Bı durum değerlendirmesi yapalım kizlar bana el atın haydi !!

sizin derdiniz hayır demesini bilmiyorsunuz
Hayır demeyi elbette ki biliyorum benim derdim karsimdakilerin benim ne gebeligimi umursamasi ne de pandemi sürecini sallaması. Aptal gibi planlar yapmaları ve hareket etmelerine sinir oluyorum tek derdim aptala laf anlatmak zorunda kalmak🤦🏼‍♀️ hayır dememe gerek kalmadan eşimin birşeyler düşünebilmesini bekliyorum sadece normal insanlar gbi 😏

İyi de zaten yeni görmüşler
Bu çağrının altında maddi talepler vs yoksa bende bir şey bilmiyorum
Maddi olarak bizden beklentileri olacak bir durumda değiller. Ama altında mutlaka bir huzur kaçırma çabası ve gelinlerini orselemeye çalışma çabası mutlaka var😏 beni adam yerine koymayarak bir sey demeye çalışıyorlar bnce😏

İyi de zaten yeni görmüşler
Bu çağrının altında maddi talepler vs yoksa bende bir şey bilmiyorum
bazen yaşlılar takabiliyor, gel denirdiyse gelecek eşi
Hayır demeyi elbette ki biliyorum benim derdim karsimdakilerin benim ne gebeligimi umursamasi ne de pandemi sürecini sallaması. Aptal gibi planlar yapmaları ve hareket etmelerine sinir oluyorum tek derdim aptala laf anlatmak zorunda kalmak🤦🏼‍♀️ hayır dememe gerek kalmadan eşimin birşeyler düşünebilmesini bekliyorum sadece normal insanlar gbi 😏
ben sadece kendimden örnek veriyim kesinlikle gebe iken böyle bir salgın varken gitmezdim. yok üzülmesin yok sevinsin diye aklımın ucundan da geçilmezdim. siz gidebileceginizi kendiniz ispatlamışsınız. allah vermesin size bir şey olsa yada covid ile yüzleşmek zorunda kalsanız hamile halinizle sizin üzülmesin dediginiz kv kp hatta eşiniz sen istedin gitmek yok demedin diyecekler. tavrınız kesin net olmalı

Ben mi anlamadım

Üç haftada bir neden gitsin

Daha önce böyle bir düzen yokmuş

Virüs ortada ne işi var yani siz hamile olmasanız da gidilmez şu ortamda

Ne özlemesi falan her sene 15 te bir baba evine gitmediğine göre ne imiş dertleri

Ha kesseler gitmezdim gebe halimle virüslü ortamda

Eşiniz de ilginç ailesine virüs taşısa ne olacak kalabalık ortamda çalışıyor
Eşimle evliliğimizin ikinci yılı doldu ve bu geçen süreçte eşim hep gorevdeydi. Geldi bir ay kaldı tekrar göreve gitti tekrar vs. Bu yıl şansıma gebeliğimden bu yana gondermediler göreve. Belki de önceden de aynisini yapacaklardı da eşim ortalarda yoktu yapamadılar diye düşünüyorum 😏
Ve bu kadar ozleyecek zamanı pandemi sürecine ve benim gebeliğimin 7.ayindan sonrasına denk getirmeleri de sinirden delirmeme sebep🤦🏼‍♀️

Geçen sene dediğiniz yine koronalar, 65 yaş üstü yasaklar var mıydı? Yaslilar mahallesindeki manava çıkamıyorlar yasak diye , size gelmeleri de sıkıntı olur.
Zaten eşinizin yokluğuna da aliskinsiniz, gönderin iki gün, o gitsin. Neden çanta gibi peşinde gidiyorsunuz ki? Farzedin ki iki üç günlük göreve çağırdılar.
Hamileyim,yalnız kalamam derseniz de siz de ailenize gidin aynı sehirdeyseniz,değilseniz bir arkadaşınızı çağırın eve.
Olsun bitsin.
Geçen sene Şubat zamanlariydi eltimin gebeliği kıyas yaptığım zamanlar. Hatta yanına gidip geliyorlardı sürekli Mart'ta da aynı şekilde😏 benm yanıma o zmn gelmediler cnku eşim gorevdeydi 😏 bu yıl da beni suruklemeleri ama geçen yıl eltimin ayağına gitmeleri zoruma gidiyor kndime yediremiyorm. Zaten biraktm kendi haline. Naparsa yapsin

