Benzetildiğim kız tipi

Sırf birilerinin göz zevkine hitap edemiyorum diye görüntümü değiştirmem.Ayrıca kendi gibi düşünmeyen kişileri de ötekileştiren zihniyetin sığ ve derin olmayan bir anlayışa sahip olduğunu düşünüyorum. Böyle birinin söylediği hiçbir sözü dikkate almam ve cevabını da yapıştırırdım.

İnandığı deegerleri için savaşan, çalışkan, dış görünüşe önem vermeyen , süslü olmayan anlamında kullanmış

Ben 42 yaşındayım saçımda boya yok. Beyazlayana kadar boyatmayacağım. Saatlerce kuaförde alimunyum folyalara sarılı beklemek hiç benlik değil.
Şu zamana kadar bakımsız diyen olmadı ama bir kuaför sırf saçımı boyamak için "Böyle Kezban gibisin" demişti. Bir daha o kuaföre gitmedim.
Size de heralde buna benzer bir anlamda söylemiş. Herkesin her dediğine takılmayın.

Bende de boya yok yillardir, coook beyazlayana kadar da boyatmayacagim. Sacimin kendi rengi gercekten cok sık rastlanan bir renk degil, burda daha once görenler bilir 😁
Kuafor tutturdu boyayalim ustune boya cok guzel olur diye. :))) Yok istemem diyorum işilti mi ne atacakmiş o da olmadi ombre, yok uclarinadan biraz yapalim cok havali olur illa yapacakti kafami zor kurtardim.
O saçi bile boyamak icin kirk takla atiyordu. Boyayinca noluyorsa

"Tatarlık var mı?" "Tatarlara benziyon"
"Çinli gibisin"
"Deden samuray mıydı?"
"Ailede Japon mu var?"
"Koniçivaa matarama suko"...

Koronadan sonra yapılan espriler:
-Strobe sen çok dayak yersin ha sokakta gezme.
-Niye?
-Çinli diye döverler

-Yarasa çorbası içmişsiniz siz hep ondan olmuş.

Napim göz ameliyatı mı olim kafama takim de? Ayrıca alışılmışın dışında oldukları için, göz şeklimi daha bi seviyorum. :)

Yemekteydik. Bir arkadaş o gün kuaföre gitmiş. Biz onunla kendi aramızda konuştuk. Sonra erkek bir amir herkesin içinde sen saçını hiç boyatmadin değil mi dedi.
Yok dedim ben boyatmak saçımı zaten.
Sonra diğerlerine dönüp latinada üniversitede komünist kızlar olur ya o tip var dedi.
Konuşmanın gereksizligini tartışmak bile istemiyorum. Ama ben olumsuz bir anlam çıkardım haliyle bundan ve çok canım sıkıldı.
Sizce neyi kastediyor?
Değiştirmem gereken bir şey mi var yani kendimde
Ya bu erkeklerin ot boka fikir beyan etmesi durumu o kadar sinirimi bozuyor ki. Ortaokulda lisede çeşitli yakıştırmalar yaparlardı aslında ne kastetmeye çalıştılar, iyi mi kötü mü diye kendi kendime endişelenirdim. Şu an biri söylese ama ağzına sıçarım. İster amirim olsun ister memurum. Önce bu ne demek derim, emin olmak için. Çünkü öyle bir stereotip var utanarak yazıyorum, kendine bakmayan makyaj yapmayan bağırıp çağıran cırlak sesli ve hatta kürt kökenli kız anlamında kullanılıyor. Ekşisözlükten çıkıyor çoğunlukla bu aşağılamalar. Eger ki bu doğrultuda bir şeyler söylemeye cüret ederse de ben de zaaflarından vururum. Testeron özgüveninden aynada kendilerini görmekten acizler. Valla cok sinirlendim

Son düzenleme:
Komünist kız olmak kötü bir şey değil tabii ki ama onu söyleyen kişi o tipin kötü olduğunu düşünerek söylemiş. Öyle bir benzetme var zaten. Döküntü giyimli, saçları bakımsız, hafif çirkin kız profili. Öyle Bir Geçer Zaman Ki de Filistinli Amina vardı. Onun gibi.

