Bıdık Hanım'ın Diyet Günlüğü

tavsanbidik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2014
293
72
Vee evet diyetisyenle beraber diyet serüvenim başladı.
21 Mart Cuma günü 86.3 kilo ile diyete başladım.
Sabah:
2 dilim kepek ekmeğine light dilimli kaşar peynirine tost

10:00
Yarım paket form bisküvi(odun gibi olanlardan)

12:00
2 dilim kepek ekmeği arasına 80 gr diyet ton/tavuk baget /3 köfte + yeşillik
200 ml ayran

16:00
Kalan yarım paket form

18:00
8 kaşık sebze veya baklagil yemeği/200 gr kemiksiz et/kuşbaşı et/kalça but
Sınırsız salata
yoğurt veya ayran
1 dilim ekmek

21:00
Yarım ayva+çay /4 çilek/ankara armutu

Yarın diyetimin 1.haftası olucak. Evdeki tartının ölçümlerine pek güvenmesem de şuan 2-2,5 kilo civarı vermiş bulunmaktayım.
31 Mart Pazartesi diyetisyende kontrolüm var bakalım kaç kilo vermişiiim.
Başka arkadaşlar da katılmak isterse buyrun beraber yapalııım:KK9::KK9:

21 MART : 86,3 KG
17 NİSAN : 79,2 KG
8 MAYIS : 77 KG
22 MAYIS : 75 KG
9 HAZİRAN : 72,4 KG
TOPLAM VERİLEN : 13,9 KG

Son düzenleme:
Vee evet diyetisyenle beraber diyet serüvenim başladı.
21 Mart Cuma günü 86.2 kilo ile diyete başladım.
Sabah:
2 dilim kepek ekmeğine light dilimli kaşar peynirine tost

Yarım paket form bisküvi(odun gibi olanlardan)

2 dilim kepek ekmeği arasına 80 gr diyet ton/tavuk baget /3 köfte + yeşillik
200 ml ayran

Kalan yarım paket form

8 kaşık sebze veya baklagil yemeği/200 gr kemiksiz et/kuşbaşı et/kalça but
Sınırsız salata
yoğurt veya ayran
1 dilim ekmek

21:00
Yarım ayva+çay /4 çilek/ankara armutu

Yarın diyetimin 1.haftası olucak. Evdeki tartının ölçümlerine pek güvenmesem de şuan 2-2,5 kilo civarı vermiş bulunmaktayım.
31 Mart Pazartesi diyetisyende kontrolüm var bakalım kaç kilo vermişiiim.
Başka arkadaşlar da katılmak isterse buyrun beraber yapalııım:KK9::KK9:

bende başladım 4 gün oldu 1 kilo verdim.bende 79 kiloyum yeni doğum yaptım.yaza kadar 65 e düşmek istiyorum :KK43: sen daha hızlı vermişsin.başka ne yapıorsun diyetin yanında

bende başladım 4 gün oldu 1 kilo verdim.bende 79 kiloyum yeni doğum yaptım.yaza kadar 65 e düşmek istiyorum :KK43: sen daha hızlı vermişsin.başka ne yapıorsun diyetin yanında

4 günde 1 kilo gayet iyi bence en sağlıklısı. Benim yakın zamanda ayağım kırıktı alçım çıktı birkaç ay spor yasak o yüzden sadece bol su ve diyete bağlı kalarak devam ediyorum malesef biraz zor oluyo ama sporsuz da verebiliyorum kilo bikaç ay böyle devam edicem mecbur

4 günde 1 kilo gayet iyi bence en sağlıklısı. Benim yakın zamanda ayağım kırıktı alçım çıktı birkaç ay spor yasak o yüzden sadece bol su ve diyete bağlı kalarak devam ediyorum malesef biraz zor oluyo ama sporsuz da verebiliyorum kilo bikaç ay böyle devam edicem mecbur

bende bebeğimden spor yapamıorm..bebek, ev işi ,yemek derken :KK43:

bende bebeğimden spor yapamıorm..bebek, ev işi ,yemek derken :KK43:

spor yapmadan da veriliyo ya hatta çoğu diyetisyen ilk 1 ay spor vermiyomuş vücudu sadece yemeği kısarak kilo vermesine alıştırmak için. O yüzden bence hiç moral bozmayın ve diyete başlayın hemen haftada 1 kilo verseniz kar kardır sonuçta

Diyetisyende ölçümümden alnımın akıyla çıktımm.
Başlangıç kilom: 86.3 (21 mart 2014)
Şimdiki kilom : 82.5 (31 mart 2014)
Verilen kilo : 3.8
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Sabah 8:00
2 dilim doygun light ekmek arası dilimli light kaşar

Bi küçük muffin ( arkadaşım yapmış üstüne de adımı yazmış yemesem olmazdı...)
3 kepekli meyveli eti form

2 dilim doygun light ekmek arası bir ince büyük köfte+yeşillik+ketçap
200 ml ayran

3 kepekli meyveli eti form

Akşam yemeğimde fırında kabak+yoğurt yemeyi planlıyorum

Bu saate kadar 1,5 litre su içildi:KK9:

Diyetisyende ölçümümden alnımın akıyla çıktımm.
Başlangıç kilom: 86.3 (21 mart 2014)
Şimdiki kilom : 82.5 (31 mart 2014)
Verilen kilo : 3.8
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Çok iyi vermissin maşallah diyeyim nazar değmesin bir ben hızlı veremiyorum herhalde:)) bende başka topikteyim pazar günü 86idim tartilmadim henüz sadece yazdığın diyetlemi verdin bitki çayı yeşil çay sirkeli su vs. Kullandınmi inşallah bende o kiloları görürüm yakın zamanda birde yağ ölçümü yaptirdinmi çok soru sordum:)) cevaplarsan çooook sevinirim. ..

