Bende mi bir sorun var gerçekçi fikirlere ihtiyacım var bakar mısınız ?

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum diyecek bir şey bulamıyorum ben bu kadar dayanamazdim.
Eşinizin sizi el üstünde tutmasi gerekir bu kadar özveriye karşı

merhaba sevgili kk kulübü hanımları; öncelikle yazım yanlışım olursa kusuruma bakmayınız zira işmyerimden yazıyorum hızlı hızlı... daha evvel çok takip ettim siteyi bu kez de ben yazmak ihtiyacı duydum öncelikle hanımlar şimdiden teşekkürler yorumlar için. 8 yıllık evliyim toplamda eşimde 10 yıllık birlikteyiz flört nişan dahil. Çok da severek evlendim. Yaşım da küçüktü o zaman kahramanıydı benim her açıdan koruyan kollayan gerekli kıskanan her şeyimiz birdi. Maddi durum bende iyi değil diye her şeyime de destek olurdu uyandırmadan beni. Evlendik çok bir şey talep etmedim 3 kez boşanma vakası geçirdik sert biraz aksi ve zor fakat dolu ve mantıklı biridir ama ilgi alakası pek yoktur özel manada evlendiğinizden beri. Bir evladımız da var 7 yaşında. Yıllarca kardeşine babasına baktım anneleri erken ölmüş kopamadılar kıyamadım. Ama sonunda ne yaptın ki oldu ki titiz ve yerinde duramayan ev işi ve dekora aşık birikimdir. Çalışıyorum özel sektörde 5 yıldır da çocuğa eşim dedesi bakıyor ben yokken ama zaten sabah kahvaltı akşam yemek börek kek eksik etmem hazırladıklarımı veriyorlar temizliğim düZenimi de öyle. Tasvir edebilmeniz için yazıyorum bunları da . Eşim ben evlenecekken iş yerini anlamsızca kapattı 3 sene evden çıkmayan 3 erkekle beraberdim bir de çocuk. Çocuğu büyüttüm kiralar ucuz diye şehir değiştirdik 5 senedir de tekstil üretiminde kendisi kardeşiyle ortak hep bekar kardeşi de. Sorumsuz hesap kitabı olmayan çoğu zaman yeni tanıdığı adamı abisine değişen bir tip ama eşim oğlungibi görüyor kardeşini kopamıyor o başka. Defalarca ekmek parası olmayan zamanlardan kavga ettik girmişse çalış diye ama yok hep patronluk yapmış yapamıyor yaşı da geçti kaldıramıyor el stresini. Derken ben ev dekormuş ihtiyaçmış çocukmuş okulmuş kendi yükümü aldım üstünden çalışarak ona ve eve de katkılar elden geldikçe. Ama bütçem belli olduğu kadar. Bu süreçte bir daire parası battı tabi nakit satın alıp veresiye vermekten. Hep ceremesi bana kaldı. Uzun bir süre ayrı kaldık evladım helak oldu derken son manevrayla topladım yuvayı döndüğümde bir evi maddi manevi toparlamak siZ düşünün. Ama bırakmıyır da işi kendi bütçeni al ayrıl diyorum babası siz kardeşsiniz para benim mirasım ayrılmayın diyor anlıyorum onu da ama evlilikten korkan 35 yaşında bir düşüncesiz kardeş sorumluluğu üstünde bir abi eşim yani kimse düşünmüyor. Eşim yine beş kuruşsuz güya işten para gelecek ben zora girdim evde eksik çoktu borçlandım Vs. Eşim sürekli evde aşık surat mutsuz bu durumdan iş ev dışında hiçbir sosyali olmayan bir aileyiz resmen nerden nerelere gereksiz yere düştük allah beterinden korusun ama beyin vermiş bile bile lades denir mi her seferinde siz söyleyin. Kardeşi sürekli para batırıyor durmadan ama çalışıyor görünüyor. Bu durumlardan bende de istek yok özel hayat pert. Acaba ben mi nankörüm kızlar evin aidatı mutfak masrafı onda ve faturaları kalanı bende ama ev iş dışında hayat yok sorun bende mi eşimi desteklemeli miyim nasıl yapmalıyım fikir verir misiniz?

Hey gidi dünya ne hale gelmiş ya anneler babalık babalar annelik yapıyor.. o çocuğunu düşün baride çık işten çocuğunla ilgiilen arkadaşım. Bu insan oğluna Allah yaranamamış sen mi yaranacaksın? Senin de çalısıyo olman onlara rahatlık veriyo olabilir. İşten çık ta çaresizlikten biraz da o çabalasın..

Hey gidi dünya ne hale gelmiş ya anneler babalık babalar annelik yapıyor.. o çocuğunu düşün baride çık işten çocuğunla ilgiilen arkadaşım. Bu insan oğluna Allah yaranamamış sen mi yaranacaksın? Senin de çalısıyo olman onlara rahatlık veriyo olabilir. İşten çık ta çaresizlikten biraz da o çabalasın..
Yok güzel kardeşim baktım ki ekmek yapmak için un arayacak duruma geldik millet inanmaz mülk var yemek Yok desem. Oğlum hiçbir isteği olmuyor öyle girdim dayanamadım artık 2 sene zaman verdim ona toparlanır yada iş dediği lanet olası şeyi bir an önce bırakır ve toparlanmanın yollarına bakar ben de işten ayrılıp oğlumla ilgilenirim 2 sene sonra bitince kredim ama bu arada yaşananlar dayanılmaz oluyor

Kardeşi annesi babası hatta yengesi söz konusu olunca çok düşünceli olan erkekler neden hayat yoldaşı karısı söz konusu iken aynı hassasiyeti göstermesler anlamıyorum anlam veremiyorum.....

