Ben ne yapmaliyim sizce?

hiç kullanılmasa bile eşyalar böyle oluyor mu ?
Oluyor cnm bir akrabamız ayrıldı eşinden yıllarca bekledi eşyaları durduğu yerde yıprandı . kiraya vermen senin için daha avantajlı kontrata eşyalarını yazarsın bir hasar oluştuğunda ödemek zorunda kalırlar . tanıdık kiracı bulabilirsen 100 lira aşağı ver ama tanıdığa kiraya vermeye çalış derim temiz kullanmaya çalışır en azından...

Kızlar benden de bir dert gelsin aslında dert mi ne onuda bilemedim..

canım sıkkın moralim bozuk şuan, bdv de acılan konu içlerine ufak tefek kendimle ilgili bazi şeyler paylaşıyorum...mesela boşanmış olmamla ilgili evet ayrıldım şuan annem babam ve kardesimle yaşıyorum...bana aitte bir evim var tamda sorunum derdim bu iftar sonrası eve gittik kardeşimle iki aydır falan gitmiyordum. Gidince üzülüyorum eşyaları falan görünce eskiler aklıma geliyor neyse...dondurucu da bir şeyler vardı ihtiyaç oldu eve gittim odaları gezerken benim ev üst katta çatı akmış boyalar kabarmış yatak odasının yatağa halıların üzerine boyalar dökülmüş nasıl canım sıkıldı nasıl moralim bozuldu. Yöneticiye apartman görevlisine telefon açtık geldiler baktılar çatıyada baktılar.sabah daha net bakalım dediler gittiler.bizde eve geldik

yol boyunca kardeşimle konuştuk evim bir buçuk yıldır duruyor eşyalarıyla arada gdiip bakıyorum her ay aidat yakıt gider oluyor
kiraya versek dedik önceden eşyalara kıyamadım çünkü hiç kullanımadi ama artık eşyalar evi ev eşyaları bekliyor

sorum şu arkadaşlar kiraya verirsem eşyalimi vereyim ?Daha mi getirisi olur?

yok eğer eşyalı kira olmasa diyelimki bu eşyaları satsam ne kadara satılır ?

yada pare dursun biraz daha mi dersiniz bilemedim karasız kaldım sizce hangisi daha mantıklı...
Canım ben 6 yıl önce bu eve taşındığında kısmı esyaliydi.sonra kendime yeni eşyalar aldım.ev sahibi fazlalıkları aldı.suan çok az eşyası var evde kullanılmıyor.
Benden önceki kiracılar eşyaları maf etmiş.guzelim eşyalar kullanılamaz hale gelmiş birde bunu düşün.
Eşyaları kiralarsan 500 ise 600-650 lira kiraya verebilirsin mesela.
Satmak gerçekten yok pahasına olur.ogrenciler de evlerinde oldukları için 2. Elciler çok ucuza alır.bazilari hiç almıyor.
Bence eşyalı vereceksen aile olsun.kontrata eşyaları tek tek yaz.durumlarini not al.sonradan çok sorun çıkabilir.
Birde atıyorum ilerde kiracı yeni makina aldık bunu alın diyebilir ben demiştim mesela onu da düşün canım.

ev değil bu ev evlendiğin ev değil boşanma sonrası şuan ki evi aldık buraya taşındım aileme yakın
eşyalar uzuyor beni bi emekle hayalle nişanlıydik beraber gidip beğendik aldık o yüzden eşyalar içimi acıtıyor

Eşyalar sizi mutsuz ediyorsa, eşyalardan kurtulun. Nereye kadar taşıyacaksınız bu eşyalı mutsuzluğu. Zaten o hayaller yıkılmış. Herşeyi geride bırakmanın zamanı gelmiş. Eşyalarla birlikte eski hayallerinizden de kurtulmuş olup, yenilerine yer açarsınız.

Aynen buda olabilir
bunu da düşünücem
anneme babama dedim ki oturma gurubunu getirelim bizim mutfak masa sandelleti eskidi benim evden yenisini getirelim dedim
annem istemem diyor haklı bir şeyse diyemiyorum
2+1 bunuda düşüneyim
Teşekkür ederim
sen eşyaları getirelim kullanalım dediğine göre olumsuz etkilenmiyorsun bu durumdan.
ben olsam görmek istemem. ama böyle bir tramva gibi üzücü bir şey hissetmiyorsan o zaman evi eşyalarla kiraya verebilirsin.
ama yok eşyaları gördükçe üzülüyorsan ben olsam satarım. kaç liraysa önemi yok sonuçta zararına da satsan o aradaki para miktarı insan psikolojisinden daha değerli olamaz.

sen eşyaları getirelim kullanalım dediğine göre olumsuz etkilenmiyorsun bu durumdan.
ben olsam görmek istemem. ama böyle bir tramva gibi üzücü bir şey hissetmiyorsan o zaman evi eşyalarla kiraya verebilirsin.
ama yok eşyaları gördükçe üzülüyorsan ben olsam satarım. kaç liraysa önemi yok sonuçta zararına da satsan o aradaki para miktarı insan psikolojisinden daha değerli olamaz.
çok doğru psikolojim o zamanlar iyibdegildi birden eviminyuvami dagitmak istemedim
sonra esyalara kıyamadım
ama artık yeni bir yol daha çizmek gerekiyor
böyle olmayacak

