Saç Bakım Ürünleri Biotin hapı kullanan var mı ?Tüylenme yaptığı doğru mu?

arkadaslar yemek arası alınması gerekiyormus yani yemekten once mı alacagız

Bakım yap canım bence bakım yapınca barışırsınız benim saçım da küstü eskiden :)
Benim yapmadığım bakım kalmadı canım ya :) Sitedeki herşeyi denedim hatta sitede olmayanları bile denedim. Muhtemelen sorun dıştan değil içten yani beslenmeyle falan ilgili diye düşündüm sonra

Benim yapmadığım bakım kalmadı canım ya :) Sitedeki herşeyi denedim hatta sitede olmayanları bile denedim. Muhtemelen sorun dıştan değil içten yani beslenmeyle falan ilgili diye düşündüm sonra
Cilt tipin nasıldır yağlı-kuru? Tırnakların ne durumda?

cilt tipim karma ama genelde yağlı. tırnaklarımda pek sıkıntı yok bir yere taktırmadığım sürece kırılma olmuyor.
Tahmin ettiğim gibi... Doktoruna danışıp çinko kullanmaya başla canım.Hem yağlanma olayını dengeleyecek hem saçların daha hızlı uzayacak...

Benim saç uzamasıyla ilgili sorunumu forumdaki herkes biliyordur artık sanırım:) en sonunda 1 mg lık biotin hapı aldım bugün ve saçı içten de beslemeye karar verdim. Umarım bu kez istediğim sonucu alırım. Sonuçları yazacağım arkadaşlar.

İyi akşamlar canım. Memnun kaldın mı acaba? Özellikle Tüylerinde artış gözlemledin mi? Bunu çok merak ediyorum lütfen yanıt yazar mısın? Tırnaklarım da problem var, bu nedenle eczane ısrarıyla aldım. Tüylenmede ve kiloda artış oldu mu canım. Acil yanıt :KK17::KK17:

İyi akşamlar canım. Memnun kaldın mı acaba? Özellikle Tüylerinde artış gözlemledin mi? Bunu çok merak ediyorum lütfen yanıt yazar mısın? Tırnaklarım da problem var, bu nedenle eczane ısrarıyla aldım. Tüylenmede ve kiloda artış oldu mu canım. Acil yanıt :KK17::KK17:
Ben memnun kaldım, tüylenme de yapmadı. Ayrıca tırnaklarım da güçlendi.

Çoook teşekkür ederim, inşallah bende de ise yarar, siz kaç ay kullandınız acaba?
:KK52:
3 aydır her gün 1 tane alarak kullanıyorum. Zaten 2 ay sonra etkisini göstermeye başlıyormuş. İlk ay kullanıp bıraksam etkisini göremezdim ben de, biraz sabretmek gerekiyor. Bunun yanında saç ve tırnak yapısına faydası bulunan badem, pirinç gibi gıdaları da aşırıya kaçmadan tüketmek gerekiyor. Bir de benim saçımın uzamamasının sebeplerinden biri saçımı gün aşırı yıkamakmış. Bu konuda küçük çapta bir araştırma yapıp saçı çok hızlı uzayan arkadaşlarıma saç bakım rutinlerini sorduğumda aldığım ortak cevap, saçlarını 3 -4 günde bir yıkamalarıymış. Bunu da denemeye çalışacağım, çünkü ben titizim biraz bir gün yıkanmasam kendimi pis hissediyorum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir canım, sağlıklı sağlıklı uzatırsın sen de saçlarını :KK28:

