Ben ne yapmaliyim sizce?

eşyalar eskiyince iyice elimde patlamasın bide o var

ama eşyaya kira vermek te çok doğru mantık sabaha kadar eşyasız vereyim dedim şimdi asyalı
kafam kazan
Eşyaya çok ta anlam yüklememek lazım,acı tatlı anıları var mutlkada en azından kiraya verince gözün görmeyecek onları.

bu şekilde 2 yıl kirada oturdum. ev sahibim Almanya'da yaşıyordu akrabaları onun eşyalarından benim işime yarayacakları bana sattı koltuk takımı ve beyaz eşyayı, hatta sıfır fiyatına aldık diyebilirim.

kalan eşyalarını da bir odaya kapattı ben evi 2+1 olarak kullandım. kapıyı kilitlemeyin eşyalarınız ziyan olmasın ben havalandırırım dedim düzenli camını kapısını açtım, hiç de bir şey olmamıştı ben çıkarken.
bu seçenekte var bide evde kiler bölümü var zaten kiraya verince mutfak eşyalarını o kilere koymayı düşünüyorum tabak tencere ıvır zıvır nasılsa onlar kokmaz bozulmak

genelde eşyalı kiraya ver diyenler fazla kararsızlık ne kötü bir şey
inşallah daha net olurum ve en hayırlısı neyse onu yaparim

Yazılmış zaten eğer eşyaları satmaya kalkarsan yok pahasına gidiyor ama illa eşyalardan da kurtulmak istiyorum dersen eşyaları satarsın parasını önemsemeden.
Eşyalar sorun değil de dersen eşyalı kiralarsın.

Dediğim gibi normal de 1.000 tl kiraysa, sen 1.200 tl ye verirsin.

Eşyaya çok ta anlam yüklememek lazım,acı tatlı anıları var mutlkada en azından kiraya verince gözün görmeyecek onları.

olmaz mi beraber gidip beğenmiştik büyük bir hevesle
sonrası zahir oldu zaten o yüzden evime sık sık gitmiyorum görmeyin diye
dün gece bir soğukluk geldi demek herşeyin bir zamanı var vazgeçtim eşyasından herşeyden artık kàra bakıcam

olmaz mi beraber gidip beğenmiştik büyük bir hevesle
sonrası zahir oldu zaten o yüzden evime gidip sık sık gitmiyorum görmeyin diye
dün gece bir soğukluk geldi demek herşeyin bir zamanı var vazgeçtim eşyasından herşeyden artık kàra bakıcam
Bir hevesle alıyorsun o kadar eşyayıda kullanırız diye,bazende böyle durumlar olunca için acıyor tabi.
Boşver eşyayı sen gelen kara bak o daha önemli artık..

Yazılmış zaten eğer eşyaları satmaya kalkarsan yok pahasına gidiyor ama illa eşyalardan da kurtulmak istiyorum dersen eşyaları satarsın parasını önemsemeden.
Eşyalar sorun değil de dersen eşyalı kiralarsın.

Dediğim gibi normal de 1.000 tl kiraysa, sen 1.200 tl ye verirsin.

keşke daha önce yapsaydım boşu boşuna bir buçuk yıldır bekletiyorum
ama artık vazgeçtim herşeyden vericem gitsin kira parası birikim yapar yatırım yaparım bur buçuk yıldır 1000 tl vereydim 15 16. Tl birikmişti bike
aklıma tüküreyim

keşke daha önce yapsaydım boşu boşuna bir buçuk yıldır bekletiyorum
ama artık vazgeçtim herşeyden vericem gitsin kira parası birikim yapar yatırım yaparım bur buçuk yıldır 1000 tl vereydim 15 16. Tl birikmişti bike
aklıma tüküreyim

Öyle canım geri dönüşü yoksa eşyayı düşünme.
Ver gitsin.

Annenizin eşyaları çok yeni değilse kendi eşyalarınızla değiştirin annenizdekileri ucuza satsanız da olur
Ben olsam öyle yapardım ve geri kalan eşyaları da satardım
Çünkü kiraya versem o kiracı hor kullansa evden çıkınca o eşyalar yine başıma kalmış olur
Hem de şu zamanda eşyalı eve aile gelmez, kiracı seçerken de titiz olurdum şahsen
Eşyaları satıp akan çatıyı falan onarırdım o parayla sonra da boş evi kiraya verirdim

