Ben nerde hata yaptım ...

Kusura bakmayın ama inandırıcı değil, hep ailem şöyle böyle ama ben seni seviyorum eşimsin, çocuğumun annesisin... Bunların hiç biri söylediği sözle alakalı değil. Kimse dememiş evlendiğin güne lanet olsun diye, adam bizzat kendi söylemiş. Hamile olmasaydınız biraz daha emin olun derdim ama çok geç.

Bir dediğini ikiletmedim ne demek? her istediğini yapmak zorunda mıydınız niye kendinizden verdiniz bu kadar? Ben eşimin bazı dediklerini ikiletirim hatta istemiyorsam yapmam. Eli ayağı beyni olan ve kullanmasını bilenler kullansın o organlarını. Sonra böyle nankörleşiyorlar işte.

Konu başlığınıza cevap, evlenerek.
Başka hatanız yok.

Yani şimdi linçleneceğim ama herkes evliliği sevmek zorunda mı ve bu illa eşle alakalı olmak zorunda mı?
Şahsen nefret ediyorum çok gereksiz bir eylem nasıl bir tongaya düştüm derim hep, bana uygun değil.
Düğünlerde eveti duymadan önce ‘bak bak hayatlarına sıkıyorlar’ diye eşimle birbirimizi dürter, güleriz.
Belki kendisiyle açık iletişimin yolunu bulmalısınız.
Meselenin diğer boyutlarını öğrenmek, her insanın bir çiftiyle yaratılmadığını, bu sorumlulukların ağır gelebileceğini ve sevgiyle alakalı olmadığı açıklamalarını duyacaksınız ama kırılgan yapınız buna izin vermiyor olabilir.

Esim arkadaş ve abilerinin ortamında evlendiğim güne lanet ediyorum demiş. Keşke evlenmeseydim gibisinden laflar etmiş. Bunu bugün kaynim ve eltimlerle yemekteyken konu konuyu acti ve kaynim dile getirdi böyle böyle dedi diye. Döndüm eşime doğru mu dedim evet dedi. Neden böyle bir şey söyledin dedim. Doğru ben bunu kaç defa söyledim fakat evlendiğime geç bile kalmışım onu da dile getirdim artık bir düzenim sen hamile değilken onu söylemiştim fakat şimdi öyle demiyorum dedi. Gönlümü falan almaya çalıştı ama ben çok üzüldüm. Soruyorum kendime ben nerde hata ettim diye de böyle bir şeyi söyleme gereği duydu. Bir dediğini iki etmem saygıda kusur etmem üstelik her şeyden önemlisi bu ilişkiye yıllarımızı vermişiz ve benim için ailesini karşısına almış bir insan nasıl bu cümleleri kurar. Ve biz kolay kolay tartışmayiz da tartıssak bile bu genelde ailesi yüzünden olur. Dırdırci bir insan da değilim. Bana deseki şu yönünden rahatsızım diye onu da anlarım fakat öyle bir şey de yok. Tüm bunlara rağmen neden öyle bir şey demiş ben artık anlam veremiyorum. Oturdum kara kara düşünüyorum şuan. Tek bildiğim çok mutsuzum suan 😔😔
Aldatıyordue belkide . Hata sizde değil.

Bazı erkekler ortamlarda efelenmeyi çok sever. Muhtemelen öyle bir anda söylemiş

Bunu öğrendikten sonra nasıl hala hatayı kendinizde arayabiliyorsunuz anlayamıyorum. Kendinize hiç mi değer vermiyorsunuz bir de saygıda kusur etmedim vs demişsiniz sanki karşınızdaki çok saygıdan anlayan bir insan, o size saygı duyuyor mu sizce arkanızdan böyle konuşuyor??? İlginçsiniz valla ben sizin yerinizde olsam çoktan o kocanız olacak adama dünyayı dar etmiştim evden bile kovsanız haklısınız. Biraz lütfen tavrınızı koyun!!! Daha ne konuşmasından bahsediyorsunuz köpek çekeceksiniz hanfendi.!!