3 aydır her gün 1 tane alarak kullanıyorum. Zaten 2 ay sonra etkisini göstermeye başlıyormuş. İlk ay kullanıp bıraksam etkisini göremezdim ben de, biraz sabretmek gerekiyor. Bunun yanında saç ve tırnak yapısına faydası bulunan badem, pirinç gibi gıdaları da aşırıya kaçmadan tüketmek gerekiyor. Bir de benim saçımın uzamamasının sebeplerinden biri saçımı gün aşırı yıkamakmış. Bu konuda küçük çapta bir araştırma yapıp saçı çok hızlı uzayan arkadaşlarıma saç bakım rutinlerini sorduğumda aldığım ortak cevap, saçlarını 3 -4 günde bir yıkamalarıymış. Bunu da denemeye çalışacağım, çünkü ben titizim biraz bir gün yıkanmasam kendimi pis hissediyorum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir canım, sağlıklı sağlıklı uzatırsın sen de saçlarını :KK28:
Teşekkür ederim canım çok yardımcı oldun, allah razı olsun. Ben tırnaklarım için kullanıyorum. Saçım için bioxcın forte kullanıyorum, çok çok işe yarıyor.
Biotin için de eczacı kullanmaya başlar başlamaz etki görecek çok şaşıracaksınız demişti, senin yazdıklarına bakılırsa eczacı bana yalan söylemiş :KK57:
Aldığım şişede 50 tane var zaten, tüylenme yapmasın da yeter ki, işe yararsa bi şişe daha kullanırım.
Teşekkürler canım benim :KK25:

Merhaba :) ben de bugun solgarin biotin haplarini kullanmaya baslayacagim ancak okudugum bazi yorumlardan dolayi kafam karisti. Siz hic yan etkisini gordunuz mu? Ve saclarinizda bir artis oldu mu?

Kilo sorunu falan yapiyormus galiba :KK43:

Merhaba :) ben de bugun solgarin biotin haplarini kullanmaya baslayacagim ancak okudugum bazi yorumlardan dolayi kafam karisti. Siz hic yan etkisini gordunuz mu? Ve saclarinizda bir artis oldu mu?

Kilo sorunu falan yapiyormus galiba :KK43:
Tam tersi biotinin yag yakımına yardımcı oldugunu bi yerde okumustum

ben geçen yaz kullandım 1bck ay anca gitmiştir kutusu solgar 1 mg olanını bazen 2 bazen 3 hap olarak aldığım oldu. kullandığım zaman saçlarımın hacimleştiğini farkettim. yani kökten gelen 2 cm saç kalın geldiği için omuzlarımdan bir parmak uzun saçı kaldırmaya yetti. hap kullanma huyum yok hatta unuturum kullanmayı alarmla uyarıyordum kendimi o kutudan sonra bıraktım almayı. şimdi yeniden başladım ve arastırdığım üzere hiç bir yan etkisi yok günlük 5 mg olarak almak gerekiyor ve gece yatmadan önce almak daha faydalı maalesef bendeki 1 mg o yüzden 1. gün 1, 2. gün 2, 3. gün 3, 4. gün 4, 5. gün 5 hap alarak sonrasını 5 hap olarak devam edeceğim. 5mg böylelikle eşitlerim o zamanda yan etkisi olmaz ama saçlarımı uzatmada etkisini daha fazla görürüm. solgar marka bana pahalıya geldi şimdi başka uygun fiyatlı buldum hemde 5 mg 60 tablet markası medobiotin :) solgar bittiği gibi ona başlayıp 3 ay düzenli kullanacağım saçlarımın ucları sarı dipten boya yapmıyorum sarı kısmından yukarısını ölçüp kaç cm uzamış yazıcam. saçını şüphesiz uzatmak isteyen 5 mg olanını kullansın 3 y 6 ay farketmez. kıllanma falanda yapmıyor bilginize :)

Arkadaşlar hangi eczaneye sorduysam Solgar Biotin 5000 mcg kaldırıldığını, sadece 1000 mcg olduğunu söylediler. Ama 1000 mcg olanının bir şeye yaramadığını duymuştum, 1000 mcg kullanıp da memnun kalan var mı? Ayrıca gerçekten de 5000 mcg olanı kaldırıldı mı?

bende yazayım arkadaşlar biotini hiç tavsiye etmiyorum 7-8 ay kullandım heryerim sivilce. öyle böyle değil. bırakalı 1 ay oldu hala sivilceler ordan burdan çıkıyor. bezdim resmen . sakın sakın kullanmayın. saçı da uzatmıyor. en azından bende uzatmadı

X