Annenizin eşyaları çok yeni değilse kendi eşyalarınızla değiştirin annenizdekileri ucuza satsanız da olur
Ben olsam öyle yapardım ve geri kalan eşyaları da satardım
Çünkü kiraya versem o kiracı hor kullansa evden çıkınca o eşyalar yine başıma kalmış olur
Hem de şu zamanda eşyalı eve aile gelmez, kiracı seçerken de titiz olurdum şahsen
Eşyaları satıp akan çatıyı falan onarırdım o parayla sonra da boş evi kiraya verirdim

çatı için bugün öğle sonu usta gelip bakicakmid akşam karanlıkta göremediler
çatıda yalıtım var aslında ama güneş enerjisi yapmış olabilir dediler

anneme dedim annem evini 4 yıl evvel yeniledi ama arka oda var ordaki eşyalar eski bende dedim orayı yeniliyelim diye annem ben onun eşyasını istemem iğnesi girmesin dedi halen çok kızgın

eşyalı versem evet bu çok iyi olur bununda dediginiz gibi bende yazdım bir kullanırlarsa eşya iyiden elimde kalır mesela şuan yatak odası 1000 tl satılsa gelecek yıl eskiyecek 200 tl bilete gitmeyecek o zaman ben ne yapicam

1 ay once gorev icin 6 ayligina Anadolu’ya tasindik. Kurum, site icinde 2+1 esyali bir daire kiraladi. Ucreti 2000 TL. Aidat 350 TL. Esyasiz olsa max. 1000 TL + 350 TL imis.

Esya bu, zaten eskiyecek. Kotu anilariniz da varmis. Birakin kullanilsin, eskisin. Caninizdan kiymetli degil ya? Uzulmeyin lutfen.

Yenisine saglik; esyanin da, kocanin da.

Kızlar benden de bir dert gelsin aslında dert mi ne onuda bilemedim..

canım sıkkın moralim bozuk şuan, bdv de acılan konu içlerine ufak tefek kendimle ilgili bazi şeyler paylaşıyorum...mesela boşanmış olmamla ilgili evet ayrıldım şuan annem babam ve kardesimle yaşıyorum...bana aitte bir evim var tamda sorunum derdim bu iftar sonrası eve gittik kardeşimle iki aydır falan gitmiyordum. Gidince üzülüyorum eşyaları falan görünce eskiler aklıma geliyor neyse...dondurucu da bir şeyler vardı ihtiyaç oldu eve gittim odaları gezerken benim ev üst katta çatı akmış boyalar kabarmış yatak odasının yatağa halıların üzerine boyalar dökülmüş nasıl canım sıkıldı nasıl moralim bozuldu. Yöneticiye apartman görevlisine telefon açtık geldiler baktılar çatıyada baktılar.sabah daha net bakalım dediler gittiler.bizde eve geldik

yol boyunca kardeşimle konuştuk evim bir buçuk yıldır duruyor eşyalarıyla arada gdiip bakıyorum her ay aidat yakıt gider oluyor
kiraya versek dedik önceden eşyalara kıyamadım çünkü hiç kullanımadi ama artık eşyalar evi ev eşyaları bekliyor

sorum şu arkadaşlar kiraya verirsem eşyalimi vereyim ?Daha mi getirisi olur?

yok eğer eşyalı kira olmasa diyelimki bu eşyaları satsam ne kadara satılır ?

yada pare dursun biraz daha mi dersiniz bilemedim karasız kaldım sizce hangisi daha mantıklı...

Bence eşyalardan bir an önce kurtulun satın ihtiyacı olana verin vs. Ev 1+1 değilse ya da yabancıların kiralayacağı bir muhitte değilse eşyalı zor kiraya gidiyor.

Bence eşyalardan bir an önce kurtulun satın ihtiyacı olana verin vs. Ev 1+1 değilse ya da yabancıların kiralayacağı bir muhitte değilse eşyalı zor kiraya gidiyor.
ev 3+1 içinde muhit okulların hastanenin cadde üzerinde gelişmiş bir muhit

biliyormusunuz onuda düşündüm ben kullanamadım ihtiyacı olan kullansın evlendirme dernekleri oluyor ya eşya alamayanlara veriliyor öyle bir şeyse yapabilirdim

1 ay once gorev icin 6 ayligina Anadolu’ya tasindik. Kurum, site icinde 2+1 esyali bir daire kiraladi. Ucreti 2000 TL. Aidat 350 TL. Esyasiz olsa max. 1000 TL + 350 TL imis.

Esya bu, zaten eskiyecek. Kotu anilariniz da varmis. Birakin kullanilsin, eskisin. Caninizdan kiymetli degil ya? Uzulmeyin lutfen.

