Bi türlü bulunamayan gelinlik..

Valla kız :KK70:
Hala saklıyor :KK70::KK70::KK70:
Saklaması sorun değilde. Giymeni beklemesi şaşırttı. Tlc diye bi kanal var. Orda bi bütçe veriyorlardı ya o bütçeye göre seçtiğin gelinliği alıyordun ya da kayın anne/kendi annenin gelinliğini kesip biçip yeni jenarasyona uygun dikiyorlardı ikisinden birini seçiyodun :KK53:

Aynı dertten muzdaribim.
Gerçekten gelinlikler çok pahalı bana da 4-5 hatta 6 diyen oldu.
Şimdi bir yer buldum. Orayla görüşmeye gideceğim. Benim nişanlım hiç yorum yapmıyor ama ben pahalı bir şey almak istemiyorum. En fazla 3 veririm diyorum ama yok yani o fiyatlara.
Yol masrafı ne olacak peki? Aynı şeye denk gelecek. Hatta bence daha fazlasına. Üstelik bir de rahatsızlık vereceksiniz.

Iyi de en az 2 defa daha gideceksiniz ve o gelinlik size 5 bine fln gelmis olacak 20 saatlik mesafeden bahsediyorsunuz
Ayrica aslinda gelinlik olabildigince kaliteli olmali diyorum oyle 3 4 saat fln giyilmiyorki kuaforde basliyor cekimde yapacaksaniz yipraniyor. dugun sonunda fotograflarda agzi burnu kaymis bir gelinlik istemiyorsaniz icinize sineni alin simdiden herseye evet demeyin gerekirse ustunu siz verin

Nerede yaşıyorsunuz?

Benimki de bana kendi gelinliğini giydirmek istemişti. :KK70::KK70::KK70::KK70:
Balkesir
Canım nerede yaşıyorsun ki ?
Ankaraya hadi gittin diyelim provalara nasıl gideceksin?gidip helmek orda kalışın bedava mı yoksa senden çıkacak diye o sorun değil mi?
Ayrıca hazır üstüne göre olanı bulmuşsun dikilen çoğu zaman hayaldeki gibi olmuyor.kımaşı başka dikişi başka oluyor aynı olmayınca da hayal kırıklığı yaşanıyor.Bir gelinlik içine sindiyse aklın hep onda kalır zaten.Nişanlınla konuş ve begendiğin hazırı al tek istediğin buysa alsınlar.
Yaa oylemi? Ben de burda 3 bucuga diktrrm demistim kendimce. Yol parasi benden hatta 10 gun kalmam gerekcek orda masraf bana ait tabi kaynananin tuzu kuru
Heryere niye aileler gidiyorsunuz 80lerde 90larda mi yasiyoruz. Nisanlinizla gitseniz daha iyi olur her zaman
Nisanlimla gidiyroum cogu zaman o da arkamda ama malum gelinligi erkek tarafi öducegi icin kendi basima da karar veremiyorumki..
Gelinlik işine kayinvalide neden karışıyor ki?Böyle şeyleri gelin damat kendi aralarında halletmeli. Gerekirse kismen kendiniz ödeyin ama istediğiniz gelinliği giyin
Gelinlik için başka şehre gidilmesi inanılmaz mantıksız. Aradaki fark 2 bin falan değil yani. Bu arada nasıl fiyatlar öyle yahu? Bana da çok fazla geldi. Nasıl bir model ki bu sadece o içinize sindi?
Aslinda klasik de sehir farki diyelim ist da ankarada daha uyguna bulunuyo cesiidin az oldugu yerelrde fiyat ucuyo. Bide demin bi arkadasda demin bunlar zemin fiyatlar 6 milyara bile var.
Aynı dertten muzdaribim.
Gerçekten gelinlikler çok pahalı bana da 4-5 hatta 6 diyen oldu.
Şimdi bir yer buldum. Orayla görüşmeye gideceğim. Benim nişanlım hiç yorum yapmıyor ama ben pahalı bir şey almak istemiyorum. En fazla 3 veririm diyorum ama yok yani o fiyatlara.
Yol masrafı ne olacak peki? Aynı şeye denk gelecek. Hatta bence daha fazlasına. Üstelik bir de rahatsızlık vereceksiniz.
Beni en iyi siz anlarsiniz su an iste

Parayı kv verecekse senin keyfine 4 milyar vermek istememesi normal. Eşin, sen veya senin ailen ödeyecekse o zaman istediğin fiyattaki gelinliği almakta özgürsün, kvye yalvarmana gerek kalmaz. :)
Annemler de damadin ayakkabisi damatliginj alcak adetlere göre neyse o yani..

