Benden saklıyor.telde konuşurkende sesini kısıyor!!!

Kızlar hepsini okudum yazdıklarınızın.Ben eşimle çok sorun yaşadım dış odaklı ama çoğunu düzeltti.Unutamadığım bir sürü olay var yarası aklıma geldikçe kanar.İkinci bir şans verdim tek falsosunda biteceğini biliyor artık.Bunları göz ardı etmeden yorumlarsınız.ikinci çocuk olayına gelince onu Bir arkadaşım bu siteye üyeliği olmadığı için benim hesabımdan sordu.Yoksa bazı şeyler oturmadan böyle bi düşüncem yok.Bunun dışında hala göndersin ne var diyenler olmuş.Kardeşim ya elime 300 lira kalmış ve bunun 50 lirasını kardeşine yolluyorsa kızıyorum 250 lirayla hem market hem pazar görecem ben.ee kartlar var marketi ondan alırız idare edecekmişim ben.Maddi durumumuz bu kadar işte krediler var anlıycanız.

Sizden habersiz kardeşine para göndermesi falso değil yani.

Sizce onca badireyi atlatmışken buna falso deyip bitirmeli miyim?

Kızlar hepsini okudum yazdıklarınızın.Ben eşimle çok sorun yaşadım dış odaklı ama çoğunu düzeltti.Unutamadığım bir sürü olay var yarası aklıma geldikçe kanar.İkinci bir şans verdim tek falsosunda biteceğini biliyor artık.Bunları göz ardı etmeden yorumlarsınız.ikinci çocuk olayına gelince onu Bir arkadaşım bu siteye üyeliği olmadığı için benim hesabımdan sordu.Yoksa bazı şeyler oturmadan böyle bi düşüncem yok.Bunun dışında hala göndersin ne var diyenler olmuş.Kardeşim ya elime 300 lira kalmış ve bunun 50 lirasını kardeşine yolluyorsa kızıyorum 250 lirayla hem market hem pazar görecem ben.ee kartlar var marketi ondan alırız idare edecekmişim ben.Maddi durumumuz bu kadar işte krediler var anlıycanız.

Canım kusura bakma herşeyi aştıysanız bir şans verdiyseniz herşeyi sıfırlayıp o şansı kardeşine de vereceksiniz o zaman yine sizi hatalı görürüm. Siz çalışıyormuşsunuz öğretmenmişsiniz sanırım senin parandan mı yolluyor kardeşine yani. Bakın babası yok diyorsunuz, saf diyorsunuz, eşi tarafından eziliyor diyorsunuz ve 50 tl nin hesabını yapıyorsunuz o 50 tl ile mi kredi ödenecek batacaksınız ya da çıkacaksınız Allah aşkına krediniz var tamam da ne var dakika gönderiyorsa onun yüzünden mi geçinemiyorsunuz kirasını faturasını vermiyor ya. Öncelikle sizin sahip çıkmanız lazım bayan halinden anlamanız lazım bakın siz de eşinizle sorun yaşamışsınız ağabeyi ne yapsın yuvasını kurmuş eşi ilgilensin bundan sonra deyip borcum var deyip sırtını mı dönsün yani aman aman bir para değil ki bu sizi etkileyecek kadar. Bu kız yetim yani aranızda ne yaşanırsa yaşansın mağdur bırakmak olur mu. Kendinizi yerine koyun aynı durumda olsanız ağabeyiniz sırt çevirip görmezden gelebilir mi.

Sizden habersiz kardeşine para göndermesi falso değil yani.

canım bak belli ki sorun edeceğini biliyor gizlice gönderiyor bana göre falso değil gönderdiği 50 tl yani bunun hesabı mı yapılıyor eşinin sorun etmeyeceğini bilse söyler ki haberi var zaten demek ki dakika gönderdiğini söylemiş ya da açık etmiş herneyse de kız safmış ve babası yok kocası da biraz eziyormuş ağabey dayanamıyor yolluyor dakikasını bunun neresi kötü ben anlamyorum hadi senin eşin var artık bananae diyemez ki ama konu sahib eşine destek olup madem eski defterleri kapattılar tabi canım gönder ihtiyacını karşıla, ağabeyisin onun arkasında dayanağı olduğunu bilsin dese böyle saklamak zorunda da kalmazdı aynı durum konu sahibinin de başına gelebilirdi. Yani kirasını faturasını ödemiyor ki alt tarafı her ay 50 tl br yerden kısılır yani.

