Beta hcg bi sağlıklı artıyor bi sağlıksız mi lütfen bakın ya böyle olan varmiydi. Sonrası nasıl oldu

canım nasıl oldun geçmişinizi biraz okudum da bende şuan seninle aynı durumları yaşıyorum. Ben adetime 9 gün varken öğrendim ilk değerimi 41 ile öğrendim iki gün sonra tekrar verdim. 45 oldu değer 4 gün sonra 57 ve şuan 4 gün geçti hastaneye geldim kan verdim bekliyorum. Bana da sağlıklı yada saglıksız demedi aslında bugün benim adetimin 4. Günü olması lazımdı. Etrafımda da betası yerinde sayıp şuan 3 aylık hamile arkadaşlarım var umarım hakkımızda hayırlısı olur. Rabbim üç aylar hürmetine güzel haberlerle karşılaştırsın bizi 🙏
Son değeriniz nedir ayrıca düşük değerlerde artış. Da düşük oluyor size tavsiyem 4 günde bi vermeniz bn ilk 36 ile öğrendm iki günde bi kan verdm bayağı stres oldum. Zaten 500 değeri falan görürseniz sonra bu kez 7 gün sonra gidip kan verin haberinizi bekliyorz

Son değeriniz nedir ayrıca düşük değerlerde artış. Da düşük oluyor size tavsiyem 4 günde bi vermeniz bn ilk 36 ile öğrendm iki günde bi kan verdm bayağı stres oldum. Zaten 500 değeri falan görürseniz sonra bu kez 7 gün sonra gidip kan verin haberinizi bekliyorz
Benim durum yine çaresiz yine hüsran değerim 59 olmuş yerinde sayıyor. Düşmüyorda çıkmıyorda regle olmuyorum. Bugün adetimin 4. Günü olmuş oluyor eğer olsaydım . Yakın arkadaşım var aynı benim gibi yerinde sayıyordu. Aynı artış şuan 3 aylık hatta onunkini de doktorlar demiş alalım iğne yapalım değerlerin kötü demiş ama arkadaşım düşerse kendi düşer deyip beklemiş rabbim ümidini kesme burdayım diyor ama hayırlısı inşallah doktor 1 hafta sonra tekrar gel dedi nasıl geçecek hiç bilmiyorum 😕

Benim durum yine çaresiz yine hüsran değerim 59 olmuş yerinde sayıyor. Düşmüyorda çıkmıyorda regle olmuyorum. Bugün adetimin 4. Günü olmuş oluyor eğer olsaydım . Yakın arkadaşım var aynı benim gibi yerinde sayıyordu. Aynı artış şuan 3 aylık hatta onunkini de doktorlar demiş alalım iğne yapalım değerlerin kötü demiş ama arkadaşım düşerse kendi düşer deyip beklemiş rabbim ümidini kesme burdayım diyor ama hayırlısı inşallah doktor 1 hafta sonra tekrar gel dedi nasıl geçecek hiç bilmiyorum 😕
Belşi olmuyor tabi bende ümit kesmedim 25 gün geçti. Ama tüplere birşey olmasın diye iğne vuruldum 3 doktora gittim kimse kese göremedi. Gerçi tüp de de görülmedi. Herşeyin hayırlısı olsun

Bu konuda kötü tecrübeler yaşamış ve forumda çok kişinin yazdıklarını okumuş biri olarak size naçizane bir önerim olacak.
En az bir hafta bekleyin artış olacak mı takip edin… yoksa regl olmayı beklemiş olursunuz… hatta iki hafta bile bekleseniz yerinde olabilir. Beta artarsa sağlıklı gebeliğe dönebilir çünkü bu durumu yaşamış ve sağlıklı gebelik geçiren bir kişi var. O da yerinde saymıs yorumunu atayım size… eğer beta az artarsa belki normal kürtaj olursunuz. İğne olunca en az 6 ay beklemeniz gerekirmiş…

Bu konuda kötü tecrübeler yaşamış ve forumda çok kişinin yazdıklarını okumuş biri olarak size naçizane bir önerim olacak.
En az bir hafta bekleyin artış olacak mı takip edin… yoksa regl olmayı beklemiş olursunuz… hatta iki hafta bile bekleseniz yerinde olabilir. Beta artarsa sağlıklı gebeliğe dönebilir çünkü bu durumu yaşamış ve sağlıklı gebelik geçiren bir kişi var. O da yerinde saymıs yorumunu atayım size… eğer beta az artarsa belki normal kürtaj olursunuz. İğne olunca en az 6 ay beklemeniz gerekirmiş…
Aynen bende bekleyeceğim canım sonuç olarak dış gebelikte yok yani belli olur. Bide ben çok erken öğrendim benim daha adetimin 5. Günü geciken yani inşallah hayırlısı rabbimden doktorum dedi haftaya cuma bakalım artmazsa iğne yapıcam dedi bende dedim istemiyorum düşerse kendi düşer dış gebelik olmadığı sürece

Bende öyle yaptım. En azından iğne vurulmadım dış gebelik olmadığı için 🙏🏻 Hakkı da hayırlısı olsun inşallah. İnsan her şeye alısıyor yeter ki sağlıkla olsun evlatlarımız

Aynen bende bekleyeceğim canım sonuç olarak dış gebelikte yok yani belli olur. Bide ben çok erken öğrendim benim daha adetimin 5. Günü geciken yani inşallah hayırlısı rabbimden doktorum dedi haftaya cuma bakalım artmazsa iğne yapıcam dedi bende dedim istemiyorum düşerse kendi düşer dış gebelik olmadığı sürece
Canım düşerse düşer diye birşey yok düşmüyor bazen. Bak bn iğne vuruldum. Sonrra değerim düşüşteyken herşey normalken bir gece ansızın ağrı ile uyandım. Lavaboya gittim orda bayılmışım eşim gelmiş. Hemen hastaneye gittik iç kanama başlamış od ufacık ve beni sarsmaya yetti. Sonra kanama durmuş ufak bi yermiş. Yine de doktor 2 gece hastanede yatırdı. İşin şakası yok. 6 ay korunmamaya diretirsen allah korusun başka şeyler olabilir. Eğer rabbim bunu nasip ettiyse bu zorunlu korunmayı vardır hikmet denilecek yani savaşmaya gerek yok akışına bırakalım.

