bilezik seçimim nasıl kızlar.

Balans

.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2010
949
8
kızlar bugün bileziklere baktık resimdekini beğendik 30 gr olandan 10 tane alacağız inşallah. tabi şuda bir sıkıntı erkek arkadaşım 25 gr olsun diyor ben 30 gr diye tutturdum çok zorlanacağız falan diyor ama benide üzmek istemedi. fazlamı birşey istedim aceba. durumu nasıl derseniz zorlanarakta olsa alır.

Bu tarz takılar seçerken , kullanım için mi yatırım için mi aldığına dikkat et , para ihtiyacın olduğun da bozdurmak zorunda kaldığın da en az zarar edeceğin gram ve model secmelisin.

Model gayet güzel canım kuyumcuya bir sor almadan önce satarken işçilik düşer mi diye, gram konusunda ise bir şey diyemem, eğer evlendikten sonra borç yüzünden huzursuz olacaksınız hiç gereği yok bence, sonuçta altın ile mutluluk doğru orantılı değil :KK34: Mutluluklar dilerim :KK16:

25 ya da 30 ne fark ediyor anlamadım birazcık daha ince durur hepsi bu. bunun için aç gözlü gibi davranmaya değmez bence illa da 30 gr istiyorsan 10 tane değildi 8 tane alırsın:KK34:
modeli güzel ama güzel günlerde gülerek kullan:)))

kuyumcuya sorduk bilezik yerine ata lira alın dedi ama bizim oralarda genelde bilezik takılır ata lira takılmıyor. gram konusunda üşmeyi düşünüyorum. altın şu sıralar düşüyor düşükken almak lazım yükselince ve yatırım yapmak isteyince bozduracağız. kuyumcu işçilik hikaye ona inanmayın bunlarda işçilik yok diyor inş. öyledir.

işçilik yoksa iyi o zman ama çok geldi banada 101 tane bilezik maşşallah yani 30 gramdan bide baya masraf olur o kadarda diretmeyin derim önceki arkadaşımın dediği gbide 8 tane alın o zaman ama alıyolarsada sesinizi çıkartmayınn:KK52:

10 tane 30 gram nerdeyse yarım kilo ne diyelim maşallah Allah bereket versin
işçilik hikaye diyen kuyumcunuza aldığınız fiyata geri satmayı deneyin bakalım ne diyecek
Mutluluklar

bugün dedimki 30 gr şart değil canım 25 gramda olabilir bilezikler ben senin üzerine çok geliyorum sanırım düğün stresi bizi etkiliyor olabilir bu gibi şeylerle birbirimizi üzmeyelim dedim. nasıl sevindi. canım benim teşekkürler ben yinede aile durumumuza bakarım eğer 30 gr lık bilezik alabilirsek alırım olmazsa 25 gramdan alırım. dedi. tamam dedim. hesabımıza göre
-10 bilezik (25 gr)
-1 tane set (2,500 geçmeyecek)
-yüzük
alacaklar. bunların dışında ailenin ilk düğünü o yüzden erkek tarafında biryığın çeyrek yarımlık ve cumhuriyet takılırmış. tahminen 100 civarı çeyrek -5-10 tane cumhuriyet yada yarım altın olabilir. bunlarıda ailemin masrafı çok ayrıca kendiminde borcum var (oturdukları evin içini yaptırmıştı) bu yüzden bu küçük altınları ailem isteyebilir bu konuda sıkıntı yaşamayalım dedi. benim aklıma yarısını vermek gelsede belliki onlar hepsini isteyecekler tamam diyeceğim. bilmiyorum umarım iyi yapıyorumdur.

bu bilerzikde i$çilik olup olmadigini bide ba$ka kuyumcuya sor
ben en az fuyat adana burmada oynuyo diye biliyorum, yani sattigin zaman fazla oynamaz ali$ fiyatiyla ..
sen du$mu$un grami ama bence du$memeliyydin
dedigin gibi altin du$uk zaten, oyle boyle alinirdi, bi sure sonra altin çikacak o zaman elinizde guzel bi yatiurim olurdu
o gun geldginde ni$anlin yani e$in olucak o zaman, ke$ke altinda gramda du$meseydin diyecek
25 i alan 30 uda alir
hamama giren terler :)