Canım ben 6 yıl önce bu eve taşındığında kısmı esyaliydi.sonra kendime yeni eşyalar aldım.ev sahibi fazlalıkları aldı.suan çok az eşyası var evde kullanılmıyor.
Benden önceki kiracılar eşyaları maf etmiş.guzelim eşyalar kullanılamaz hale gelmiş birde bunu düşün.
Eşyaları kiralarsan 500 ise 600-650 lira kiraya verebilirsin mesela.
Satmak gerçekten yok pahasına olur.ogrenciler de evlerinde oldukları için 2. Elciler çok ucuza alır.bazilari hiç almıyor.
Bence eşyalı vereceksen aile olsun.kontrata eşyaları tek tek yaz.durumlarini not al.sonradan çok sorun çıkabilir.
Birde atıyorum ilerde kiracı yeni makina aldık bunu alın diyebilir ben demiştim mesela onu da düşün canım.

canım benim istenkiraci var kiracı var eşyaları mahetip iyice elimde kalacak hale gelenden galiba saticam
sonuçta o eşyalar illaki eskiyecek o zaman çöpe atmaya bile değmezken en azından şimdi azda olsa para tutucak
öyle düşünüyorum şimdi bilmem yanlışmıyım

eşyalı verin ve depozito alın eğer eşyalarınıza zarar vermemişse depozitosunu vereceğinizi söyleyin

Oluyor cnm bir akrabamız ayrıldı eşinden yıllarca bekledi eşyaları durduğu yerde yıprandı . kiraya vermen senin için daha avantajlı kontrata eşyalarını yazarsın bir hasar oluştuğunda ödemek zorunda kalırlar . tanıdık kiracı bulabilirsen 100 lira aşağı ver ama tanıdığa kiraya vermeye çalış derim temiz kullanmaya çalışır en azından...
kahvecim kiraya vericem her ay götürüsü oluyor galiba eşyaları saticam sabaha kadar fikrim degismezse

Aileme dedim annem ben onun bir iğnesini istemiyorum dedi
Şat yada ver kiraya o sana kıydı sen eşyaya kıyamıyorsun dedi haklı da

Canım benim teşekkür ederim evi öyle gÖrünce iyiden üzüldüm ama böylede olmuyor bir işe yaramalı ev ama nasıl yapican bilemedim
Aslında bu acıdan baktığında dagıtsan dahami iyi olur diye dusundum bir an.. Cunku onları gordukce hep boyle uzuleceksin.

Siz eşyalı vermeyin bence. Bir şey gelse başlarına çok üzülürsünüz. Bu kadar anlam yüklemeyin eşyalara.
Eşyalı kiralayan kiracı sizin hatrınıza oturmuyor sonuçta parasını, depozitosunu veriyor.

Yorumlardan birinde de nasılsa iki öğretmen oturur demiş biri kendi evi için. Keşke bu mantık azalarak bitse. Evlerin değeri sırf bu yüzden gereksiz bir şekilde arttı bazı bölgelerde 😑

İkinci el eşya sattığınızda pek fazla getirmez ancak eşyalı kiraya verilen evden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam eşyalarıyla birlikte kiraya veririm.

Siz eşyalı vermeyin bence. Bir şey gelse başlarına çok üzülürsünüz. Bu kadar anlam yüklemeyin eşyalara.
Eşyalı kiralayan kiracı sizin hatrınıza oturmuyor sonuçta parasını, depozitosunu veriyor.

Yorumlardan birinde de nasılsa iki öğretmen oturur demiş biri kendi evi için. Keşke bu mantık azalarak bitse. Evlerin değeri sırf bu yüzden gereksiz bir şekilde arttı bazı bölgelerde 😑
ilk başta evet kıyamadım dediginiz gibi anlam yükledim belki heves belki hiç kullanamadığım için ama şimdi nereye kadar kıyamayım dur dur olduğu yerde eskiyecek eşya
eşyalı verdiğimde kira getirisi fazla olucak sadece şunu düşünüyorum kiracı hor kullanırsa o eşyalar iyiden degersizlesecek o zamanda satsan da atsanda bir işe yaramiyacak şimdi yeniyken hiç kullanilmamusken satılsa daha iyi olur mu
burda kararsız kaldim

İkinci el eşya sattığınızda pek fazla getirmez ancak eşyalı kiraya verilen evden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam eşyalarıyla birlikte kiraya veririm.
ramazan ayı geçsin inşallah bugün çatıdan akan yer neresi bakılacak öyle yada boyke vericem kiraya bir buçuk yıldır bis ev ancak masrafı var

Eşyaları odanın birine kilitleyip, eşyasız 2+1 olarak da kiraya verebilirsiniz eğer eşyaları sonradan kullanırım derseniz.
bu şekilde 2 yıl kirada oturdum. ev sahibim Almanya'da yaşıyordu akrabaları onun eşyalarından benim işime yarayacakları bana sattı koltuk takımı ve beyaz eşyayı, hatta sıfır fiyatına aldık diyebilirim.

kalan eşyalarını da bir odaya kapattı ben evi 2+1 olarak kullandım. kapıyı kilitlemeyin eşyalarınız ziyan olmasın ben havalandırırım dedim düzenli camını kapısını açtım, hiç de bir şey olmamıştı ben çıkarken.

X