Benmi cok takintiliyim

2 görümcem var.
Kvdem hic böyle bir teklifle gelemez bana.
Ben istersem cagırırım.
Alısmak zorunda değiliz birbirimize.
Kvdenize sorarsanız tabiki ara der,sor der.
Sormayin.
Bilemiyorm belki benimki abartıdr.
Ben sormadimki hic o dedi diyede yapmadim. Ama hep beklenti vardi benden

Bende eltimin görümcemin telefonu sosyal medyası hiç bir şeyi yok mesela. Bunu söylediğimde insanlar beni ayıplıyor aa olur mu arasaydın falan. Onlar da aramadı ama bence sorun yok.
Ben eşimle evlendim, diğerleriyle de esim sebebiyle gördüğümde saygi cercevesinde gorusmek isterim bu kadar basit ama insanlar zorla akraba olmaya uğraşıyor. Olmuyor ve patlıyor bir yerde hep
Aman bizde varda noluyor.
Yalandan sosyal medyada halasının gülü yazıyorlar kızımın fotograglarına.
Görümcemin bir tanesi belki 6 aydır görmüyor kızımı:)
Öteki de kvdem kızıma bakıyor diye gidip gelirken görüyor:)

Ya arkadaslar ben zaten gereksiz samimiyet kurma pesinde degildimki kayinvalidem surekli cagir ara cagir ara diye diye onada ayni sekilde bir arada olalim biz aileyiz diye diye boyle oldu
Ayrica benimde 1 cocugum var en buyuk masraflarini karsilayacak sekilde cocugumun besiginden mama sandalyesi yuruteci bebek arabasi vs herseyi verdim insan da minnet duygusu olur dimi ben ona kotu adim atmadim ama o oyle degil iste . Bana olan tutumu herzaman farkliydi ben de kerizlik zaten iyilik yapmicaksin.
Bunu okuyana kadar seni haksız buluyordum boşver iyi yapmışsın nankör kadın konuşma bi daha

Bu cümlenin altına imzamı atarım, bazıları gerçekten kinden, düşmanlıktan besleniyor. Konu sahibine gelecek olursam, bebek doğduğunda hayırlı uğurlu olsuna gidin ama ondan sonra da mesafenizi koruyun. Zorunlu anlar dışında bir arada olmayın derim.
Ne o bebegin heyecani kaldi ne bisey.

Kadın başta size sınır çizmiş çok samimi olmamış ama siz kendinizce iyilik yaptığınıźı düşünüyorsunuz sonrasında o aynı çizgide devam ederken siz samimiyetinize karşılık bulamayınca kendinizi geri çekip hastalıkta bile aramayıp her yerden silmişsiniz. Eğer başta sizde mesafeli olsaydınız ve karşıdan bir ışık gördükten sonra samimi olsaydınız şu an üzülmezdiniz. Sosyal medyadan silmeye gelmiyorum bile bana çok saçma geliyor bu tarz davranışlar.