Çok iyi vermissin maşallah diyeyim nazar değmesin bir ben hızlı veremiyorum herhalde:)) bende başka topikteyim pazar günü 86idim tartilmadim henüz sadece yazdığın diyetlemi verdin bitki çayı yeşil çay sirkeli su vs. Kullandınmi inşallah bende o kiloları görürüm yakın zamanda birde yağ ölçümü yaptirdinmi çok soru sordum:)) cevaplarsan çooook sevinirim. ..

Çok sağol canım darısı başınaa :) Bu diyeti uyguladım günde 2 litreye yakın su içtim onun dışında yeşil çay falan kullanmadım kilo verme hızım düşünce kullanmayı planlıyorum canım. Diyetisyene gittiğimde yaptırmıştım ölçümlerim onda ama yağ oranım baya baya yüksekti malesef :KK43:

of bu hafta bikaç kez bozdum gibi oldu diyeti barbekü soslu tavuk,cookieli dondurma gibi şeylerle.... Ama diğer öğünlerde toparladım hemen diye umuyorum. Pazartesi kilo ölçümüm var bu hafta 1 kilo falan vermiş olcam galiba mutsuzummm :KK43:

Bugün diyetisyene gittim kilo ölçümü yaptırdım.
Bu hafta regl olduğum için diyeti bikaç öğün bozmuş olabilirim ama yine de sonuç idare ediyoorr

31 Mart Pazartesi : 82,5 kg
7 Nisan Pazartesi : 81,2 kg
Verilen kilo : 1,3 kg

Bu hafta diyeti sıkı tutmam lazım artık hadi bakalımm:KK56:

7 Nisan Pazartesi : 81,2 kg
17 Nisan Perşembe : 79,2 kg
Verilen kilo: 2 kg

Allahım çok mutluyum sonunda 70li rakamlara ulaşabilmişim bu hafta çok düzenli beslenemedim sanıyodum ama fazla kaçırmadıkça oluyomuş demek kiiiii:KK52:
Ve şimdi siizinle süper sonucumu paylaşıcam herkese umut olsun diye ;
1 ayda 7 kilo,5 kilosu yağdan,1.6 kg sudan verilmiş. Sporsuz bi şekilde nası bu kadar fazla yağ yakabilmişim çok şaşırdım VE ÇOK MUTLUYUMMMMMM :KK1:

1 ay sonunda kendimi ödüllendirdim ama biraz fazla ödüllendirdim galiba. Kızlarla altın günü kıvamında bi buluşma yaptık börekler sarmalar kısırlar pastalar derken ben en son nalları dikmiş mide bulantısından yatıyodum ama güzeldi be özlemişim :)))
Bugün tekrar başlıyorum tam gaz diyete, okulların kapanmasına 8 hafta var hedefim 8-9 kilo vermek. 70 olsam müthiş olur allahım hadi inşallah :KK17::KK17::KK17::KK17::KK49:

Kendimi ödüllendirirken ipin ucu kaçtı galiba her gün ufak tefek derken çok fazla kaçamak yaptımm. Daha demin de baya baya fazla sarma yedim ya :KK43:(( Cuma günü kilo ölçümü var 100 gr bile veremedim hatta aldım çok yüksek ihtimalle OFFFFF :KK50:

Moral bozukluğundan ölücem galiba yarın kilo ölçümüm var ve ben diyetin içine ediyorum her gün illa ki bi kaçamak oluyo ve doymuyorum yine de. Regl olmama daha 10 gün falan var ama işştahım çok açıldı DELİRİCEEEEMMM

Sabah kalktığımda karın ağrısından bayılmak üzereydim çok kötü şişmişti karnım heralde üşütmekten oldu.Diyetisyene gittim bu karın şişliği ve yediklerimle kesin kilo almışımdır diye. Ama 900 gr vermişim nasıl mutluyummmm nasıl hem de. Kilo vermemin sebebi heralde aylar sonra haftada 2 kez de olsa spor yaptım. Bir kere yürüyüşle başlayıp koşuya dönüştürdüğüm bi spor 20 dakka sonunda bilek ağrım başladı devam ettiremedim. bir kere de jillian michaels 30 day shred level 1 videosunu yaptım. 2 gün spor yapmak bile yemekleri kaçırmamı telafi etmiş gibi gözüküyo. Sevindim bu durumaa. haydi inşallah devamı da gelirrrr :KK56:

17 Nisan perşembe : 79,2 kg
25 nisan cuma : 78,3 kg
Verilen kilo: 900 gr

Diyetisyenim sağolsun dondurma düşkünlüğüme bir çözüm buldu. Haftada 2 kez ara öğünde 1 adet magnum mini yeme hakkım var.
Tabi benim gibi aç biiri naptııı haftanın ilk 2 gününden bu hakkını kullandı ://// Çok aç gözlüyüm çoookk.
Neyse olsun bu beni bir hafta tutar diye düşünüyorum. Merak edenler için mini magnumların kalorileri
Mini klasik: 130 kcal
Mini bademli:150 kcal
Mini beyaz : 160 kcal

Beyaz benim favorim olduğu için ondan yeedim 2sini de olsun klasikle arasında olan 30 kalorilik farkı nasılsıai iki yürümeyle yakmışımdır heraldee :KK70:

X