Ben nefret edilecek insan değilim..

Bence kızkardeşinin size takıntısı olan bir bipolar. Maaşınızı yuzde sekseni bile gitse hemen o evden ayrılın. Yoksa ilerde benim gibi terapiler gidersiniz. Aynı bu kadar olur tıpatıp aynısı vardı bende. Kurtulmak istesen kurtulamiyorsun da. Öyle hemen yakanı bırakmaz. Çok güzel acitasyon yapar. Her zaman senin varlığını kıskanır ama hep seni asagilar. O yüzden kaç o evden. Anneni babanı yanına alır ya da alttan destek olursun . İlk zaman sıkıntı çekersin ama sonra duzekirsin. En kotu tayini işte git orda. Lütfen o kan emici sen uzaklas

Kardesinizin ruh hali saglikli degil. Surekli ofkeli, gergin, muhtemelen fazla simartilmaktan yada gecmis bir travmadan kaynakli hınç dolu. Tedavi olmasi gerekiyor. Bipolar vb bir rahatsizligi olabilir, hic buna benzer tani aldi mi? Ya da norolog, endokrinolog benzeri bir doktor şüphelenip psikiyatriye yonlendirdi mi? Kardesinizde hormonal bir dengesizlik, beyinde lezyon vb bir sorundan kaynakli ofkelilik hali de olabilir.

Cok gecmis olsun.
Bir de diyet yapıyor ondan sinirli.Ama hep öyleydi.Yıllardan beri.

Bana daha çok siz kıskanıyorsunuz gibi geldi.
Ona bir şey almayıverin madem, aldıklarını da kullanmayın, yemeyin. Kız kardes tamamıyla haklı değil ama tamamıyla haksız da değil.

Bizimkiler alıyor ,laf arasında o isteyince tamam diyor.Sonra bu da evet benim diyor umutmuyor.Ben il dışında hep kirada olduğum için bu da ileyke yaşadığı için parasını harcamadı.İlla bir şeyler yaptı.Çok şey değil.Kahve makinasını aldı mesela.Ya da anneme gelen hediyeleri fincan takımı vs hep kendi aldı.
Ee kendisinin olmuyor ki aileniz almış her durumda.
Ama kardeşiniz ile yapamayacağınız belliydi siz de biliyordunuz bunu aslında.
Bir de ben 20-21 gibi düşünmüştüm kardeşinizi hep 30 deyince şaşırdım.
Sorun aileniz bence kardeş değil yaşa bakınca

Atanamama duygusu insanda sinir stres yapar. Kardeşim benden önce iş sahibi oldu o kıyaslanmayı iyi bilirim.

Bence kızkardeşinin size takıntısı olan bir bipolar. Maaşınızı yuzde sekseni bile gitse hemen o evden ayrılın. Yoksa ilerde benim gibi terapiler gidersiniz. Aynı bu kadar olur tıpatıp aynısı vardı bende. Kurtulmak istesen kurtulamiyorsun da. Öyle hemen yakanı bırakmaz. Çok güzel acitasyon yapar. Her zaman senin varlığını kıskanır ama hep seni asagilar. O yüzden kaç o evden. Anneni babanı yanına alır ya da alttan destek olursun . İlk zaman sıkıntı çekersin ama sonra duzekirsin. En kotu tayini işte git orda. Lütfen o kan emici sen uzaklas
Aslında evlenip gitmek istiyorum.Etrafımda bir kaç kişi var ama bu kaygıyla dığru karar da veremiyorum.Olmazsa ev alıp gitcem artık.inanın ekonomi çok kötü.Memur maaşlarına zam gelir gelmez ev kiraları uçtu.23 bin maaşla 18000 ev kşrası ödemek çok zor.Tek kişiyim üstelik

Aslında evlenip gitmek istiyorum.Etrafımda bir kaç kişi var ama bu kaygıyla dığru karar da veremiyorum.Olmazsa ev alıp gitcem artık.inanın ekonomi çok kötü.Memur maaşlarına zam gelir gelmez ev kiraları uçtu.23 bin maaşla 18000 ev kşrası ödemek çok zor.Tek kişiyim üstelik
Nerede oturuyosunuz bilmiyorum ama benim oturduğum yerde öyle malesef ama en azından 1+1 ev alsanız felan. Ya da univerteye yakın semtlerde ortak ev tutsanız bir ogrtmen ve ya öğrenci ile. O evde çıkın. Ozguveniniz gelsin. Uzaklaşın. Ben mi gidicem niye o gitsin demeyin. Gidin.