Canım kusura bakma herşeyi aştıysanız bir şans verdiyseniz herşeyi sıfırlayıp o şansı kardeşine de vereceksiniz o zaman yine sizi hatalı görürüm. Siz çalışıyormuşsunuz öğretmenmişsiniz sanırım senin parandan mı yolluyor kardeşine yani. Bakın babası yok diyorsunuz, saf diyorsunuz, eşi tarafından eziliyor diyorsunuz ve 50 tl nin hesabını yapıyorsunuz o 50 tl ile mi kredi ödenecek batacaksınız ya da çıkacaksınız Allah aşkına krediniz var tamam da ne var dakika gönderiyorsa onun yüzünden mi geçinemiyorsunuz kirasını faturasını vermiyor ya. Öncelikle sizin sahip çıkmanız lazım bayan halinden anlamanız lazım bakın siz de eşinizle sorun yaşamışsınız ağabeyi ne yapsın yuvasını kurmuş eşi ilgilensin bundan sonra deyip borcum var deyip sırtını mı dönsün yani aman aman bir para değil ki bu sizi etkileyecek kadar. Bu kız yetim yani aranızda ne yaşanırsa yaşansın mağdur bırakmak olur mu. Kendinizi yerine koyun aynı durumda olsanız ağabeyiniz sırt çevirip görmezden gelebilir mi.

Tespitiniz ve yorumunuz için teşekkür aslında haklısınız 50 lira pek fazla değil..İŞte istedikçe isteyen tipler miktarı artarsa tepki vermeliyim.Yormunuza teşekkür ederim.

boğazına çatalmı sokmuşşşş

baksana arkadaşım boğazıma çatal dayıyor mu demiş çatalladı mı demiş sinirimden ikinci kez okumuyorum bile....bugün çatalla boğaza yapışan yarın gözü dönünce bıçakla dayanır.:44:

canım bak belli ki sorun edeceğini biliyor gizlice gönderiyor bana göre falso değil gönderdiği 50 tl yani bunun hesabı mı yapılıyor eşinin sorun etmeyeceğini bilse söyler ki haberi var zaten demek ki dakika gönderdiğini söylemiş ya da açık etmiş herneyse de kız safmış ve babası yok kocası da biraz eziyormuş ağabey dayanamıyor yolluyor dakikasını bunun neresi kötü ben anlamyorum hadi senin eşin var artık bananae diyemez ki ama konu sahib eşine destek olup madem eski defterleri kapattılar tabi canım gönder ihtiyacını karşıla, ağabeyisin onun arkasında dayanağı olduğunu bilsin dese böyle saklamak zorunda da kalmazdı aynı durum konu sahibinin de başına gelebilirdi. Yani kirasını faturasını ödemiyor ki alt tarafı her ay 50 tl br yerden kısılır yani.

Bana göre paranın miktarı değil, eşinden gizli iş yapıyor olması. Yoksa kardeşidir ayda 50 TL gönderir tabii ki. Benim eşim de annesine kardeşine veriyor arada hatta kendisi askere gitti bunu ben devam ettirdim. :KK37:

Ama 50 kuruş bile olsa şahsen eşimin benden gizli birşeyler yapmasını istemezdim.

sen yardımcı ol ve hayrını allahtan bekle. mutlaka rabbim mükafatsız bırakmaz. eşinle birlikte sen yardımcı olmaya çalış sen teklif et.
ama buna rağmen senden para hesabı sorarsa o noktada dur bakalııım demen gerek bence.
boş yere canını sıkma şu anda

Kızlar eşim bacısına sürekli dakika yollar ara sıra da para.Bende sürekli olunca kızıyorum benimde kardeşim var ve ben daha bi kere dakika yollamadım.Babası ölmüş eşimin kızkardeşi de safça biraz evli ama koca kısıyor bundan.Şimdi siz nasıl tepki verirdiniz dün tartıştık benden gizliyor söylemiyor ama benim aldığıma mırın kırın ediyor çalıştığım halde.

Yok daha neler.. Özür dilerim ama yaptığınız fazlasıyla ayıp. Alt tarafı ÖZ KARDEŞİNE dakika yollamış. üç beş kuruş para yollamış. Ne var bunda. Babaları da yokmuş. Kocasından da alamıyor. Ne kadar çaresiz bir kadın. Birde çıkmış bu duruma itirazınızı normalmiş gibi anlatıyorsunuz. Allah kimseyi zor durumda bırakmasın.

Eşimin bacısı dediğiniz kadın var ya, "KOCASIYLA MUTSUZ, BABASI OLMAYAN SAHİPSİZ VE YALNIZ BİR KADIN" Sizde alt tarafı cep telefonu dakikalarını bile esirgeyecek kadar bencil bir yengesiniz.

Üzgünüm. Bu hikayede bir hatalı taraf varsa o da sizsiniz.

Saygılar..

Yok daha neler.. Özür dilerim ama yaptığınız fazlasıyla ayıp. Alt tarafı ÖZ KARDEŞİNE dakika yollamış. üç beş kuruş para yollamış. Ne var bunda. Babaları da yokmuş. Kocasından da alamıyor. Ne kadar çaresiz bir kadın. Birde çıkmış bu duruma itirazınızı normalmiş gibi anlatıyorsunuz. Allah kimseyi zor durumda bırakmasın.

