Bi akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

esmaelif999

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2024
27
2
29
Kızlar ben küçük yaşta baba zoruyla amcamın ogluyla evlendim eşimle 10 yılı geçti evliliğimiz. Son yıllarda aşırı geçimsizlik başladı ne bilim bazen para bazen başkasına yazma gibi gibi konularda.
Yatmıyor yanım da yaklaşmıyor bana sevmiyorum seni diyor 3 tanede kızımız var . Ben boşansam boşanamıyorum bizim burda boşanmak yerine öl daha iyi öyle bi yer.
Ailem asla kabul etmez ölün gelsin diyolar derdimi anlatsam anlayan olmaz ben Napicam bi akıl verin . Dul hanımlara özenir oldum ne kadar rahatlar diye Yemin ediyorum ne onu nese kendimi öldüremiyorum o dereceye geldim artık. Çocuklarım için ömür curutuyorum. Allahım sen yardım et sen bi çıkar yol göster bana. Ağlamaktan ıçime atmaktan veba olacam hasta olacam. Ben ne yapayım siz söyleyin? Nasıl olacak bu nereye kadar gidecek bisey diyin nolurrr:KK43:(((((

Bu konuda en önemli şey güzel bir işin olması, egitimin mesleğin var mı?işin ,paran varsa kendi kararlarını alabilirsin ancak...aile de kabul etmiyorsa 3 çocukla nasıl boşanacaksın, nasıl yaşayacaksın..amcana söylesen oğlanlarına nasihat verseler düzelir mi acaba?senin ailenden de mi çekinmiyor, baban onun amcası sonuçta değil mi..ya bu kuzenlerin evlenmesi çok yanlış bence..yaşin gençse biryerden başlayıp okuyup çalışabilirsin belki,ya da meslek kurslarına katıl..

Zorla evlendirip ondan sonra da boşanacağına ölün gelsin diyen bir aile sizi okutmamıştır diye düşünüyorum dolayısıyla bir mesleğiniz de yoktur. Şuandan itibaren okuma şansınız var mı ya da bir işe girme?

oturduğunuz yeri bilemiyorum ama boşanırsanız çalışabilecek imkanınız olur mu?
aileniz onay vermiyor ama en azından konuşmayı deneseniz? gerçi aile onay verse bile maddi açıdan çalışmanız çok iyi olurdu..

Gercekci olacağım, bir sey yapamazsiniz gibi geldi bana.
Heriften bosanip, aile yardimi olmadan 3 cocukla maalesef hicbir sey yapamazsiniz.

Bulunduğunuz yer ve cevre faktörü de var ki, gaz veremiyorum.

Bu gerici kafalarin içinde, bir sey yapmaya kalksaniz bile, engellenirsiniz.

Sizi sevmeyen esiniz bile, namus ayağına neler yapar neler,

Hic olumlu yorum yapacak bir sey bulamadim ben, üzgünüm.

El isi vs bu tarz seylerle azicikta olsa para kazanmaya bakın.

Adami da takmayin, cocuklari büyütün 🤷‍♀️

Şunu da ekleyeyim,Anadoluda çoğu zaman toprak ,aile malı, ailede kalsın diye kuzenler evlendiriliyor..ve erkek çocuk beklentisi oluyor..maalesef bu cahil düşünce halen devam ediyor.. sizin de aile malı böyle toprak ,tarla v.s varsa durumu kendi lehinize çevirip belki tarım işi yapabilirsiniz..Bazen çekip gitmeyi düşünmek yerine elinizdekilerle kendinize yeni imkanlar sağlayabilirsiniz..Kızlarınızın geleceği için daha akıllıca çözümler üretebilirsiniz..

Anlamıyorum bu insanları. Hiçbir zaman kabul etmeyecekleri, zor durumlarında yanlarında olmayacakları çocukları doğurmalarındaki amaç ne acaba? Sevmiyorlar işte, niye habire ürüyorlar cidden sinirim bozuluyor!
Size tek tavsiyem bu olur; 3 kızınız var, onların eğitim alması, kendi ayaklarının üstünde durması için her şeyi yapın, onların kaderi de size benzemesin. Belki o zaman sizi de bu çukurdan çekip kurtarırlar!

