Beni bırakıp başkasıyla mutlu olmasına nasıl dayanacağım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.079
1.067
31
9 yıllık ilişkim ufak bir sebepten bitmisti. Bitmişti derken küslük yaşadık. Evlenme teklifi etmişti. Ailesiyle daha önce de tanıştım fakat bu sefer isteme olacak diye tanıştık. Ben gittim yemek yendi falan. Ben durumu babama anlattım. Babam da sen memursun onun düzgün işi yok nasıl olacak denk değilsiniz demişti. Eski sevgilim de seni beklerim dedi. Fakat araya küslük girdi. Barısırz sandım. Çünkü hep küserdik. Ama bu sefer oralı olmadı. Hayatında biri olduğundan şüphelendim. Numaramı da silmemişti. Whatsapptan ona açık onu kızdıracak sitem dolu sözler paylastım( çocukça biliyorum ama benle iletişime geçer diye bekledim) yazıyordu evet ama tartışmamız devam ediyordu hep. Böyle 2 3 defa tartıştık tabi barışmadık. Normalde dayanamaz yazardı. Benim hiç suçumun olmadığı bir durumdu çünkü. En sonki tartışmamızda beni her yerden engelledi. Fake hesap açtıkça o engelledi. İnstagramına bakmak için açıyordum.
Sonra bütün gönderilerini yabancı bir kadının beğendiğini gördüm. Kadını da fake hesaptan ekledim benim eski sevgilimin de kadının annesiyle olan bir gönderisine kalp emojisi attığını gördüm. Basımdan kaynar sular döküldü. Yüzümü kararttım ona yazdım. Bu sevgilin mi diye . İlk başta yalanladı beni. Sonra evet sevgilim o dedi. Seviyorum Polonya’da müzik öğretmeni koro şefi beni yadırgamadı ailesine hemen söyledi. Annesiyle tanıştık dedi. Yurtdışına gidecez, sen de memur bulur evlenirsin dedi bana. Benim günahım ne dedikçe bir özür dileseydin böyle olmazdı sen paylaşım yaptıkça kararımın doğru olduğuna emin oldum dedi. Kadının ona askını itiraf ettiği videoları attı bana. Kadını ne diye kaydettiğini. Sen de yoluna bak diye atıyorum bunları dedi. Benim ne günahım var, neden beni yarıyolda bıraktın deyince anladım ki bana rahat yok, yurtdışına yerleşecez 3 ay yazma gidecem evlenip dedi. Ama kadın da Türkiye’ye yerleşmeyi kabul etmiş. 25 yaşında dedi kadın için ama face hesabına bakmıştım 35 yaş gününü kutlamış 2 sene önce. Beni her yerden engelleyen adam, whatsapp engelimi açıp numaramı geri eklemiş, faceden engelimi açmış, kaç defadır instagram engelimi açıp sonra geri engelliyor. O kadına da saygısı yok iğreniyorum ondan ama bana yapılan bu adiliği ben nasıl kaldıracam. Geçen gün engelimi açmıştı instagramdan, kadının yorum yaptığı gönderileri yoruma kapatmıştı. 1 2 gün sonra beni geri engelledi. Demin onun hesabına baktım. Kadın yine kalp atmış, o da ona yorum yapmış kalp atarak. Bendeki hastalık derecesine geldi biliyorum. Onu sevdiğine emin oldum. Kadın Türkçe bilmiyor, benimki de onun dilini bilmez. Nasıl sevdi bilemiyorum ama onların böyle mutlu olup benim kahrolmam hak mı? Aileme bitti diyorum, mutlu görünmeye çalışıyorum ama nefes alamadığımı hissediyorum. Burdan başka yazacak konuşacak derdimi paylasacak kimsem yok. Dengim olmadığını söyleyen çok kişi oldu. Şimdi bana bunu yaptı demek , onlarla dertleşmekten utanıyorum. Lütfen kırıcı yorumlar yapmayın gerçekten çok kötüyüm. Bunu duyalı 10 gün oldu atlatır mıyım , ömür boyu bu acıyla mı yaşamayacağım :KK43: karmakarışık yazmıs olabilirim kusura bakmayın