Formasyom alıyor şimdi.Atanamama sorunu yok daha.
Her ne olursa olsun,bir şeylerin bedelş ben değilim.
Eve katkın olsun nedir? Siz bunu söyleyemezsiniz. Anneniz babanız söylese anlarım. Sizin eviniz olsa anlarım. Belli ki içten içe yaptığı harcamaları kıskanmışsınız.

Nerede oturuyosunuz bilmiyorum ama benim oturduğum yerde öyle malesef ama en azından 1+1 ev alsanız felan. Ya da univerteye yakın semtlerde ortak ev tutsanız bir ogrtmen ve ya öğrenci ile. O evde çıkın. Ozguveniniz gelsin. Uzaklaşın. Ben mi gidicem niye o gitsin demeyin. Gidin.
Birikim yapıyorum şu an.Gideceğim.Ya da ev alacağım.İnşallah yuvamı kurar da giderim.
İnanın ha deyince gidilmiyor.Bunun depositosu,eşyası ,peşinatı ell bini buluyor.Kira içşn çike çekmek de istemiyorum.Kız kardeşim ücretli diye bir şekilde yardım görüyor ama beni umursayan da yok

Ah kabul etse.120 kiloydu diyetle 80 lere düştü.Şimdi daha iyi hayatı ama o iyi olana kadar biz bittik
Dietisyenle mi diet yapiyor?
Sismanliktan kaynakli ozguven problemleri onu agresiflestirmis de olabilir.
Isiniz zor, Allah sabir versin.

Ne kadar tartışırsanız tartışın hep kendini haklı görecek bana kalırsa mümkün olduğu kadar muhatap olmayın yani normal olun tepkisini çekmeyin bu seferde niye böylesin der. söylediği şeylere yorum yapmayın konuşur kendini tatmin eder susar heralde

Kardesinizin psikolojik sorunlari var. Tedavi olsun. Allah rizasi icin para yedirmeyin. Bir Sma bebege bagislayin daha cok hayira gecer. Siz devamli her hatasina göz yumarak ve ödeyerek davranislarina canak tutmus oluyorsunuz. Tecrübe sabit. Bir kere cakilmasi lazim akillanmasi icin

Birikim yapıyorum şu an.Gideceğim.Ya da ev alacağım.İnşallah yuvamı kurar da giderim.
İnanın ha deyince gidilmiyor.Bunun depositosu,eşyası ,peşinatı ell bini buluyor.Kira içşn çike çekmek de istemiyorum.Kız kardeşim ücretli diye bir şekilde yardım görüyor ama beni umursayan da yok
Ee işte ben de onu diyorum kardeşinizin aldığı maaş belli.
Ailenizin evine geçmişsiniz kira ödemiyorsunuz ama onun dışındaki masraflarla kardeşinizin sizinle aynı evde kalması normalde imkansıza yakın ama aileniz veriyor desteği ve sizin başınıza atmış gibi oluyor.
Elektriği,suyu,ısınması,aidatı,yolu,yeme,içmesi derken yetişmesi imkansız.
Neden o evde sizinle kalıyor anlaşamıyorken üstelik? Aileniz ile kalmalı.
Ama aileniz sizinle diğer evlerinde kalsın diye yardım yapıyor belli.
Baksak siz de 33 olun olmadı 34.
Sizin suçunuz bir şeyleri başarmak olmak mı?
Siz tayin isteyene kadar aileniz ile kalıyordu kardeşiniz neden şimdi sizle?
Ben anlayamıyorum bence aileniz suçlu sizi kurban seçmişler sanki.
Neden siz tayin isteyene kadar o evi ona tahsis etmemişler sormalısınız belki de

O zaman siz sadece kardeşimiz tarafınızdan değil , aileniz tarafindan da somuruluyorsunuz. Bence borçla da olsa çıkın. Akıcı geliriniz var. Bı şekilde hal olur. Hatta daha iyi olur. Masraf yaptım borcum var der desteği kesersiniz aileniz de sizden alıp ona destek olmaz. Böylelikle herkes kendi yağı ile kavrulur

X