Kızlar ben küçük yaşta baba zoruyla amcamın ogluyla evlendim eşimle 10 yılı geçti evliliğimiz. Son yıllarda aşırı geçimsizlik başladı ne bilim bazen para bazen başkasına yazma gibi gibi konularda.
Yatmıyor yanım da yaklaşmıyor bana sevmiyorum seni diyor 3 tanede kızımız var . Ben boşansam boşanamıyorum bizim burda boşanmak yerine öl daha iyi öyle bi yer.
Ailem asla kabul etmez ölün gelsin diyolar derdimi anlatsam anlayan olmaz ben Napicam bi akıl verin . Dul hanımlara özenir oldum ne kadar rahatlar diye Yemin ediyorum ne onu nese kendimi öldüremiyorum o dereceye geldim artık. Çocuklarım için ömür curutuyorum. Allahım sen yardım et sen bi çıkar yol göster bana. Ağlamaktan ıçime atmaktan veba olacam hasta olacam. Ben ne yapayım siz söyleyin? Nasıl olacak bu nereye kadar gidecek bisey diyin nolurrr:KK43:(((((

Senin için en mantıklısı, büyük kızın liseyi/ortaokulu daha iyi bir okulda okuması bahanesi ile okulun olduğu şehirde ayrı bir ev tutmanız. Sen yeni yerde kızlarınla yaşarsın, durumuna göre işe girersin, çalışırsın. Eşinde size destek çıkar. Kocana boşanma konusunu hiç açma sadece okulu bahane etme, daha iyi şartta okur de. Kızlarına emek vermen gerek, dersleriyle birebie ilgilen, örgü ör sat, özel ders aldır..
Boşan, kadın sığınma evine git diyemiyorum canın tehlikede, üç tane kız çocuğu var.

Normalde elinde mesleği olmasına, eğitimi olmasına rağmen boşanmamak için direnen kadınlar var. Burada konu açıyorlar, kocalarına sövdürüyorlar sonra hiçbir şey olmamış gibi kocam aslında iyidir edebiyatı yapıyorlar. O kadınlar az sizi görsünler de örnek alsınlar. Bunca soruna rağmen gayet de boşanmak istiyorsunuz. En doğal hakkınız böyle bir ortamda tabii ki boşanmayı istersiniz. Bu kadar dayanmanız bile bir mucize.
Sizin bulunduğunuz bölgede hiç fabrika veya bir işçi ihtiyacı var mı? Bulunduğunuz bölgedeki iş ilanlarına bir internetten bakın. Artık temizlik olsun,mantı,gözleme işi, fabrika işi olsun bir yerden para kazanmaya başlamanız gerek. Şimdi üniversiteye hazırlan desek,okulu bitirene kadar en azından 3,4 sene geçecek. Sen 4,5 sene daha bu eziyeti çekeceksin. O yüzden önce iş bulman lazım.

Tek çare devlete sığınmak yada ne aile nede devlet destegı olmaz derseniz calişmiyorsunuz sanırım çocuklarınız için eşiniz hiç yokmuş gibi hayatınız devam ettirin ölüm çare değil ardında kızların var onlar böyle bir hayat yaşamasınlar diye okut okula gitmenin önemini anlat Allah yardımcın olsun

Ailenize de eşinize de çok sinir oldum.
10 yıllık evliymişsiniz, çocuklar da daha küçüktür. Valla ne diyeceğimi bilemedim o aile ve çevre yapısıyla yalnız bir şeyleri başarmanız zor görünüyor. Çalışabilir misiniz o şartlarda buna bile emin değilim.
Sığınma evinden başka bir şey gelmedi aklıma. Allah yardımcınız olsun.

Gercekci olacağım, bir sey yapamazsiniz gibi geldi bana.
Heriften bosanip, aile yardimi olmadan 3 cocukla maalesef hicbir sey yapamazsiniz.

Bulunduğunuz yer ve cevre faktörü de var ki, gaz veremiyorum.

Bu gerici kafalarin içinde, bir sey yapmaya kalksaniz bile, engellenirsiniz.

Sizi sevmeyen esiniz bile, namus ayağına neler yapar neler,

Hic olumlu yorum yapacak bir sey bulamadim ben, üzgünüm.

El isi vs bu tarz seylerle azicikta olsa para kazanmaya bakın.

Adami da takmayin, cocuklari büyütün 🤷‍♀️
Demiyim dedim ama bana da pek bir şey yapabilir gibi gelmiyor. Böyle bir aile kızını okutmamıştır da e iş yok,arkanda aile yok,3 tanede çocuk bu kadıncağız ne yapsın şimdi bu durumda?

