Bir akıl verin nolur :(

Sorun borç harç ise neden aileden bekliyorsunuz? Yani bunu yapan adam bi şekilde borcun harcında üstesinden gelir. Gerçi yanlışı en başından yapmış. Yani tapuyu babasının üstüne yaparak...

Hayat sizin hayatınız. Böyle saçma bi sebepten dolayı ayrılmayı da düşünmeyin derim. Bu b"aşı açık bundan gelin olmaz" durumuna da fena takığım bi ton laf ederdim de neyse tutayım kendimi!

Hayır aileden borçlarımızı kapatmasını beklemiyoruz, Sadece bir evimiz olduğunda kira vermeyecek ve borçlarımızı ödeyebilecektik ama şimdi hem kira hem borca yetmez ki bizim maaşımız :KK43:

pardon ama söylediklerimin neresi yanlış. istisna olanlar hariç bir karadenizli ile bir doğulu anlaşamıyor. bu belki karadenizliden kaynaklanıyordur. belki sizin kültürünüz doğru olandır.

borcumuz çok, geçen yıl erkek arkadaşımın abisi öldü onun adına kredi çekmişti abisi ödüyordu ama abisi ölünce 15000 TL borç onun üstüne kaldı kendi kartları falan aşağı yukarı 18000 yapıyor, benim kredim var 7000 öyle, durum vahim yani gelir gideri karşılamıyor artık ki bu şartlarda evlilik bir hayal :KK43:

Evet borç biraz çokmuş. Ne kadar zamanda bitecek bu krediler peki ?

pardon ama söylediklerimin neresi yanlış. istisna olanlar hariç bir karadenizli ile bir doğulu anlaşamıyor. bu belki karadenizliden kaynaklanıyordur. belki sizin kültürünüz doğru olandır.

Bence de bunu illere göre genellemek yanlış önemli olan insanca düşünebilmek ve buna yakışır biçimde yaşayabilmek, bu tarz mevzularda dil, din ve ırktan ziyade vicdani değerler devreye girmeli diye düşünüyorum.

Eğer erkek arkadasın seni ve ilişkinizi sahipleniyorsa hiçbir şey için fedakarlık yapmak zorunda değilsin.

Sevgilin seni boyle begenmiş sen boyle rahatsan kusura bakma ama ailesine hiçbir şey düşmeyecektir.
Kaldı ki zaten ailesi cocugunun arkasında durmamıs ki simdi ne hakla sizden ne talep edebilirler ki.
yapacagınız sey su olabilir bir sene sıkın dişinizi ve sonrasında basitinden bir nikahla birleştirirsiniz hayatınzıı. istemeyen istememeye devam edebilir.
mutluluklar,sabır ve bol sans diliyorum size

genellemeyi neye dayanarak yapıyorsun peki? anket falan mı yaptın..
yanlış düşünceleri kafanızdan atın bence.. karşımızdakine insancıl değerlere göre muamele edelim memleketine göre değil..

Eğer erkek arkadasın seni ve ilişkinizi sahipleniyorsa hiçbir şey için fedakarlık yapmak zorunda değilsin.

Sevgilin seni boyle begenmiş sen boyle rahatsan kusura bakma ama ailesine hiçbir şey düşmeyecektir.
Kaldı ki zaten ailesi cocugunun arkasında durmamıs ki simdi ne hakla sizden ne talep edebilirler ki.
yapacagınız sey su olabilir bir sene sıkın dişinizi ve sonrasında basitinden bir nikahla birleştirirsiniz hayatınzıı. istemeyen istememeye devam edebilir.
mutluluklar,sabır ve bol sans diliyorum size

iyi dileklerin için çok ama çok teşekkürler :)

birincisi forumdan ne konuda yardım istediğinizi anlamadım, ikincisi bence ayrılın.

Forumdan ne konuda yardım istediğimi anlaşılmış olacak ki bir yığın yorum gelmiş ve hepsi de oldukça yapıcı ve iyi niyetli, bir siz anlamamışsınız bunu saatin geç olmasına veriyor ve sizin bana yapmış olduğunuz ayrılık tavsiyesine karşın ben de size yatın ve uyuyun diyorum. İyi Geceler.

Benim sevgilim beni annesinden çok sevmiyor, sadece kimi nasıl sevmesi gerektiğini biliyor dolayısıyla böyle bir karışıklık söz konusu olmayacaktır hem henüz annesi dahil olmadı olaya heyecanla bekliyorum :)

Bu zamanda insan babasına bile güvenemiyorken, ne diyeyim sana o zaman inşallah güvenin hiç bi zaman sarsılmaz. :) Ama yine de sen benim erkek arkadaşım öyle yapmaz deme. :)

Sevdiginden,sevildiginden eminsen bosver arkadasim gerisi gelir elbet.. Benim arkadasim da ayni sorunlari yasadi acik diye istemediler basta ama simdi cok iyiler..
Senin sonun da iyi olur umarim isin biraz zor ama ustesinden gelirsiniz insallah

aile katılıktan ziyade bilinçsiz bence şimdiye kadar hep başkalarının lafları ve dayatmalarıyla yaşamışlar bu olayda da yine aynı şey başkası görüyor, söylüyor, bunlar da yaftalıyor ve hükmü koyuyorlar. Aklım almıyor bir aile evladına nasıl bunu yapar ki benim erkek arkadaşımın pamuk gibi kalbi vardır kimseyi kıramaz art niyetli düşünmez ona rağmen böyleler :KK43:

Ah canim ya... Küçücük yasta bırakmışlar onu, sonra da istediklerini yapsın istiyorlar :KK43: Benim de aklım almadı valla :KK43:
Bi'sey geldi aklıma, sevgilinin ailesinden gormuş geçirmiş, sözü dinlenen, hatri sayilir biri var mıdır? Hani seni aileye anlatsa, sonra tanıştırsa... Sen de sevdirirsin zaten kendini, hallolur belki böylece. Seni tanımadan yargıladıkları icin de pişman olurlar hem...
Allah yardimciniz olsun canim.

Erkek arkadaşında iş bitiyor. Ailesini ikna etmeli. Ama sen sen ol kendinden taviz verme sakın. Erkek arkadaşına da %100 güvenme %1' lik bir pay bırak her zaman.

Son düzenleme:
Bu zamanda insan babasına bile güvenemiyorken, ne diyeyim sana o zaman inşallah güvenin hiç bi zaman sarsılmaz. :) Ama yine de sen benim erkek arkadaşım öyle yapmaz deme. :)

Erkek arkadaşında iş bitiyor. Ailesini ikna etmeli. Ama sen sen ol kendinden taviz verme sakın. Erkek arkadaşına da %100 güvenme %1' lik bir pay bırak her zaman.

Güven konusunda kesinlikle katılıyorum sizlere.

"Yapmaz, etmez" dediklerimizden neler gördük.

Konu sahibesi arkadaşım, burada amaç senin aklını karıştırmak değil, aklına bile gelmeyen, yarın başına gelebilir. Her zaman her şeye hazırlıklı olmalı insan.

Hakkınızda hayırlısı olsun lakin işiniz zor.
Evliliğiniz olsa bile, ailesi açısından seni zorlu günler bekliyor.

şimdiden istenmemek ilerde cok sıkınıtıya sebep olur...Arkandayım diyen sevgili de pes edip ailesinin yörüngesine girebilir..
şunu unutma canımm erkekler evlendikten sonra daha başka aşk doluyorlar ailelerine karşı...
ister istemez sana karşı tutumlarından dolayı huzurunuz kaçabilir..

X