Ne yapmam lazım nolur bir akıl verin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar herkese merhaba iyi akşamlar. Sitede baya aktifim zaten belki görmüşsünüzdür herhangi bir konuda yorumumu. Bi konuda az çok evliliğimden de bahsetmiştim neyse.. Biraz uzun olacak lütfen okuyun ve sizlerden tek isteğim yargılamadan akıl vermeniz. Ben evliyim ve eşimin ikinci evliliğiyim. Eşimin ilk eşinden çocuğuda var. Bu arada şu an bende hamileyim. Allah’a çok şükür şu an evliliğimde hiçbir sorunum yok. En başında çok zorlu bir evliliğimiz oldu ben psikolojik olarak felâket derece yıpranmıştım çünkü çok bazı sıkıntılar yaşanmıştı. Bundan yanı sıra eski eş kişisi rahat vermiyordu çünkü eşimi hala seviyor, başkasıyla evli olmasını pek umursamıyordu. Bu olaylar böyle bine bine ben yapamıyorum deyip boşanmak istedim ve evi terk ettim. Yaklaşık 6 ay ayrı kaldık boşanma davası vs açıldı ama sonra tekrar barıştık ve şu an dediğim gibi Allah’a şükür çok mutluyuz fakat benim içinden çıkamadığım bir durum var. Barışmadan önce eşimede demiştim ki bak bu ayrılık zamanı yaptığın sakladığın bir şey varsa söyle, saklama. O da yok dedi. Sonra biz devam ettik. Ama benim içimde hep bir his bir süphe vardı. Bir gün ben telefonuna bakarken wp’de en altlarda bir gezi sayfasıyla konusması olduğunu gördüm ve bir girdim başımdan aşağı kaynar su döküldü sanki. Eski eş kişisi ve cocuğu tatile gitmişler kaç gün kaldılar beraber bi odada mı kaldılar… Allah biliyor. Kendimi sakinleştirdim ve çıkışmadım ve dedim ki bak baska bir şey varsa söyle tabii yine yok dedi. Ama işte kadınlar hissediyor ikna olmamıştım. Bir gün yine uyurken bi baktım fotoğraf arşivi diye bi yer var. Bir girdim ki esas cinnet o zaman geldi.. ben diyeyim 10 siz diyin 30 tane fotoğraf… anlatırken şu an aklıma geldi yine ağlamak üzereyim. Ayrılmak istediğimi söylememden bir bucuk ay sonra görüşmeye başlamışlar. Tatile gitmeler, kafeler, gezmeler ne diyeyim nasıl anlatayım yani bilmiyorum. Fotoğraflarda gülümsüyorlar çoğunda eski yılan elini koluna atmış, sarılır gibi falan. Bu arada hepsinde cocukta var baş başa görmedim. Bi gösterdim fotoğrafları uyandırıp bunlar ne ha diye. Ben salakmışım beni kandırdın vs asla üste çıkmaya çalışmadı. Sakin kaldı haklı olduğumu biliyordu. Bu arada eski eş cocuğu hep kullandı. Göstermedi cocuğu, uzak tuttu, kötüledi. Ve bana şöyle bir açıklama yaptı. “Sen bana çok açık ve net beni istemediğini söyleyip belli ettin. Kaç kere kapına geldim konuşmak barışmak istedim ama istemediğini söyledin. Ve benim çocugumdan baska bir seyim yoktu. Bende onu görmek için mecburen annesiylede görüşmek zorunda kaldım sorun çıkarmaması için. Çocuğun yanında hep elini koluma attı ve itemedim.” gibi söyledi sinirden bu kadarını hatırlıyorum. Ben yediremedim ilk arkadaşlar dedim ki nasıl? Madem beni seviyordun onunla nasıl görüştün? En çok koyan şu oldu ben ayrılık kararı aldığımızda 57 kilo civarındaydım ve 46 kiloya kadar düştüm. Psikolojik tedavi görüyordum. Sürekli kasılıyor kalıyordum. Uyku uyuyamıyor, yiyip içemiyor ve sürekli ağlıyordum. Yani ben rezil durumdayken o geziyordu, tozuyordu. Eski eşiyle belki de günü gün ediyordu bilmiyorum bilemiyorum Allah’ım. Şu ana gelirsek Beni sevdiğini biliyorum asla şüphem yok. Ama bu olayı ben unutamıyorum arkadaslar yok aklımdan çıkmıyor olmuyor. Bazen ağlıyorum aklıma geliyor resmen acı çekiyor gibiyim. Çocugu ayda bir bize gelir kalır ama gelmesini istemiyorum. Onun bize geldiği gün bu olay sanki gün yüzüne bi daha cıkıyor. Ağlıyorum kötü oluyorum. Belkide cocuğum yüzünden vs dediği için. Bilmiyorum. Bana bir şey diyin bu ne ben napıcam?