85A8E3B502A77AA7F085171A3475F781.jpg

9 yıllık ilişkim ufak bir sebepten bitmisti. Bitmişti derken küslük yaşadık. Evlenme teklifi etmişti. Ailesiyle daha önce de tanıştım fakat bu sefer isteme olacak diye tanıştık. Ben gittim yemek yendi falan. Ben durumu babama anlattım. Babam da sen memursun onun düzgün işi yok nasıl olacak denk değilsiniz demişti. Eski sevgilim de seni beklerim dedi. Fakat araya küslük girdi. Barısırz sandım. Çünkü hep küserdik. Ama bu sefer oralı olmadı. Hayatında biri olduğundan şüphelendim. Numaramı da silmemişti. Whatsapptan ona açık onu kızdıracak sitem dolu sözler paylastım( çocukça biliyorum ama benle iletişime geçer diye bekledim) yazıyordu evet ama tartışmamız devam ediyordu hep. Böyle 2 3 defa tartıştık tabi barışmadık. Normalde dayanamaz yazardı. Benim hiç suçumun olmadığı bir durumdu çünkü. En sonki tartışmamızda beni her yerden engelledi. Fake hesap açtıkça o engelledi. İnstagramına bakmak için açıyordum.
Sonra bütün gönderilerini yabancı bir kadının beğendiğini gördüm. Kadını da fake hesaptan ekledim benim eski sevgilimin de kadının annesiyle olan bir gönderisine kalp emojisi attığını gördüm. Basımdan kaynar sular döküldü. Yüzümü kararttım ona yazdım. Bu sevgilin mi diye . İlk başta yalanladı beni. Sonra evet sevgilim o dedi. Seviyorum Polonya’da müzik öğretmeni koro şefi beni yadırgamadı ailesine hemen söyledi. Annesiyle tanıştık dedi. Yurtdışına gidecez, sen de memur bulur evlenirsin dedi bana. Benim günahım ne dedikçe bir özür dileseydin böyle olmazdı sen paylaşım yaptıkça kararımın doğru olduğuna emin oldum dedi. Kadının ona askını itiraf ettiği videoları attı bana. Kadını ne diye kaydettiğini. Sen de yoluna bak diye atıyorum bunları dedi. Benim ne günahım var, neden beni yarıyolda bıraktın deyince anladım ki bana rahat yok, yurtdışına yerleşecez 3 ay yazma gidecem evlenip dedi. Ama kadın da Türkiye’ye yerleşmeyi kabul etmiş. 25 yaşında dedi kadın için ama face hesabına bakmıştım 35 yaş gününü kutlamış 2 sene önce. Beni her yerden engelleyen adam, whatsapp engelimi açıp numaramı geri eklemiş, faceden engelimi açmış, kaç defadır instagram engelimi açıp sonra geri engelliyor. O kadına da saygısı yok iğreniyorum ondan ama bana yapılan bu adiliği ben nasıl kaldıracam. Geçen gün engelimi açmıştı instagramdan, kadının yorum yaptığı gönderileri yoruma kapatmıştı. 1 2 gün sonra beni geri engelledi. Demin onun hesabına baktım. Kadın yine kalp atmış, o da ona yorum yapmış kalp atarak. Bendeki hastalık derecesine geldi biliyorum. Onu sevdiğine emin oldum. Kadın Türkçe bilmiyor, benimki de onun dilini bilmez. Nasıl sevdi bilemiyorum ama onların böyle mutlu olup benim kahrolmam hak mı? Aileme bitti diyorum, mutlu görünmeye çalışıyorum ama nefes alamadığımı hissediyorum. Burdan başka yazacak konuşacak derdimi paylasacak kimsem yok. Dengim olmadığını söyleyen çok kişi oldu. Şimdi bana bunu yaptı demek , onlarla dertleşmekten utanıyorum. Lütfen kırıcı yorumlar yapmayın gerçekten çok kötüyüm. Bunu duyalı 10 gün oldu atlatır mıyım , ömür boyu bu acıyla mı yaşamayacağım :KK43: karmakarışık yazmıs olabilirim kusura bakmayın
Sevmiyor geçen seferde yazdım sev mi yor. Kadın evet belki ama o hayır. Para.imkan. hırs. Bundan ibaret aşk böyle bişey değil üzülme geçecek yakında şimdi kolay geliyor ama zamanla

Siz çoklu üyelik almışsınız @lori12 hesabıyla birebir aynı konuyu açtınız kısa bir süre önce. Üstelik bu hesabınızla da aynı konuyu açtığınız. Hatta şu an bdvde anasayfada aktif o konu. ısrarla aynı konuyu açıp duruyosunuz ancak öncekilerden farklı bir şey söylenmeyecek. Dertleşmek istiyosanız diğer konulardan birinden devam edin bari

Son düzenleme:
Dile kolay 9 yıl diyorsunuz, üzülmeniz normal, ancak eski sevgiliniz resmen babanızı haklı çıkarmış şu hareketleri ile.

Unutacaksınız, zamanla gerçekten de kendiniz gibi birini bulacaksınız. Bu da geçecek.