Komünist kız olmak kötü bir şey değil tabii ki ama onu söyleyen kişi o tipin kötü olduğunu düşünerek söylemiş. Öyle bir benzetme var zaten. Döküntü giyimli, saçları bakımsız, hafif çirkin kız profili. Öyle Bir Geçer Zaman Ki de Filistinli Amina vardı. Onun gibi.
Yani böyle bir şey kast etmediği kesin.

Eklentiler

• CF023CBF-C434-493E-BC2F-86C39D746F79.jpeg
    CF023CBF-C434-493E-BC2F-86C39D746F79.jpeg
    48,2 KB · Görüntüleme: 38
Ya bu erkeklerin ot boka fikir beyan etmesi durumu o kadar sinirimi bozuyor ki. Ortaokulda lisede çeşitli yakıştırmalar yaparlardı aslında ne kastetmeye çalıştılar, iyi mi kötü mü diye kendi kendime endişelenirdim. Şu an biri söylese ama ağzına sıçarım. İster amirim olsun ister memurum. Önce bu ne demek derim, emin olmak için. Çünkü öyle bir stereotip var utanarak yazıyorum, kendine bakmayan makyaj yapmayan bağırıp çağıran cırlak sesli ve hatta kürt kökenli kız anlamında kullanılıyor. Ekşisözlükten çıkıyor çoğunlukla bu aşağılamalar. Eger ki bu doğrultuda bir şeyler söylemeye cüret ederse de ben de zaaflarından vururum. Testeron özgüveninden aynada kendilerini görmekten acizler. Valla cok sinirlendim
Ya erkekligi gectim is iliskisi var aramizda samimi degiliz ve sen amirsin yani. Aslinda o ne demek diye sorulabilirdi haklisiniz. Ama cok bozulunca o an sadece ordan uzaklasmak istedim. O dakikadan sonra da modum dustu zaten. Yani o tip kiz diyince benim aklima esmer makyaj yapmayan kiz geliyor. Ki bende boyleyim. Esmer oldugum icin belki zihninde kurtlukle de bagdastirdi bilemem. Ben ideolojik kismina takilmadim acikcasi. Cunku siyaset konusmuyorduk.bence bakimsiz bir goruntu zihinde canlandigi icin kuafor konusu uzerine bunu soyledi. Ben sadece bakimsiz miyim acba diye düşündüm. Yine de cehennemin dibine kqdar yolu var. Ahmak oldugu gercegini degistirmez.30 sene sacimi boyatmadim bunun uzerine boyatcak degilim ama iste can sikmayi basardi
Ya tipimin kötü oldugunu da dusunmuyorum isin açığı. Cirkinsin manasinda da laf sokacak olduysa da buna anlam veremem heralde. Tanimiyorum etmiyorum. Guzel bulmak zorunda da degil zaten. Aman bilemedim valla aptal herif

Yemekteydik. Bir arkadaş o gün kuaföre gitmiş. Biz onunla kendi aramızda konuştuk. Sonra erkek bir amir herkesin içinde sen saçını hiç boyatmadin değil mi dedi.
Yok dedim ben boyatmak saçımı zaten.
Sonra diğerlerine dönüp latinada üniversitede komünist kızlar olur ya o tip var dedi.
Konuşmanın gereksizligini tartışmak bile istemiyorum. Ama ben olumsuz bir anlam çıkardım haliyle bundan ve çok canım sıkıldı.
Sizce neyi kastediyor?
Değiştirmem gereken bir şey mi var yani kendimde
Saç makyaj topuklu ayakkabı tarzı seylerle hiç işi olmayan, erkeksi, siyasetle ilgilenen, eylemlere katılan, kızlar olur ya onlara benzetmeye çalışmış. Hadsizlik etmiş. Ona ne sizin saç renginizden neye benzediğinizden. Bence kötü niyetle söyledi ama sakın sakın takılmayın bu lafa. Önemli olan sizin kendinizi nasıl beğenip nasıl iyi hissettiğiniz.

