Benim yerime kendinizi koymanızı istiyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi zaten evde yoksunuz orada yemesi çok normal ve sorun edilecek birsey degil ha evde olsanizda gitse haKlisiniz ağzınızla diyorsunuzki beni ezdirmedi ve savundu işin önemli kısmı burası zaten adam üzerine düşeni layıkıyla yapmis orada yemesi oturmasi etmesi size bukdr batmasın salın biraz .. hem adamcagizin karni doyuyor hem size is cikmiyor kv de de istedigini desin takmayn bukdr boyle yapmaya devam edip surekli annen annen derseniz adam sizden sogur bunu yapmanizi gerektirecek birsey yok ortada.. biz kv den bir lokma yiyecek görmedik ne torunları ne kendi oğlu anne senin pişini özledim dedi de onu bile yapmadı biraz kiymet bilmek lazim

Eski konusunu okuyunca konu sahibine hak verdim ama, kadin baslarda cok suyunu cikarmis, hep beraber yasayalim diye epey baski yapmis. Kadin evde yokken anahtariyla eve girip, donunu ne ortalikta birakiyon diye azarlamak bile var

Sizin gözünüzden annesi öyle görünüyor olabilir. Ama herkesin annesi kendine melektir. Sizin anneniz sizin için nasıl melekse.
Aile içinize karışıyorsa eğer suçlu mesafeyi tutturamayan eşiniz. O okuma yazması bile olmayan kadın değil. Kayınvalideyle sorun yaşıyor olmanız eşinizin annesi olduğunu maalesef değiştirmiyor. Annesini sizin gözünüzden görmesini beklemeyin.

Yani siz evde değilken adam kahvaltısını annesiyle yapmak varken niye tek başına yapsın ki? Sizin vaktinizden çalmıyor ya da sizi evde tek bırakıp annesine gitmiyor sonuçta. Değişik bir düşünce şekli, haksız buldum sizi

Sen gerçekten gelin kaynana hayatı yaşamaya odaklanmışşın ama adı kaynana diye kötü insan olacak , her lafını sana sokmaya çalışacak diye bir şey yok ki bakış açını değiştirmeye çalış yoksa çok yıpranır sın.bu arada 17 yıllık evliyim kaynanam da var

Eski konusunu okuyunca konu sahibine hak verdim ama, kadin baslarda cok suyunu cikarmis, hep beraber yasayalim diye epey baski yapmis. Kadin evde yokken anahtariyla eve girip, donunu ne ortalikta birakiyon diye azarlamak bile var
İsteği olmuş iste kadınla kendisi görüşmüyor kendisi yapmak zorunda da değil hepimizin zoruna giden anne oğul arasına girmesi..

Binbir emek vererek (gerçekten cooook zor bir cocuk) büyüttüğüm oğlumun gelecekteki eşi sizin gibi biri olmasın lutfen

Nispet dediği de "ben oğluma kahvaltılar hazırlayacağım"
Oğlan ortada bir paşazade ne fışkı yerse yesin yani, bunun nispetlik neyi var?
Ya öyle deme burası biraz gıcık ediyor açıkçası. Ama oğlan analarını aldık kabul ettik elden bir şey gelmez

Binbir emek vererek (gerçekten cooook zor bir cocuk) büyüttüğüm oğlumun gelecekteki eşi sizin gibi biri olmasın lutfen
Umarım oğlunuzun eşine samimiyetle yaklaşırsınız. Daha yeni evlenmiş gelin gelmiş evinde huzurunun içine etmezsiniz. O yokken evine girip donun niye yerde diye tas bunu kardeşinin kocasına kadar duyurmazsınız. Oğlunuzla oturupta gelininizin evinin pisliğini, suratsızlığını konuşmazsınız. Sürekli gidip yeni evli çifti rahatsız etmezsiniz. Senin annen aşağı mahallede diyerek yabancı hissettirmezsiniz. Ama sonra bütün bunlar olmamış gibi herşeyi düzeltmezsiniz. O zaman oğlunuzun eşi de size böyle düşünceler beslemez. En güzel yürekli en iyi kalpli gelinlere denk gelirsiniz inşAllah, ama sevgi de saygıda kazanılan bir şey. Umarım kazanabilirsiniz

Sanki adam sevgilisiyle kahvaltı yapıyor, annesi yahu..kadinin okuryazarlığı yok,tek evladı varmış,sahiplik etmesi normal değil mi? o kadar da olsun yani..Bir imza attınız diye bu ne yaa..
Kimseye sahiplik ettiğim yok. Zaten eşim öyle bir şeye müsaade edecek karakterde birisi değil, olsa burda konu açmazdım sanırım. Bende farkındayım düşüncelerimin yanlış olduğunun. Ama insan başkalarından duyunca kendini toparlamak için gerçekleri görmek için önü açılır. Ondan zaten kv ile yaşadığım sorunları yazmadım bu konuma.

