Benim yerime kendinizi koymanızı istiyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her açıklamada gözümde şöyle bir nene canlanıyor tansiyonum çıktı 😅
Ay valla 6 yaşında oğlum var korkuyorum 🥹
İleride telefonla aramama, oğlumla yapacağım kahvaltıya takan bir gelin şu an büyüyor bir yerlerde 😂😂
Yani çocuk milleti kolay büyümüyor arkadaşlar. Doğum zor, doğurmak zor, uyutmak zor, yedirmek zor, okutmak zor. Hastalığı var üzüntüleri var. Hayatımı ona göre geçiriyorum. Tüm gençliğim zorlanmak üzülmekle geçiyor. Büyüdüğünde de oğlumla dertleşmek konuşmak, arada bir şeyler yiyip içmek isterim yani.
Erkekler eş ailesine bu kadar takmıyor. Taksa onların da bizim ailelerimizde pek çok kusur bulacağına eminim şahsen. Ama kadınlar evlenince adam sadece karısını sevsin sadece karısıyla yemek yesin sadece karısıyla konuşsun istiyor. Bu kadar hayatında tek ben olayım diyorsanız annesiz babasız bir insan bulup dağ başına taşının yani

Kalp kötülüğü değil canım bu sadece bakış açını değiştir kimse kusursuz değiliz ya bak sende sorguluyosun demekki düzeltebilirsin
Bunu öğrenmek istiyordum bende düzeltebileceğim bir şey mi diye. Yeni evliyim, zamanla rayına oturtabilecek miyim. Bilmiyorum herkes linç etti beni ama benim açımdan bakılsa belki bu kadar linç edilmezdim. Baksanıza gözü yaşlı kaynanaya zulüm eden bir gelin oldum.

Ay valla 6 yaşında oğlum var korkuyorum 🥹
İleride telefonla aramama, oğlumla yapacağım kahvaltıya takan bir gelin şu an büyüyor bir yerlerde 😂😂
Yani çocuk milleti kolay büyümüyor arkadaşlar. Doğum zor, doğurmak zor, uyutmak zor, yedirmek zor, okutmak zor. Hastalığı var üzüntüleri var. Hayatımı ona göre geçiriyorum. Tüm gençliğim zorlanmak üzülmekle geçiyor. Büyüdüğünde de oğlumla dertleşmek konuşmak, arada bir şeyler yiyip içmek isterim yani.
Erkekler eş ailesine bu kadar takmıyor. Taksa onların da bizim ailelerimizde pek çok kusur bulacağına eminim şahsen. Ama kadınlar evlenince adam sadece karısını sevsin sadece karısıyla yemek yesin sadece karısıyla konuşsun istiyor. Bu kadar hayatında tek ben olayım diyorsanız annesiz babasız bir insan bulup dağ başına taşının yani
Cuma günü ben de oğluma kavuşuyorum 🥹🥹 duygular şelale… Düşünemiyorum bile böyle şeyleri gözlerim doluyor Allah iyi insanlarla karşılaştırsın 🙏🏻 bazı bağlar asla kopmaz anne evlat gibi.. Kimse de giremez araya ❤️❤️

