Bı durum değerlendirmesi yapalım kizlar bana el atın haydi !!

erkekler kendi düşünüp anlamaz maalesef
akşam gerçekten 7 aylık olan eşini bırakıp keyfi olarak gidecek misin? bunu düşündün mü gerçekten?
görev değil iş değil.. benim annem babam duysa ne üzülürler bu yaptığına
senin anneni arayıp şikayet edeceğim zaten bişey söyle şu oğluna beni bırakıp size gelcekmiş diyiverin şakayla karışık

içine atmak daha da kötü
Evet içime attıkça daha da boğuluyorum. Beklemek yoruyor beni🤦🏼‍♀️
Ben eşimin ailesini arayıp konuşmayı düşünüyorum açıkçası ama bu hassas dönemimde ters bı laf ederler de beni çıldırttılar mi emin değilim o yüzden hiçbirsey yapmadan duruyorm şu an

Tabi doğru kaynım kimsenin ağzını actirmaz eşi söz konusu olunca haklısın. Ama benm ki kimse kırılmasın diye cabaladigindan olan bana oluyor. Bütün iş koca ayida bitiyor gercekten :işsiz: bir türlü tavrını koymada onlara
işte kimse kırılmasın diye siz kırılıyorsunuz sizede yazık.
aksam konuşun sakince üzüldüğünüzü kırıldığınızı sonuçta 7. ayınıza girdiğinizi her an doğum yapabileceğinizi vs.
biliyorsun kramplarım giriyor kötü oluyorum vs.
evet kendisi bunları biliyor olabilir. ama akıl edememiştir belki erkekler bizim gibi ince düşünceli değil çünkü.
siz iylikle anlatınca ondada bir ışık yanacaktır diye düşünüyorum.
herşey gönlünüzce olsun inşallah. bebişiniz ve koca ayınız la mutluluklar dilerim. :anneadayı: :KK200: :dua:

işte kimse kırılmasın diye siz kırılıyorsunuz sizede yazık.
aksam konuşun sakince üzüldüğünüzü kırıldığınızı sonuçta 7. ayınıza girdiğinizi her an doğum yapabileceğinizi vs.
biliyorsun kramplarım giriyor kötü oluyorum vs.
evet kendisi bunları biliyor olabilir. ama akıl edememiştir belki erkekler bizim gibi ince düşünceli değil çünkü.
siz iylikle anlatınca ondada bir ışık yanacaktır diye düşünüyorum.
herşey gönlünüzce olsun inşallah. bebişiniz ve koca ayınız la mutluluklar dilerim. :anneadayı: :KK200: :dua:
Kısıtlı kapasiteden (erkek beyninden) fazla performans bekliyorm sanrm evet. Bugün sakince anlatmayı deneyeceğim✌🏻☺️ iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim inşallah koca ayiyi zapt ederim de her şey güzel olur :emir_bebek:🐻
Size de mutluluklar🥰

Bence farklı bir durum var. Eşiniz yalnız gelsin diye cağirıyorlar bana oyle geldi.

Hepi topu 2 gun gidecekse bırakın yalniz gitsin 2 günde donsun. yalniz kalamam diyorsaniz sizde ailenizden birilerini cagirin yanıniza.

Bence farklı bir durum var. Eşiniz yalnız gelsin diye cağirıyorlar bana oyle geldi.

Hepi topu 2 gun gidecekse bırakın yalniz gitsin 2 günde donsun. yalniz kalamam diyorsaniz sizde ailenizden birilerini cagirin yanıniza.
Yok canm ilk gittigimzde iki günlük gitmiştik. Şimdi izin al gel diyorlar bir iki hafta🤦🏼‍♀️
Ben de benden saklanan bir şey oldugunu dusunuyorm gerçi eşim hemen ağzından kaçırır yalan söyleyemez ama şimdilik hiç denk vermedi ya da ben anlamiyorm😏😁

Evet eşim ailesine hayır deyip onu anlamalarını beklemiyor ama beni ikna etmeye çalışıp nasılsa beni anlar diye dusunuyor 😏
Rahatsız bir şekilde iki günü atlatma sebebim yanlarında rahat olamamam. Hiçbir zaman samimi değillerdi bana karşı,ben de hep mesafeli ve düzgün durmaya alışkınım. Bu nedenle de bir şey caktirmadim hiç ama keşke yapmasaymisim diyorm😕
Işte artık yapın 🙃👍