Sizi sevmiyor artık siz de sevmiyorsunuz sadece alışkanlık olmuş.
Yolunuza kaldığınız yerden devam edin ama kendinizi küçük düşürmeden yapın bunu

Konuya nasıl başlarım bilmiyorum. Aslında kimseye anlatmaya mecalım de yok. 5 yıllık ilişkim vardı. Ben öğretmenim. Eski Sevgilim lise mezunuydu. Ama sınavlara hazırlandı olmadı bir türlü. İkimiz de 31 yaşındayız. Ailem yıllardır onunla denk olmadığımızı söyledi durdu. Belki de haklılarda ama ben asgari ücretle de çalışsa bşr yerde kabul ederim diyordum. En son annem de ikna oldu gitsin yuvasını kursun dedi ama babam bu sefer istemedi evlenmemizi. Annem biraz bekle ikna olur diyordu babam için. Eski sevgilim bana evlenme teklifi bile etmişti. Okula yüzükle de gidiyordum. Çünkü artık evlenecez diye düşünüyordum kimseden çekinmeden söyledim evleneceğimi de. Çeyiz eşyamı aldım. İstemede giyeceğim elbiseye kadar.. ta ki bir buçuk ay öncesine kadar ufak bir tartışmadan sonra küsene kadar. Barışırız diye bekledim ama eski sevgilim bir kaç kızı takip etmeye başladı. Gün geçtikçe de arttı. Ara ara şiddetli tartışmalarımız olsa da barışmadık. Ondan özür dilememi istedi(ki hiç hatam yoktu) dilemedim o yüzden. Beni her yerden engellemişti ama fake bir hesaptan onun hesabını incelediğimde yabanci bir kadının nerdeyse bütün gönderilerine kalp emojisi attığını gördüm. Kadınının face profilini inceleyince de Polonya’dan bir kadın olduğunu, ve bir gönderisinde de bu sene evleniyorum yazdığını gördüm. Dayanamayıp eski sevgilime yazdım bu durumu. Önce inkar etse de sonradan bu kadının annesiyle eski sevgilimin ismiyle attığı videoları gördüm. Yani eski sevgilim attı bana. Orda müzik öğretmeniymiş kadın. Benim eskisi bununla evlenecekmiş. 2 haftada bu kadını sevmiş. Aşık olmuş. Kadın bilet kesmis on gün sonra Türkiye’ye onu görmeye gelecekmiş. Kadın Türkiye’de kalmayı kabul etmiş. İsterlerse de yurtdısına da gideceklermiş. Ben yaptığın vicdansızlık deyince de yanlış anlama sen de yoluna bak diye atıyorum bunları dedi. Suan öyle içim acıyor ki. Dilini bilmediği bir kadına aşık olmuş. Aileme çevreme rezil oldum. O beni her halimle kabul etti kendisi öğretmen annesi milletvekili buraya yerleşecek benim için dedi. Ben bunlaır nasıl kaldıracağım. Kadında suç bulmuyorum kadının günahı yok. Ama aldığı ahla mutlu mu olacaklar? Ben bunları hak etmedim. Nasıl yaşarım bununla bilmiyorum. Yıllardır onu aileme karşı savundum. Mükafatı beni böyle yarıyolda bırakmasıymıs. Nefes dahi alamıyorum. Babam denk değilsiniz demişti ama ona rağmen evleneceğim diyordum 🥹 ne yapacağım ben böyle. Çok hayal kurmuştum 🥹 dünyam başıma yıkılmıs gibi 🥹
Daha kaç farklı üyelikle aynı konuyu anlatıp duracaksınız?

Dile kolay 9 yıl diyorsunuz, üzülmeniz normal, ancak eski sevgiliniz resmen babanızı haklı çıkarmış şu hareketleri ile.

Unutacaksınız, zamanla gerçekten de kendiniz gibi birini bulacaksınız. Bu da geçecek.
9 yılın son 6 yılı da 3 ay küs 1 ay barışık geçmiştir zaten. Kimse olmayınca birbirine kalan modellerden, o kadar belli ki.

Bence sizin çocukça tepkiler vermenizle dalga geçiyorlar ve iyice tahrik etmeye çalışıyorlar hatta sadece arkadaş bile olabilirler. Kendinizi geri çekin mutlaka. Asla iletişim kurmayın ve onu hiçbir şekilde takip etmeyin.

Adınıza çok üzüldüm ama inanın önünüze bakın biz insanoğlu er yada geç herşeye alışıyoruz ve yaşamaya devam ediyoruz. Geçer Buda geçer diye bi şarkı vardıya aynen öyle Buda geçecek insan sevdiğiyle de evlense tabiri caizse görücü üsülüyle de evlensekte aynı evin içine girdikten sonra huyunu suyunu öğreniyorsun mesele karekterdir, emin olun evlenseydiniz de daha çok acı çekerdin en iyisi bu diye yoluna bak arkadaşım.

9 yılın son 6 yılı da 3 ay küs 1 ay barışık geçmiştir zaten. Kimse olmayınca birbirine kalan modellerden, o kadar belli ki.
Küsüp tekrar barışmayı çok olağan bir şey gibi anlatmış ama bu kadar ayrıl barış ilişkiler fenalık getiriyor bence. Konu sahibi anlatmamış ama defalarca araya başka kadınların erkeklerin girdiğini düşünüyorum 😒

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X