Ben seyi merak ettim bu kadar rahatsizsaniz neden evlendiniz? Rahatsiz olmakta haksizsiniz demiyorum ama bu adam bir evlilik gecirmis ve ortada bir cocuk var, illa ki bir araya gelecekler cocuk icin konusacaklar vs. Neden hic evlilik yapmamis ve cocugu olmayan birini tercih etmediniz? Ayrica bu tarz konularda dikkatimi ceken ne hikmetse hep eski esler bu adamlari seviyor hemen hemen bu tip konularin hepsinin ortak noktasi bu. Adamlar paylasilamayan adam.

Neyde sorun var o zaman ?
Çocuğun varlığında mi?
Bu olaya rağmen güvenip çocuk yapabiliyorsunuz, ayda bir evine gelen çocukta batmasın gözünüze.
Hayır. Neden bu kadar sert çıkışıyorsunuz ki? Ben çocugun bize gelmesin demem asla yavruya kötüde davranmam. O suçsuz. Sadece bu olayı nasıl unutabilirim ve çevremde anlatabileceğim kimsem yok. İçimde tutmak yerine burada paylaşmak istedim.

Bu olay bir kaç sonra iki yıl önce yaşanmış olacak. Biz eşimle barışalı bir seneyi aştı.

Adamla barışmış, üstüne çocuk yapmışsınız. Şu an bu konuları yeniden açma sebebiniz ne peki ? Sindiremiyorsanız, öğrendiğiniz an bitirebilirdiniz ilişkinizi.

Ben seyi merak ettim bu kadar rahatsizsaniz neden evlendiniz? Rahatsiz olmakta haksizsiniz demiyorum ama bu adam bir evlilik gecirmis ve ortada bir cocuk var, illa ki bir araya gelecekler cocuk icin konusacaklar vs. Neden hic evlilik yapmamis ve cocugu olmayan birini tercih etmediniz? Ayrica bu tarz konularda dikkatimi ceken ne hikmetse hep eski esler bu adamlari seviyor hemen hemen bu tip konularin hepsinin ortak noktasi bu. Adamlar paylasilamayan adam.
Tabii bi araya gelecekler ama tatile gitmek için ve fotoğraf çekilmek için değil. Ben kadının yaptıklarını birebir bildiğim ve yazdığı mesajları gördüğüm için kadının sıkıntılı olduğunu biliyorum.

Çocugu ayda bir bize gelir kalır ama gelmesini istemiyorum.
Çocuklu bir adamla evlendiysen ona saygı duyacaksın istememe gibi bir lüksün yok ki ayda bir geliyor zaten. Yazılması gerekenleri yazmışlar zaten diğer üyeler. Eşin ikili oynuyor. Sıkıntı eşinde madem güvenmiyorsun ee yalanda söylüyor boşan.

Hayır. Neden bu kadar sert çıkışıyorsunuz ki? Ben çocugun bize gelmesin demem asla yavruya kötüde davranmam. O suçsuz. Sadece bu olayı nasıl unutabilirim ve çevremde anlatabileceğim kimsem yok. İçimde tutmak yerine burada paylaşmak istedim.
Kocama güveniyorum onda sorun yok diyorsunuz neyde sorun var o zaman diyorum, sert çıkmak değil ki bu.
Kocaya güveniyorsanız olayı da unutursunuz. Unutmasınız, bugün hamile de olmazdınız. İnsan böyle asamadigi bir meseleye rağmen çocuk yapmaz diye düşünüyorum.
İşin ucu çocuğa dayanıyor gibi duruyor buradan.

Adamla barışmış, üstüne çocuk yapmışsınız. Şu an bu konuları yeniden açma sebebiniz ne peki ? Sindiremiyorsanız, öğrendiğiniz an bitirebilirdiniz ilişkinizi.
Evet eşimle barıştım ama bu olayı bilmeden barıştım. İlk başta sindirir gibi oldum ama sonra hem eskiden yaşadığım sıkıntılardan dolayı olan psikolojik problemlerden üstünede hamile kalıp hormonlar değişince sanırım depreşiyor bilmiyorum

Şu an napacağımı bilmiyorum. Eski eşte zaten biz barısınca evlendi. Eşim cocuga telefon aldı direkt cocukla muhatap olmak için fakat evlenmesine rağmen süslü giyimli bir şekilde cocukla fotoğraf çekilip durmadan whatsapp duruma atıyor. Cocuk daha küçük yanı atmas öyle fotoğraf. Kendiside evli ne istiyor ben anlamıyorum.
Bak mutluyum demek istiyor. durumları sona al.

