Ben nerde hata yaptım ...

Esim arkadaş ve abilerinin ortamında evlendiğim güne lanet ediyorum demiş. Keşke evlenmeseydim gibisinden laflar etmiş. Bunu bugün kaynim ve eltimlerle yemekteyken konu konuyu acti ve kaynim dile getirdi böyle böyle dedi diye. Döndüm eşime doğru mu dedim evet dedi. Neden böyle bir şey söyledin dedim. Doğru ben bunu kaç defa söyledim fakat evlendiğime geç bile kalmışım onu da dile getirdim artık bir düzenim sen hamile değilken onu söylemiştim fakat şimdi öyle demiyorum dedi. Gönlümü falan almaya çalıştı ama ben çok üzüldüm. Soruyorum kendime ben nerde hata ettim diye de böyle bir şeyi söyleme gereği duydu. Bir dediğini iki etmem saygıda kusur etmem üstelik her şeyden önemlisi bu ilişkiye yıllarımızı vermişiz ve benim için ailesini karşısına almış bir insan nasıl bu cümleleri kurar. Ve biz kolay kolay tartışmayiz da tartıssak bile bu genelde ailesi yüzünden olur. Dırdırci bir insan da değilim. Bana deseki şu yönünden rahatsızım diye onu da anlarım fakat öyle bir şey de yok. Tüm bunlara rağmen neden öyle bir şey demiş ben artık anlam veremiyorum. Oturdum kara kara düşünüyorum şuan. Tek bildiğim çok mutsuzum suan 😔😔

Kayniniz manyak mi?

Ay ne gafçı biri ya millet karısına methiyeler düzüyor, ne sorunun varsa özel olarak konuş milletin ağzına neden laf veriyorsun ki. Buz gibi soğurdum açıkçası.

Kaynınız neden hamilelik öncesinde söylenmiş bir lafı üstelik siz hamileyken size söyledi?
Bende çözemedim. 3 aylık hamileyim 3 aydır yasamadigim stres üzüntü kalmadı bu aile yüzünden eşim yanımda oluyor ben arkandayım diyor falan ama insan etkileniyor. Birz da hormonlardan olsa gerek çok duygusalim

Çok anlam yüklemeyin belki öylesine komiklik olsun diye söylemiştir.ciddi olsa illaki size yansitirdi.kayinlarinizin gelip size söylemesi de ayrı bı saçmalık,sonuçta hamilesiniz niye sizi uzmusler
Evlilik ile ilgili böyle konuşmalar bana komik gelmiyor hatta eşlerin birbirine yaptıkları saygısızlık olarak görüyorum ben. Böyle basit basit sağda solda konuşursa lafı karısının kulağına gider. İyi ki de gitmiş. Kocasının zihniyetini öğrenmiş oldu.

Ay ne gafçı biri ya millet karısına metiyeler düzüyor, ne sorunun varsa özel olarak konuş milletin ağzına neden laf veriyorsun ki. Buz gibi soğurdum açıkçası.
Herkesin içinde dile getirmeleri çok zoruma gtti. Keşke yalnizken bana kendisi söyleseymis bu kadr çok uzulmezdim

Evlilik ile ilgili böyle konuşmalar bana komik gelmiyor hatta eşlerin birbirine yaptıkları saygısızlık oluyorum ben. Böye basit basit sağda solda konuşursa lafı karısının kulağına gider. İyi ki de gitmiş. Kocasının zihniyetini öğrenmiş oldu.
Zihniyetini öğrendim evt o kadr doğru bir cümle ki. Şuan oturmuş düşünüyorum ben senelerdir bu adamı taniyamamis miyim diye

Olabilir aslında. Düğünden kalma borçlar falan derken belki de onun sorumluluğu yüzünden böyle dedi. Ama yinede ben olsam bunu demezdim çünkü eşimi çok sevdiğimi biliyorum her şeye ragmen