Eşimin bacısı dediğiniz kadın var ya, "KOCASIYLA MUTSUZ, BABASI OLMAYAN SAHİPSİZ VE YALNIZ BİR KADIN" Sizde alt tarafı cep telefonu dakikalarını bile esirgeyecek kadar bencil bir yengesiniz.

Üzgünüm. Bu hikayede bir hatalı taraf varsa o da sizsiniz.

Saygılar..

bu tarz yorum yapan bayanlar tek tek özür diledi baştan sona ve açtığı diğer konuları bi okuyun boşuna sinirlenmeyin derim arkadaş derdini yanlış kelimelerle aktarmış:KK1:

Ya şunu anlamıyorum herkes evlenirken kocasının işini maddi durumunu az çok biliyor...Allahın emriyle isteniyor ailede veriyor...
Şimdi sorarım o görümce evlenmeden önce maddi durumu bilmiyormuydu...? Aile bu kızı (özellikle abisi) vermeden kime verdiğini bilmiyormuydu?
Şimdi bu neyin açığını kapatma parası...Kocası eziyormuş safmış parası yokmuş...Peki eşinin cebinde kaç para olduğunu biliyor mu o eşte devamlı bide gizli gizli evinin rızkını oraya yolluyor...!
Benimde başım da var bir tane sıft acıtasyon üzerine kurulmuş kardeşlik ilişkisi...Hiç haz almıyorumm..!
Ben sabahtan akşama gece nöbetlerde çalışıcam..Yok 20tl ile pazara gitti diye çalıştığım rızkı ona yolluycam olmaz öyle şey...!Herkes ayağını yorganına göre uzatacak...! düşmez kalkmaz bir Allah,hastalık olur,işten kovulma,çıkma olur yardım edilir...Ama her zaman olmaz bu işler...!Aynı şey benim ailem için de geçerli...
Eğer destek olmak isteniyorsa,gitsin bi kız kardeşinin eşiyle konuşsun,bacısının arkasında olduğunu göstersin...Maddiyattan çok maneviyat önemlidir...!
Paranın maneviyatı olmaz...!:KK42:

arkadaş senin kadar zengin değildir belki o yüzdendir lafa bak utandırmıyormuymuş..............
Aaaa kelebekse dondun mu? Benim zengin oldugumu da nerden çıkardın, banka hesaplarımı mı tutuyorsun?

Bana na degil konuya yorum yap

Allah aşkına şu 3ün 5 in hesabını yapan gelinler beni cileden cıkarıyor. Hiç mi kardeşinize 5 10 lira vermediniz, bu kadar mı mükemmel annelersiniz, harika eşlersiniz.

Elbette herkes evini barkını coluğunu cocuğunu düşünür de kaya kovugundan da cıkmadınız herhalde.

Evet! Duyanda sanka kurusuna kadar çoçuklarina gidiyor diye düsünür.

Allah askina, konu burda köntür! Köntür kadar basit seyidemi çok olarak görüyorsunuz? Zaten kadinin babasi vefat etmis, üstüne baskici esi var.
Birak en azindan biraz köntür alsin ya!

Insanlar günümüzce en lüzümsüz seylere para harciyor, fakat görümceye gidersemi kötü oluyor? Bu nasil vicdan ya!

Son düzenleme:
Safça görümce, kocası kısıyor, muhtemeln mutsuz bir kadın görümce. Tek dayanağı abisi kalmış. Dakika da göndersin para da. Hatta çocuklarına alın arada sırada hediye götürün madem çalışıyormuşsunuz. Böyle günlerde yapılanlar unutulmaz siz samimi olun yeter.

Eşiniz sizin aldıklarınıza mırın kırın ediyorsa bu ayrı bir konu. Çalıştığınız halde neden eşinizi kendinize karıştırtıyorsunuz? Ne siz ona karışın ne de o size karışsın 3-5 lira için. Ayda 100 lirayı da birbirinize sormadan harcayıverin. Başkasına gidende gözünüz kalmasın...

Safça görümce, kocası kısıyor, muhtemeln mutsuz bir kadın görümce. Tek dayanağı abisi kalmış. Dakika da göndersin para da. Hatta çocuklarına alın arada sırada hediye götürün madem çalışıyormuşsunuz. Böyle günlerde yapılanlar unutulmaz siz samimi olun yeter.

Eşiniz sizin aldıklarınıza mırın kırın ediyorsa bu ayrı bir konu. Çalıştığınız halde neden eşinizi kendinize karıştırtıyorsunuz? Ne siz ona karışın ne de o size karışsın 3-5 lira için. Ayda 100 lirayı da birbirinize sormadan harcayıverin. Başkasına gidende gözünüz kalmasın...