Boşan demek kolay da böyle bir aile varken nasıl boşansın? Şehir değiştirmesi lazım,e ona da para gerek yine. Hala kadın çalışmalı mı,her kadının mesleği olmalı mı gibi konular açılıyor burda. Bu yüzden diyoruz işte imkanı olan her kadının bir mesleği olmalı diye.

Allah bildiği gibi yapsın böyle insanları. Dediğiniz gibi en azından kendi ihtiyaçlarını çıkartmak için bir şeyler yapıp satabilir belki.

Demiyim dedim ama bana da pek bir şey yapabilir gibi gelmiyor. Böyle bir aile kızını okutmamıştır da e iş yok,arkanda aile yok,3 tanede çocuk bu kadıncağız ne yapsın şimdi bu durumda?

Boşan demek kolay da böyle bir aile varken nasıl boşansın? Şehir değiştirmesi lazım,e ona da para gerek yine. Hala kadın çalışmalı mı,her kadının mesleği olmalı mı gibi konular açılıyor burda. Bu yüzden diyoruz işte imkanı olan her kadının bir mesleği olmalı diye.

Allah bildiği gibi yapsın böyle insanları. Dediğiniz gibi en azından kendi ihtiyaçlarını çıkartmak için bir şeyler yapıp satabilir belki.
Can güvenliği olduğunu bile düşünmüyorum, baska sehire gitti diyelim, bosandi diyelim, namus davasina Allah korusun haberlerde görürüz artik.

Hicbir cikis yolu bulamadigim konulardan biri oldu.

Hadi zorla evlendirildi de, 3 çocuğu da zorla yapmadi sanirim, Türkiye sartlarini bilmiyorum ama, adamin haberi bile olmadan devlette vs korunma yontemi bulamaz miydi diye de düşündüm.

Normalde böyle bir evlilik içinde kalmamak boşanmak en sağlıklı seçenektir fakat gerçekci olalım sizin durumunuzda boşa söylenmiş sözlerden öteye gitmez sizi kurtarmazda çünkü akrabasınız. İşe gir çalış sonra ayrıl olayıda zor ailene gitmen böyle bi adamdan ayrılsan dedikodusu osu busu yaşadığın yerde yine seni zorlayacak birde 3 tane kız çocuğu var tabi. Senin yapacağın en mantıklı şey dul kadınlara özeniyorum dedin ya zihninde kocayı bitirmek ondan beklentin kocalık beklemen ilgi alaka hepsini sıfırlamak. Evliliği iş anlaşması gibi görmek yani rutinde ne yapıyosan yapmaya devam edip mevcut huzuru bozmamak kendi hayatına alan açmak. Mesela el işi evden bir şeyler yapıp satmak seni ne mutlu eder nasıl bireyselleşebilirsin buna yönelmek. 10 senede 3 çocuk olmuş 4.ye kalmamak adına korun zaten elini kolunu bağlamış 3 çocukla. Bu hayat içinde kendine alan yeni bir hayat açmaya çalış, ayrılsan zaten amcan kayınpederin başın dahada ağrır ailende aile değil düşmandan hallice zaten

Ailenize de eşinize de çok sinir oldum.
10 yıllık evliymişsiniz, çocuklar da daha küçüktür. Valla ne diyeceğimi bilemedim o aile ve çevre yapısıyla yalnız bir şeyleri başarmanız zor görünüyor. Çalışabilir misiniz o şartlarda buna bile emin değilim.
Sığınma evinden başka bir şey gelmedi aklıma. Allah yardımcınız olsun.
Bence de verilen en mantıklı cevap bu, devlete sığınmak.

Kocalık bekleme,umarım babalık yapıyordur. Kurs vs kendinizi geliştirebileceğiniz mutlu olabileceğiniz meşgalelere zaman ayırın. Az çok demeyin birikim yapın. Onu yok sayın

HaYır ev hanımıyım. Onun eline bakıyorum 3 kuruş verse 5 de laf sokuyor pis boğazına az ye diye çocuklarıma harcıyorum kendime yılda birkez elbise anca alırım ama o bunu anlamıyor keşke bi gelirim olsaydı üç çocuk lada calisamamki en azından para sıkıntım olmazdı
Merhaba , çalışıyor musunuz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X