Benmi cok takintiliyim

vfatos

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
704
265
Herkese hayirli cumalar.
Gercekten nerden baslasam bilmiyorum.
Benim bi eltim var ben 4 senelik evliyim o 2 senelik eltim kayinvalidemin yakin akrabasi.
Eltim kisacasi evlendigi ilk gunden beri onla arkadas gibi olmaya calistim oda uzaktan geldigi icin yaninda olmaya calistim nereye gitsem goturdum ev esyalari icin eksiklerini aldim. Kislik hazirliklarimi paylastim yeni evlendigindeyani bir abla gibi olmak istedim ona. Kayinvalidemde kocasi kanser olmustu o sira hastanede onla kaliyordu onun yerine ben destek oldum. Neyse eltim bana surekli kayinvalidem icin yok elesimin parasini yediler birikim yapmadilar bana dugunde bisey yapmadilar bizi borc icinde biraktilar vs vs evlendigi ilk gunlerde bana dert yandi. Sonralar iste ben cagirirsam gelirdi aramazsam aramaz kendi cok cagirmazdi. Yani aramizda aslinda ondan oturu cok soguk bi cizgi vardi. Neyse bu bi iste calisiyordu surekli bana gelip ordaki bi cocukla olan samimiyetini anlatiyordu hergun ama bende bisi demiyordum. Sonra cocuk bigun isle ilgili bunu terslemis bende buna erkeklere yuz verme dedim oda bana ne demek istiyorsun dedi beni yanlis anladi.o sira bi kirginlik oldu ama sonra devam ettik gorusmeye. Ama cok asiri degil yani. Bende kendimi geri cektim ondan ayni samimiyeti gormedigim icin bunun esi rahatsizlandi. Korona icin test olmus bunuda calistigi yerden eve 1 gece gondermedilrr tedbir amacli. Buda ben onu neden aramamisim diye kirilmis ama ben orda kaldigini esinin rahatsiz oldugunu ondan degil baskasindan duyduk. Sonra kayinvalidemde bir araya geldik yuzume bakmadi bi kopek muamelesi yapti resmen bende eve gittim . Kaynanamda senin araman lazimdi ona kirilmis falan dedi. Bende bana kendisi dememis bisi benden neden ilgi bekliyor vs vs dedim. Sonra ne zaman kaynanamda karsilassak bulundugum odaya gelmedi konusmadi hic. Gecenlerde msj attim nasilsin diye iyim dedi aradan epey zaman gecti ne sen nasilsinndiye sordu ne biseu ben ona bi adim attim o bana atmadi. Salaklik bende zaten. Sonra bennbunu sosyal medyadan sildim. Gecen kucuk kaynim yazmis neden heryerden sildin onu diye bende noldu dedim yapma boyle gundem oluyosun falan dedi guya abisi uzulmus bu kadarmi nefret ediyo diye evet o kadar sevmiyorum dedim. Bide kaynanami o kadar kotuleyen insan suan onla yagla bal gibi. Simdi bidahaki ay dogum yapacak. Gitmek dahi istemiyorum esim kardesim icin gideriz vs diyor ben nerde yanlis yaptim bilmiyorum.
Okuyanlar hakkinizi helal edin.

Yanlış yada dogru demeyelim ama size ettiniz bir sınır çizmiş mesafe çizgisi ama siz başka şehir yabancılık yanlızlık diyerek çizgiyi dikkate almadan kendi dogru fikirlerinizle ilişki kurmaya devam etmişsiniz
Size şikayetlenmesi sıkıntısını anlatması paylaşımlar çok da önemli degil kapı komşusuna yeri geliyor anlatıyor insan.

Ailenize bir bebek geliyor bu sevince ortak olmamak için ciddi sorun görmedim ama dediğim gibi mesafeyi bozmayın

Yani silmeye gerek yoktu bence. Yazma, arama olur biter. Acil durumlar için bazen insan yüz yüze bakmak zorunda kalıyor. Nerde hata yaptım dersen, eltiyle kötü olmak için hata yapmak gerekmiyor. Arada bazılarının yaptıgı cok aptalca kıskançlıklar oluyor. Ben anlamıyorum kocalar ayrı neyin kıskançlığı..

İlişkilerini komplike hala getirmeyin. Kadının sizinle kayanana dedikodusu yapmasından karakteri belliymiş siz orada çizgiyi çizememişsiniz. Bu kadının kaynanayla da sizin dedikodunuzu yapma ihtimalini düşünmeniz lazımdı.
Korona olayını kimden duyarsanız duyun eltinizi aramanız lazımdı. Hamileymiş de sanırım ve evde yalnız mı kaldı o gece. Bir ihtyqcı olup olmadığını halini hatrını sorabilirdiniz.
sonra durduk yere sosyal medyadan silmeniz falan çok gereksiz olmuş. Yüz yüze bakıyorsunuz sinirle hareket etmişsiniz. Olayın nereye varacağını hesaplayamamışsınız. Sizin de yaşınız genç heralde.
Doğuma tabi ki gidin ve buzları eritin. Bundan sonra da fazla samimi olmayın derim.