Kaç günlük gidip gelecek ki? İki üç günse kendi gitsin gelsin bırakın, siz uzun yol zamanını geçmişsiniz artık

Yok canm ilk gittigimzde iki günlük gitmiştik. Şimdi izin al gel diyorlar bir iki hafta🤦🏼‍♀️
Ben de benden saklanan bir şey oldugunu dusunuyorm gerçi eşim hemen ağzından kaçırır yalan söyleyemez ama şimdilik hiç denk vermedi ya da ben anlamiyorm😏😁

Bazen kız kardeşle veya baska bir akrabayla sorun oluyor gelin duymasın istiyorlar. Tabi illaki gelin duyuyor. Bana da esim hep anlatir annesine yalniz gittiğinde neler konusuldugunu ben hic bilmiyormus gibi yaparım o yuzden anlatmakta sorun görmez.

2 hafta cok fazla. esinizle konusun 2 en fazla 3 gunlugune gitsin donsun. siz hamile olmasaniz belki 1 hafta da derdim ama hamilelik var 2 3 gun yeter.

illaki sizi isterlerse de doktor yolu yasakladı diyin. riskli oldugu icinde esinizde uzun kalamayacagini soylesin gitsin donsun.

Kizlar sadece tarafsız bir şekilde bakmanızı ve bana fikirlerinizi söylemenizi istiyorum keza ben mantığımi konusturamiyorm sanırım hormonlar ağır basmaya başladı :dua:
-oncelikle eşim asker ve sürekli görevlerde(bu aralar şansıma gebeliğim başladığından bu yana göreve gitmedi şükür)
-Eşimin ailesi de Manisa'da yaşıyor ve biz her yaz mutlaka yanlarına ugrariz bir haftalık en az(çünkü toplam izin süremiz zaten iki hafta)
-bir eltim var geçen sene bu zamanlar gebeydi ve hiç kimildamadi kaynanam ve kaynbabam gidip geldiler yanına
-ne isse eşimin ailesi uc hafta önce illa ki tutturdular buraya gelin diye (bu arada biz ankaradayiz) ben özel aracimizla gitmemize rağmen yarım saatte bir benzinlikte WC molası,acıkma ritüelleri,sırt ağrısı vs çeke çeke o saatlerce yolu gittim sırf eşimi kırmamak için. Çünkü ailesini ozlediğini biliyorum. Malesef hastalık kol geziyor ama onlar telefonda sürekli baskı yapıyorlardi eşime ben de kıyamadım razı oldum Allah'a emanet gittik geldik
-ziyaretimiz iki gün sürdü çünkü eşimin ise gitmesi gerekiyordu acele acele gittik geldik(değdi mi bence değmedi ama eşim için paha biçilemez çünkü annesi babasıdır anlıyorum onu da)(ayrıca iki gün boyunca iki büklüm oturdum kaldım ayağımı nereye uzatmaya çalışsam kv ayağımın dibine oturdu mecbur toparlandım gece sürekli uyandım ama rahatsız ederim diye çekindim oturdum kaldım vs.zordu bnm icn)
-simdi ise az önce tekrar aradı babası ve eşime izin almasını ve oraya gelmesini söyledi. (Birkaç gündür tek gündem bu malesef)
:silah:simdi geldik benim cildirdigim konuya
Benim yollarda sersefil ola ola gittiğimi,oraya gittiğimde rahat edemediğimi ve gebelik sürecinde biraz zorlandığımi biliyorlar. Düşünüyorum ki benim gelemeyeceğimi bildiklerinden ısrarla cagirmalarinin sebebi sadece eşimin gelmesini istemeleri. Gitsin benim için problem değil ama geçen yıl eltimin üstüne bunca titrerlerken beni savruk otu gibi ordan oraya koşturmaya çalışmaları zoruma gidiyor ya da eşimin beni burda bırakip gelmesini istemelerine güceniyorum. Eşim ailesine ben yolculukta zorlandigim için gelemeyecegimizi söylemesine rağmen tekrar tekrar cagiriyorlar ve ben artık eşime sardım malesef. Neden bu konu kapanmıyor sürekli bu yüzden ben üzülüyorum diye ona saldiriyorum. Hırsımi alamıyorum biraz da hormonlar coşkun seller gibi zaten. Onlar gelsin diyorm onlar doğumda gelcekler zaten diyor. E o zaman? Hatta ilk başlarda yok diyen sevgili koca ayı eşim bugün de gitsem kızar mısın demeye basladi:kızgın:
Ben ne tepki vereceğini şaştım kaldım bı bakış açısı lazım bana kizlar:silah:

bugün kendi ailemle istanbuldan izmire geldim. Kendi ailemin evine. Kendi odamın olduğu eve. Uzun kalacağım sonuçta annem babam. Rahat da ederim. İster gider odamda yatarım ister yürüyüşe çıkarım ister arkadaşımı arar görüşürüm. Ona rağmen annemler kırk kere sordu emin misin zorlamıyoruz dimi diye. Çünkü gerçekten uzun yol bu aylarda özellikle zorlamaya başlıyor. Ayaklar şişti. Kaburgalarım sırtım kalçam ağrıdı bütün yol. Şimdi kendime gelemiyorum.
bu kadar eziyet çekip kayınvalidemin evinde emanet oturmak zorunda kalsam çıldırırdım.
eşin de gitmesin ya koca adam madem ailesi doğuma gelecek 3 ay görmeyiversin pandemi zamanı ailesini.
neden böyle bencilleşiyor insanlar anlamıyorum gerçekten anlamıyorum.
ne akıl verrim bilemedim senin gitmen de eşinin tek gitmesi de tamamen saçmalık.
Hani bir şey olduysa hastalık vs ihtiyaçları varsa eşin gitsin gelsin de keyfi çoooook saçma.

Bazen kız kardeşle veya baska bir akrabayla sorun oluyor gelin duymasın istiyorlar. Tabi illaki gelin duyuyor. Bana da esim hep anlatir annesine yalniz gittiğinde neler konusuldugunu ben hic bilmiyormus gibi yaparım o yuzden anlatmakta sorun görmez.

2 hafta cok fazla. esinizle konusun 2 en fazla 3 gunlugune gitsin donsun. siz hamile olmasaniz belki 1 hafta da derdim ama hamilelik var 2 3 gun yeter.

illaki sizi isterlerse de doktor yolu yasakladı diyin. riskli oldugu icinde esinizde uzun kalamayacagini soylesin gitsin donsun.
Beni isteyen yok😁 onlar eşime gel diyor siz gelin demiyor 😏 naparsa yapsin artık diyorm ömrümden gitti düşüne düşüne napaym🥴

bugün kendi ailemle istanbuldan izmire geldim. Kendi ailemin evine. Kendi odamın olduğu eve. Uzun kalacağım sonuçta annem babam. Rahat da ederim. İster gider odamda yatarım ister yürüyüşe çıkarım ister arkadaşımı arar görüşürüm. Ona rağmen annemler kırk kere sordu emin misin zorlamıyoruz dimi diye. Çünkü gerçekten uzun yol bu aylarda özellikle zorlamaya başlıyor. Ayaklar şişti. Kaburgalarım sırtım kalçam ağrıdı bütün yol. Şimdi kendime gelemiyorum.
bu kadar eziyet çekip kayınvalidemin evinde emanet oturmak zorunda kalsam çıldırırdım.
eşin de gitmesin ya koca adam madem ailesi doğuma gelecek 3 ay görmeyiversin pandemi zamanı ailesini.
neden böyle bencilleşiyor insanlar anlamıyorum gerçekten anlamıyorum.
ne akıl verrim bilemedim senin gitmen de eşinin tek gitmesi de tamamen saçmalık.
Hani bir şey olduysa hastalık vs ihtiyaçları varsa eşin gitsin gelsin de keyfi çoooook saçma.
Zaten geçen gittiğimde de ödem yaptı ellerim ayaklarim. Michelin maskotu gibi gezdim ödem atana kdr😁
Son bir aydır bu ozleme olayları o kadar arttı ki anlatamam😏 keyfi olarak onca yolu gidip gelme...pek akıllıca değil kendileri bilir

Ne siz gidin ne de onlar gelsin.Hamile kaldığım andan itibaren bırak gezmeyi misafir bile kabul etmedim ki normali bu.Korona olursanız bunun vebalini üstlenecekler mi.İlaç bile kullanamadığımız için geçenlerde eşimin dayısı haftasonu sürtmesine bize gelmek istedi.Sanki benim canım yok gezip hava alacak, son zamanlarımda gönlümü biraz eğleyecek etkinlik yapmak hakkım değil.Doğum sonrası bi müddet zaten çıkamayacağım+korona da eklenince sinirden çıldırdım.Kendileri sürekli şehir dışına çıkarlar gezerler düşüncesizler.Anamı babamı göremiyorum çağıramıyorum kaç aydır .Siz kim yani??Kimseyi düşünmeyen bencillerle uğraşmak o kadar zor ki.Göndermeyin yeni gitmiş kocanız. ne varda zırt pırt çağırıyorlar ne istiyorlarmış??

