Beni arkadaşımla kıyasladı

Caffeamericano

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2019
286
536
Herkese Merhaba.. sizlere eşimle aramda geçen bir olayı anlatacağım. Biz 2 yıllık evliyiz maalesef evliliğimizi tam oturtamadık henüz. Eşim hep baştan beri gün içinde onu aramadığımdan şikayetçidir. Dün işteyken bu konuyla alakasız 3-4 kere aradım akşam iş çıkışı arkadaşımla buluştum adı Ayşe olsun kendisi de Ayşenin eşi Ahmet ile çalışıyordu aynı saatlerde. Neyse ben Ayşeyle buluşcağımı mesajda söyledim işten çıktım dedim. Sonra Ayşey le beraber giderken Ayşenin eşi aradı ve Ayşe ona gideceğimiz yeri söyledi falan. Sonra aradan 1 saat geçtkten sonra eşim mesaj attı şuraya mı gittiniz nasıldı diye bende güzeldi sen nerden biliyosun oraya gittiğimizi dedim eşim söylemiyor da başkasının eşinden öğreniyorum dedi bende o kişi eşini aradı öğrendi sende arasaydın dedim. Ayşe eşini yarım saat içinde 3 kere aradı dedi bende gerçekten bunun hesabını mı yaptın dedim hesap yapmadım aradı işte falan diye üste çıktı gerçekten bu konudan tartışığımıza inanamıyorum şu an dedim. neyse tadımız kaçtı orada zaten. Şimdi böyle bu konudan dolayı kendini geri çekmiş durumda ve bende adım atmak istemiyorum Ayşenin de belki başka kötü huyları vardır bende de o yoktur ama şimdi her zaman benim aklıma gelecek bu Ayşe daha iyi bir eş ben değilim eşimi aramıyorum diye.. Ne biliyim umarım anlatabilmişimdir. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler 🙏🏼

Madem eşiniz gün içinde sizle konuşmak istiyor o zaman arasın.
Eşinizin telefonu arama yapmıyor mu?
Tek taraflı mi çalışıyor bu cihaz?
Denklem çok basit aslında "isteyen arar"
Sinir oluyorum bu beni aramıyorsun diye türlü tripler atanlara.
Sen ara o zaman.

Herkese Merhaba.. sizlere eşimle aramda geçen bir olayı anlatacağım. Biz 2 yıllık evliyiz maalesef evliliğimizi tam oturtamadık henüz. Eşim hep baştan beri gün içinde onu aramadığımdan şikayetçidir. Dün işteyken bu konuyla alakasız 3-4 kere aradım akşam iş çıkışı arkadaşımla buluştum adı Ayşe olsun kendisi de Ayşenin eşi Ahmet ile çalışıyordu aynı saatlerde. Neyse ben Ayşeyle buluşcağımı mesajda söyledim işten çıktım dedim. Sonra Ayşey le beraber giderken Ayşenin eşi aradı ve Ayşe ona gideceğimiz yeri söyledi falan. Sonra aradan 1 saat geçtkten sonra eşim mesaj attı şuraya mı gittiniz nasıldı diye bende güzeldi sen nerden biliyosun oraya gittiğimizi dedim eşim söylemiyor da başkasının eşinden öğreniyorum dedi bende o kişi eşini aradı öğrendi sende arasaydın dedim. Ayşe eşini yarım saat içinde 3 kere aradı dedi bende gerçekten bunun hesabını mı yaptın dedim hesap yapmadım aradı işte falan diye üste çıktı gerçekten bu konudan tartışığımıza inanamıyorum şu an dedim. neyse tadımız kaçtı orada zaten. Şimdi böyle bu konudan dolayı kendini geri çekmiş durumda ve bende adım atmak istemiyorum Ayşenin de belki başka kötü huyları vardır bende de o yoktur ama şimdi her zaman benim aklıma gelecek bu Ayşe daha iyi bir eş ben değilim eşimi aramıyorum diye.. Ne biliyim umarım anlatabilmişimdir. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler 🙏🏼
Dışarı çıkacaksam eşime söylerim oda bana söyler. Nerede olduğumuzuda söyleriz ama bu kadar gerisi yok. Sürekli arayıp darlamayız birbirimizi. Tamamen habersiz bırakmak doğru gelmiyor bana sadece şununla şuraya gidiyorum demek yeterli.

Eşiniz ilgi görmeyi aramanızla eşleştirmiş olabilir. Hatta bunu bayağı sorun yapmış siz aramadıkça. Gittiğiniz yeri söylememeniz belki normalde sıkıntı yaratmayacaktı ama artık inatlaşma, takıntı gibi bir şeye dönüşmüş, başkasının arayıp haber verdiğini görünce de sitem etmiş.
bence evlilikte böyle basit şeyler için inatlaşmaya gerek yok. Arada arayın, gönlü olsun.