Son düzenleme:
bu bilerzikde i$çilik olup olmadigini bide ba$ka kuyumcuya sor
ben en az fuyat adana burmada oynuyo diye biliyorum, yani sattigin zaman fazla oynamaz ali$ fiyatiyla ..
sen du$mu$un grami ama bence du$memeliyydin
dedigin gibi altin du$uk zaten, oyle boyle alinirdi, bi sure sonra altin çikacak o zaman elinizde guzel bi yatiurim olurdu
o gun geldginde ni$anlin yani e$in olucak o zaman, ke$ke altinda gramda du$meseydin diyecek
25 i alan 30 uda alir
hamama giren terler :)

tabikide terlerde benimkinin fena halde suyu çıkacak :) her istediğini yapmaya hazırım ailenenden altın istemiyorum sadece seni bana versinler diyor belki bu sözler şuan için güzeldir belki zamanla değişecek inşallah değişmez. altın masrafı ev eşyası düğün kıyafet biryığın masraf ayrıca ailesi köyde evlerinin içini düğün için yaptırdı eşya aldı. tokiden eve girdi inşallah hayırlı vakitte ev bize çıkar. bütün bunlar fazla değilmi? kendi kardeşimi düşündüm allah böyle zorluk göstermesin gelinimiz daha az eşya ve altın istesin derken kendim biraz fazla istiyorum biraz makul şeyler istemeliyim diye düşündüm.

Altının da , yatın da katında olur... yeterki evinin için de huzurun olsun...
Elele verince hepsini yaparsınız , şimdiden sıkma , zorlama , pazar günü 12 yılımı devirdim , 2 yılda nişan çıkma diyelim 14 yıldır eşimle birlikteyiz.Düğün zamanı iki tarafta aşırı istekler de bulunmadı , biz izin vermedik , evimizi de aldık , arabımızı da aldık , 25 kişi çalıştırdığımız şirketimizi kurduk , bunları hep karşılıklı anlayış , saygı ve sevgi ile yaptık....

Onun için gönlünü ferah tut, Allah ev kurana yardım eder...

Allah mutluluğunuzu bozmasın,, benim de nişanım var 16 ağustosta, her daim altın mevzuuları gündemde oluyor yani :) lakin tecrübeli olan hanımlara katılıyorum, altın gibi mevzuularda gönüller kırılmamalı, eğer eşinle anlaşıyorsan birbirinizi seviyorsanız her şeyin üstesinden gelirsiniz ve gönlünün istedikleri illa ki olur. benim nişanda bir set ve bilezik takılacak ama bu kararı nişanlımla ortak verdik , hem o ne istiyorsun dedi hem ben ona sen ne alabilirsin dedim :) anlaşmak önemli.. tekrardan mutluluklar..

Model çok güzel, modası geçmeyecek örgü bir model. İşçilik olmadığını bizde araştırmıştık. Diğer arkadaşlara katılıyorum, mutluluk altınla parayla pulla değil. Bende bir dönem nişanlımı biraz sıkıştırdım, çok olsun şöyle olsun falan diye. Sonra biraz strese girdiğini hissettim, sırf ben istiyorum diye bütçesini zorladıkça zorlayacaktı. Bırak bileziği altını parayı pulu, adam bana o kadar çok değer veriyor ki, kilolarca altına değişmem. Nişanlınızda rahat olsun, birçok gelin bırakın gram söylemeyi model beğenmeyi, kayınvalidesi kayınpederi ne takarsa kabul ediyor. Para kolay kazanılmıyor, ama 3 5 gram fazlası için en değerlimizi kırmaya hiç değmez. Konu sahibi arkadaşım, size istinaden yazmıyorum. Bizlerle aynı durumda olan başka üyelerde olabilir, hepimiz sevdiğimizin kıymetini bilelim, onları yoktan yere sokmayalım. Zaten evlilik süreci stresli bir zaman dilimi, zorlaştıracağımıza kolaylaştıralım.:KK34:

haklısınız hanımlar önemli olan mutluluk ve huzur. altın falan hikaye. elbette altın parada olacak ama karşı tarafı yormadan olmalıymış. ben cahilliğimden olsa gerek gereksiz yere çok istedim inadımdan vazgeçmedim erkek arkadaşımda beni üzmemek için elinden gelini yapıyor belli ki bir yerde daraldı ve bunu hissettim. ne yapayım adamın boğazınamı yapışayım ben ve o birlikte olalım evimiz zaten altın olur. canımız sağolsun. Şuana kadar o ailesini bu konuda veya herhangi bir konuda konuşturmadı. onlarda karışmak istemediler sanıırım. sağolsunlar ne diyeyim.

X