Kocanın sana yaptığı nankörlüğün âlâsını kardeşinden görecek sen izle ve gör.
Her zaman söylerim, insan ne yapıyorsa kendisine yapar...

Kardeşi annesi babası hatta yengesi söz konusu olunca çok düşünceli olan erkekler neden hayat yoldaşı karısı söz konusu iken aynı hassasiyeti göstermesler anlamıyorum anlam veremiyorum.....
Ben de tam onu soruyorum yıllardır kardeşim oğlumu o yüzden öyle yetiştirmiyorum öncelik eşi olmalı her daim insanın

aşırı fedakarlık etmişsin, çok bile dayanmışsın bence yani 35 yaşında adamdan oğul olmaz, malesef bazı aileler sen abisin diye diye büyüttüğü için büyük çocuğu, o abilik sıfatından yetişkinlikte de kurtulamıyor ve bence asla kurtulamıcak...

eşin anlamaz kaynınla mı konuşsan acaba dicem de, bu defa da sen kardeşime nasıl bunları dersin diye çıkışmasın

Çok fedakar bir kadınsınız. Çoğu bunun yarısını yapmaz.
Eşiniz kötüye düşmemiş. Bu rahatlığı ondan.
Allah akıl fikir versin.

ya bi eve zaten dede ebe amca bisi girince is b.ka dönüyor. hic kusura bakmayin o evin icinde okadar kisi olunca siz aile olamazsiniz. siddet yoksa oglunuzu babasiz birakmayin. hic bi zamanda esim yapmisti etmisti diye düsünmeyin siz herseyin on katini vermisiniz. hele cocuk vermissiniz. niye böyleki anlamiyorum. kocaniz herseyden önce oglunu düsünmeli. bende kocaniz gibiydim, onu da cok iyi anliyorum hayir diyememek kendini suclu sorumlu hissetmek. 3 sene piskologa gittim ise yaramadi oglum oldu birden beynimde ampülüm yandi. cok sükür. cok para yedirtim ama artik yavasss yavas cekiyorum elimi kolumu. bunu sakin sakin uzun uzun anlatin. esim cok sabirliymis benim ya... cünki esimle her tartisdigimda aileme daha cok önem veriyordum. kendi kendime bak koca gidici ama aile kalici diyordum, nasil hata yapiyormusum ya ama o an görmüyor insan. sürekli oglunuzdan onun geleceginden örnek verin. kayip ettiginiz paralari hesaplayin. yaptigi bütün hatalari tek tek yazin. objektiv bi sekilde anlatin, baskasi hakkinda konusur mus gibi. ah su aileler ah...

aşırı fedakarlık etmişsin, çok bile dayanmışsın bence yani 35 yaşında adamdan oğul olmaz, malesef bazı aileler sen abisin diye diye büyüttüğü için büyük çocuğu, o abilik sıfatından yetişkinlikte de kurtulamıyor ve bence asla kurtulamıcak...

eşin anlamaz kaynınla mı konuşsan acaba dicem de, bu defa da sen kardeşime nasıl bunları dersin diye çıkışmasın
Kaynımla çok konuşmayı denedim oflayıp poflayıp bir de beni suçlu ve gereksiz muhabbet yapan biri hissettirir gider yüzsüZ

ya bi eve zaten dede ebe amca bisi girince is b.ka dönüyor. hic kusura bakmayin o evin icinde okadar kisi olunca siz aile olamazsiniz. siddet yoksa oglunuzu babasiz birakmayin. hic bi zamanda esim yapmisti etmisti diye düsünmeyin siz herseyin on katini vermisiniz. hele cocuk vermissiniz. niye böyleki anlamiyorum. kocaniz herseyden önce oglunu düsünmeli. bende kocaniz gibiydim, onu da cok iyi anliyorum hayir diyememek kendini suclu sorumlu hissetmek. 3 sene piskologa gittim ise yaramadi oglum oldu birden beynimde ampülüm yandi. cok sükür. cok para yedirtim ama artik yavasss yavas cekiyorum elimi kolumu. bunu sakin sakin uzun uzun anlatin. esim cok sabirliymis benim ya... cünki esimle her tartisdigimda aileme daha cok önem veriyordum. kendi kendime bak koca gidici ama aile kalici diyordum, nasil hata yapiyormusum ya ama o an görmüyor insan. sürekli oglunuzdan onun geleceginden örnek verin. kayip ettiginiz paralari hesaplayin. yaptigi bütün hatalari tek tek yazin. objektiv bi sekilde anlatin, baskasi hakkinda konusur mus gibi. ah su aileler ah...
Aile hiç evlada böyle misyon yükler mi değil mi ne ağır bir yük biz de bir yıl zorumla gittik psikoloğa aile terapisine ama eşim hep beni hatalı bulurdu yarısını anca çözebildi seanslar dr tayin çıktı da gitti kalan dr erkek diye devam etmedik malesef en azından artık o ağır sözleri sövmeleri ve hakaretleri bitti

Çok teşekkür ederim iyi geldi bu söz biliyor musunuz

Rica ederim.
Bir arkadaşım bana "çok fedakarlık yapma. Merhametin görevin olur" demişti.
Gerçekten öyle.
İnsanları alıştırınca fedakarlığa bir noktadan sonra sanki bu zaten olması gereken şeymiş gibi davranmaya başlıyorlar.
Eşiniz kıçıyla kaymağa düşmüş. Sizin elinizi ayağınızı öpmesi lazım.

X