Evt karşıma alıp kırıldığımı ve bu durumun beni çok üzdüğünü dile getirdim. Bosver bizi kötü bilsinler sen onları tanımıyorsun biz iyi oldukça evliligimize çomak sokmaya çalışırlar sen benim ailemi tanımıyorsun ben tanıdığım için bilerek yapıyorum bırak bizi kötü bilsinler ben eve geldiğimde seninle iyi miyim evt gerisini bosver. Burdan gidene kadar idare et dedi. Gerçekten söylediklerinde ciddi miydin diye sordum tabikide hayır sen benim çocuğumun annesisin benim karımsin ben seni ezmelerine asla izin vermem. Bırak kim ne dusunuyorsa düşünsün onlar çok cahilce konusuyorlar ben her şeyin farkındayım her şeyi görüyorum sen merak etme dedi. Evt bazen beni sinir ediyorsun fakat olsun ben senden razıyım dedi. Böyle deyince içim rahatladı biraz bilmiyorum saldım artik
Bir insan niye sevdiğini başkalarının yanında küçük düşürücü söylemlerde bulunur ki. Daha yüceltmesi gerekir . Hem ne demek bizi kötü bilsinler,ne saçma bir söz. Resmen sıvamış, nasıl için rahatladı onu da anlamadım

Esim arkadaş ve abilerinin ortamında evlendiğim güne lanet ediyorum demiş. Keşke evlenmeseydim gibisinden laflar etmiş. Bunu bugün kaynim ve eltimlerle yemekteyken konu konuyu acti ve kaynim dile getirdi böyle böyle dedi diye. Döndüm eşime doğru mu dedim evet dedi. Neden böyle bir şey söyledin dedim. Doğru ben bunu kaç defa söyledim fakat evlendiğime geç bile kalmışım onu da dile getirdim artık bir düzenim sen hamile değilken onu söylemiştim fakat şimdi öyle demiyorum dedi. Gönlümü falan almaya çalıştı ama ben çok üzüldüm. Soruyorum kendime ben nerde hata ettim diye de böyle bir şeyi söyleme gereği duydu. Bir dediğini iki etmem saygıda kusur etmem üstelik her şeyden önemlisi bu ilişkiye yıllarımızı vermişiz ve benim için ailesini karşısına almış bir insan nasıl bu cümleleri kurar. Ve biz kolay kolay tartışmayiz da tartıssak bile bu genelde ailesi yüzünden olur. Dırdırci bir insan da değilim. Bana deseki şu yönünden rahatsızım diye onu da anlarım fakat öyle bir şey de yok. Tüm bunlara rağmen neden öyle bir şey demiş ben artık anlam veremiyorum. Oturdum kara kara düşünüyorum şuan. Tek bildiğim çok mutsuzum suan 😔😔
Evlenmeden önce yapmadıkları kalmaz evlendikten sonra pişmanım derler. Bence bunun iki sebebi var birincisi arkadaş ortamında hava atmak özellikle bekarlara ( sizin yapamadığınızı yaptım ama istemem yan cebime) ikincisi ise özellikle çocuktan sonra sorumluluk almak istememe. Kadının da tüm hayatı vücudu değişiyor ama bunu kabul edebiliyorken erkekler maalesef akşam arkadaşlarıyla dışarı bile çıkamazsa keşke evlenmeseydim vs. saçmalayabiliyorlar.

İnşallah dediğiniz gibidir
Saygisiz terbiyesiz adam, hep sessiz kalıp iyi niyetli olduğunuz için rahat batmış bir tarafına. Herkesin içinde ego tatmini yapmış , eşimi seviyorum hamdolsun iyi insan diyeceği yerde . Maksat kadını yermek. Burnundan getrmek lazim

Çok afedersin ama sen dünyanın en çekilmez kadını bile olsan eşinin başka bi erkeğin yanında böyle konuşması çok basitçe bi hareket. Abisin bunu herkesin işinden söylemesi dahada basit.
Ben olsam kendimde hata aramam eşimden soğurum direk. Hatta o an o ortamı bırakıp giderdim.
Sen neden oturup kendinde hata arıyosun anlamıyorum.

Son düzenleme:
Erkeklerin klasik halleridir bu sözler. Kendilerince nasıl bir kafaya giriyorlar bilemiyorum ama en iyi evliliğe sahip olanı bile aklın varsa evlenme der. Bu kadar takılmayın asıl sıkıntı kaynınızda kendince aranızı bozmaya çalışmış başarılı da olmuş anlaşılan
Asıl sıkıntı eşinin bu cümleleri kardeşleri, abileri ve arkadaşlarıyla sohbet anında dile getirmesi, milletin ağzına laf vermesi, sorunun varsa git karınla konuş, milletin yanında yermek nedir? Kayın zaten olgun biri değilmiş

eşinizle aranızda sorun yoksa zaten geyik için dediğini düşünürsünüz ya da bekar arkadaşları teselli sözüdür böyle laflar. Benim eşim de sağa sola benim yanımda söyler “boşuycam bu karıyı der” bekar ve mutsuz arkadaşlara “evlen sen de gör belanı” der. Ama şuan yanımda oturur beni sever yani ne olacak. Ama ciddileşecek olursak cidden de bekarlığı tercih etmez miyiz ayol. Dertler birken bin oldu:)