Ya bacım kredi kartını ödeyemedi sevgili eşim şimde kızkardeşine para yollamasına kızmayayım mı?Kredi kartından çekip dakika yolluyor çünkü para yok.Şimdi de o kartı ödeyemedi.Bn sıkıştırmasam ödemeyecek anlıyor musunuz?cebime 1000 lira kalmıyor ki benim aman bu ayda yolla desem.Bir ay boyunca ne yiyiecez içecez gene karta yüklenecez.ben zorunda mıyım görümceme yollamaya.Zor durum olur amenna,bende kovuktan çıkmadım benimde var anam,kardeşim bende 3-5 yollayım her seferinde nerde kaldı çocuğun gelecek planlaması.Bende yollayım dediğim zaman kzıyor köpürüyor ama iş kendi tarafı olunca benim ailem zorda mı kalsın bacım üzülsün mü oluyor adı.eniştenin anası babası kızlarına yardım edeceğine oğullarına destek olsun adamın anası babası düşünmüyor benim kocam düşünüyor geçimlerini.şimdi hesebımda 250 lira kaldı beyefendi de sıfır.kredi kartı borcu 600 lira.adam kendi borcunu ödeyemezken bacısına destek olmak neyin nesi.benim ve çocuğumun rızkını çalmak değil mi bu.

Son düzenleme:
Ya bacım kredi kartını ödeyemedi sevgili eşim şimde kızkardeşine para yollamasına kızmayayım mı?Kredi kartından çekip dakika yolluyor çünkü para yok.Şimdi de o kartı ödeyemedi.Bn sıkıştırmasam ödemeyecek anlıyor musunuz?cebime 1000 lira kalmıyor ki benim aman bu ayda yolla desem.Bir ay boyunca ne yiyiecez içecez gene karta yüklenecez.ben zorunda mıyım görümceme yollamaya.Zor durum olur amenna,bende kovuktan çıkmadım benimde var anam,kardeşim bende 3-5 yollayım her seferinde nerde kaldı çocuğun gelecek planlaması.Bende yollayım dediğim zaman kzıyor köpürüyor ama iş kendi tarafı olunca benim ailem zorda mı kalsın bacım üzülsün mü oluyor adı.eniştenin anası babası kızlarına yardım edeceğine oğullarına destek olsun adamın anası babası düşünmüyor benim kocam düşünüyor geçimlerini.şimdi hesebımda 250 lira kaldı beyefendi de sıfır.kredi kartı borcu 600 lira.adam kendi borcunu ödeyemezken bacısına destek olmak neyin nesi.benim ve çocuğumun rızkını çalmak değil mi bu.

Canim sen ilk yazdiginla bunu bi daha oku. Simdi bambaska seylerden bahsediyorsun. Dakika dedihin uc kurusluk sey. Simdi 600 lira diyosun.ortada yanlislik varsa sen daha iyi gorursun elbet. Buradan senin anlattigini biliriz.

Canim sen ilk yazdiginla bunu bi daha oku. Simdi bambaska seylerden bahsediyorsun. Dakika dedihin uc kurusluk sey. Simdi 600 lira diyosun.ortada yanlislik varsa sen daha iyi gorursun elbet. Buradan senin anlattigini biliriz.

Arkadaşım kredi kartı borcu 600 lira ödeyemedi eşim onu diyorum eksik okumuşunuz. hem dakika hem para yollamış eşim adam kendi borcunu ödeyemiyor.Bacısına babalık yapıyor.

Son düzenleme:
Başta bende durumu kontür veya 3-5 liranın hesabı gibi anlamıştım ama durum epey farklıymış. Sizin bu kadar sıkıntınız varken, kendi kredi kartı borcunu yatıramıyorken böyle yapması bencede yanlış. Tabii sorununuz da tek bundan ibaret değil gibi, eşinizin davranışları şiddet uygulaması v.b. zaten yeterince sorunlu bir evlilik Allah yardımcın olsun. Yapabilirsen sende gizliden para biriktir, en azından kenardan 3-5 kuruşun olur seninde o vesileyle.

kalsa biriktirecem de yok.Olmayanı da gönderiyor eşim.kredi kartından kullanıyor dakika almak için.Tabiki bunun dışında çok sorun var ama onları az çok aştık ama biz kavramını yerleştiremedim kafasında.Zaten çok çabaladım.bakıp göreceğim kartı ne yapacağını artık.sürekli bi istek durumu var ailesinden beimkilerse üstüne veriyorlar ama eşim bunu görmüyor yazık ki.Görünce geç kalmış olabilir zaten herşeyi, o noktaya gelmemek adına ben gerekli uğraşıyı verdim daha da kılımı kıpırdatmam.

X