Iyi de en az 2 defa daha gideceksiniz ve o gelinlik size 5 bine fln gelmis olacak 20 saatlik mesafeden bahsediyorsunuz
Ayrica aslinda gelinlik olabildigince kaliteli olmali diyorum oyle 3 4 saat fln giyilmiyorki kuaforde basliyor cekimde yapacaksaniz yipraniyor. dugun sonunda fotograflarda agzi burnu kaymis bir gelinlik istemiyorsaniz icinize sineni alin simdiden herseye evet demeyin gerekirse ustunu siz verin
Evet biraz da agirligimi bilsin diye herseye tamam ucuzu olsun demek istemiyorum... cunku bu seferde bana sormadan ucuzuna kacmaya basliyo direkt

Annemler de damadin ayakkabisi damatliginj alcak adetlere göre neyse o yani..

Senin ailen gelinliğini alsın, onlar da kendi oğullarının damatligini alsın madem. Damatlık 4bin mi peki?
Kendi ailenize aldiramadiginiz fiyattaki birşeyi başkasına aldirmakta hoş değil ayrıca.

Böyle gerginlik olacaksa bu adetleri uygulamanın anlamı yok. Para versede beğendiğimi alabilsem diye kvmin gözünün içine bakamam ben açıkçası, gelinligimi kvye aldırmamistim bu yüzden.

Her şeyi ekonomik seçtim.
Gelinliğimde paraya kıymıştım. 7 yıl evvel 2 buçuk, hem de kiralıktı.. Özel dikimdi ama..
Sen yine de 3 buçuğu geçmesen iyi olur. Üstü bana da çok geliyor valla :/
Gezmeye, balayına harcamak daha mantıklı :)

Saklaması sorun değilde. Giymeni beklemesi şaşırttı. Tlc diye bi kanal var. Orda bi bütçe veriyorlardı ya o bütçeye göre seçtiğin gelinliği alıyordun ya da kayın anne/kendi annenin gelinliğini kesip biçip yeni jenarasyona uygun dikiyorlardı ikisinden birini seçiyodun :KK53:

Yavrum benim kv de TLc de bir program var ya çöp evler diye o kafadan.
Pis değil ama geçmişe dair hiç bir şeyi atmıyor. :KK70:
Eşimin bebeklik mendilleri vardır ya onları bile saklamış bana verdi. :KK70::KK70:
Kendi kızlarıbile giymemiş benden beklemesi çok ilginçti.
Kendi annem olsa bir nebzede kv gelinliğini giymezdim zaten.

içine sinen gelinlik bulmak zor, vaktin varsa daha çok yere bak. aklında kesin model olmayan biri için 10 tane gelinlik denemek çok değil.. hala orta noktada buluşamıyorsanız bence içine sineni al. kendini mutlu hissettiğin, yıllar sonra fotoğraflara baktığında güzel hissedeceğin gelinlik olsun. yoksa ucuz diye beğenmediğin gelinliğe verilen 1,000 lira daha çok içine oturur. başka bir şey de istemiyormuşsun, en azından gelinlik istediğin gibi olsun.

Sizi ben çok iyi anladım ama gelinlikte en önemli şey danteldir.
Danteliniz güzel ve kaliteliyse zaten o fiyattan aşağısını yapmazlar.
Ben yerinde olsam uçakla gideceğim ve abimler de kalıp rahatsızlık vermeyeceğim , bana oda tutacaksın derdim.
Bak ben nişan elbisesi diktirdim, nişandan 1 gün evvel fermuarı bozuldu.
Allahtan yakındı da hemen gidip yaptırdım. Ya başına böyle bir şey gelse?

İkinci el olanlara baksaniz çok güzel olanlar var dolap adlı bir uygulama var hatta orda öyle uygun ve güzel ki. o kadar para verilmez yani alt tarafı gelinlik, dört bin ne ya o kadar aç insan var , yaptığımız herşey in kuruşuna kadar hesabı var ahirette. Lütfen bir daha düşünün kayınvalidenizde büyük ihtimal çok harcama yaptı zorda kaldı onun için öyle demiştir. Onu da anlamaya çalışın . Hayırlı olsun şimdiden

Her şeyi ekonomik seçtim.
Gelinliğimde paraya kıymıştım. 7 yıl evvel 2 buçuk, hem de kiralıktı.. Özel dikimdi ama..
Sen yine de 3 buçuğu geçmesen iyi olur. Üstü bana da çok geliyor valla :/
Gezmeye, balayına harcamak daha mantıklı :)
İkinci el olanlara baksaniz çok güzel olanlar var dolap adlı bir uygulama var hatta orda öyle uygun ve güzel ki. o kadar para verilmez yani alt tarafı gelinlik, dört bin ne ya o kadar aç insan var , yaptığımız herşey in kuruşuna kadar hesabı var ahirette. Lütfen bir daha düşünün kayınvalidenizde büyük ihtimal çok harcama yaptı zorda kaldı onun için öyle demiştir. Onu da anlamaya çalışın . Hayırlı olsun şimdiden
Hakliism bende maksimum 3 3 bucuk o bile cok ama bulamadim.. tesetturluyum bi acik model giydirdilee bunu tesetture cevirip 1500e kiralariz dediler ama ya guzel tamir edemezlerse iste.
Kaynanama da kizma sebebim gereksiz seylere cok para harciyo bana gelince kisiyo.. ben nikahtan gidelim dedim kabul etmedi.

X