Beşinci güne gitmeyen embriyolar

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.648
1.572
Arkadaşlar öncelikle durumum çok kötü demek istemiyorum, şükretmem gereken şeyler var ama kafama takılanlar da var. Belki bu topikle birbirimize destek oluruz. İlk tedavimi Emsey Hospitalda oldum. 7 yumurtam toplandı, 3'ü döllendi. 3'ü de beşinci gün 4aa kalite donduruldu. Bi taze bi donuk iki transfer oldum. Biri negatif diğeri kimyasal oldu. Sonra Bahçeciye geçtim, yine 7 yumurta toplandı. 6sı döllendi. 6sını da altıncı güne beklettiler ve altıncı gün ikisi donduruldu diğerleri çöp oldu. 5bc, 5cc İkisi de pgt'ye gitti, normal geldiler ama transfer sonucu negatif oldu. Ekimde yeni tedaviye başladım aynı doktorda. Bu sefer 10 yumurtam toplandı. 9u döllendi. Üçüncü gün 7si çok iyi durumda dediler hepsi 8 hücreli imiş. Dün yani beşinci gün aradılar. Dördü gelişimini durdurmuş, birini dondurmuşlar, dördü için de bu gün bakacaklarmış. O dörtten de bir kurtulsa şükredicem. Ben 38 yaşındayım, yumurtalarım kalitesiz olabilir biliyorum ama o zaman üçüncü gün 8 hücreli 7 embriyom olur muydu? Eşimin sperm değerleri normal. DNA sperm hasarı baktırdık, %4 çıktı. Eşimde de sorun yoksa bu embriyolar neden beşinci güne çuvallıyor, aklım almıyor gerçekten. Her denemede opu olmaktan öyle bıktım ki. Sizde böyle şeyler yaşadınız mı?

Her merkezin labratuvari ayni değil ben de ona inanıyorum bir merkez çoğunu 5.gune goturebilirken diger merkezde ya hic gitmiyor ya 1 gidiyor iste deneme yanılma yöntemiyle de.bulamiyoruz ki iyixmerkezi malesef :KK43:

Ben durumun laboratuvar şartlarıyla da ilgili olduğunu düşünüyorum
Yaşına göre bence iyi yumurta toplanıyor. 3. Gün olsun çok kalan var illa 5 şart değil laboratuvar ortamında yaşayamıyorsa anne rahminde şans daha yüksek olur
Her merkezin labratuvari ayni değil ben de ona inanıyorum bir merkez çoğunu 5.gune goturebilirken diger merkezde ya hic gitmiyor ya 1 gidiyor iste deneme yanılma yöntemiyle de.bulamiyoruz ki iyixmerkezi malesef :KK43:
Kızlar Allah razı olsun beni anladınız. Ben de sizin gibi laboratuvardan kuşkuya düştüm artık. Allah bize yardım etsin inşallah, şu kalan bir embriyolarımıza can versin

Kızlar Allah razı olsun beni anladınız. Ben de sizin gibi laboratuvardan kuşkuya düştüm artık. Allah bize yardım etsin inşallah, şu kalan bir embriyolarımıza can versin
Hangi merkeze gittiniz ankara mi İstanbul mu

Yaşına göre bence iyi yumurta toplanıyor. 3. Gün olsun çok kalan var illa 5 şart değil laboratuvar ortamında yaşayamıyorsa anne rahminde şans daha yüksek olur
Canım malesef 3. gün dondurmadılar. Beşinci gün dondurdular sadece bir tane dondurdular, bugün altıncı gün kaç tane kalacak bilmiyorum.

Amin inşallah 🙏çünkü bende şüpheleneniyprum 10 tane dölllenen yumurtadan 3 tane kaldı
Canım ilk tedavimde 3 de 3 beşinci güne birinci kalite gidiyor ama burda böyle oluyor, şuan senin gibi çok şüpheleniyorum. Sen nerde tedavi oluyordun?

Canım malesef 3. gün dondurmadılar. Beşinci gün dondurdular sadece bir tane dondurdular, bugün altıncı gün kaç tane kalacak bilmiyorum.
Yahu ben neyi anlamıyorum bliyormusun.
Bunlar senin 5.gunu çöp ettiler..
3.gununude 5e zorluyorlar.. ben anlamadım maksatları ney?
5.gun embriyolarinida imha ettiler demiştin oncekinde.. bu nedir ya sürekli.
Bu hastaneyi bırak bence

