BESLENME GÜNLÜĞÜM

Pazartesi kahvaltım

Eklentiler

• 20220103_070936.jpg
    20220103_070936.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 79
Gün boyu ara ara içtiğim güzelim buz gibi fresh içecek "dukan içeceği"

Bugünkü toplam miktar 600 ml yi geçti

İçeceğin tarifine netten baktım
Sen de böyle mi yapıyordun

1-) 2 yemek kaşığı yeşil çayı veya 3 sallama çayı 750 ml su ile demliyoruz. Demlerken içerisine çubuk tarçınlarımızıda atıyoruz. 2-) Demlediğimiz yeşil çayımız soğuduktan sonra 1 şişe sade sodayı içerisine katıyoruz. Asla meyveli soda kullanmıyoruz çünkü bu diyet içeceğimiz olduğu için şekerli şeyleri istemiyoruz

İçeceğin tarifine netten baktım
Sen de böyle mi yapıyordun

1-) 2 yemek kaşığı yeşil çayı veya 3 sallama çayı 750 ml su ile demliyoruz. Demlerken içerisine çubuk tarçınlarımızıda atıyoruz. 2-) Demlediğimiz yeşil çayımız soğuduktan sonra 1 şişe sade sodayı içerisine katıyoruz. Asla meyveli soda kullanmıyoruz çünkü bu diyet içeceğimiz olduğu için şekerli şeyleri istemiyoruz
Evet

Soğanı ekmeksiz yerim yemek olması yeterli yanında 🤣🤣
Mercimek kara mercimek
Tencereye yağı koy soğanı pembeleştir 1 tk salça ekle 1 sb mercimeği ayıkla yıka tencere ekle 2 ya da 3 'yı bulgur koy üzerini geçecek kadar su ekle tavuk suyu ya da bulyon bir de tuzunu koy
Düdüklüde 30 40 dk da pişir

Soğanı ekmeksiz yerim yemek olması yeterli yanında 🤣🤣
Mercimek kara mercimek
Tencereye yağı koy soğanı pembeleştir 1 tk salça ekle 1 sb mercimeği ayıkla yıka tencere ekle 2 ya da 3 'yı bulgur koy üzerini geçecek kadar su ekle tavuk suyu ya da bulyon bir de tuzunu koy
Düdüklüde 30 40 dk da pişir

Teşekkür ederim

Düdüklüm yok
Almayı düşünüyorum
Kaç litrelik alsam
( Tek seferde 1 kilo nohut pişiriyorum )

Teşekkür ederim

Düdüklüm yok
Almayı düşünüyorum
Kaç litrelik alsam
( Tek seferde 1 kilo nohut pişiriyorum )
Normal tencerede de mercimekler yumuşayıncaya kadar pişer

Benim 2 tane 3 lt lik düdüklüm var (günlük kullanıyorum öyle marka filan değil çok basit tencereler )
1 tane 7 lt lik

Normal tencerede de mercimekler yumuşayıncaya kadar pişer

Benim 2 tane 3 lt lik düdüklüm var (günlük kullanıyorum öyle marka filan değil çok basit tencereler )
1 tane 7 lt lik

Patlama riskinden korkuyorum açıkçası
Sizin şehirde satılanların markası olmasa da kalitelidir büyük ihtimal 😅

Ve aleyküm selam canım
Çok şükür herşey yolunda
En güzel yanı da herşeyi yiyip içiyorum ,insanın kendini kısıtlamadan yaşaması ,kafasının rahat olması çok güzel
Günde 2 öğün yemek alışkanlık oldu
41 kere maşallah. 🧿🧿🧿 Darısı başıma. Koruma olayı zorluyor beni. 😔 60.kilo idim.simfi 66-67 oldum. 😭
Sen kaç kilo oldun?

X