Her insan aynı değil bak sen demezsin ama ben diyorum ve gerçekten eşimide çok severim iyi ki evlenmişim onunla derim. Ama evlilik için aynı şeyi söyleyemem hele çocuktan sonra hiç bana göre değilmiş dediğim günler oluyor.
Üzmeyin kendinizi oturup konuşun. Kırıldığınızı tatlı bir dille anlatın,azcıkta göz yaşı tamam 🫣 Size dert olacağına ona olsun 😂 Sert çıkarsanız ters teper ona göre 👍

Esim arkadaş ve abilerinin ortamında evlendiğim güne lanet ediyorum demiş. Keşke evlenmeseydim gibisinden laflar etmiş. Bunu bugün kaynim ve eltimlerle yemekteyken konu konuyu acti ve kaynim dile getirdi böyle böyle dedi diye. Döndüm eşime doğru mu dedim evet dedi. Neden böyle bir şey söyledin dedim. Doğru ben bunu kaç defa söyledim fakat evlendiğime geç bile kalmışım onu da dile getirdim artık bir düzenim sen hamile değilken onu söylemiştim fakat şimdi öyle demiyorum dedi. Gönlümü falan almaya çalıştı ama ben çok üzüldüm. Soruyorum kendime ben nerde hata ettim diye de böyle bir şeyi söyleme gereği duydu. Bir dediğini iki etmem saygıda kusur etmem üstelik her şeyden önemlisi bu ilişkiye yıllarımızı vermişiz ve benim için ailesini karşısına almış bir insan nasıl bu cümleleri kurar. Ve biz kolay kolay tartışmayiz da tartıssak bile bu genelde ailesi yüzünden olur. Dırdırci bir insan da değilim. Bana deseki şu yönünden rahatsızım diye onu da anlarım fakat öyle bir şey de yok. Tüm bunlara rağmen neden öyle bir şey demiş ben artık anlam veremiyorum. Oturdum kara kara düşünüyorum şuan. Tek bildiğim çok mutsuzum suan 😔😔

Kaynınız ve eltiniz işgüzarlık yapmış; konu konuyu açar da böyle saçma bir yere gitmez, yetişkin insanlar duracağı yeri bilir.

Kaynınız ve eltiniz işgüzarlık yapmış; konu konuyu açar da böyle saçma bir yere gitmez, yetişkin insanlar duracağı yeri bilir.
Ne yetişkini çoluk çocukla uğraşıyoruz yaa. Kayinpederimden tutun eltilerime kadar hepsi böyle bıktım bunlardan. Eşimi çok seviyorum. Buna rağmen kac defa bosanmayi düşündüm böyle insanların içinde ne işim var diye defalarca kez sordum kendime

Bazen diyorum sevgi ne isin var her şeyi arknda bırak yoluna bak diye. Çok git işte diyorum ama eşime olan sevgim beni durduruyor

Kayniniz terbiyesiz bir ergen gibi davranmış. Bu resmen birinin evliliğine çomak sokmak. Kocanizin hadsizligi de ayrı bir konu. Madem pismansin git karınla konuş, ne demeye elin adamlarına mahremini anlatırsın.
Bu aileyle aranıza mesafe koymak mantıklı olur bence

Ne yetişkini çoluk çocukla uğraşıyoruz yaa. Kayinpederimden tutun eltilerime kadar hepsi böyle bıktım bunlardan. Eşimi çok seviyorum. Buna rağmen kac defa bosanmayi düşündüm böyle insanların içinde ne işim var diye defalarca kez sordum kendime

Bazen diyorum sevgi ne isin var her şeyi arknda bırak yoluna bak diye. Çok git işte diyorum ama eşime olan sevgim beni durduruyor

Sakin olun. Eşinize de çok güzel bir ders olmuş. Her laf, herkesin yanında söylenmez; öğrenmiş olmuş.

Yeri geliyor burada da insanlar benzer yorumlar yapabiliyor. Eşlerini çok sevdiklerini ancak 1-2 sene sonra evlenseler; çok daha iyi olabileceğini dile getirebiliyorlar.

Siz aile apartmanında oturuyordunuz. Eşiniz anne babasını da kırmadan, ayrı bir evi olduğunu anlatmaya çalışırken bocalamış olabilir.