ben sadece kendimden örnek veriyim kesinlikle gebe iken böyle bir salgın varken gitmezdim. yok üzülmesin yok sevinsin diye aklımın ucundan da geçilmezdim. siz gidebileceginizi kendiniz ispatlamışsınız. allah vermesin size bir şey olsa yada covid ile yüzleşmek zorunda kalsanız hamile halinizle sizin üzülmesin dediginiz kv kp hatta eşiniz sen istedin gitmek yok demedin diyecekler. tavrınız kesin net olmalı
Aynen zaten ne kv bnmle muhatap olur ne ben onlarla. Eşim arada tampon bölge gbidir her zaman. O yüzden bana birşey demezler eşimi bogarlar hep. Eşim de benm asla ikinci defa gitmeyeceğimi biliyor o yüzden bana gidelim demiyor. İlk başlar olmaz diyordu ailesine ama baktı baş edemiyor smdi de ben gideyim bir haftalık demeye başladı😏 zaten canım aciz açıkçası kramplarimdan ve hormonların dan ötürü baş edemiyorum naparsa yapsin artk dedim saldım🤦🏼‍♀️

Eşimle evliliğimizin ikinci yılı doldu ve bu geçen süreçte eşim hep gorevdeydi. Geldi bir ay kaldı tekrar göreve gitti tekrar vs. Bu yıl şansıma gebeliğimden bu yana gondermediler göreve. Belki de önceden de aynisini yapacaklardı da eşim ortalarda yoktu yapamadılar diye düşünüyorum 😏
Ve bu kadar ozleyecek zamanı pandemi sürecine ve benim gebeliğimin 7.ayindan sonrasına denk getirmeleri de sinirden delirmeme sebep🤦🏼‍♀️

hayır eşinizin gideyim vs demesi de ilginç

bilmediğiniz bir sorun mu ailede

ya da ne bileyim birisi amansız hastalığa vs mi yakalandı da siz gebesiniz diye söylemiyorlar

hani deseniz ki hiç gitmedi bebek olunca da gidemez diye çağırıyorlar bana o bile makul gelmez de 3 hafta önce gitmişsiniz zaten

bir de şimdi 1 hafta izin alabiliyorsa o zaman neden 2 günde koştur koştur gidip geldiniz ki

7 aylık gebelik olağan zamanda çok sıkıntı değil ama pandemide ne işiniz var eviniz dışında

onu da geçtim eşiniz zaten risk içinde yaşıyor aileye taşıyacağına dair neden endişesi yok

bu arada ailem ile 7-8 saat mesafedeyim en son 2019 Aralık ayında gittim

hatta o şehirde işimiz vardı eşim git istersen dedi de olmaz dedim ya ben giderken onlara da virüs götürürsem

evet annem babam karantinada vs yaşayamıyor zira çarşı pazar gibi ihtiyaçlarını kendileri görüyor hatta annem aktif olarak siyaset içerisinde toplantısına vs gidiyor önlemini alıp buna rağmen ben gidemem

ya ben götürdüysem diye vicdan azabı çekerim

Aynen zaten ne kv bnmle muhatap olur ne ben onlarla. Eşim arada tampon bölge gbidir her zaman. O yüzden bana birşey demezler eşimi bogarlar hep. Eşim de benm asla ikinci defa gitmeyeceğimi biliyor o yüzden bana gidelim demiyor. İlk başlar olmaz diyordu ailesine ama baktı baş edemiyor smdi de ben gideyim bir haftalık demeye başladı😏 zaten canım aciz açıkçası kramplarimdan ve hormonların dan ötürü baş edemiyorum naparsa yapsin artk dedim saldim
hayır eşinizin gideyim vs demesi de ilginç

bilmediğiniz bir sorun mu ailede

ya da ne bileyim birisi amansız hastalığa vs mi yakalandı da siz gebesiniz diye söylemiyorlar

hani deseniz ki hiç gitmedi bebek olunca da gidemez diye çağırıyorlar bana o bile makul gelmez de 3 hafta önce gitmişsiniz zaten

bir de şimdi 1 hafta izin alabiliyorsa o zaman neden 2 günde koştur koştur gidip geldiniz ki

7 aylık gebelik olağan zamanda çok sıkıntı değil ama pandemide ne işiniz var eviniz dışında

onu da geçtim eşiniz zaten risk içinde yaşıyor aileye taşıyacağına dair neden endişesi yok

bu arada ailem ile 7-8 saat mesafedeyim en son 2019 Aralık ayında gittim

hatta o şehirde işimiz vardı eşim git istersen dedi de olmaz dedim ya ben giderken onlara da virüs götürürsem

evet annem babam karantinada vs yaşayamıyor zira çarşı pazar gibi ihtiyaçlarını kendileri görüyor hatta annem aktif olarak siyaset içerisinde toplantısına vs gidiyor önlemini alıp buna rağmen ben gidemem

ya ben götürdüysem diye vicdan azabı çekerim
İlk gittigimzde eğitim sürecinde bı kursları falan varmış eşimin izin alamadı o yüzden koştur koştur gidip geldik o kadar ısrarla çağırdılar baskı yaptılar ki ben bile tahammül edemedim düştük yollara. Smdi izni kullanabileceğini bildiklerinden gene başladı🤦🏼‍♀️ hastalık sürecinden de bı ben çekiniyorum anladığım kadarıyla diğerleri pek sallamiyor 😏