Bunu öğrenmek istiyordum bende düzeltebileceğim bir şey mi diye. Yeni evliyim, zamanla rayına oturtabilecek miyim. Bilmiyorum herkes linç etti beni ama benim açımdan bakılsa belki bu kadar linç edilmezdim. Baksanıza gözü yaşlı kaynanaya zulüm eden bir gelin oldum.
Bak güzel arkadaşım senelerdir evli bir kadın olarak yaşadıklarımı sana özetleyeyim ben.
Ailem evimizi hediye etti geldik yerleştik evimize. Sıfır beklenti 2 sene geçirdik. Çocuk doğunca araç alalım dedik eşim geri ödemeli destek istedi, bir miktar paramız vardı ama direkt sıfır almak için ufak bir desteğe ihtiyacımız vardı. Verilmedi. Ailem ev verdiği halde destek olamadılar.
Oğlum altı aylık bebekti eşim gece nöbet tuttuğu bir işte çalışıyordu. Ben gece yalnız kalmaya küçük bebekle korkuyordum. Annem hep benle kalıyordu nöbet zamanları ama yurtdışındaki abime gittiği süreçte destek olsun diye kaynanamı çağırdım. Gelmedi. 35 yaşındaki oğlunun sahursuz oruç tutmasını istemediğini söyledi. Canın sağolsun dedim kendi teyzem geldi dayanamayıp. 6 aylık torununu düşünmedi. Kin gütsem bına güderdim.
Keza içtiğimiz alkolden, görüştüğüm samimi arkadaşıma kadar karışmaya da çalıştı. Eşimle benden sert tepki alınca geri adım attı.
Oğlum 1,5 yaşındayken onların yanındayken kayınpederim çok büyük saygısızlık etti bana. Konışmuyorum o günden beri. Affedilecek bir şey değildi öyle söyleyeyim. Buna rağmen eşim senede iki kere gidip ailesini görüyor. Tek git desem gider ama be olursa olsun torunlarını görsünler hakları diye gidiyorum. Çünkü oğlum bensiz gidecek yaşta değil.
Görüşme diyemem öyle böyle ailesi, oğlumun da eşimin de.
Kendine gel ondan

Cuma günü ben de oğluma kavuşuyorum 🥹🥹 duygular şelale… Düşünemiyorum bile böyle şeyleri gözlerim doluyor Allah iyi insanlarla karşılaştırsın 🙏🏻 bazı bağlar asla kopmaz anne evlat gibi.. Kimse de giremez araya ❤️❤️
Sağlıkla al kucağına çok zor ama çok güzel bir dönem başlıyor hayatında ❤️

Bak güzel arkadaşım senelerdir evli bir kadın olarak yaşadıklarımı sana özetleyeyim ben.
Ailem evimizi hediye etti geldik yerleştik evimize. Sıfır beklenti 2 sene geçirdik. Çocuk doğunca araç alalım dedik eşim geri ödemeli destek istedi, bir miktar paramız vardı ama direkt sıfır almak için ufak bir desteğe ihtiyacımız vardı. Verilmedi. Ailem ev verdiği halde destek olamadılar.
Oğlum altı aylık bebekti eşim gece nöbet tuttuğu bir işte çalışıyordu. Ben gece yalnız kalmaya küçük bebekle korkuyordum. Annem hep benle kalıyordu nöbet zamanları ama yurtdışındaki abime gittiği süreçte destek olsun diye kaynanamı çağırdım. Gelmedi. 35 yaşındaki oğlunun sahursuz oruç tutmasını istemediğini söyledi. Canın sağolsun dedim kendi teyzem geldi dayanamayıp. 6 aylık torununu düşünmedi. Kin gütsem bına güderdim.
Keza içtiğimiz alkolden, görüştüğüm samimi arkadaşıma kadar karışmaya da çalıştı. Eşimle benden sert tepki alınca geri adım attı.
Oğlum 1,5 yaşındayken onların yanındayken kayınpederim çok büyük saygısızlık etti bana. Konışmuyorum o günden beri. Affedilecek bir şey değildi öyle söyleyeyim. Buna rağmen eşim senede iki kere gidip ailesini görüyor. Tek git desem gider ama be olursa olsun torunlarını görsünler hakları diye gidiyorum. Çünkü oğlum bensiz gidecek yaşta değil.
Görüşme diyemem öyle böyle ailesi, oğlumun da eşimin de.
Kendine gel ondan
biliyorum haklısınız. kötü kalpli düşünmek istemiyorum. zamanla rayına oturacak heralde..

