Sivilceli Ciltler benim gibi omuzlarında göğsünde sırtında sivilce ve sivilce izleri olan varmı??

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

magdelena

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2009
924
12
31
off yazın kısa kollu giyemiorum çok özeniyourm çok güzel kıyafetler oluyo ama hep tişörtle dolaşmak zorunda kalıorum. kaç senedir böyle bıktım artık. annemler kaç senedir ilerde geçer geçer diyolar ama nerdeyse 8.sınıftan beri böyle şu an lise sondaym bıktım artık güzel güzel askılılar bodyler giymek istiyorum ama şu lanetler engel oluyo. hiç bi arkdşmdada yokk onlarınki pırıl pırıl çok güzel bıktım artık nasıl geçicek arkdşlarr. sivilceden çok iz var ama sivilcede çok çıkıyo lütfen yardım edin napiyim benn benim gibi olan varmı.izleri geçtim bide küçük küçük yağ bezeleri var göğsümde aşırı var göğsü açık bişey bile giymiyorum. boynumdan çeyrek karış aşağıda anca oluyo yakalar. off bıktım artık bıktım yaz geliyo güzel güzel şeyler giymek istiyorummm:KK43:((((

Son düzenleme:
Bende ayni durumdayim :KK43: yuzum icin Blue light diye bir lazer ile tamamlamisdim, ama kolarim sirtim hep sivilce var. Utaniyorum kisa kol giymekden, o yuzden bir sabit bir yerdeyseniz giyin kisa kol, cunku gunes cok faydali ve kurutur sivilceleri. Ben ya dogum hap kullanmaya dusunuyorum ama kilo almak istemiyorum, ikinci fikrim solariyom a gitmek oda cilt kanseri yapiyor :S sasdim kaldim. Allah bize sabir versin.

evet canım güneşlenmiştim geçen yaz ama kıbrısda. bronzlaşnca izler gidiyo ama bu yaz gidemiycem. bende kısa kollu giymeye utanıyorum :KK43:

benim de sırtımda fln çıkıyor. yazın deniz girdiğim zaman kayboluyorlar kışa girerken tekrar çıkmaya başlıyorlar. Deniz suyu sivilcelere iyi geliyor sanırım.

oooo canım ne sen sor ne ben söyleyim :KK60: kendimi bildim bileli sırtım kocaman kocaman kıpkırmızı sivilcelerle doludur.. çoğu zaman da çıkmıyolar böyle çıban gibi oluveriyorlar.. ben acayip yoluyorum yalnız ondan da iyileşmiyo ve iyice yara oluyo ve yara oldukça da iz kalıyo. ay haritasına döndü kız sırtım :KK60: ben şimdilerde pudralıyorum sırtımı ve antibakteriyel sabun kullanıyorum canım. onun dışında bi de bu akşam maya içmeye başladım o da vücuttaki sivilceleri kurutuyomuş direk izleri filan geçiriyomuş ama bakalım birkaç zaman geçmesi lazım canım, sana yazarım gelişme olursa :KK34:
bi de mutlaka kendi sırt kesen ayrı olsun v bu kesenin hijyenine özen göster. kabak lifli kese kullan.. belirli periyotlarla keselenmeyi ihmal etme. :)

Son düzenleme:
Stresli zamanlarımda sırtımda sivilceler çıkar ve ben isteemeden onları patlatırım sonuç sırtımda bir sürü sivilce lekesi

2 ay sonra evleniyorum. sırtımda ve yüzümde bir sürü leke ile. straplez gelinlik giyecem. lekeler umrumda mı hayır :KK8:

Sen de boşver. :KK9: bunlar yaşamana engel değil. bir şey giymekten de utanma.

benimde sırtım kollarım göğsüm yüzüm hep sivilce dolu yaa ne kadar iğrenç görünüyolar bıktım bunlardan görünce dayanamıyorum patlatıyorum vazgeçemiyorum bi türlü napsam naafile bıktım valla
ben normalde de açık kıyafetler giymem. Akşam sırt üstü yatamıyom çok rahatsız ediyolar.:KK58::44:

benimde sırtım kollarım göğsüm yüzüm hep sivilce dolu yaa ne kadar iğrenç görünüyolar bıktım bunlardan görünce dayanamıyorum patlatıyorum vazgeçemiyorum bi türlü napsam naafile bıktım valla
ben normalde de açık kıyafetler giymem. Akşam sırt üstü yatamıyom çok rahatsız ediyolar.:KK58::44:

yatamıyor musun sırt üstü??:KK53:

ay canımm :KK43:( seninkide daha fenaymış sivilcelerin sırtüstü yatmaya engel olması. çok rahatsız bişeydir geçmiş olsun allah şifa versin hepimize inş

oooo canım ne sen sor ne ben söyleyim :KK60: kendimi bildim bileli sırtım kocaman kocaman kıpkırmızı sivilcelerle doludur.. çoğu zaman da çıkmıyolar böyle çıban gibi oluveriyorlar.. ben acayip yoluyorum yalnız ondan da iyileşmiyo ve iyice yara oluyo ve yara oldukça da iz kalıyo. ay haritasına döndü kız sırtım :KK60: ben şimdilerde pudralıyorum sırtımı ve antibakteriyel sabun kullanıyorum canım. onun dışında bi de bu akşam maya içmeye başladım o da vücuttaki sivilceleri kurutuyomuş direk izleri filan geçiriyomuş ama bakalım birkaç zaman geçmesi lazım canım, sana yazarım gelişme olursa :KK34:
bi de mutlaka kendi sırt kesen ayrı olsun v bu kesenin hijyenine özen göster. kabak lifli kese kullan.. belirli periyotlarla keselenmeyi ihmal etme. :)