Herkese hayirli cumalar.
Gercekten nerden baslasam bilmiyorum.
Benim bi eltim var ben 4 senelik evliyim o 2 senelik eltim kayinvalidemin yakin akrabasi.
Eltim kisacasi evlendigi ilk gunden beri onla arkadas gibi olmaya calistim oda uzaktan geldigi icin yaninda olmaya calistim nereye gitsem goturdum ev esyalari icin eksiklerini aldim. Kislik hazirliklarimi paylastim yeni evlendigindeyani bir abla gibi olmak istedim ona. Kayinvalidemde kocasi kanser olmustu o sira hastanede onla kaliyordu onun yerine ben destek oldum. Neyse eltim bana surekli kayinvalidem icin yok elesimin parasini yediler birikim yapmadilar bana dugunde bisey yapmadilar bizi borc icinde biraktilar vs vs evlendigi ilk gunlerde bana dert yandi. Sonralar iste ben cagirirsam gelirdi aramazsam aramaz kendi cok cagirmazdi. Yani aramizda aslinda ondan oturu cok soguk bi cizgi vardi. Neyse bu bi iste calisiyordu surekli bana gelip ordaki bi cocukla olan samimiyetini anlatiyordu hergun ama bende bisi demiyordum. Sonra cocuk bigun isle ilgili bunu terslemis bende buna erkeklere yuz verme dedim oda bana ne demek istiyorsun dedi beni yanlis anladi.o sira bi kirginlik oldu ama sonra devam ettik gorusmeye. Ama cok asiri degil yani. Bende kendimi geri cektim ondan ayni samimiyeti gormedigim icin bunun esi rahatsizlandi. Korona icin test olmus bunuda calistigi yerden eve 1 gece gondermedilrr tedbir amacli. Buda ben onu neden aramamisim diye kirilmis ama ben orda kaldigini esinin rahatsiz oldugunu ondan degil baskasindan duyduk. Sonra kayinvalidemde bir araya geldik yuzume bakmadi bi kopek muamelesi yapti resmen bende eve gittim . Kaynanamda senin araman lazimdi ona kirilmis falan dedi. Bende bana kendisi dememis bisi benden neden ilgi bekliyor vs vs dedim. Sonra ne zaman kaynanamda karsilassak bulundugum odaya gelmedi konusmadi hic. Gecenlerde msj attim nasilsin diye iyim dedi aradan epey zaman gecti ne sen nasilsinndiye sordu ne biseu ben ona bi adim attim o bana atmadi. Salaklik bende zaten. Sonra bennbunu sosyal medyadan sildim. Gecen kucuk kaynim yazmis neden heryerden sildin onu diye bende noldu dedim yapma boyle gundem oluyosun falan dedi guya abisi uzulmus bu kadarmi nefret ediyo diye evet o kadar sevmiyorum dedim. Bide kaynanami o kadar kotuleyen insan suan onla yagla bal gibi. Simdi bidahaki ay dogum yapacak. Gitmek dahi istemiyorum esim kardesim icin gideriz vs diyor ben nerde yanlis yaptim bilmiyorum.
Okuyanlar hakkinizi helal edin.
Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz , siz çizin sınırı demek ki yaptıklarınızı haketmiyor , keşke sosyal medyadan falan silmeseydiniz insan bazen o an ki sinirle fevri hareket ediyor

Bastan belli ki kendisi yakınlık kurmak istemiyordu sizde sıksık yardımlaşma mabnda gidince bir şey diyemedi keşke sizde 1 kere yaptıktan sonra bir sıcaklık göremeyince devam etmeseydiniz . Bırakın soğuk desinler ne olacak bana da diyorlar yani ama mesafe candır ben bnu anladım artık yeni olsa da . Sizde ona göre davranın gayet mesafeli ve rahat .

Herkese hayirli cumalar.
Gercekten nerden baslasam bilmiyorum.
Benim bi eltim var ben 4 senelik evliyim o 2 senelik eltim kayinvalidemin yakin akrabasi.
Eltim kisacasi evlendigi ilk gunden beri onla arkadas gibi olmaya calistim oda uzaktan geldigi icin yaninda olmaya calistim nereye gitsem goturdum ev esyalari icin eksiklerini aldim. Kislik hazirliklarimi paylastim yeni evlendigindeyani bir abla gibi olmak istedim ona. Kayinvalidemde kocasi kanser olmustu o sira hastanede onla kaliyordu onun yerine ben destek oldum. Neyse eltim bana surekli kayinvalidem icin yok elesimin parasini yediler birikim yapmadilar bana dugunde bisey yapmadilar bizi borc icinde biraktilar vs vs evlendigi ilk gunlerde bana dert yandi. Sonralar iste ben cagirirsam gelirdi aramazsam aramaz kendi cok cagirmazdi. Yani aramizda aslinda ondan oturu cok soguk bi cizgi vardi. Neyse bu bi iste calisiyordu surekli bana gelip ordaki bi cocukla olan samimiyetini anlatiyordu hergun ama bende bisi demiyordum. Sonra cocuk bigun isle ilgili bunu terslemis bende buna erkeklere yuz verme dedim oda bana ne demek istiyorsun dedi beni yanlis anladi.o sira bi kirginlik oldu ama sonra devam ettik gorusmeye. Ama cok asiri degil yani. Bende kendimi geri cektim ondan ayni samimiyeti gormedigim icin bunun esi rahatsizlandi. Korona icin test olmus bunuda calistigi yerden eve 1 gece gondermedilrr tedbir amacli. Buda ben onu neden aramamisim diye kirilmis ama ben orda kaldigini esinin rahatsiz oldugunu ondan degil baskasindan duyduk. Sonra kayinvalidemde bir araya geldik yuzume bakmadi bi kopek muamelesi yapti resmen bende eve gittim . Kaynanamda senin araman lazimdi ona kirilmis falan dedi. Bende bana kendisi dememis bisi benden neden ilgi bekliyor vs vs dedim. Sonra ne zaman kaynanamda karsilassak bulundugum odaya gelmedi konusmadi hic. Gecenlerde msj attim nasilsin diye iyim dedi aradan epey zaman gecti ne sen nasilsinndiye sordu ne biseu ben ona bi adim attim o bana atmadi. Salaklik bende zaten. Sonra bennbunu sosyal medyadan sildim. Gecen kucuk kaynim yazmis neden heryerden sildin onu diye bende noldu dedim yapma boyle gundem oluyosun falan dedi guya abisi uzulmus bu kadarmi nefret ediyo diye evet o kadar sevmiyorum dedim. Bide kaynanami o kadar kotuleyen insan suan onla yagla bal gibi. Simdi bidahaki ay dogum yapacak. Gitmek dahi istemiyorum esim kardesim icin gideriz vs diyor ben nerde yanlis yaptim bilmiyorum.
Okuyanlar hakkinizi helal edin.
Sizin yazdıklarınızı okuyunca ,ilk evliliğimdeki eltimle ilişkim gözümün önünde canlandı .Bir defa ne kadar arkadaşça davransanızda ,eltiyle o ilişkiyi yakalayamazsınız.Bu bir gerçek ,elti eltiyi istemez .Çoğu böyledir .İkincisi kayınvalideyi bu konulara dahil etmeyin .Ortada dedikodu döner .Siz kayınvalideyle dertleşme olarak görürsünüz ,o alır sizin lafın üstüne beş daha ekler .Ona yetiştirir ,bu defa olaylar büyür .Kavgalar ,kırgınlıklar başlar.En iyisi mesafe koymak ,iyi olayım ,arkadaş kalayım deseniz dahi .Bu asla mümkün olamıyacak,bunu aklınızın bir köşesine yazın .Tecrübeyle sabittir .