İsteği olmuş iste kadınla kendisi görüşmüyor kendisi yapmak zorunda da değil hepimizin zoruna giden anne oğul arasına girmesi..
Arasına girmek değil ki ben eşime bu denli düşüncelerimi iletmiyorum. İletsem zaten suçlu ben olurum. Evde bu konu yüzünden sürekli kavga ediyoruz gibi bir ima oluştu sanırım. Ama ben bi kere konuştum eşimle bu durumu aşağıda kahvaltı yapmamasını oda kabul etmedi zaten.
Ben kvmin yüzüne bile bakmak istemiyorum ama eşim için hiç bir şey olmamış gibi davranıyorum bende. Gerçekten karakterimden çok ödün veriyorum. Çok zor bir insan çok. Böylesi hiç denk gelmesin inşAllah burda o linç yorumlarını yazan hiç kimselere.

Ben hep özenmişimdir eş ailesi ile iyi olan insanlara. Görümcem mesela eşinin annesinden anne diye bahseder teyzelerinden teyze diye bahseder bize bişey anlatırken. Anlamazsın yani kendi teyzesinden mi bahsediyor eşinin teyzesinden mi. Çok güzel bir bağları var çok özeniyorum.bende öyle olmak isterdim. Bilmiyorum belki de burdaki yazanlaın dediği gibi kötü kalpliyim.

Hanımefendi ben sadece yazdığınız kısma göre cevap verdim, öncesini bilemem. Ben oglumu şimdi nasıl seviyorsam(şu anda hasta, ateşli, yanımda yatıyor, ben gözümü kirpmiyorum ve sabah 8.30'da dersim var) 20, 30, 40 yaşta da Allah nasip eder yaşarsam aynı şekilde seveceğim, sarılacağım, öpeceğim. Evlendiğinde tabi ki özeline karismayacagim, evleneceği kizi da kizim gibi göreceğim. Ama oğlumla arama birinin girmesine izin vermeyeceğim.

Karışıyor söyler her şeyi. Eşim maça gider, gitme der. Bak benden cok eşime karışır bana karışamıyor zaten ben söylerim cevabımı yada kendi karışmak istemez zaten umrunda olduğumu düşünmüyorum. Ama eşim de hep verir cevabını. Yemek hazırlyayım der bizdeyken. Eşim karım var ya o hazırlar sanane der. Biz böyle olmasak bunu yapmasak daha beterlerini ister bizden. O kadar meraklı bi insanki neleri merak ettiğini aklın hayalin durur. Daha önce hiç karşılaşmadığım bi karakter. Nasıl adapte olacağımı bilmiyorum böyle abuk subuk şeyleri dert ediyorum işte

Siz iyi olursanız kimse aranıza girmez. İyi geceler. Geçmiş olsun

Eşte hata yok, göremedim. İnsanların anne babasıyla olan durumlarına karışamayız. Sizi de ezdirmiyormuş hayırlı da bi evlat eşin daha ne yapsın adam. Geçmişten gelen bi dolmuşluk var belli, ama böyle olmaz. Düşünceler hatalı bunun sende farkındasın. Düşünsene annen alt katta eşin işte tek başınasın tabikide iner iki lokma yer bi kahveni içer kalkar çıkarsın evine, bundan daha normal ne olabilir ki? Ya da baban seni öptü diye eşin rahatsız olsa öyle kocanın suratının orta yerine tükürülmez mi? Bence bir an önce kafayı toplamalısın senin düşünce yapısı hafiften gidik.

Arkadaşlar yazılması gereken her şeyi yazmışlar. Az bile yazmışlar hatta. Ortada bir adam var yemeği ayakkabısı için kan gövdeyi götürüyor resmen. Niye kv bunları yapınca sanki sizin yapmanız gerekmiş gibi suçluluk duyuyorsunuz? Koca adamın hizmeti annesinden size geçmiş gibi davranmayın ya. Yemeğini kendi hazırlayabilir, ayakkabısını kendi yıkayabilir bebek mi bu? Göreviniz gibi algılamazsanız sorun kalmaz. Ayrıca insanın evladını öpmesi nispet olamaz. Siz her şeyi üstünüze almazsanız sorununuz çözülür

"yanınızda yalayıp öpmesi" kısmına kadar bi şekilde anlamaya çalıştım ama bu nedir ya, kadının evladı, öpmesi size nasıl batabilir? Siz ciddi anlamda sorunlu bir kıskançlık içindesiniz, hiç sağlıklı gelmediniz bana.

Benim de annem yalnız, babamı kaybedeli bir sene oldu, abimlerle karşılıklı oturuyorlar, yengem çalışırken abim anneme gider kahvaltı yapar, hatta bazen uyur orda, bunda ne var ki? Siz evde olsanız haklısınız diyeceğim.
Gidip yengemi öpeyim bari, baya iyi insanmış

Tamam. Hepimiz anladık kadın tüü kaka. Peki bunlar yaşanırken size bunlar yapılırken eşiniz nerde? Annesiyle sizin dedikodunuzı yapacağına neden dur anne, yeter anne, o benim eşim, karım demedi. Neden biz yokken eve girme demedi? Neden evinizin anahtarını annesine verdi. Ya da neden siz almadınız anahtarınızı kayınvalidenizden,

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…