canım bende kabak lifi kullanmaya başladım ama sırtımı lifleyemiyorum. daha doğrusu sivilceler patlarda kabukları soyulur falan diye korkudan süremiyorum lif. gerçi kendi elimle patlatmaya gelince patlatıorum :)

canım bende kabak lifi kullanmaya başladım ama sırtımı lifleyemiyorum. daha doğrusu sivilceler patlarda kabukları soyulur falan diye korkudan süremiyorum lif. gerçi kendi elimle patlatmaya gelince patlatıorum :)

ilahiii:KK60: sıkma sakın bazıları iyice iltihaplanıyoşişip sert bi kitleye dönüşüyo içerideki kısmı daha beter oluyo bi de kaşınıyo :KK53: canım benzamicyn ya da başka bir sivilce kremi kullandın mı doktor önerisiyle? istersen bi doktora görün belki roaccutane bile yazabilir. bunları yazmadan önce zaten kan değerlerine bakıyorlardır ama, sen istersen git bir test yaptır belki kanında mikroplanmadan da ileri geliyo olabilir bu kadar acıyan içi dolu sivilceler. :26:

bence doktora danışın cnm kan tahlili yaptırmak en iyisi ya kan testi belli olucak ozaman ilaçları werir boşuna uqraşma ha bnmde çok sivilcem wardı sırtımda herqün aç karnına bi bardak su içiom birde saçlarım boyalı we yaqlı die kirli vucuduma deqdirmeden eqip yıkıom inan daha çıkmıo

çok sorun etme kendine benimde omuz,gögüs bölgemde sivilcelerim vardı.doktora gittim aknefug adında bir ilaç verdi.kullandım ve hepsi geçti.regl dönemimde ufak tefek çıkıyo ama dogal olanda bu.ama aknefug'u ucuza alabilirsiniz.reçeteyede gerek yok.:KK1:

Eğer yüzüne sivilce kremi kullanıyosan, vücut ağı atacak başka yer arar bu vücudunda olabilir.

magdelena canım; ben 1 haftadır mayalı süt içiyorum ve sırtımdaki sivilcelerin kuruduğunu farkettim. bugün annem de masaj yapıyodu tesadüfen söyledi senin sırtın kurumuş sönmüş sivilceler filan diye. inan böyle çıbanımsı sivilceler vardı bir iki tane, sönmüşler!!! bi dene istersen canım mayalı sütü..:81::KK54:

magdelena canım; ben 1 haftadır mayalı süt içiyorum ve sırtımdaki sivilcelerin kuruduğunu farkettim. bugün annem de masaj yapıyodu tesadüfen söyledi senin sırtın kurumuş sönmüş sivilceler filan diye. inan böyle çıbanımsı sivilceler vardı bir iki tane, sönmüşler!!! bi dene istersen canım mayalı sütü..:81::KK54:

mayalı süt mü hiç duymamıştım? sivilcelere mi iyi geliyor?? nerden alınıyor? benim de yüzümde sivilceler var da..

mayalı süt mü hiç duymamıştım? sivilcelere mi iyi geliyor?? nerden alınıyor? benim de yüzümde sivilceler var da..

yok canım almıyosun bi yerden bi tek mayayı marketten alıyosun. ben de buradaki mayalı süt içmek başlıklı konudan duyup başladım. faydasını da görüyorum 1 haftadır içmeme rağmen.

her akşam 1 çay kaşığı aktif kuru maya (instant değil), 1 çay kaşığı kakao, istediğin kadar toz şeker ve soğuk sütü karıştırıp içiyorum. mayanın tadı hiç gelmiyo endişe etmeyin, bildiğiniz kakaolu süt oluyo. :KK9: yüzüm çok yağlı ve senelerdir kurtulamamıştım canım, yanaklarımın arka tarafında sıkılamayan içi dolu kabartı sivilceler vardı, onlar bile söndü çok hızlı. ama dikkat et cildi biraz kurutuyor. nemlendirici sür yağsız nemlendirici. tabi bende faydası oldu siz de deneyin isterseniz memnun kalırsınız gibi bence :KK66:

yok canım almıyosun bi yerden bi tek mayayı marketten alıyosun. ben de buradaki mayalı süt içmek başlıklı konudan duyup başladım. faydasını da görüyorum 1 haftadır içmeme rağmen.

her akşam 1 çay kaşığı aktif kuru maya (instant değil), 1 çay kaşığı kakao, istediğin kadar toz şeker ve soğuk sütü karıştırıp içiyorum. mayanın tadı hiç gelmiyo endişe etmeyin, bildiğiniz kakaolu süt oluyo. :KK9: yüzüm çok yağlı ve senelerdir kurtulamamıştım canım, yanaklarımın arka tarafında sıkılamayan içi dolu kabartı sivilceler vardı, onlar bile söndü çok hızlı. ama dikkat et cildi biraz kurutuyor. nemlendirici sür yağsız nemlendirici. tabi bende faydası oldu siz de deneyin isterseniz memnun kalırsınız gibi bence :KK66:

aaa çok teşekkür ederim, süper oldu bu :KK71:
hemen o başlığı bulup bi okuyım :)

çok sorun etme kendine benimde omuz,gögüs bölgemde sivilcelerim vardı.doktora gittim aknefug adında bir ilaç verdi.kullandım ve hepsi geçti.regl dönemimde ufak tefek çıkıyo ama dogal olanda bu.ama aknefug'u ucuza alabilirsiniz.reçeteyede gerek yok.:KK1:

aknefug kremmi hap şeklinde mi?? benim sivilceden çok iz var canım onlar çok fena :KK43:( izlere iyi gelirmi?

X