Valla kadın düz eski zaman annesi. Siz durduk yere bileniyorsunuz. Benim kendi öz annem tam böyle. 6 senedir kendim büyüttüğüm oğlumu her yıkadığımda saçını iyice kurutmamı söylüyor mesela. Yada 8 senedir evli benim evime geldiğinde hala ay bu böyle mi konur diyor. Kuru bakliyatım kurtlasa sıcak yerde ondan oluyor diye konuşuyor. Eski nesil anneliği de böyle.
Dürüst olun anneniz de buna benzer söylemlerde bulunmuyor mu? Kadın sırf kayınvalide diye bileniyorsunuz. Abartmayın herkesin ya annesi ya kayınvalidesi yapıyor söylüyor bunları

Valla benim annem tam olarak öyle, istisnasız her şeye karışır. Bir şey deyince de, anayım ben ana der ve güler :)

Konu sahibi sıfatları karıştırmış. Eşinin annesi olmak istiyor. Nasıl tehlikeli bir yolda olduğunun farkında değil. Başarsa bi dert başarmasa bi dert. Her türlü evliliği bitecek. Eşinin hem annesi hem de eşi olamaz. Bi yer illa boş kalacak sonra Sultan gelinin mevzusuna dönecek iş.
Kadınlar ilk başlarda bu yanılgıya çok düşüyor benim de düştüğüm oldu . Sonra bir bakiyorsun ki her şeye sen koşuyorsun

kaynananız yalnız alt katınızda yaşıyor, 60lı yaşlarda ve okuma yazması yok. Eşiniz onun tek oğlu. Annesi ile sorunlar yaşadığınızda hep sizi savundu ama bir yönden de asla annesine yalnız olduğunu hissettirmedi. Vardiyalı calısıyor sabah eve geldiğinde siz işte olduğunuz için annesinde yiyip eve öyle çıkıyor uyumaya. Diğer vardiyasında da aynı şekilde uyanıyo siz işte olduğunuz için annesine gidiyor yemeğe. Sadece gündüz vardiyasında berabersiniz akşam yemeğinde. Kadının sizle yaşadığı sorunlardan sonra pek takılmıyor ve hiç bir şey olmamış gibi davranıyor. Onu yok sayamıyorsunuz çünkü her bakımdan market faturalar vs olsun eşinize muhtaç birisi. Eşiniz sizi asla ona karşı ezdirmedi. Bu durumda yine de siz yokken eşinizin orda kahvaltı yapmasını anlayışla karşılayabilir miydiniz? Yani bu durum eşinizin evliliğe alışmamış annesine bağlı olduğunu mu gösterir? Annesi dışında hiç bir sorununuz yok. Her kavganızın uç noktası kaynananız oluyor bir şekilde. Hiç bir şey yapmasa bile. Kadın size karşı oy kuzum oy yavrum diyor ama hiç bir zaman bunun samimiyetini hissetmiyorsunuz. Sonuçta oğlunu sevdiği için sizi seviyor, daha doğrusu katlanmak zorunda kalıyor. Bu vardiya durumlarında eşiniz aşağıda kahvaltı yapması durumunda kaynananız sürekli bu hafta oğluşumla kahvaltı yapacağız onun sevdiği kahvaltılıklardan alacağım vs diye size göndermeler yapıyor. Ama eşiniz asla bu göndermeleri kabul etmiyor. Ona göre annesinin tarzı bu. Ve sizi çok sevdiğini düşünüyor.
Bir yere gitseniz bir akşamlığına, geldiğinizde sizi kapıda karşılıyor çok özledim diyerek. Bu gitmelerde yatılı gitmeler değil yanlış anlaşılmasın. Kapıda beklemese bile eşiniz uğramak istiyor çünkü annesi ya tüpü açık bırakır kontrol etmesi gerekir ya söyleyecek şeyleri vardır annesine uğramadan ona yalnızlığını hissetirmek istemediği için hadi anneme uğrayalım der. Bir beş dk lık da olsa. Ama bu beş dklık bile gitmeler size batar. Çünkü siz ordayken eşinizle ne konuşsanız ay noldu ne ne ne diye sorar meraklıdır. Kendisi de bunu kabul eder zaten. Sevmek zorunda değilsiniz bir insanı evet ama katlanmak zorunda mısınızdır? Çok kötü şöyle kötü böyle kötü bi insan diyemeyiz ama onun o merakı oğlunu siz yanınızdayken yalayıp öpmesi herşeye karışması. Bunlar önüne nasıl geçilebilinir?
Bir yandan da kendisine acıyorsunuz. Yalnız. Hiç kimsesi yok. Telefonu yok onun bi tvsi var. Akrabası gelmez, komşuluk ilişkileri yok, eşinden çok çekmiş zamanında. Vicdanınız sızlıyor bir noktada. N’apardınız?
Üçüncü kişi olarak yazdım. Kendinizi benim yerime koymanızı istedim sizden. Bunlar aşılabilecek şeylermidir? Eşimi görümcemi çok seviyorum, hep arkamdalar hep arkamda durdular. Ama eşimin annesi neticede onu koruduğu zamanlar çok oluyor. Haklıda çünkü ben artık annesinin en ufak şeyini bile kafama takıp eşimle tartışır oldum. Orda kahvaltı yapmasını istemiyorum. Ama o beni anlamıyor. Kadın seviniyor ne olacak sana iş çıkmıyor neden böyle düşünüyorsun diyor. Kıskançlık yaptığımı söylüyor. Sizce ben kıskançlık mı yapıyorum? Nasıl düzeltebilirim kendimi.. Kendimi suçluyorum çünkü bazen saçma şeyleri de sorun ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..
Sizi degersiz görüp annesini değerli mı görüyor ..öyle bir şey yok okuduğum kadarıyla ..
Annesi yanlız ve yaşı olduğu için oğlu da ister istemez annesine yanlizligi hissetirmemeye çalışıyor
.ve siz evde değilken annesi ile kahvaltı yapıyor ..
Eğer siz evde o da annesinin yanında yerde sıkıntı olalbir ama böyle bir durumda sıkıntılı bir durum değil bnce..hayırlı evlat hayırlı eştir ..sonuçta sizi de hiç ezdirmiyor...

