Bencil anne mi oluyorum şimdi

Ben hep şöyle düşünüyorum. Kardeş iyi bir şey olabilir ancak küçük kardeş olan taraf siz iseniz :)
Kardeşimle aramda 5 yaş var. Ve erkek. Oyun arkadaşım hiç olmadı zaten yaş ve cinsiyet gereği. Annemler çikolata alırdı ikimize de. O kendininkini hemen yerdi ben az az yemek için saklardım bakardım benimkini de yemiş :KK70:
Annemi 26 yaşımda ikena kybettim. Şu an babamın da ilgiye ihtiyacı var yaşı 80. Ama kardeşim bekar ve tek yaşıyor olmasınq rağmen babamı benim olduğum şehire taşıdık. Sağlığı evi temizliği vs ben ilgileniyorum. Kardeşim 2.5 saat uzakta ancak babamı 2 günde bir 2 dk telefonla arıyor sadece. Diğer bütün hastane işleri vs hepsi bende . Halbuki ben de çalışıyorum ve çocuğum var hayatım zaten karmaşık. Ama tüm sorumluluk bende. Yani anlayacağın ben de bi nevi tek çocuğum.
Allah yardımcınız olsun işiniz zor 😞
Çok doğru söylemişsiniz küçük olan çocuk avantajlı olan oluyor , büyük olanın hayatından gidiyor .

Merhabalar , muhtemelen daha önce de benimle aynı sorunu yaşayanlar olmustır . Kısaca anlatayım, 5 yaşında kızım var , öğretmenim. Gayet güzel iki kişilik çok mutlu bir dünyamız var kızımla. Benim annemle olan ilişkim tam bir fiyasko idi, annem erkek evlat düşkünü meşhur annelerden biriydi ve beni de ananem büyütmüştü neyse Ama korktuğum basıma gelmedi bu konuda . Kızıma sonsuz bir sevgi verdim şimdiye kadar, umarım bundan sonraki süreçte böyle devam ederim.
Sorun şu ki , beni kim görse ikinci çocuğu soruyor . Yaşım 35 , kendımı bi kere psikolojik olarak hazır hissetmiyorum , kızıma verdiğim emeğin enerjinin yarısını verebileceğimi sanmıyorum. Aslına bakarsanız istemiyorum da. Bu iki kişilik dünyada mutluyuz biz.. Ama bir söz kafama takıldı , çocuğumu sevıyorum dıyorsun ona bir kardeş bile vermiyorsun diyen bir arkadaşım beni içerden bi yerden yakaladı sanki. Hep tek kalacak kendi rahatın için yazık etme vs vs dedi, sizce doğru mudur , onun çocuğunun halası veya dayısı olmayacak - vs vs ben ölünce büyük derin acılar mı yaşayacak.. vicdan azabı hiç bitmiyor mu ? Bir tane bile yapmayacak mısın diyorlar , benim için çocuk büyütmek yedir uyut mantığından çok çok ötede bi yerde . Kızım çok istediğim bir bebekti , ıkıncı çocuk sırf birisi yalnız kalmasın diye yapılırsa ona da haksızlık olmuyor mu ??? . Her neyse sizce kızım ilerde nemi suçlar mı aranızda tek çocuk olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim
Ben anlayamadım 2 kişilik mutlu bir dünyamız var diyorsunuz, bakın 3 kişi babanın dahil olduğu bir dünya değil bu. Demek ki bekar bir annesiniz (ben öyle anladım) böyle bir durumda sırf kardeşi olsun diye mi çocuk yapacaksınız? Eşiniz varsa bu durumda eşinizin bakış açısı size ne kadar yardımcı olup olmayacağı da önemli. 2. Çocuğu kardeş olsun diye yapmanızı önermem, hazır değilseniz hiç önermem. Bence erteleyin bu düşüncenizi. Kaldı ki insanlara ne sizin 2. Çocuğunuzdan?

Kardeşiniz olsaydı da iyi anlaşacagınızın garantisi yoktu , bilin istedim
Haklısınız annemde böyle diyor bazen diyorum anne bazı şeyleri paylaşacağım bi kardeşim olsaydı keşke annem teyzemle konuşmuyor diyor ki böyle olacağına hiç olmasın bu da doğru

😐😂 bence evlilik gibi bu cok cocuk meselesi..benim rahatim
Bozuldu sende rahat etme diye soyluyolar bence😐😂😂

X