Canım ilk tedavimde 3 de 3 beşinci güne birinci kalite gidiyor ama burda böyle oluyor, şuan senin gibi çok şüpheleniyorum. Sen nerde tedavi oluyordun?
Benim iki tedavimde hiçbir bilgim vitamin takviye kullanmışlığım yokken bol sigara kahve tüketmişken bir merkezde iki Opuda toplanan 6 yumurtanın hepsi 5. Güne a kalite gitti. Pandemi sonrası merkez değiştirmek zorunda kalıp bahçeci İstanbul’da denediğimde ise yumurtalar döllenmedi bile, üstelik 7 yumurta opuya kadar 4’e opu sonrası 3’e düştü ertesi gün de arayıp hiç döllenmedi dediler. Tabi ki merkezi hızla terk ettik :) kesinlikle laboratuvar ve o anda yapılan işlemler embriyologun hatası ya da davranışı sonucu bi şeyler olduğuna inandık. Çünkü sonra yine bi merkezde deneme yaptım ve yine 2 yumurta döllendi. Transfer sonuçlarım kimyasal, kalp durması ve negatif şeklinde ama kesinlikle merkezin yaptığı işlem de döllenmeyi etkiliyor.

Yahu ben neyi anlamıyorum bliyormusun.
Bunlar senin 5.gunu çöp ettiler..
3.gununude 5e zorluyorlar.. ben anlamadım maksatları ney?
5.gun embriyolarinida imha ettiler demiştin oncekinde.. bu nedir ya sürekli.
Bu hastaneyi bırak bence
Canım doğru söylüyorsun. Dün beş embriyo yaşıyor işte dondur beşini değil mi? Niye ölsünler diye zorla altıncı günü bekliyorsun. Valla kafayı yiyeceğim, elim ayağım titriyor iki gündür. Bu saat oldu aramadılar hala noldu o bilmiyorum diğerleri. Zaten burda devam edersem ruh sağlığım bozulacak.

• Beğen
Reactions: H M
Ben bahcecinin lab. Kalitesi konusunda şüpheliyim .Hadi benim eşimde sıkıntı vardı ondan ilerlemiyor , ki benimde 3.gün 4 tane iyi kalite 3 tane orta kalite vardı .Bir tane dondurulup diğerlerini beklediler ama 5.güne iki tane kalmış ve gelişimleri yavaş diye bir gün daha bekleyip 6..günden bir tane dondurdular .Ama sizin gibi erkek sorunu olmayıp hatta sebepsiz infertilite olup embriyolar neden bu kadar az geliyor 5.güne.Açıkcası ben birdaha bahceciye tercih etmem

Canım doğru söylüyorsun. Dün beş embriyo yaşıyor işte dondur beşini değil mi? Niye ölsünler diye zorla altıncı günü bekliyorsun. Valla kafayı yiyeceğim, elim ayağım titriyor iki gündür. Bu saat oldu aramadılar hala noldu o bilmiyorum diğerleri. Zaten burda devam edersem ruh sağlığım bozulacak.
Kolay mı böyle sürekli ilaç opu masraf..
Kolay geliyor galiba
3.gunu genetige gönder transfer et madem niye imha ediyorsun ki yahu

Benim iki tedavimde hiçbir bilgim vitamin takviye kullanmışlığım yokken bol sigara kahve tüketmişken bir merkezde iki Opuda toplanan 6 yumurtanın hepsi 5. Güne a kalite gitti. Pandemi sonrası merkez değiştirmek zorunda kalıp bahçeci İstanbul’da denediğimde ise yumurtalar döllenmedi bile, üstelik 7 yumurta opuya kadar 4’e opu sonrası 3’e düştü ertesi gün de arayıp hiç döllenmedi dediler. Tabi ki merkezi hızla terk ettik :) kesinlikle laboratuvar ve o anda yapılan işlemler embriyologun hatası ya da davranışı sonucu bi şeyler olduğuna inandık. Çünkü sonra yine bi merkezde deneme yaptım ve yine 2 yumurta döllendi. Transfer sonuçlarım kimyasal, kalp durması ve negatif şeklinde ama kesinlikle merkezin yaptığı işlem de döllenmeyi etkiliyor.
Canım benziyor hikayemiz. Hadi desem ki az kalıyor, kaliteli kalıyor, ya kesin tutuyor ya da düşük olmuyor. Öyle bişey de yok.

Ben bahcecinin lab. Kalitesi konusunda şüpheliyim .Hadi benim eşimde sıkıntı vardı ondan ilerlemiyor , ki benimde 3.gün 4 tane iyi kalite 3 tane orta kalite vardı .Bir tane dondurulup diğerlerini beklediler ama 5.güne iki tane kalmış ve gelişimleri yavaş diye bir gün daha bekleyip 6..günden bir tane dondurdular .Ama sizin gibi erkek sorunu olmayıp hatta sebepsiz infertilite olup embriyolar neden bu kadar az geliyor 5.güne.Açıkcası ben birdaha bahceciye tercih etmem
Canım valla ağlamak geliyor içimden. Dediğin gibi şu sorun var ondan deseler anlayacağım, çabalayacağım. Ama böyle hepten sarsılıyorum. Anlamıyorum çünkü bişey kafayı yiyeceğim.

X