sadece kayınvalidemin eşim evlenmemiş gibi davranmasını istemiyorum
Evli insanlar ailesine gidip kahvaltı edemez mi? Nasıl bir kafa yapısı bu ya sizi anlamakta zorlanıyorum cidden. Diyelim ki eşiniz sizi dinledi annesine kahvaltıya gitmiyor evde tek başına yapıyor. Adam 1 yapar 2 yapar 3.de ya kendi kendine ''ben neden yalnızım, eşim var ama yok gibi'' diye bir düşünceye girerse mesela? Yalnız sonuçta belki kafasında kurmaya başlar ya hani... Adamı salın en azından kahvaltı ederken sohbet edebileceği bi annesi olsun yanında zaten size de vakit ayıran biri.

Rahatsız oluyorsan mesela o zaman kahvaltını hazırlayıp sıcak çayını koyup öyle çıkacaksın evden, millet çoçuklarına beslenme çantası eşine ve çoçuklarına kahvaltı hazırlayıp çıkan var eşinin yerinde ben olsam annemi de çağırır birlikte yerdim ahahahah😁😁😁 insanların annesi ile olan ilişkileri sizin evliliğinizi etkilemiyorsa karışmayın.

Takılmayın böyle şeylere annesinde yiyor ne var bunda ne güzel hem kendisine zahmet olmuyor hem annesini yanlız bırakmamış oluyor. Siz eşinizin yerine kendinizi koyun sizde öyle yaparsiniz. Ne güzel eşiniz hayırlı bir evlatmis ki o şekilde davranıyor annesine yarın öbür gün sizde anne olup sizde k.valide olacaksınız empati kurun biraz... Ayrıca evladıdır istediği şekilde sevebilir normal yani... K.valideniz eşinizi doldurup sizin üzerinize salmiyorsa hiç takılmayın böyle şeylere. dedim şahsen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X