Saç Uzatma Yöntemleri bikahvenin saçlarıyla doludizgin mücadelesi ....

bikahve95

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
1.151
1.171
Bu da benim saç uzatma günlüğüm olsun..

WhatsApp Image 2017-12-13 at 14.34.19.jpeg

eveeet. saçlarımı aralık ayında kestirdim ve sinirden bugün biraz kendim kestim. bugünden itibaren deli gibi saç bakımına başlıyorum..
geçen gün kuaförde saç keratin bakım kazandım sosyal medyada bir çekiliş düzenliyorlardı. Saçlarımı kestirdiğim günden bu yana bir kırık bile olmayan saçlarımda onların sayesinde kırıklarım geri geldi. Saçlarıma dövdüler resmen fön çekerken.
Öyle çekiştire çekiştire kötü davrandılar ki saçımı taraklarla yoldular resmen ve hüsran saçlarım kırıldı ama yanma yok.
sinirden ağlamak istiyorum a dostlar.
dün bemiks ampul aldım ve kuru lavanta.
lavanta kürünü duymuştum onu yapacağım ve içine bemiks ampul katıyorum şampuanım ısırgan yağlı v içine biraz gül suyu sarımsak rendesi bemiks ampul ve lavanta kürü kattım
nedense saçlarımın uçlarına vücudumuza elimize sürdüğümüz kremlerden sürüyorum nemlendiriyor gibi hissediyorum inşallah bişey olmaz
merak ediyorum bu yeni oluşan kırıklarım saçlarımın uzamasına engel olur mu?
size saçlarımın fotoğrafını atıyorum ve kırıkları görmeniz adına uçlarını da atıyorum:
şimdiden herkese bol teşekkürler.
bu attığım resimde saçlarım henüz kırılmamıştı

Son düzenleyen: Moderatör:
bu attığım resimde uçlar farklı boyda olabilir çok gerildim kuaföre çok sinirliyim kendim kestim bazı yerlerini ama kırıklar gitmedi psikolojim fena halde şuan
WhatsApp Image 2018-01-17 at 15.12.37.jpeg

Ben de keratin hakkında bi başlık açmıştım bir arkadaş dışında fikir veren olmadı bir kere yaptırdım 2 aya yakın saçlarım muhteşemdi kurut çık yapılı gibi duruyo vs sonra başka bi kuaförde yaptırmak istedim keratin böyle bi etki yapmaz sana ucuz Brezilya fönü yapmışlar bi kaç defa daha yaptırırsan daha da kötü olur istersen yaparım ama geçici bi etki yapar keratin dedi ona da yaptırmadım kafamı karıştırdı maske aldım ürün satmak için oyun mu hakkı mı bilmiyorum senin keratinden mi oldu yıpranma

Ben de keratin hakkında bi başlık açmıştım bir arkadaş dışında fikir veren olmadı bir kere yaptırdım 2 aya yakın saçlarım muhteşemdi kurut çık yapılı gibi duruyo vs sonra başka bi kuaförde yaptırmak istedim keratin böyle bi etki yapmaz sana ucuz Brezilya fönü yapmışlar bi kaç defa daha yaptırırsan daha da kötü olur istersen yaparım ama geçici bi etki yapar keratin dedi ona da yaptırmadım kafamı karıştırdı maske aldım ürün satmak için oyun mu hakkı mı bilmiyorum senin keratinden mi oldu yıpranma
yok benim fönden oldu
keratinden sonra saçıma bir fön çektiler yola yola resmen acele acele

herkese merhaba
dün lavant kürü ve bemiks ampul hazırladım ama o kadar yorgundum ki
hiçbirşey yapmadan uyudum bugün akşam saçlarıma uygulayacağım.

Merhaba.

Maalesef kiriklari tamamen kestirmeden kurtulamazsin.

Once komple kurtulup sonra bakima baslamak en iyisi.

Saclari sariya boyuyorsun sanirim, oryel saci en cok yipratan sey, boyadan ziyade. Ben olsam dogal rengime yakin bir renge donerdim uzatana dek en azindan; bu benim gorusum.

Uzamasi icin bana en iyi gelen sampuana sarimsak rendelemek oldu. Bal , badem yagi ve sarimsak. Sampuanimda bunlar varken inanilmaz bir hiz kazandi uzamalari. Evet sarimsak kotu kokuyor ama bisekilde katlanmak da gerek. Icine menekse veya lavanta yagi da eklersen belki koku bi nebze kirilabiliyor. Durulama suyunu da sirkeli su ile yaparsan koku kuruyunca yok oluyor. Sadece islaninca kokacaksin o kadar :KK66:

Her gun 1 dis sarimsak da yutmaya calis faydasini hem saglik, hem de sac acisindan goreceksin.

Bakim yapacam diye cok sik yikama saclarini. Bekletebiliyorsan 4 gun yikamadan beklet, sac en cok kendi yagi ile beslenip uzuyor.

Beslenmene ve su tuketimine cok onem ver.
Dogal bir sampuan sec, icinde sls, paraben, dimethicone vs olmayan. Kisacasi market sampuanlarindan uzak dur.

Zamanla hizlanacaktir uzaman.

X