Eşim ve onun ailesi

Yani böyle öküz bir kocayı çok mu aradınız? Çocuk yok boşanın gidin , ailenizin yanına dönmek zorunda değilsiniz. Bir işe fiti kendi evinizde yaşayın bu kadar basit

Ailenizin yanına dönmek şu an yaşadıklarınızdan daha kötü olamaz. Bir işe girer daha sonra ayrı ev tutarsınız gerçi ben sizde o cesareti göremiyorum.
Kocanız dövmeye devam etse de, aç bıraksa da gitmez en son kovunca mecburen evi terkedeceksiniz. Kendinizi bu kadar mı değersiz görüyorsunuz 😔

Sinirle okurken zor sonunu getirdim. Müslüman dimi bunlar? Kocaniz olacak herif cumaya gidiyor, anasi olacak kadin kapali guya eli kuranli yolda kisa giymis kadin gorse iffetsizlikle suclayacak kadar muslumanlar dimi? Hani Yusuf Islam'in bir sozu varya "Muslumanlari tanımadan Kur'an-i tanidim, eger once muslumanlari tanimis olsaydim asla musluman olmazdim" diye. Muslumanlikla ne alakasi var demeyin cok alakasi var. Islam hosgoru, iyi huy, hakka girmeme, kul hakki yememe, iftira etmeme, kötü konusmama vs.. dini. En cok sinirimi bozan sey bu yaratiklarin muslumanim diye gecinmesi. Allah askina o mikroptan cocuk yapmayin. Genc insansiniz bosanin gerekirse baska bir sehirde yeni bir hayat kurun, herseyden uzaklasin, iskura basvurun calisin kendi ayaklarinizin ustunde durun. Uzaktan soylemesi kolay belki ama boyle de bir omur gecmez birseyler yapmaniz gerek. Allah yardimciniz olsun.

Adam sizin arkanızda destek olacak kimsenizin olmadığının, güvenceniz olmadığının, ona mecbur hissettiğinizin, o kadar farkındaki.Adliyenin önüne kadar getirmiş olması bile, sadece blöf. Yapamıyacağınızı çok iyi biliyor. Kendi ezikliğini, sizi ezerek kamufle ediyor ve gerçekte sizi sevmiyor. Hatta sevmeyi bilmiyor bence.Bu kadar yok sayılmayı, ezilmeyi neden kabullendiniz? Kendi kendinize soruyor musunuz? Sağlıklı ve kendinizi güvende hissetmediğiniz, böyle muamele görmeye devam edeceğiniz bir yaşantıya, daha ne kadar katlanabilirim veya katlanmalımıyım diye.
Eşiniz değişmez. Hele siz ona bu kadar bağımlıyken. Ama, siz isterseniz kendinizi değiştirebilirsiniz.Hayat bu kimin ne olacağı hiç belli olmaz. Bir yerden başlayıp, önce kendinize güvenin.Herşey hemen olmasada, çaba gösterip, kendinizi geliştirip, bir işe girebilirsiniz. Bu adama bel bağlamaktan vazgeçip, kendinize bakın.Allah yardımcınız olsun.

Yani aile yanına dönemem diyorsunuz, çalışmak da istemiyorsunuz. O zaman yapacak bir şey yok . Kocanız da sevginizin ve çaresizliğinizin farkında. Suyuna gidin, kayınvalidenizin harcadığı para eşinizin gözüne batmıyorsa sizin de batmasın. Hiç değilse çocuk yapmayın da ona yazık olmasın. Günün birinde gerçekten canınıza tak ederse gitmeniz iyice zorlaşmasın.

Yazmışsınız ya eşek doğurmuşlar vurmuşlar semeri hemen aklıma bağlantılı bir laf geldi. Eşek olana semer vuran çok olur demişler ama bu söz sadece işiniz değil sizin için de geçerli.

İnşallah eşiniz sizi boşar. Size kalsa asla boşanmaz bütün bunları çeker otursunuz. Hoş neden şikayetçisiniz anlamadım gayet kabullenmiş duruyorsunuz. İş yok falan bahane geçin bunu 4-5 yıldır evlisiniz bunca yıldır bu evliliğe tüp bebek yapmaya uğraşacağınıza iş bulmaya uğraşsaydınız bin kere iş bulmuştunuz.

Sana tek tavsiyem sakın ağzını açma karşılık verme, ne derse tamam de. Yoksa yine dayak yersin. En azından dayağa alışma.

Eşinizle ayrılırsanız tek seçeneğiniz babanızın evine dönmek değil, çalışıp hayatınızı kurmaya ne dersiniz ? bi kere en başından belliymiş adamın ne olduğu, hadi bi hata yapıp evlendiniz, ayrılmak için daha ne kadar hakarete uğramanız gerekiyor?

Sonuna kadar okudum sana tavsiyem bi avukatla konuş evlendikten sonra edinilen mallar ortak nafakada alırsın dayak yediğini ispat edersen tazminat bile alırsın yok ben boşanmadan bisey yapmam gerekiyo eşini ve ailesini aşırı derecede korkutmak lazım belki adam olurlar oda belki işin zor allah yardımcın olsun

X