Tabii bi araya gelecekler ama tatile gitmek için ve fotoğraf çekilmek için değil. Ben kadının yaptıklarını birebir bildiğim ve yazdığı mesajları gördüğüm için kadının sıkıntılı olduğunu biliyorum.

Bu bosanmis adamlarin yeni eslerine gore eski esleri daima sıkıntılı oluyor nedense bilemedim.

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.. ANLATACAK KİMSEM OLMADIĞI İÇİN İÇİMDE TUTAMADIM VE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. PSİKOLOJİK DESTEK ALACAĞIM SANIRIM. ÇOK TEŞEKKÜRLER KIZLAR♥️

Bu bosanmis adamlarin yeni eslerine gore eski esleri daima sıkıntılı oluyor nedense bilemedim.
Aynen, ayni kadınla tatile gidip, beraber sıkça vakit geçiren kocaya doğru düzgün laf yok, evlilik hamilelikle birlikte devam ediyor, ona güvenimde sıkıntı yok deniyor gayet ama kadının Allah belasını versinmis.
Bela okuyacaksan sen ayrılık acısıyla bir deri bir kemiğe dönüştüğün zamanlarda eski eşiyle gününü gün eden kocana edeceksin asıl.

Bu olay bir kaç sonra iki yıl önce yaşanmış olacak. Biz eşimle barışalı bir seneyi aştı.

Evet eşimle barıştım ama bu olayı bilmeden barıştım. İlk başta sindirir gibi oldum ama sonra hem eskiden yaşadığım sıkıntılardan dolayı olan psikolojik problemlerden üstünede hamile kalıp hormonlar değişince sanırım depreşiyor bilmiyorum

Bir karar verin. Barıştıktan sonra olayı öğrendiğiniz anda, ilişkinizi bitirebilirdiniz. Siz evliliğinize devam etmeyi ve çocuk sahibi olmayı seçmişsiniz.

Ne kadarlık hamilesiniz ? Eşinizin çocuğu kaç yaşında ?

Eşinizin çocuğu, WhatsApp durumuna ister kendisini, isterse de annesiyle kendisini koyar. Bu sizi ilgilendirmez. Cep telefonu kullanan bir çocuk, kendi durumuna ne koyacağını da kendisi seçebilir.

Çocugu ayda bir bize gelir kalır ama gelmesini istemiyorum. Onun bize geldiği gün bu olay sanki gün yüzüne bi daha cıkıyor. Ağlıyorum kötü oluyorum.

Bile isteye, iki yüzlü, sana saygı duymayan ve sevmeyen bir adamla evliliğine devam etmişsin.

Ama hiçbir suçu olmayan çocuğun ne suçu var? Niye evlendiğin adamın çocuğuna karşı böyle merhametsiz ve vicdansızca şeyler düşünüyorsun? Zaten ayda bir gelip kalması bile fiyasko. Şimdi hiç gelmesin? Böyle öz evladına baba olamayan adamları adam diye nikahınıza alıp, üstüne birde bundan çocuk yapmanız çok hayret verici.

Boşanmayacaksan bu düzeni kabul edip, bu çocuğa da merhametli, vicdanlı davran konu sahibi.

Bir karar verin. Barıştıktan sonra olayı öğrendiğiniz anda, ilişkinizi bitirebilirdiniz. Siz evliliğinize devam etmeyi ve çocuk sahibi olmayı seçmişsiniz.

Ne kadarlık hamilesiniz ? Eşinizin çocuğu kaç yaşında ?

Eşinizin çocuğu, WhatsApp durumuna ister kendisini, isterse de annesiyle kendisini koyar. Bu sizi ilgilendirmez. Cep telefonu kullanan bir çocuk, kendi durumuna ne koyacağını da kendisi seçebilir.
Hamileliğim ilerledi baya ve hayır çocuğun kendi isteğiyle koyduğunu sanmıyorum. Attıklarını hiçbir çocuk atmaz.

Bile isteye, iki yüzlü, sana saygı duymayan ve sevmeyen bir adamla evliliğine devam etmişsin.

Ama hiçbir suçu olmayan çocuğun ne suçu var? Niye evlendiğin adamın çocuğuna karşı böyle merhametsiz ve vicdansızca şeyler düşünüyorsun? Zaten ayda bir gelip kalması bile fiyasko. Şimdi hiç gelmesin? Böyle öz evladına baba olamayan adamları adam diye nikahınıza alıp, üstüne birde bundan çocuk yapmanız çok hayret verici.

Boşanmayacaksan bu düzeni kabul edip, bu çocuğa da merhametli, vicdanlı davran konu sahibi.
Kaç tane üyeye yazdım. Cocuga hiçbir zaman kötü davranmadım davranamam ben vicdansız bir insan değilim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X