Ben bunu doktorlara sorduğumda burada beta hcg değeri önemli eğer değer düşük ise ve yeterince artmıyorsa beklemek daha faydalı dediler. Sizin belki betanız daha yüksektir. İki hafta bekleyip artışa bakmak en azında dış gebelik değil ise kürtaj öneriyorlar… benim beta hcg 800 ü geçmemişti iki hafta olunca doktor kürtaj dedi ki rahimde olduğu belli oldu bebeğin. Bir de bazen başta sağlıksız artış sonradan normale dönebiliyormus ve kese kalp atışı duyuluyormus… forumda bir kişinin bebeği sağlıkla ilerlemiş o şekilde. Yinede hekim daha doğru yönlendirecektir. İnşallah en hayırlısı olur 🙏🏻

Canım düşerse düşer diye birşey yok düşmüyor bazen. Bak bn iğne vuruldum. Sonrra değerim düşüşteyken herşey normalken bir gece ansızın ağrı ile uyandım. Lavaboya gittim orda bayılmışım eşim gelmiş. Hemen hastaneye gittik iç kanama başlamış od ufacık ve beni sarsmaya yetti. Sonra kanama durmuş ufak bi yermiş. Yine de doktor 2 gece hastanede yatırdı. İşin şakası yok. 6 ay korunmamaya diretirsen allah korusun başka şeyler olabilir. Eğer rabbim bunu nasip ettiyse bu zorunlu korunmayı vardır hikmet denilecek yani savaşmaya gerek yok akışına bırakalım.
Evet haklısın canım ç. Zaten 2 gündür çok ağrım oluyor karın ağrım birde lekenme yaşıyorum. Kırmızı yok ama kahverengi her lavaboya gittiğimde görüyorum. Muhtemelen değerlerim yavaş yavaş düşüyor. Düşük olucak sanırım. Hemen doktordan randavu aldım nolur nolmaz diye çok ağrım var dış gebelik filansa diye

Benim ki kimyasal ile sonuçlandı 😔 hayırlısı buymuş demekki ne zormuş bu durumlar allahım sabırlar versin bunada şükreder oldum. İçerde kanama filan dış gebelik olmadı en azından 🥺

Evet haklısın canım ç. Zaten 2 gündür çok ağrım oluyor karın ağrım birde lekenme yaşıyorum. Kırmızı yok ama kahverengi her lavaboya gittiğimde görüyorum. Muhtemelen değerlerim yavaş yavaş düşüyor. Düşük olucak sanırım. Hemen doktordan randavu aldım nolur nolmaz diye çok ağrım var dış gebelik filansa diye
İyi yapmışsın canım çok geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba. Biraz üzüldüm tabi herşeyi. Hayırlısı ama. inşallah görür ve cevap yazarsınız. Lütfen çevrenizde varsa yazınız. Tam adet günü kan verdim
1 aralik ilk ölçüm 36
4 Aralık hcg 42 (bunun icin 60 üstü olmalı dediler iki gün sonra kan ver dediler )
6 Aralık hcg 65 (ideal dediler)
8 Aralık hcg 154
11 Aralık hcg 339
13 Aralık hcg 392 işte bu son daha yüksek olması gerekiyordu. İki gün sonra tekrar vericem.
Bu durum yaşayan var mı anlamadım. Çok belli belirsiz elhamdülillah düşme yok ama bı duraksadı mi ne oldu anlamadim. İlk başta yükselme olunca doktor artık gelme kese için gelirsin dedi bende yinede kan vermek istedim bugün. Ve son iki sonuç %15 yükselmiş.

Güncelleme 15 Aralık 581 (dış gebelik denildi) üç güne belli olcakmis.
18 aralık 1015 _ dıs gebelık suphesı
20 aralık 1400 dıs gebelık suphesı ama net degıl.
Merhaba lütfen yardımcı olun mahvolmuş durumdayım. 5. Tüp bebek denememiz
5.gün 27
7.gün 66
9.gün 150
11.Gün 186
12.gün 189 çıktı. son değerlerden sonra bitmiş durumdayım böyle olup yükselen var mı sağlıklı gebelik olma ihtimali var mı arkadaşlar nolur cevap verin

Merhaba lütfen yardımcı olun mahvolmuş durumdayım. 5. Tüp bebek denememiz
5.gün 27
7.gün 66
9.gün 150
11.Gün 186
12.gün 189 çıktı. son değerlerden sonra bitmiş durumdayım böyle olup yükselen var mı sağlıklı gebelik olma ihtimali var mı arkadaşlar nolur cevap verin
Cnm bnmkine çok benziyor. İnşallah pozitif olur herşey yerinde güzelce olur. İnan hiç bilmiyorum yorum yapamadm şuan

X