamile kalmak. kalmasa eminim ki eski eşiyle ilişki yaşamaya devam edecek
bilemiyorum. alabiliyorsa parayı başka birinden alsın siz vicdan yapacaksanız.

Cok onemli bir sorunum var. Kardes bildiğim çok yakin arkadaşım su an berbat bir durumda ve benden yardım istiyor. Durum su kadın 32 yaşında evlenip boşanmış bir çocuk annesi . Yıllardır tanirim hep ic içeyiz babası öldü bir annesi var annesi de cok agresif sinirli. Kardesleri de var. Olay su maalesef bu arkadaşım yillar önce hamile kalıyor ve sonra evleniyorlar. Severek de evlendiler. Ama aile paramparça oldu annesi hastaneye kaldırıldı yine de mecbur dediler evlendirdiler. Ama adam arkadasima sert davranmaya başladı, hakaretler, vurmaya kalkmalar falan. Boşandılar arkadaşım annesinin yanına dondu yıllardır orada. Ama eski eşi peşini bırakmadı benim arkadaşım da onu hep cok sevmis hala kandi ona. Gidip beraber olmuşlar ve simdi yine hamile. En kötüsü de su ki arkadaşım bu süreçte başkalarıyla görüşmüş adam da bunu görünce o çocuk benden degil demis. Aldır demis. Arkadasim zaten ailesine olanları anlatamıyor evlerini açtılar kapının önüne koyarlar biliyorum ve çocuk var ortada bir yandan nasil böyle bir hata yapar zaten yapmissin. Psikolojisi hiç iyi değil. Benle ilgili olan kisma gelelim ailesine söylemeden cocugu aldıracak adam kabul etmiyor. Para da vermiyor benim drgil belki diye. Benden para istedi. Acikcasi ben böyle bir şeye ortak olmak istemiyorum. Cok severim ama olmaz kardeşinle paylaş dedim. Yüzüne bakamam kardeşi de dindar biri asla buna bulaşmaz her şey alt ust olur. Seni de bu günaha sokmak istemiyorum ama çok çaresizim param yok dedi. Ben napayim simdi ailesine kardeşine ben mi desem ikna mi etsem adam ise yaramıyor sadece takip ediyor kimle görüşüyor diye. Ah bir çocuk yok olacak. Cok üzülüyorum. Kendi buyutse aldırmasa diyorum nasıl br yol gostermem lazim ona. Off cok üzülüyorum ben napicam para vermeli miyim bilmiyorum cok derdime koştu benim hakkini ödeyemem kendi ailemden daha aileyi bana. Napmaliyim
Böyle bir konuda ben yardım etmezdim herkesin kendi fikri kendine herkese saygı duyarım ben kürtajı doğru bulmuyorum onun günahına ortak olmazdım

X