Evet sancım var, kasığım ağrıyor, belim ağrıyor dilinden hiç düşmesin :KK70:

staj yapıyorsun galiba :halay:

ah ah hiç aklıma gelmemişti hamile iken bunları demek

hiç de bir yerim ağrımadı

hatta yeni hamileyken beni şehirdışına gönderdiler hem de oda arkadaşım ben giderim dediği halde

neymiş efendim benim gideceğim ilan edilmiş, eğer ben gitmez de X giderse herkes bundan sonra değiştirmek istermiş

bu arada bu kararı verenin de 7,5 aylık hamile olduğunu eklemem gerekir mi

ben o sorunlu gebelik, doğum vs dosyalarının duruşmasına girmesin diye bir üst amir ile iki hafta önceden görüşüp organizasyon yaparken o bana bunu yaptı

gittim başka şehire yaptım işi geldim aradan aylar geçti

bir gün bana dedi ki bu toplantıya girme istersen strees vs olur bebek etkilenirse

7 aylık hamileydim yok dedim, ben sen yokken ne toplantılara katıldım, bebek de alışkın malum şehir dışı deneyimi bile var

biraz kızardı ama ötesini bilemem bölümdeki herkes orada idi bana ben giderim diyen arkadaş da onun kankası da herkes lafın nereye gittiğini anlamıştır

sevgili koca ayınıza söyleyin gitmesin kızmaktan ziyade kırılırım deyin kaç aylıksınız bilmiyorum amasonuçta zor geçiriyormuşsunuz yanında kalması gerektiğini düşünüyorum o yokken bişey olsa allah korusun.

staj yapıyorsun galiba :halay:

ah ah hiç aklıma gelmemişti hamile iken bunları demek

hiç de bir yerim ağrımadı

hatta yeni hamileyken beni şehirdışına gönderdiler hem de oda arkadaşım ben giderim dediği halde

neymiş efendim benim gideceğim ilan edilmiş, eğer ben gitmez de X giderse herkes bundan sonra değiştirmek istermiş

bu arada bu kararı verenin de 7,5 aylık hamile olduğunu eklemem gerekir mi

ben o sorunlu gebelik, doğum vs dosyalarının duruşmasına girmesin diye bir üst amir ile iki hafta önceden görüşüp organizasyon yaparken o bana bunu yaptı

gittim başka şehire yaptım işi geldim aradan aylar geçti

bir gün bana dedi ki bu toplantıya girme istersen strees vs olur bebek etkilenirse

7 aylık hamileydim yok dedim, ben sen yokken ne toplantılara katıldım, bebek de alışkın malum şehir dışı deneyimi bile var

biraz kızardı ama ötesini bilemem bölümdeki herkes orada idi bana ben giderim diyen arkadaş da onun kankası da herkes lafın nereye gittiğini anlamıştır

Keşke olsa bebeğim ama :KK70:
Yok canım ya hiç bir zaman canımın değerini bilemedim.
Ameliyat olup, 2 hafta sonrasında işe gitmem lazım diyen insanım.
Kafam koparken başım ağrıyor diyenim ama diğer türlüsü daha el üstünde tutuluyor :KK70:
Sende bendensin damdan bizi kimse yıkamaz :)

Gerçi ben hamile kalırsam bunu kullanmayı düşünüyorum ama :KK70:

konu sahibi ben seye takildim rahatsizlansaniz size yardimci olacak birileri var mi yakininizda.artik son trimestr cok riskli geciyor.
Benim aniden kasilmama basladi nesela hastaneye yattim 26.haftada

Hayır diyemediğin her şey görevin olarak kalacak. Bir süre sonra iyi niyetin dahi göze gelmeyecek.
Gerektiği yerde hayır dersen evet dediğin her şey iyi niyet olarak algılanacak.
Seçimi sen yap...

Eşine istiyorsa kendisinin gitmesini ama yeni gittiğiniz için gereksiz gördüğünü bozulduğunu da söyle. Üstüne başka yorum yapıp aranızı bozma. O kendisi yüklensin sorumluluğu.