Aranızda öyle çok büyük affedilemez şeyler olmamış aslında.
Siz yakın olmak istemişsiniz o istememiş
En fazla anlaşamazsanız mesafe koyarsınız.
Olur biter

Ama hastalık konusunda bence yanlış yapmışsınız.
İnsan hasta olunca herkese haber salmıyor heey ben hasta oldum diye
Kim kimden duyarsa arıyor bir geçmiş olsun diyor
Uzun uzadıya konuşmanıza gerek yoktu zaten akrabalık ilişkileri gereği bir geçmiş olsun derdiniz tamam işye

İ9
Sizin yazdıklarınızı okuyunca ,ilk evliliğimdeki eltimle ilişkim gözümün önünde canlandı .Bir defa ne kadar arkadaşça davransanızda ,eltiyle o ilişkiyi yakalayamazsınız.Bu bir gerçek ,elti eltiyi istemez .Çoğu böyledir .İkincisi kayınvalideyi bu konulara dahil etmeyin .Ortada dedikodu döner .Siz kayınvalideyle dertleşme olarak görürsünüz ,o alır sizin lafın üstüne beş daha ekler .Ona yetiştirir ,bu defa olaylar büyür .Kavgalar ,kırgınlıklar başlar.En iyisi mesafe koymak ,iyi olayım ,arkadaş kalayım deseniz dahi .Bu asla mümkün olamıyacak,bunu aklınızın bir köşesine yazın .Tecrübeyle sabittir .
baslarda oyle dusundum iyi olayim kotu niye olayim ki diye. Sonra ne geldiyse o kadar gittim ama gelin gorunki aramadim diye olay oldu . Kirginl8gini bana degil kaynanama yetistirdi kusur gibi. Benden arayip sorulmak ilgi gormek gibi beklenti varsa samimi olmamiz gerekirdi. Ortada bi korona biseyde yoktu zaten is yerinin aldigi tedbir. Kaaynanami kaynimi sevmeyen insan suan onlarla yagli balli onlari kotuleyen insan suan onlarla hic bisi olmamis gibi bu iki yuzluluk mide bulandirici ayrica kaunanamda bildigi halde herseyin farkinda oldugu halde hala onu bana iyilemesi de itici olyyo ama elimden hicbirsey gelmiyor mesafe koyuyorum ama kayinvalide cocuguma bakiyor bu cok keskin mesafe olmuyor

İyi yönetememişsiniz eltinizle ilişkinizi.

Evlendiği zaman ekstra çaba göstermenize gerek yokmuş. Siz öyle yapınca karşı taraftan beklentiniz olmuş, karşılık görmeyince de içten içe doldurmuşsunuz kendinizi.

Hastane olayısa başkalarından duymanız aramanıza engel mi? Zaten böyle şeyler başkalarından duyurulur birinin haberi olur aile içinde oda diğerlerine söyler.