Çok afedersin ama sen dünyanın en çekilmez kadını bile olsan eşinin başka bi erkeğin yanında böyle konuşması çok basitçe bi hareket. Abisin bunu herkesin işinden söylemesi dahada basit.
Ben olsam kendimde hata aramam eşimden soğurum direk. Hatta o an o ortamı bırakıp giderdim.
Sen neden oturup kendinde hata arıyosun anlamıyorum.
Bilmiyorum gerçekten artık bıktım. Benim yanımdayken gerçekten çok iyi çok ilgili ama onu orda demesi hiç aklımdan çıkmıyor ben halen kırgınım. Doğru düzgün tartışmamız bile olmaz olan da ailesi yüzünden olmuştur. Halen düşünüyorum halen. Ne yapabilirim nasıl bir çıkış yolu arayabilirim diye. Oturup kabullenmek istemiyorum bu durumu. Ben öyle bir kadın değilim gururuma yediremiyorum sırf hamileyim diye bazı şeyleri alttan alıp kabullenmek istemiyorum. Bu ben değilim..

Bilmiyorum gerçekten artık bıktım. Benim yanımdayken gerçekten çok iyi çok ilgili ama onu orda demesi hiç aklımdan çıkmıyor ben halen kırgınım. Doğru düzgün tartışmamız bile olmaz olan da ailesi yüzünden olmuştur. Halen düşünüyorum halen. Ne yapabilirim nasıl bir çıkış yolu arayabilirim diye. Oturup kabullenmek istemiyorum bu durumu. Ben öyle bir kadın değilim gururuma yediremiyorum sırf hamileyim diye bazı şeyleri alttan alıp kabullenmek istemiyorum. Bu ben

Kıyamam gerçekten kocaman sarılıyorum sana.
Eşinle oturup konuştunmu daha sonra ne dedi?

Peki bunu söylerken nasıl bir ortam varmış o sıra? Hani goygoy mu yapıyorlarmış yoksa ciddi ciddi mi söylemiş?

belki bir an söylemiştir öyle. Ama dedikleri gibi kendinizde aramayın. Hatta kendi bilir benden iyisini nerde bulacak mantığında ve havasında olun. Beğenmeyen boşansın gayet de iyi duruyorsunuz buradan anlattığınız kadarıyla. Ara sıra da bir dediğini iki edin kendinizden vermeyin hep? Niye bu kadar hürmet edip bir de kendinizde suç buluyorsunuz?

Kıyamam gerçekten kocaman sarılıyorum sana.
Eşinle oturup konuştunmu daha sonra ne dedi?
Söylediklerimde tabikide ciddi değildim dedi. Hatta daha sonra evlendigime geç bile kalmışım keşke daha önceden evlenseydim gibi cümleler kullandım dedi

Kaynınız da çok tuhafmış . Eşiniz diyelim böyle bir laf etti bunu size söylerkenki amaç nedir yani ?
Huzursuzluk çıkartmak. Ben amaçlarını zaten biliyorum sorun onlar değil sorun benim eşimin öyle demesi çünkü onların ne düşündüğü umrumda degil

Evt karşıma alıp kırıldığımı ve bu durumun beni çok üzdüğünü dile getirdim. Bosver bizi kötü bilsinler sen onları tanımıyorsun biz iyi oldukça evliligimize çomak sokmaya çalışırlar sen benim ailemi tanımıyorsun ben tanıdığım için bilerek yapıyorum bırak bizi kötü bilsinler ben eve geldiğimde seninle iyi miyim evt gerisini bosver. Burdan gidene kadar idare et dedi. Gerçekten söylediklerinde ciddi miydin diye sordum tabikide hayır sen benim çocuğumun annesisin benim karımsin ben seni ezmelerine asla izin vermem. Bırak kim ne dusunuyorsa düşünsün onlar çok cahilce konusuyorlar ben her şeyin farkındayım her şeyi görüyorum sen merak etme dedi. Evt bazen beni sinir ediyorsun fakat olsun ben senden razıyım dedi. Böyle deyince içim rahatladı biraz bilmiyorum saldım artik
Bu ne şimdi açıklama mı? Bilerek yaptığı ney keşke evlenmeseydim diyerek ilişkinizi kötü göstermek mi? Hangi amaca hizmet ediyor bu nazar sektörüne mi?

X