Bebek Beslenmesi Benim sütçüm var

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
biz kendimiz bu işi yapıyoruz ve kızım taze organik süt içiyor,her sabah ve akşam sağılıyor ineklerimiz ,bizimde çiftlğimiz var ve bu açıdan kendimi çok şanslı hissediyrum,eğer gerçekten imkan varsa arkadaşın dediği yerden alın derim..

Çok şanslısınız ve ne mutlu kızınıza. Ben 1 senedir bu lezzetehayır diyemiyorum. Kutu sütler ve pastörize sütler bendeki mide problemini arttırdığı için yıllardır şöyle afiyetle süt içemiyordum. Bu sütü alınca mideme dokunacak die uzun süre sadece yoğurttan faydalanırken bir gün içtim ve midemde bayramdelikafadulden o gün bugün lıkır lıkır. Tek kötü yanı kilocuklarkaydirigubbakcemile2

oh ne güzel ama istanbulda yaşamayanlar ne yapacak
bende istiyoruummmm

Merhaba. Siteye üye olalı epey oluyor ama ben giremiyorum. çok problemli bir bebeğim var. şu an hızla sormak zorundayım.burda ortak bir sayfa var mı
yani chat yapar gibi yoksa nasıl yazılışıyor. Ben doğru alanda mı yazıyorum

canım öyle bir alan yok buraya yazdığın şekilde yazışabilirsin diğer topiklerdede.

Yanlışlıkla yeni konu açtım ama esas yazıyı buraya koyacaktım heralde.Tekrar koyuyorum.Yanlışlık için yönetimden özür diliyorum. Bu metin sevgili sütçüm Aysun hanımın bana bu iş ile ilgili mailinden alıntıdır.
Şöyle ki;

Malum çok büyük bir işletme değiliz ama ineklerimize ve işimize çok bağlıyız.
Ülkemizde tarım ve hayvancılık hep hor görüldüğü için de ayakta durmak çok kolay değil; sizin desteğiniz bizim için öncelikle manevi ve sonrasında da tabii ki maddi olarak çok değerli.
Yıllar içerisinde süte ve sürümüze dair her türlü öneri, soru ve yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum-çünkü yerimde saymak istemiyor en kaliteliye dair ilerlemek istiyorum.
Dilerim memnuniyetiniz, desteğiniz ve birlikteliğimiz bir ömür boyu sürer.
Öncelikle paylaşmak istedim, sevincimi bilmenizi istedim.
Sakıncası yoksa yazınızı okuduktan sonra mümkünse özellikle iki noktaya değinmek istedim.
İlki teslimatını yaptığım şeye açık süt değil de hastalıklardan ari bir sürüden elde edilmiş, şişelenmiş ve soğutulmuş çiğ süt diyorum; çünkü malum açık değil.
İkincisi de aman bu aralar kafalar çok karışık yanlış anlaşılmasın; üretimimiz organik sertifikalı değil-dolayısı ile de organik süt demek karşılayamayacağım yüksek beklentileri beraberinde getirebilir.
Üretimimizin kalitesini özetlemeye çalışayım.
1-Sütünü sağdığımız ineklerimiz 6 ayda bir kan testi oluyorlar ve Tarım Bakanlığının ülkede çok az sayıda verebildiği Hastalıklardan Ari Sürü Sertifikasına sahipler.
Bu sertifikayı 5 sene önce İstanbul'da alan ilk sürü bizim sürümüz; ülkemizde de çok az sayıda sertifika sahibi işletme olduğunu iyi biliyorum.
2-Kapalı sistem sağım ve direkt soğutma. Kapalı sistemde hava değmeden sağım yapıyor ve sağım esnasında +4 derecede soğutuyoruz. Dolayısı ile sütümüzün hijyen standardı epey yüksek oluyor
3-İneklerimize fabrika yemi vermiyoruz. Biyogüvenlik ve kuraklığa bağlı olarak otlatmıyoruz da; ancak kendi karıştırdığımız ve kısmen de kendi ürettiğimiz ot-tahıl karışımlarını yediriyoruz.
4-Son olarak da el değmeden; sağım esnasında soğuttuğumuz sütlerimizi el değmeden kilit kapak sıfır şişelere doldurup; İstanbul trafiğinde kapı teslimi getiriyoruz.
5-Proses ünitemiz yok; kreması-proteini ve her türlü iksir besin maddeleri ile birlikte sadece soğutulmuş çiğ süt üretiyoruz.
6-Hayvanlarımız ASLA bağlı değiller; bilakis koruluğa doğru yayıldıkları harika bir ortamları var. Onlara iyi şartlarda baktığım ve her geçen gün onların refahını arttırmaya yönelik planlar yaptığım, hayaller kurduğum epey mutlu bir sürüm olduğunu söyleyebilirim.

bende sizden aldığım r4eferans ile süt istedim mail attım görüştük aysun hanımla ama benim oturduğum yere servisleri yokmuş şansıma alamıyorum malesef çok isterdim almayı ama bakalımbide annemin evinin adresini sorucam belki oaya sevkiyatları vardır ordan faydalanırım en azından

bende sizden aldığım r4eferans ile süt istedim mail attım görüştük aysun hanımla ama benim oturduğum yere servisleri yokmuş şansıma alamıyorum malesef çok isterdim almayı ama bakalımbide annemin evinin adresini sorucam belki oaya sevkiyatları vardır ordan faydalanırım en azından

Aaa çok üzüldüm gerçekten. Hele şu son bir kaç haftadır süt nasıl güzel. Sanki kaymaktan oluşuyor. Siz nerede oturuyorsunuz ki ?

Bende sütcümden sütümü alıyorum.
Bebekler için alıyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken durum tek ineğin sütü olsun.Karıştırma süt olamsın.
Ben kızıma zaten 6.aydan beri süt verdiğim için sütcümüzün sütü mis gibi.Birde mayaladığımda cam büyük kavanozlara mayalıyorum.Haftada 2.5 kilo süt yetiyor bize.3 tane yarım kiloluk kavanozla yoğurt yapıyorum 2 tane de yarım kiloluk kavanozla sütü ayırıyorum.Oldu bitti..

Bende sütcümden sütümü alıyorum.
Bebekler için alıyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken durum tek ineğin sütü olsun.Karıştırma süt olamsın.
Ben kızıma zaten 6.aydan beri süt verdiğim için sütcümüzün sütü mis gibi.Birde mayaladığımda cam büyük kavanozlara mayalıyorum.Haftada 2.5 kilo süt yetiyor bize.3 tane yarım kiloluk kavanozla yoğurt yapıyorum 2 tane de yarım kiloluk kavanozla sütü ayırıyorum.Oldu bitti..

Bence de cam kavanoz en iyisi. Benim de 2 afacanım olduğu için 5 litre alıyorum. Anca yetiyor. (Son gün biraz kavga çıkıyor kalmadı diye :jeyyar:)

Merhaba,

Yazılanların üzerinden uzun bir zaman geçmiş fakat yine de bir ümitle yazıyorum. Ben Aysun Hanım'a aylardır ulaşmaya çalışıyorum fakat maillerime cevap alamıyorum. Bahsi geçen her mail adresine mail gönderdim, fakat tahmin ediyorum ki çok yoğundur. Mümkünse birileri Aysun Hanım'a ulaşmamda bana yardımcı olabilir mi?

X