bence aldatıldım, kim haklı allah askına?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Foto at nedir ya? Atamam arkadaş, bir rahat verin insanlara. Çocuk çocuk işler. Yalan söylediğini düşünsem bile foto at demeye utanırım ben.

Yahu nasıl çevreleriniz var sizin anlamadım. Fotoğraf istemek abatılı ama karşınızdaki insanın verdiği tepki daha abartılı değil mi? Tam aldatma olmasa bile belli ki bir haltlar karıştırıyordu eline yüzüne bulaştırdı. Bu olayda bile nasıl sizi haksız görebiliyorlar. Sizin arkadaşlarınızsa bu kadar karşı empatinin dibine vurmaya gerek var mı? Nerede kaldı " ay canım çok iyi yapmışsın zaten çöpün tekiydi seni haketmiyordu" arkadaşlıkları. Eliniz alışmışken bunlara da yol verin bi zahmet. Gidip erkek arkadaşınızı darlasınlar.

merhaba arkadaslar. ben yıllardır buraya üyeyim hep girerim okurum ama öyle hayalet gibi giderim. ilk defa bir konu açacağım.uzun olacak kusura bakmayın.

erkek arkadasımla 4 yıldır git gelli bir ilişkimiz var. ilişkimizin dışardan etki aldığı alan çok. onun beklediği bir atanma durumu var askıda olan, benim hayatımı kurmak için zamana ihtiyacım var derken ilk iki yılımız sallantıda geçti birbirimizi hayatımıza alamadık. bu süreçte hayatına gelir geçer insanlar girdi bana yanlışları dokundu sonra iletişimimiz koptu.

ardından 7 ay görüşmedim kendisiyle. o benim çevremi ben onun çevresini tanırım çok iç içe ve bu süreçte o kadar çok çabaladı ki, ben insanların değişebileceğini düşünüp tamam ya ben çilesiyle de varım bu işe dedim, deneyeceğim dedim, ne kaybederim ki dedim.

ardından bir buçuk senedir esasında sorunsuz görünen bir ilişkimiz var. öyle ki dışarda bizi görseniz 'ne kadar uyumlu bir çift allahım' dersiniz, bunu hep duydum.

ama gelin görün ki tabi ki geçmişin izlerini ne kadar istesem de silemedim arkadaslar. ilişki çatırdıyordu ikimiz de durumu böyle kabul etmiştik. güven problemleri baş gösteriyordu kimi zaman.

şimdi asıl soruna geleceğim.

geçen akşam dışarı çıktılar 4 erkek. önce bir canlı müzik mekanına gittiler, saat 7 idi. iki bira içip yanına geleceğim dedi o akşama buluşmak için sözleşmiştik. ardından saat 10 a kadar iletişimimiz olmadı. saat 10 da ben kendisine daha oturacaksa dışarı çıkacağımı söylemek adına aradım, birbirimize haber vermek gibi kırmızı bir çizgimiz var (yersen). tamam biz daha oturacağız dedi ben de dışarı çıktım arkadasımla.

saat 12 de ise artık hala o mekanda oturamayacaklarını biliyordum ve kendisini tekrar aradım. burası küçük bir yer daha doğrusu takılabileceği yerler ayağımın altında. e ben de dışardayım. bu kişi aramamı açmayıp 15 dk sonra dönüş yaptı 'görmemişim bebeğim, simdi xx mekana geldik' dedi. Arkadaslar söylediği mekan çok uzak bir meyhane. orda olmadığına eminim mekan 1 de kapanacak, telefonda arkadan hiç ses gelmiyor ayrıca ayağının altında bir ton mekan varken neden oraya gitsin o saatte. yalanın daniskası. 'tamam fotoğraf atar mısın bana' dedim, delirdi tabi. yok atamam bana bunu yapma vs vs. hayır her dışarı çıktıklarında 150 tane foto çekilir. yine çek ve at ne var bunda? ardından telefon kapandı çünkü araçtaydım ve çekmedi. 15 dk sonra tekrar aradım telefon çekince ve telefonu yanındaki bir erkeğe açtırdı, yanındaki erkek ise bambaşka bir yer söyledi. abi şu telefonu kendisine verir misin ben neden seninle konuşuyorum su an dedim, verdi, kendisi ise tamam ya ayrıldık bu nedir 100 kere aranır mı vs dediğini duyunca, hiçbir şey demeden telefonu kapattım ve her yerden engelledim. SONRA BİR BAKTIM, YANINDAKİ BİR DİĞER ADAM KARDEŞİM SIKINTI YOK BİZİMLE BERABER FALAN DİYE BANA MESAJ ATMIŞ AMA TELEFON ÇEKMEYİNCE BANA GELMEMİŞ? kardeşim millete beni rezil edip mesaj attıracağına bir tane fotoğraf atsana?

şimdi bu kişi büttttün ortak çevremize, yahu ne var bunda biz erkek erkeğe dışardayız insan 100 kere aranır mı diyormuş, yani sorun değil istediğini desin bitti artık ama ben şunu anlamıyorum arkadaslar, bir kere dışarı çıkıyorum diye aramışım, ikinci aradığımda da zaten direkt yalan söylemiş. ben mi bunaltmışım ya? kendimi o kadar haklı görüyorum ki inanamazsınız. arkadaslarım neden bana hak vermiyor? yemin ederim olayda anlattığımdan fazlası var eksiği yok.

ama çevre bana böyle yorumlar yaptıkça kendimi suçlamaya başladım. birilerinin beni dürtmesine ihtiyacım var. gerçekleri görmemde yardımcı olur musunuz?
Aldatti veya aldatmadi orasini bilemem ama eger ki aldatilirsaniz o sizi suclayan arkadaslarin hicbiri sizin cektiginiz aciya ortak olup derdinizi azaltmayacak. O yuzden siz dogru yaptiginiza eminseniz arkadaslariniza kulaginizi kapatin ve yolunizda dumduz ilerleyin. Bu sizin hayatiniz. Mutlulukta sizin, uzuntude...

5-6 saat arkadaşlarıyla dışarıda olduğunda bile güvenmediğim biriyle ilişki yaşamam.
ayrılmanız en hayırlısı olmuş.

Aldatmamis olabilir, ama değersizlik yaratmış.
Bir kere bulusacakmissiniz, arkadaşlarını tercih etmiş.
Bu bir.
İkincisi siz de disaridasiniz ve o sizi, sizin merak ettginiz kadar edip sallamamis 😒
Üçüncüsü arkadaşa telefon açtırıp ona mesaj attırmak kadar salakça bişey olamaz bence, kusura bakmayın ama.
Bence kizmakta haklısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X