Bir akıl verin nolur :(

o konuda içim çok rahat, biraz garip bir aile ve oldukça kopuklar erkek arkadaşımı daha 12 yaşındayken tabiri caizse sokağa atıp memleketlerine yerleşmişler kendi çalışmış kendi kazanmış o evi de erkek arkadaşımın kendi parasıyla satın aldığı arsaya müteahhit girmesiyle elde ettiler ama gel gör ki tapu babasının üzerine hiç bir şekilde ıspatlayamaz :KK43:

Evi babasının üzerine yapmış.Abisi için kredi çekmiş,ödüyor.
Tabiri caizse "şehirdeki altın yumurtlayan tavuğu" kesmezler.
Erkek evlat,onlara göre,bugünler içindir,bağlarını koparmazlar.

Erkek arkadaşım ailesiyle yaşamıyor zaten görüşmüyorlar gibi bir şey zaten onun da sinirlendiği nokta bu bu zaman kadar hiç bir şeyimde derdimde sıkıntımda mutluluğumda yanımda olmayan adamın babalığı şimdi mi aklına gelmiş? Benim bu kadar sevdiğim saygı duyduğum evlenmeyi düşündüğüm kıza hiç tanımadan böyle bir muamele yapan insanlarla ailem dahi olsa işim olmaz diyor.

Yarın öbürgün öyle bir tornistan eder ki şaşar kalırsın.
Evlendikten sonra,eninde sonunda gidip ellerini öpelim diyecek.
Hemen yapmasa bile annesi veya babası rahatsızlanınca pişmanlık yaşayacak.

Bence el öpme kısmını baştan halledin.
Gidip şansınızı deneyin.Belli mi olur belki seni severler.
Bu kadar önyargıyla sanmamakla beraber,bu badireyi baştan atlatın derim.

Bu işin doğusu batısı yok ben de doğuluyum anlayış meselesi bu..

Borç konusuna gelince ödersiniz sorun etmeyin...Biz evliyken ne borçların üstesinden geldik üstelik çocugumuzda vardı arkadasım..

8 yıllık evliyim bunun evlendiğim gün dahil tam tamına 6 senesi borç ödemekle geçti..Sor de ki neyin sahibisin ? Hiçbirşeyin..Birikim yapıyoruz sadece birşeylerin sahibi olabilmek için.

Düğün salonunu borcundan tut evimdeki eşyanın bir kısmının borcu tamamiyle eşim tarafından ödendi ailem elimden geleni yaptıktan sonra bize kalan borç miktarı 8 sene önce 10.000 tl idi..Düşün..

Borçları hafiflettikten sonra evlenin derim madem erkek arkadasına güvenin tam birlikte el atın borçlarınıza.

Ama şu var eğer ailesini dinleyecek ve zaman sonra onların dediğine gelip seni yarı yolda bırakıp pişman edecekse asla bu işe devam etme derim.

Çalışmıyorsan mutlaka işe gir ve biran önce ödemeye başlayın..Bu arada sınavın çetin bunu bil aile ile sürekli erkek arkadasının arasında kalacağına dair gözlemlerin oluşursa sevgi mevgi inan hikaye..Tartışmalar olursa zamanla değil sevgi saygı bile kalmıyor geriye..

Neler okuduk gördük şurada..Aklını kullan hislerinle haraket etme..Gözlemle ve içinde şüpheye dair yer bırakma bırakırsan çatlakların oluşur ve ileride yaşanacak ve şimdiden belli olan sorunlar için zemin hazırlamış olursun

Konu, içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Beni biri istemese ,kalkip o kadar uzaga gidipte kimsenin elini öpmezdim.
Nasil olurdu, önce erkek arkadasin ailesini ikna edecek,hersey tatliya baglanacak ( ki burda tamamen ona düsüyor hersey) sonra gider ellerini öperdim.

Erkek arkadasinin yasi kücük degil,bir sekilde ikna eder ailesini ,evlenirsiniz.

Asil soru su: Sen bu ortamda ömrünü gecirebilecek misin?

Simdi ölüyorum bitiyorum diyen erkekler sonradan nasil anneci oldugunu,
bastan arada ki dengeyi kurarim diyen erkeklerin,ailemin dedigini yapmak zorundasin dedigini burda hep okuduk.

Ben olsam borclar en azindan azalana ya da bitene kadar bekler ve onun ailesinin yanina degilde baska bir sehirde otururdum.

Sadece ev yüzünden orda yasamak istiyorsaniz, belki zaman gelecek ,ordan kacmaya zor yetiseceksiniz,o zamanda siz de iliskide yipranmis olacak.
Benim tavsiyem ailesinin olmadigi baska bir sehirde hayat kurmaniz,mesela sizin kaldiginiz sehirde.

Aksi taktirde zaten onun ailesine siz bakacaksiniz emin olun,ömür boyu zaten bir ev parasi harcayacaksiniz.

Eger derseniz ki durumlari iyi bize ihtiyaclari yok,bekleyin görün diyebilirim ancak.

Insallah ben yanilirim ya da siz fikrinizi degistirir ailesinden uzak yasarsiniz.

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkürler, etrafımda ki herkes gibi sizin de endişelerinizi normal karşılıyorum fakat buradan size herşeyi aktaramıyor olabilirim bazı şeyler vardır kelimelere dökemezsin ancak hissedersin bilirsin, benim de güvenle alakalı endişelerim vardı elbet ama onları bir şekilde aştım çok fazla şey gördük bu ilişkide önümüze çıkan ilk engel bu değil ama en zorlayıcı engel bu oldu, elbette aile kavramı çok önemli insan asla geçemez ailesinden ama aile eğer size bir sıcaklık gösterip elinizden tutup yaranızı sardıysa ailedir. ben erkek arkadaşımla tanıştığımda berbat bir haldeydi her yeri ayrı kanıyordu tabiri casizse, ben emek emek sardım onun bütün yaralarını keza o da benimkileri bizim için aşk sevgi sonradan geliyor öncelikli olan insaniyet ve merhamet biz birbirimizde bunları gördük ve bunlarla bağlandık birbirimize o yüzden evet bu devirde babana bile zor güveniyorsun ama babadan görmediğini tutup hiç tanımadığın bir insandan görünce güveniyorsun işte.

X