Sorun sende değil.sorun ,ilgi alaka gösterdiğin,yardımcı olmak için elinden geleni yaptığın, sorunlarını kendi sorunların gibi gördüğün insanların ; g.....ünün kalkması ile kendilerini vazgeçilmez sanmaları. .seni de keriz sanmaları tabii..yaşadığım için biliyorum😕

Yav çok mu zor mesafeli olmak, sadece merhaba merhaba ama ömür boyu sürecek bir ilişki yerine ille vıcık vıcık üç gün sonra gıcık gıcık ilişkiler. Ya bu mecburi akrabalıktır ne gerek var yok sen gittin beni çağırmadın yok ben aradım o aramadı, bi değişsin artık şu kafalar

Ya arkadaslar ben zaten gereksiz samimiyet kurma pesinde degildimki kayinvalidem surekli cagir ara cagir ara diye diye onada ayni sekilde bir arada olalim biz aileyiz diye diye boyle oldu
Ayrica benimde 1 cocugum var en buyuk masraflarini karsilayacak sekilde cocugumun besiginden mama sandalyesi yuruteci bebek arabasi vs herseyi verdim insan da minnet duygusu olur dimi ben ona kotu adim atmadim ama o oyle degil iste . Bana olan tutumu herzaman farkliydi ben de kerizlik zaten iyilik yapmicaksin.

Yav çok mu zor mesafeli olmak, sadece merhaba merhaba ama ömür boyu sürecek bir ilişki yerine ille vıcık vıcık üç gün sonra gıcık gıcık ilişkiler. Ya bu mecburi akrabalıktır ne gerek var yok sen gittin beni çağırmadın yok ben aradım o aramadı, bi değişsin artık şu kafalar
Canım öyle yapınca da bu sefer yüz vermiyor ne soğuk insan damgası yeniliyor🤭

Sorun sende değil.sorun ,ilgi alaka gösterdiğin,yardımcı olmak için elinden geleni yaptığın, sorunlarını kendi sorunların gibi gördüğün insanların ; g.....ünün kalkması ile kendilerini vazgeçilmez sanmaları. .seni de keriz sanmaları tabii..yaşadığım için biliyorum😕
Kesinlikle ozetle bu oldum

Ya aynen ben sadece insanlik yaptim oda ailesinden cevresinden uzak yere geldi bende oyle ben halini anladim yalniz kalmasin dedim herseyde yaninda oldum. Ama iste mesafe koysaydim soguk deselerdi keske
Canım öyle yapınca da bu sefer yüz vermiyor ne soğuk insan damgası yeniliyor🤭
n

Ya aynen ben sadece insanlik yaptim oda ailesinden cevresinden uzak yere geldi bende oyle ben halini anladim yalniz kalmasin dedim herseyde yaninda oldum. Ama iste mesafe koysaydim soguk deselerdi keske

n
Bazıları düşmanlıktan hoşlanıyor bundan eminim. Siz her şeyi doğru da yapsanız bir bahane bulup düşman olmak çekişme içinde olmak istiyorlar

Bazıları düşmanlıktan hoşlanıyor bundan eminim. Siz her şeyi doğru da yapsanız bir bahane bulup düşman olmak çekişme içinde olmak istiyorlar
Kesinlikle ya yoksa benim kendi cevrem hani senle nasil anlasamiyor anlamis degilim diyolar. Ya bide bana yapilmayan ne var sa ona yapildi o daha ustun tutuluyor ama hala ben kotu oluyorum. Cunku alismislar fedakarlik yapmama.