Kadinlar cok anlam yukliyor boyle seylere ama erkekler bence evlendikten sonra evliligin cokta matah bisey olmadigini fazla sorumluluktan baska bir ise yaramadigini anlayinca boyle dusunuyor cok takilip uzulmeyin erkekler rahatina daha duskun oluyor aman sevgilime kavusayim yuva kurayim dusuncesi kisa sureli onlar icin yasayinca anlamini yitiriyor bence

Sakin olun. Eşinize de çok güzel bir ders olmuş. Her laf, herkesin yanında söylenmez; öğrenmiş olmuş.

Yeri geliyor burada da insanlar benzer yorumlar yapabiliyor. Eşlerini çok sevdiklerini ancak 1-2 sene sonra evlenseler; çok daha iyi olabileceğini dile getirebiliyorlar.

Siz aile apartmanında oturuyordunuz. Eşiniz anne babasını da kırmadan, ayrı bir evi olduğunu anlatmaya çalışırken bocalamış olabilir.

Zihniyetini öğrendim evt o kadr doğru bir cümle ki. Şuan oturmuş düşünüyorum ben senelerdir bu adamı taniyamamis miyim diye

Sormadiniz mi neden öyle demis ulu ortam
Evt karşıma alıp kırıldığımı ve bu durumun beni çok üzdüğünü dile getirdim. Bosver bizi kötü bilsinler sen onları tanımıyorsun biz iyi oldukça evliligimize çomak sokmaya çalışırlar sen benim ailemi tanımıyorsun ben tanıdığım için bilerek yapıyorum bırak bizi kötü bilsinler ben eve geldiğimde seninle iyi miyim evt gerisini bosver. Burdan gidene kadar idare et dedi. Gerçekten söylediklerinde ciddi miydin diye sordum tabikide hayır sen benim çocuğumun annesisin benim karımsin ben seni ezmelerine asla izin vermem. Bırak kim ne dusunuyorsa düşünsün onlar çok cahilce konusuyorlar ben her şeyin farkındayım her şeyi görüyorum sen merak etme dedi. Evt bazen beni sinir ediyorsun fakat olsun ben senden razıyım dedi. Böyle deyince içim rahatladı biraz bilmiyorum saldım artik

Evt karşıma alıp kırıldığımı ve bu durumun beni çok üzdüğünü dile getirdim. Bosver bizi kötü bilsinler sen onları tanımıyorsun biz iyi oldukça evliligimize çomak sokmaya çalışırlar sen benim ailemi tanımıyorsun ben tanıdığım için bilerek yapıyorum bırak bizi kötü bilsinler ben eve geldiğimde seninle iyi miyim evt gerisini bosver. Burdan gidene kadar idare et dedi. Gerçekten söylediklerinde ciddi miydin diye sordum tabikide hayır sen benim çocuğumun annesisin benim karımsin ben seni ezmelerine asla izin vermem. Bırak kim ne dusunuyorsa düşünsün onlar çok cahilce konusuyorlar ben her şeyin farkındayım her şeyi görüyorum sen merak etme dedi. Evt bazen beni sinir ediyorsun fakat olsun ben senden razıyım dedi. Böyle deyince içim rahatladı biraz bilmiyorum saldım artik
Eşiniz çocuk avutur gibi avutmak sizi ve başarılı da olmuş. Sizi ezmeleri icjn fırsat veren bizzat kendisi olmuş. Dedikleri çok komik cidden. :olamaz:

Erkeklerin klasik halleridir bu sözler. Kendilerince nasıl bir kafaya giriyorlar bilemiyorum ama en iyi evliliğe sahip olanı bile aklın varsa evlenme der. Bu kadar takılmayın asıl sıkıntı kaynınızda kendince aranızı bozmaya çalışmış başarılı da olmuş anlaşılan

Konu üzerinde durulması ve eşinizle ciddi ciddi konuşmanızı tavsiye ederim. Lanet etmek bana göre sıradan bir şey değil çünkü.

Bana geçmedi 🤷‍♀️

X