Güneş Kremleri Beyaz Ten mi Bronz Ten mi?

Güneş kremleri, bronzlaşma

Beyaz Ten mi daha çekici Bronz Ten mi?

• Beyaz Ten çok güzeldir :)

OY: 227 52,8%
  • Bronz Ten süperdir :)

OY: 203 47,2%

• Ankete Katılan
    430
Aslında bronz teni esmer tenle bir tutmamak lazım. İkisi de farklı şeyler.
Esmerlik doğuştandır ve kalıcıdır. Saç rengi, göz rengi gibi kişinin belirleyici özelliklerindendir. Açık tenli biri istediği kadar bronzlaşsın esmer olamaz.
Esmer ten bronz tene göre biraz daha grimsidir, soğuktur. Tabi bu alt tona göre değişiklik gösterebilir. Genelde sıcak alt tona sahip esmerlere bronz tenli denilse de kışın sarımsı bir renk alarak bronz tenden ayırır kendini.
Bronz ten ise daha sıcaktır, yanarak elde edilir zaten. Adı üstünde bronz rengindedir. Beyaz, buğday, esmer her ten rengine sahip insan bronzlaşabilir.

Bu yüzden seçim yaparken buğday teni ve esmer teni katmamak, beyaz ten(yanmamış) ve bronz(yanık) ten arasında seçim yapmak daha doğru. Bronzun da çeşitleri var zaten; hafif bronz, doğal bronz, yapay bronz vs...

Ben ise bembeyaz teni ve hafif, doğal bronzluğu severim. Kışın beyaz ten, yazın hafif bronzluk hoş. Kışın solaryuma girip bronzlaşmak bana doğal gelmiyor açıkçası. Kışın ortasında tatilden, denizden yeni dönmüş izlenimi tuhafıma gidiyor. Esmer olsun, buğday olsun, beyaz olsun hangi ten rengi olursa olsun kış mevsiminde hafif soluk veya pembemsi olmaktır doğal olan.
Ciltte leke yapacak, cilt kanserine zemin hazırlayacak, ben yapayım diye bağıracak kadar bronzlaşmak da hiç hoşuma gitmez, çok sağlıksız...

genelde esmerler beyaz ten, beyaz tenliler de bronz ten meraklısı oluolar :) ben çok beyazım ve her sene bronzlaşmak için çok ugrasmama ragmen sadece kızarıorm ve bronz tene hayranım :)

beyaz teni seviyorsan cildine de zarar verme derim bende beyaz tenliyim esmer ten çok sevsem de hem cildim hassas bu tür şeylerden uzak duruyorum zaten zararlı birde bembeyaz ten saçları da sarı yaptım güzel oldu :)

X