Bana da sürekli saçlarını boya boya derlerdi değişiklik olsun en son gaza geldim boyadım doğal rengim siyah ve gerçekten çoğu da beğenmesine rağmen doğallığı bozulmasın diye omre yaptım ama 3 ay sonra hemen kendi rengime döndüm Şuan saçlarım doğal çokta memnunum boya işi bana göre değil

ay tam bir öküz örneği.
mesela bazen benim canım bakım istemiyor. baya pespaye geziyorum çünkü o enerjim yok, içimden gelmiyor. kime ne ?
burada hep yazdığım bi şey var,

dünyanın en güzel iki cevabı:
1. sana ne ?
2 .bana ne ?

sana ne diye çaksaydınız cevabı..

şey de olabilir, burnunuz en çok yüzünüze yakışıyor X bey, insanların işine karışınca çok çirkin duruyor

"Tatarlık var mı?" "Tatarlara benziyon"
"Çinli gibisin"
"Deden samuray mıydı?"
"Ailede Japon mu var?"
"Koniçivaa matarama suko"...

Koronadan sonra yapılan espriler:
-Strobe sen çok dayak yersin ha sokakta gezme.
-Niye?
-Çinli diye döverler

-Yarasa çorbası içmişsiniz siz hep ondan olmuş.

Napim göz ameliyatı mı olim kafama takim de? Ayrıca alışılmışın dışında oldukları için, göz şeklimi daha bi seviyorum. :)

yıllarca bana da öyle dediler
gerçi bunu beğeni anlamında söylüyorlardı bence yaa hiç takmamışım
şimdi değil değiştirmek üstüne para verip badem göz ameliyatı oluyorlar :KK70:

bu arada konu sahibi iş yerinde malın biri bana abuk subuk konuştu diye kendini sorgulaman çok yanlış
hayır yani ne yapman gerekiyor ki? ay beni beğenmediler ombre yapınca "olacak"mıymışsın.
hem onun tabir ettiği "komünist" kızlar sürekli "süslü" olmayı hayatının merkezine koymayan, genelde kadın haklarını savunan, okuyan, özgürlüğüne düşkün ve ideolojileri olan insanlar olduğu için bence övgü yerine alabilirsin. Keşke cevap olarak eyvallah abimm deseydin.

Ben 42 yaşındayım saçımda boya yok. Beyazlayana kadar boyatmayacağım. Saatlerce kuaförde alimunyum folyalara sarılı beklemek hiç benlik değil.
Şu zamana kadar bakımsız diyen olmadı ama bir kuaför sırf saçımı boyamak için "Böyle Kezban gibisin" demişti. Bir daha o kuaföre gitmedim.
Size de heralde buna benzer bir anlamda söylemiş. Herkesin her dediğine takılmayın.

öff hep öyleler hepppp
3 yıldır kuaföre uğramıyorum, saçım hayatımın en uzun en gür döneminde. Ki bu dönemin içinde hamilelik var.
dün kuaföre gittim o da maalesef beyazlarım var ve farklı farklı boyadım bir kaç renk oldu diye...
yok uçlarına açıcı kullanacakmış ama yıpranmayacakmış kessek miymiş acaba. dedim hadi size iyi günler...

Kendincw bakimsiz demeye getirmis densiz.
Ben normalde makyaj yapmiyorum, daha dogrusu kasim kirpigim belirgin ihtiyac duymuyorum. Bana da bakimsiz diyorlardi. Sonra makyaj yaptim, bu seferde hayirdir, sen hangimize süsleniyorsun demeye basladi amipler.

Saclarim siyah; bir kisim sana cok yakisiyor sakin baska renge boyatma derken, diger kisim cok kotu buluyor. Demem o ki; agzi olan konusuyor.

Bir de su geldi aklima; bunu diyen adam size asiliyor olabilir mi? Yani sizi kendinizden süphe ettirip, kendine yapmak isteyebilir mi?

O kızlar zamanlarını çok daha farklı şeylere ayırdıkları için standart bakımlı kadın profilinden uzaklar. Eğer fikir olarak onlarla paralel görüşü kötü anlamda direk bakımsızsınız demek istemiş gibi duruyor. Halt etmiş çiğ bir insan.

Kucukken kiloluydum lisede de iri bir kizdim (yapim öyle)bir arkadasim derste beni besili inege benzetmisti ajsjjsj ay yazarken kirildim ahahhahj

X