Eltiniz sonradan tavır aldıysa sizde mesafeli olurdunuz, engellemeye yine yanlış olmuş. Şimdi hem engelleyip hem gitmiş olacaksınız bebekten sonra. Aile içinde bu kadar keskin şeyler yapmaya gerek yok.

Birine kızınca onu sosyal medyadan engellemek daha çok ergenlerin yapacağı tepkiler gibi geliyor bana kusura bakmayın.

aslinda kucuk kayin size nerede hata yaptiginizi soylemis,
tepkileriniz abarti,
karsinizdaki sizinle konusmuyor baska odalara gidiyorsa siz de onunla konusmazsiniz, salonda oturursunuz oh mis.
Sosyal medyadan silmek su yuzden cok dikkat cekici, herkes dedikodu yapmanin pesinde, bu tarz durumlarda genelde kulturumuzde kol kirilir yen icinde kalir mantigi vardir.
ben kendi eltilerimi cok takdir ediyorum o konuda mesela, ikisi birbiri ile konusmuyorlar, ama ortamlarda karsilasinca falan gayet medeni sekilde selam verip hal hatir soruyorlar.
Simdi sizin durumunuzda da yuz yuze bakmayacak halde degilsiniz ama abartili tepkilerle o seviyeye gelmissiniz.

bu arada iyi niyetli davranmissiniz baslangicta, yanlis anlamayin, iyi niyet guzeldir,
ama kiymet bilinmedigi yerde birakmak lazim,
yerinizde olsam cocugumun esyalarini da baskasina verirdim mesela bu kadar olaydan sonra.

İ9

baslarda oyle dusundum iyi olayim kotu niye olayim ki diye. Sonra ne geldiyse o kadar gittim ama gelin gorunki aramadim diye olay oldu . Kirginl8gini bana degil kaynanama yetistirdi kusur gibi. Benden arayip sorulmak ilgi gormek gibi beklenti varsa samimi olmamiz gerekirdi. Ortada bi korona biseyde yoktu zaten is yerinin aldigi tedbir. Kaaynanami kaynimi sevmeyen insan suan onlarla yagli balli onlari kotuleyen insan suan onlarla hic bisi olmamis gibi bu iki yuzluluk mide bulandirici ayrica kaunanamda bildigi halde herseyin farkinda oldugu halde hala onu bana iyilemesi de itici olyyo ama elimden hicbirsey gelmiyor mesafe koyuyorum ama kayinvalide cocuguma bakiyor bu cok keskin mesafe olmuyor
Kayınvalideye mesafe koymanız .Gitme gelme anlamımda değil ,eltiyle alakalı muhabbetlere girmeyin .Hatta o size ,onunla alakalı bir şey derse dahi .Bu konulara girmek istemiyorum deyin .Bırakın kötüyken,bir anda iyi oluversinler .Takmayın ,bazı insanlar böyledir .İki yüzlü davranır ,değiştiremezsiniz.Siz sadece sınırlanırsınızı koyun .Dedikodu olaylarından uzaklaşın .

İyi yönetememişsiniz eltinizle ilişkinizi.

Evlendiği zaman ekstra çaba göstermenize gerek yokmuş. Siz öyle yapınca karşı taraftan beklentiniz olmuş, karşılık görmeyince de içten içe doldurmuşsunuz kendinizi.

Hastane olayısa başkalarından duymanız aramanıza engel mi? Zaten böyle şeyler başkalarından duyurulur birinin haberi olur aile içinde oda diğerlerine söyler.

Eltiniz sonradan tavır aldıysa sizde mesafeli olurdunuz, engellemeye yine yanlış olmuş. Şimdi hem engelleyip hem gitmiş olacaksınız bebekten sonra. Aile içinde bu kadar keskin şeyler yapmaya gerek yok.

Birine kızınca onu sosyal medyadan engellemek daha çok ergenlerin yapacağı tepkiler gibi geliyor bana kusura bakmayın.
Ozverili davranip hosgoru beklemek bence her insanin hakkidir diye dusunuyorum sonucta soguk olmaninda bi sebebi olmali.
Onun kisilik olarak sorunlu bi insan oldugunu dusunuyorum.
Engellemeye gelince artik boyle olmasi gerekiyordu cunku beni saymayan hicbir sekilde alakam olmayan bi insani sahsi hesabimlada bi ilgisi olamazdi

. Neyse bu bi iste calisiyordu surekli bana gelip ordaki bi cocukla olan samimiyetini anlatiyordu hergun ama bende bisi demiyordum. Sonra cocuk bigun isle ilgili bunu terslemis bende buna erkeklere yuz verme dedim oda bana ne demek istiyorsun dedi beni yanlis anladi.