Eşiniz ilgi görmeyi aramanızla eşleştirmiş olabilir. Hatta bunu bayağı sorun yapmış siz aramadıkça. Gittiğiniz yeri söylememeniz belki normalde sıkıntı yaratmayacaktı ama artık inatlaşma, takıntı gibi bir şeye dönüşmüş, başkasının arayıp haber verdiğini görünce de sitem etmiş.
bence evlilikte böyle basit şeyler için inatlaşmaya gerek yok. Arada arayın, gönlü olsun.
Aslında sorunu bu evet bunu kafasına aşırı takmış olması evet zamanında aramadım sormadım ama bunu kıyas yaparak anlatması normal mi bunu anlamıyorum bugun bunu kıyaslayan yarın başka bişeyi kıyaslar bende Ahmet te Ayşeyi çok seviyor küstüklerinde hemen arayıp özürler diliyor vs mi demeliyim

Eşimin gün içinde bir kaç sözünü duyacak kadar vakit ayırmamasından msj yazıyop selam vermemesinden bende şikayetçiyim.
Eşinize hak veriyorum.Kıyaslama yapmamış siz sormuşsunuz nerden biliyorsun diye
Eşinizde cevaplamış.
Ayşenur eşi degil takip ediyorum mu demeliydi

Eşimin gün içinde bir kaç sözünü duyacak kadar vakit ayırmamasından msj yazıyop selam vermemesinden bende şikayetçiyim.
Eşinize hak veriyorum.Kıyaslama yapmamış siz sormuşsunuz nerden biliyorsun diye
Eşinizde cevaplamış.
Ayşenur eşi degil takip ediyorum mu demeliydi

sen boşanmamış mıydın🙄

konuya gelirsek bence de kıyaslama değil bu ama eşiniizin beklentisi boğucu kimle nereye gittiğinizi söylemişsiniz zaten şimdi şunu ısmarladık şimdi kahvemi yudumluyorum diye arayacak haliniz yok.
ayrıca gittikten sonra 3 kere nasıl aramış siz görmediniz mi ayşenin aradığını?

Bu d kıyas yaparak
sen boşanmamış mıydın🙄

konuya gelirsek bence de kıyaslama değil bu ama eşiniizin beklentisi boğucu kimle nereye gittiğinizi söylemişsiniz zaten şimdi şunu ısmarladık şimdi kahvemi yudumluyorum diye arayacak haliniz yok.
başkasıyla karıştırdınız herhalde neredeyse hiç konu açmadım eşimle ilgili
3 kere aradığını görmedim ben ama eşim şey demeye çalıştı bence yarım saat içerisinde 3 kere aradığını da gördüm

Bu durumdan rahatsızsa bile kıyaslayarak anlatması yanlış. trip atmadan bunu anlatmak istiyorum kıyas yapması bana çok itici geldi. Hep aklımda bugun bunu kıyaslayan yarın neleri kıyaslar sorusu geliyor

Bu d kıyas yaparak

başkasıyla karıştırdınız herhalde neredeyse hiç konu açmadım eşimle ilgili
3 kere aradığını görmedim ben ama eşim şey demeye çalıştı bence yarım saat içerisinde 3 kere aradığını da gördüm

yok size demedim anlıntı yaptığım arkadaşa dedim ilk cümleyi.

anladım eskiye hitaben söyledi yani 3 kere arama meselesini o zaman kıyas yapmış evet. ama siz haklısınız eşiniz saçmalıyor bu aranma mevzusunda.

sen boşanmamış mıydın🙄

Hayır
Konum bile yok.başka bir üye ile karıştırdınıx

ayşe'nin eşine gittiğiniz yeri söylediğinden dem vurması kıyas değil. bizim ailece adetimizdir, gittiğimiz yerden birbirimizi haberdar ederiz çünkü büyük şehir ve bir şey olsa kimi nerede bulacağımızı bilelim isteriz.
benim için bu hassastır mesela.
dışarı çıkıyorum diyip kestirilip atılmasını sevmem.

muhtemelen taa sevgililik günlerinizden bu aramama mevzuundan bir rahatsızlığı olmuş. belki beklediği ilgi şekli bu. hepimiz farklı şekillerde ilgi ve sevgi bekliyoruz çünkü. siz de zaten aramıyorum demişsiniz. adam istediğini göremedikçe konu inada binmiş.

eşinizi çok haksız bulamadım. biraz çocuksu bir hareket olsa da demek ki onun sevildiğini anlama şekli bu.

X