Beslenmeme

İki durumda çok sıkıntılı maalesef.
Daha geçen diyetisyene gittim boyumu daha kısa bilirken oradaki ölçümde 170 civarı çıktı ve 43.5 kiloydum. 😂
Keşke sizdeki his bana, bendeki his size gelse.

Psikolojiniz ne durumda? Istahi en basta etkileyen sey kesinlikle psikoloji. Yiyemiyorum derken, iciniz mi almiyor mesela, mideniz mi bulaniyor? O an en sevdiginiz yemek de mi olsa yemezsiniz?

Beslenememekten mi sikayetciniz fiziginizden mi? 176 boya 48 kiloyum. Bu da gebelikler ve dogumdan sonra ulastigim kilo. Rahatsiz miyim? Degilim. Saglikli besleniyorum, spor yapiyorum. Degerlerim de uygun. Az daha kalcam olsun isterdim ama yok, olsun diye sagliksiz gidalari da bunyeme sokamam. Spor yapin guzel istah acar.

Gece yemek yemeye çalışın özellikle kilo almak için. Çok zayıf olduğum dönemde öyle yapardım. Şimdide yemek zevk oldu resmen sürekli bişey yiyesim var. Pandemi süreci fazladan 4 kilo kattı bana vermek için detokslar diyetler havada uçuyor :)

Psikolojiniz ne durumda? Istahi en basta etkileyen sey kesinlikle psikoloji. Yiyemiyorum derken, iciniz mi almiyor mesela, mideniz mi bulaniyor? O an en sevdiginiz yemek de mi olsa yemezsiniz?

Beslenememekten mi sikayetciniz fiziginizden mi? 176 boya 48 kiloyum. Bu da gebelikler ve dogumdan sonra ulastigim kilo. Rahatsiz miyim? Degilim. Saglikli besleniyorum, spor yapiyorum. Degerlerim de uygun. Az daha kalcam olsun isterdim ama yok, olsun diye sagliksiz gidalari da bunyeme sokamam. Spor yapin guzel istah acar.
Psikolojik olarak bir sorunum yok diye düşünüyorum ama evet. Yemek yiyemiyorum psikolojisi var, sanki yesem kilo alacağım diyerek boşveriyorum. Sevdiğim birşey de olsa 1 2 kaşık/çataldan sonrası benim için görülmemiş birşey ya da sevdiğim yiyeceği yaparken tadıyorum bitiyor. İşin garibi yemek yapmaya bayılıyorum, en sevdiğim şeydir yemek yapmak. Yapıyor muyum, elim lezzetli mi? Evet. Ama yiyor muyum? Kesinlikle hayır.

X