Biri bana bu lafı dese benim tepkim daha sert olur yani yüz verme ne demek herkes anlamını biliyor hiç yanlış anladı demeyin.

Ayrıca yani başkasından duydunuz diye eltinizi aramamanız da saçma geldi. Eltinin herkesi arayıp kocam eve gelemedi bana geçmiş olsun deyin mi demesi gerekiyor. Ben sizi haksız buldum kusura bakmayın.

aslinda kucuk kayin size nerede hata yaptiginizi soylemis,
tepkileriniz abarti,
karsinizdaki sizinle konusmuyor baska odalara gidiyorsa siz de onunla konusmazsiniz, salonda oturursunuz oh mis.
Sosyal medyadan silmek su yuzden cok dikkat cekici, herkes dedikodu yapmanin pesinde, bu tarz durumlarda genelde kulturumuzde kol kirilir yen icinde kalir mantigi vardir.
ben kendi eltilerimi cok takdir ediyorum o konuda mesela, ikisi birbiri ile konusmuyorlar, ama ortamlarda karsilasinca falan gayet medeni sekilde selam verip hal hatir soruyorlar.
Simdi sizin durumunuzda da yuz yuze bakmayacak halde degilsiniz ama abartili tepkilerle o seviyeye gelmissiniz.

bu arada iyi niyetli davranmissiniz baslangicta, yanlis anlamayin, iyi niyet guzeldir,
ama kiymet bilinmedigi yerde birakmak lazim,
yerinizde olsam cocugumun esyalarini da baskasina verirdim mesela bu kadar olaydan sonra.
Cocugun esyalarini bu olaylardan once vermistim. Pisman oldum sonradan haketmiyordu cunku. Ama esim kardesime verdim ben diye avunuyor

Ne o bebegin heyecani kaldi ne bisey.
Siz de haklısınız ama yeni bir bebek geliyor, yeni enerji. Sizi çok iyi anlıyorum görümceyim ben de ağbimin eşi ile görüşmüyorum. Arkadaş olmaya çalıştım ama olmadı ben de mesafe koydum. Şu an sadece ağbimin eşi. Mecburi anlar dışında görüşmeye gerek yok, olmayınca olmuyor bazı şeyler.

Biri bana bu lafı dese benim tepkim daha sert olur yani yüz verme ne demek herkes anlamını biliyor hiç yanlış anladı demeyin.

Ayrıca yani başkasından duydunuz diye eltinizi aramamanız da saçma geldi. Eltinin herkesi arayıp kocam eve gelemedi bana geçmiş olsun deyin mi demesi gerekiyor. Ben sizi haksız buldum kusura bakmayın.
Tamam da hergun o kisi ile samimiyetini anlatip sonra ondan bana yakindi bende yuz verme dedim erkekler boyledir dedim bunun nesi yanlis??

Siz her isinizde hastaliginizda dahil ailenizi arayacaginiza el kapisindaki komsuyu ariyosaniz o komsunuz sorsun nasilsiniz diye kardesinizden ailenizden beklemeyin . Bu olay boyle oldu yani.

Siz de haklısınız ama yeni bir bebek geliyor, yeni enerji. Sizi çok iyi anlıyorum görümceyim ben de ağbimin eşi ile görüşmüyorum. Arkadaş olmaya çalıştım ama olmadı ben de mesafe koydum. Şu an sadece ağbimin eşi. Mecburi anlar dışında görüşmeye gerek yok, olmayınca olmuyor bazı şeyler.
Evet olmayinca olmuyor . Gerek yok bende gorumceyim ayni zamanda. Ama benim karakterim bu sarip sarmalamak destek olmak herkese yaparim bunu. Ama herkes icin degilmis

Ya burda cok acik ifade edilemiyor. Hep mesela gelirdi suratsiz zorla geliyormus gibi kayinvalideme falan . Ortam illa gergin oluyordu. Sadece ben degilimki onun icin boyle dusunen kucuk kaynimda 22 yasinda oda oyle dusunuyor kayinvalidem de aslinda ama oglu var arada hic bisi diyemuyor
Valla oyle yapinca daha iyi oluyor sanirim, insanlar aman surat asmasin, aman tatsizlik cikarmasin diye kimse birsey demiyor

X