Herkese hayirli cumalar.
Gercekten nerden baslasam bilmiyorum.
Benim bi eltim var ben 4 senelik evliyim o 2 senelik eltim kayinvalidemin yakin akrabasi.
Eltim kisacasi evlendigi ilk gunden beri onla arkadas gibi olmaya calistim oda uzaktan geldigi icin yaninda olmaya calistim nereye gitsem goturdum ev esyalari icin eksiklerini aldim. Kislik hazirliklarimi paylastim yeni evlendigindeyani bir abla gibi olmak istedim ona. Kayinvalidemde kocasi kanser olmustu o sira hastanede onla kaliyordu onun yerine ben destek oldum. Neyse eltim bana surekli kayinvalidem icin yok elesimin parasini yediler birikim yapmadilar bana dugunde bisey yapmadilar bizi borc icinde biraktilar vs vs evlendigi ilk gunlerde bana dert yandi. Sonralar iste ben cagirirsam gelirdi aramazsam aramaz kendi cok cagirmazdi. Yani aramizda aslinda ondan oturu cok soguk bi cizgi vardi. Neyse bu bi iste calisiyordu surekli bana gelip ordaki bi cocukla olan samimiyetini anlatiyordu hergun ama bende bisi demiyordum. Sonra cocuk bigun isle ilgili bunu terslemis bende buna erkeklere yuz verme dedim oda bana ne demek istiyorsun dedi beni yanlis anladi.o sira bi kirginlik oldu ama sonra devam ettik gorusmeye. Ama cok asiri degil yani. Bende kendimi geri cektim ondan ayni samimiyeti gormedigim icin bunun esi rahatsizlandi. Korona icin test olmus bunuda calistigi yerden eve 1 gece gondermedilrr tedbir amacli. Buda ben onu neden aramamisim diye kirilmis ama ben orda kaldigini esinin rahatsiz oldugunu ondan degil baskasindan duyduk. Sonra kayinvalidemde bir araya geldik yuzume bakmadi bi kopek muamelesi yapti resmen bende eve gittim . Kaynanamda senin araman lazimdi ona kirilmis falan dedi. Bende bana kendisi dememis bisi benden neden ilgi bekliyor vs vs dedim. Sonra ne zaman kaynanamda karsilassak bulundugum odaya gelmedi konusmadi hic. Gecenlerde msj attim nasilsin diye iyim dedi aradan epey zaman gecti ne sen nasilsinndiye sordu ne biseu ben ona bi adim attim o bana atmadi. Salaklik bende zaten. Sonra bennbunu sosyal medyadan sildim. Gecen kucuk kaynim yazmis neden heryerden sildin onu diye bende noldu dedim yapma boyle gundem oluyosun falan dedi guya abisi uzulmus bu kadarmi nefret ediyo diye evet o kadar sevmiyorum dedim. Bide kaynanami o kadar kotuleyen insan suan onla yagla bal gibi. Simdi bidahaki ay dogum yapacak. Gitmek dahi istemiyorum esim kardesim icin gideriz vs diyor ben nerde yanlis yaptim bilmiyorum.
Okuyanlar hakkinizi helal edin.
Hep söylüyorm insanlar eltiyi neden bukadar ciddiye alıyor anlamıyorm.
Elti ne ya?
Neden iyi olmak zorundayım ben eltimle?Niye aramak zorundayım?Yada o beni aramak zorunda?
Eltim olmadıgından hic anlayamayacagım sanırım.
Ama olsada normal bi arkadasımdan fazla anlam yüklemezdim.
Merhaba merhba bitti gitti.
Dogumda gider takınızı takar dönersiniz.Bu kadar basit.

Ya burda cok acik ifade edilemiyor. Hep mesela gelirdi suratsiz zorla geliyormus gibi kayinvalideme falan . Ortam illa gergin oluyordu. Sadece ben degilimki onun icin boyle dusunen kucuk kaynimda 22 yasinda oda oyle dusunuyor kayinvalidem de aslinda ama oglu var arada hic bisi diyemuyor

Elti ne ya?
Neden iyi olmak zorundayım ben eltimle?Niye aramak zorundayım?Yada o beni aramak zorunda?
Ciddiye aldigimdan degil. Ben mesafe koyardim kaynanam bana gelirken onu ona giderken beni cagrirdi ben anne ben cagirm8yorum veya o beni cagirmiyor aen neden boyle yapiyosun diyordum oyle oyle alisacaksiniz birbirinize diyodu. Bu isler zorla olmaz diyorum anlamadi hic.

Ciddiye aldigimdan degil. Ben mesafe koyardim kaynanam bana gelirken onu ona giderken beni cagrirdi ben anne ben cagirm8yorum veya o beni cagirmiyor aen neden boyle yapiyosun diyordum oyle oyle alisacaksiniz birbirinize diyodu. Bu isler zorla olmaz diyorum anlamadi hic.
2 görümcem var.
Kvdem hic böyle bir teklifle gelemez bana.
Ben istersem cagırırım.
Alısmak zorunda değiliz birbirimize.
Kvdenize sorarsanız tabiki ara der,sor der.
Sormayin.
Bilemiyorm belki benimki abartıdr.

Bu cümlenin altına imzamı atarım, bazıları gerçekten kinden, düşmanlıktan besleniyor. Konu sahibine gelecek olursam, bebek doğduğunda hayırlı uğurlu olsuna gidin ama ondan sonra da mesafenizi koruyun. Zorunlu anlar dışında bir arada olmayın derim.

Elti ne ya?
Bende eltimin görümcemin telefonu sosyal medyası hiç bir şeyi yok mesela. Bunu söylediğimde insanlar beni ayıplıyor aa olur mu arasaydın falan. Onlar da aramadı ama bence sorun yok.
Ben eşimle evlendim, diğerleriyle de esim sebebiyle gördüğümde saygi cercevesinde gorusmek isterim bu kadar basit ama insanlar zorla akraba olmaya uğraşıyor. Olmuyor ve patlıyor bir yerde hep

X