Ne siz gidin ne de onlar gelsin.Hamile kaldığım andan itibaren bırak gezmeyi misafir bile kabul etmedim ki normali bu.Korona olursanız bunun vebalini üstlenecekler mi.İlaç bile kullanamadığımız için geçenlerde eşimin dayısı haftasonu sürtmesine bize gelmek istedi.Sanki benim canım yok gezip hava alacak, son zamanlarımda gönlümü biraz eğleyecek etkinlik yapmak hakkım değil.Doğum sonrası bi müddet zaten çıkamayacağım+korona da eklenince sinirden çıldırdım.Kendileri sürekli şehir dışına çıkarlar gezerler düşüncesizler.Anamı babamı göremiyorum çağıramıyorum kaç aydır .Siz kim yani??Kimseyi düşünmeyen bencillerle uğraşmak o kadar zor ki.Göndermeyin yeni gitmiş kocanız. ne varda zırt pırt çağırıyorlar ne istiyorlarmış??
Evet bencillerle uğraşmak ve laf anlatmak çok zor😏 keyfi cagiriyorlar bugün yarın hastalık kapsam bizden geldiği ne malum der çıkarlar işin icinden😏

Sorun mu var gebelikle alakalı? Neden iki büklümsünüz daha bu haftalarda ?
Hayır bir sorunum yok ve iki büklüm de değilim şu an 🤔 yazdığım mesajlardan sanırım bir kısmı okudunuz. Sadece arasıra kasılmalarım oluyor ve bir iki dk kipirdayamiyorum o kadar. Ha bir de üç hafta önce on saatlik yola gidip geldim haliyle bel ağrısı ve ödemden iki büklüm kalmiatm bir sure ✌🏻

Hayır bir sorunum yok ve iki büklüm de değilim şu an 🤔 yazdığım mesajlardan sanırım bir kısmı okudunuz. Sadece arasıra kasılmalarım oluyor ve bir iki dk kipirdayamiyorum o kadar. Ha bir de üç hafta önce on saatlik yola gidip geldim haliyle bel ağrısı ve ödemden iki büklüm kalmiatm bir sure ✌🏻
Eksik okumadım,yarım saatte bir sırt ağrısı vb nedenlerden mola ihtiyacı sanki bir sorununuz varmış izlenimi yarattı sadece. Bukadar sık mola verme ihtiyacı bu pandemi döneminde risk yaratır tek sorun bu bence. Hamileliğin en güzel dönemlerindesiniz,tadını çıkarın.

Eşimin görev arkadaşları var onların eşleri hep hemen hemen hepimiz bir arada oturuyoruz acil bir durum olduğunda onlara güveniyor sonuçta canını emanet ettiği arkadaşları. Onlar yardımcı olur diye düşünür. Giderse de mutlaka bnm iş arkadaşlarımdan birini ya da kardeşimi falan yanıma çağırır ama benm derdim pandemi sürecinde hastalık taşıma ihtimali😕 ve zırt pirt yollara düşüp dünyanın masrafını yapması😕 daha bebise hiç bişi alamadık ama iki haftada bir 400-500tl yollara dökülüyor uyuz oluyorm
konu sahibi esine soyle o zaman para yoksa keyfi masrafa da gerek yok

Eksik okumadım,yarım saatte bir sırt ağrısı vb nedenlerden mola ihtiyacı sanki bir sorununuz varmış izlenimi yarattı sadece. Bukadar sık mola verme ihtiyacı bu pandemi döneminde risk yaratır tek sorun bu bence. Hamileliğin en güzel dönemlerindesiniz,tadını çıkarın.
Magnezyum eksikliği böyle yapar.Özellikle geceleri öyle bi kramp girer ki felek şaşırtan cinsten 🥴🥴Kendimi bazen çarpılmış gibi hissediyorum,korkutuyor da valla 😆😆

😁 O yarım saatte bir mola verme ihtiyacı WC den dolayı🥴🤭 araba salladikca duramadim ,😁😁

X