Gerçi ben hamile kalırsam bunu kullanmayı düşünüyorum ama :KK70:

kullandırıyorlar mı sanıyorsun

benim bebeğim tüp bebekti ve bunu biliyorlardı

buna rağmen transferi takip eden hafta şehrin en stresli işini yaptım

siyaset, hukuk, adliye, kalabalık iç içe

sonra amirim doğum iznine gitti

onun daha önce yapmadığım onlarca işini yaptım, kesmedi orada çalıştığım 4 yıllık sürede ilk defa gece 10 a kadar ofiste fazla mesai yaptım

yine yetmedi, şehir dışından gelenleri vs de bana yıktılar, gece yemeklere bile gidildi

ha bu arada tüm ofisin yöneticisi hatun vardı her aşamada bebeğini emziremediğinden dert yanardı hamile olmamız da bebekleri doğduktan sonra emzirmemiz de sorun oldu

süt sağma anında telefonlar da bağladılar, toplantı da koydular vs vs

dik durmazsan daha neler yapardı bilemem

kullandırıyorlar mı sanıyorsun

benim bebeğim tüp bebekti ve bunu biliyorlardı

buna rağmen transferi takip eden hafta şehrin en stresli işini yaptım

siyaset, hukuk, adliye, kalabalık iç içe

sonra amirim doğum iznine gitti

onun daha önce yapmadığım onlarca işini yaptım, kesmedi orada çalıştığım 4 yıllık sürede ilk defa gece 10 a kadar ofiste fazla mesai yaptım

yine yetmedi, şehir dışından gelenleri vs de bana yıktılar, gece yemeklere bile gidildi

ha bu arada tüm ofisin yöneticisi hatun vardı her aşamada bebeğini emziremediğinden dert yanardı hamile olmamız da bebekleri doğduktan sonra emzirmemiz de sorun oldu

süt sağma anında telefonlar da bağladılar, toplantı da koydular vs vs

dik durmazsan daha neler yapardı bilemem

İşte o yüzden de ilk baştan bunu kullanacaktın.
Ağrım var, kanamam var, rapor alacaktın vs.
Yoksa daha da üstüne geliyorlar.
Ben çok gördüm keyfi rapor alıp, 1hafta tatil yapan ama biz onlardan olamadık.
2 gündür migrenim tavan yaptı, hala izin alıp eve gitmedim.
İşverene kozu veren benim aslında.

Yapmamak lazım aslında da işte bende sonrasına saklıyorum hep.

sevgili koca ayınıza söyleyin gitmesin kızmaktan ziyade kırılırım deyin kaç aylıksınız bilmiyorum amasonuçta zor geçiriyormuşsunuz yanında kalması gerektiğini düşünüyorum o yokken bişey olsa allah korusun.
7.ayima girdim. Riskli bir gebeliğim yok ama bazen eşimin yardımına ihtiyaç duyduğum oluyor mesela aniden kramp geliyor kalakaliyorm öyle ortada😏 ya da tansiyonum düşüyor vs . Tüm bunları o da görüyor farkında. Giderse de zaten yanıma bı arkadaşımı vs çağırır sanki hiç pandemi yokmuş gbi böyle davranır. Ben ne dersem diyeyim o kdni ikna olmuşsa boşa konuşurum🤦🏼‍♀️

konu sahibi ben seye takildim rahatsizlansaniz size yardimci olacak birileri var mi yakininizda.artik son trimestr cok riskli geciyor.
Benim aniden kasilmama basladi nesela hastaneye yattim 26.haftada
Eşimin görev arkadaşları var onların eşleri hep hemen hemen hepimiz bir arada oturuyoruz acil bir durum olduğunda onlara güveniyor sonuçta canını emanet ettiği arkadaşları. Onlar yardımcı olur diye düşünür. Giderse de mutlaka bnm iş arkadaşlarımdan birini ya da kardeşimi falan yanıma çağırır ama benm derdim pandemi sürecinde hastalık taşıma ihtimali😕 ve zırt pirt yollara düşüp dünyanın masrafını yapması😕 daha bebise hiç bişi alamadık ama iki haftada bir 400-500tl yollara dökülüyor uyuz oluyorm

İşte o yüzden de ilk baştan bunu kullanacaktın.
Ağrım var, kanamam var, rapor alacaktın vs.
Yoksa daha da üstüne geliyorlar.
Ben çok gördüm keyfi rapor alıp, 1hafta tatil yapan ama biz onlardan olamadık.
2 gündür migrenim tavan yaptı, hala izin alıp eve gitmedim.
İşverene kozu veren benim aslında.

Yapmamak lazım aslında da işte bende sonrasına saklıyorum hep.

bizde bu olmazdı

bunu ilk yapan bir dahaki ay kapıda idi

yani garip bir kurum kültürü vardı, sürünsen de ofiste sürün

ayağı kırık olan da geldi, beli nedeni ile oturamayan da

hamile iken doktor kontrolüne izin aldık ya, bize o lükstü :))))

X