Yenisine saglik; esyanin da, kocanin da.

eskisi kadar üzülmüyorum akşam oyle görünce soğudum daha önce bu kira lafı olmuştu kıyamadım dünya dedim ne olucak belki değil beklesinler ama akşam için buz gibi oldu

Teşekkür ederim

çatı için bugün öğle sonu usta gelip bakicakmid akşam karanlıkta göremediler
çatıda yalıtım var aslında ama güneş enerjisi yapmış olabilir dediler

anneme dedim annem evini 4 yıl evvel yeniledi ama arka oda var ordaki eşyalar eski bende dedim orayı yeniliyelim diye annem ben onun eşyasını istemem iğnesi girmesin dedi halen çok kızgın

eşyalı versem evet bu çok iyi olur bununda dediginiz gibi bende yazdım bir kullanırlarsa eşya iyiden elimde kalır mesela şuan yatak odası 1000 tl satılsa gelecek yıl eskiyecek 200 tl bilete gitmeyecek o zaman ben ne yapicam
Bence uygulamaya koyun yatağı falan satın yeni alındı temiz hiç kullanılmadı diye not yazın streç filmle kaplayın öyle daha çok alıcı çekersiniz
Hangi eşyayı kim aldı bilemiyorum sizin aldıklarınızı arka odaya getirin diğer beyaz eşyaları satın ama mesela fırın mikrodalga gibi şeyleri yine arka odaya koyabilirsiniz. Taşınamayacak olanları satın gitsin sonra başınız ağrımasın hurdacı bile almıyor eşyalar kötü olunca hiç gerek yok boş ev kiralayın daha rahat olur

ev 3+1 içinde muhit okulların hastanenin cadde üzerinde gelişmiş bir muhit

biliyormusunuz onuda düşündüm ben kullanamadım ihtiyacı olan kullansın evlendirme dernekleri oluyor ya eşya alamayanlara veriliyor öyle bir şeyse yapabilirdim

3+1 evi ancak aile kiralar. Kiracı seçerken de iyi didikleyin saçma sapan insanları evinize sokmayın. E bu haliyle düzgün bir aile sizin eşyalarınızı istemez. Beyaz eşyalar yatak odası takımı vs satılır aslında letgoya koymayı deneyin. O tarz dernekler için de bence belediyeyi arayın. Vardır bilgileri. Dernek olmasa da yardıma ihtiyacı olan aileleri bilirler. Aracı olurlar.

3+1 ev eşyalar markalı ve hiç kullanilmadi
depoda toz kir ne bileyim eşyalar mahvolur mu acaba

o eşyaları bir daha kullanma imkanınız var mı

yani hayatınıza yeni birisi girerse o eşyaları kullanacak mısınız

ya da neden aile ile yaşıyorsunuz eşyalı ev varmış orayı bırakıp neden gittiniz gibi sorularının cevabı ile bu konu şekillenir

bana kalırsa verin eşyalı kiraya semt uygunsa biraz yüksek kira alırsınız

sonra da eskir eşyalar bir iki kiracıda atılır gider

o eşyaları bir daha kullanma imkanınız var mı

yani hayatınıza yeni birisi girerse o eşyaları kullanacak mısınız

ya da neden aile ile yaşıyorsunuz eşyalı ev varmış orayı bırakıp neden gittiniz gibi sorularının cevabı ile bu konu şekillenir

bana kalırsa verin eşyalı kiraya semt uygunsa biraz yüksek kira alırsınız

sonra da eskir eşyalar bir iki kiracıda atılır gider
eşyaları kullanmak artık istemiyorum yazdığım gibi kıyamadım beklettin ama nereye kadar
ailemle yaşıyorum çünkü çalışmıyorum bide annem babam yaşlı malum covit var ihtiyaçları oluyor pazar market ev işi vb..çalışmıyor oluncada ailem daha doğru olmak zorun da oldu
aslında ben evlendiğin evden buraya taşınırken eski esin ailesi sana destek olucaz söyle yapıcaz böyle yapıcaz dediler birazda onlara güvendim taşınma sırasında eşyaları satmak istedim onların sözlerine karşılık taşıdık ve verilen sizde durmadılar
neyse eskiyi desmeyim
şimdide olacağı yok ev yakın aileme merkezi iyi bir muhit artık getirisi olsun bide akşam görünce iyice soğudum herşeyden
vericem kiraya ne olursa olsun

bence doğru düzgün bir aile, hele de pandemi döneminde başkasının eşyalarını kabul etmez. ben olsam hepsini letgodan satardım. beyaz eşyalarınızın garantisi devam ediyorsa çok ucuza gideceklerini sanmıyorum.
oturma grupları, yatak odası yine pandemi nedeniyle satılması zor olabilir.
ama kiracının mahvetmesindense satmak gene de mantıklı bence.

X