Bir akıl verir misiniz?

greycloudz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
26
16
28
Gerçekten buna gerek yokmuş. Mesela size öyle mi dedi tamam yaşamıyormuşum madem bir daha ellemem evinizi der çekilirim kenara yerinizde olsam. Siz kendiniz cevap vermeyip susuyorsunuz sonra diyorsunuz eşim beni savunmuyor. E siz daha kendinizi savunmuyorsunuz ki. Kayınpederiniz oğlunun arkasından konuşuyorsa da bu oğlunu ilgilendirir. Size bir şey derse o zaman verirsiniz cevabını. Siz de ikili oynayın o zaman. Eşinize ailesini kötüleyerek bir yere varamazsınız mesela.
yok yok.. konuşup karşılık verdiğim çok oldu. eşim de tam tersi sen bi şey söyleme diyor artık. Eşime de ailesini kötülemek demeyelim tabii ki sadece gözünü açmak istedim. ters tepti..

Pinkflambe

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
6.371
28.583
yok yok.. konuşup karşılık verdiğim çok oldu. eşim de tam tersi sen bi şey söyleme diyor artık. Eşime de ailesini kötülemek demeyelim tabii ki sadece gözünü açmak istedim. ters tepti..

Açılmaz ki. Ben daha ailesine karşı gözünü açan bir tek kişi tanımadım. Anca o göz açılması yaş ilerleyince oluyor o da artık açılsa ne açılmasa ne.

birdelimuallime

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
2.559
5.738
Mesela. Onlar şehir dışındayken dip köşe kayınvalidemin evini temizledikten sonra (buna ne gerek var bilmiyorum ama temizlik yapmamı istemişti) sofrada otururken sen de öyle üstten bi temizlemişsin sağ ol dedi. Kayınpederim de evi bile diğer oğlum temizledi gibi bir şey söylemişti. Yediğim boğazıma dizildi o an. Kayınvalidem burda yokken kayınpederimin kirlilerini yıkayıp ütüleyip her gün ona yemek yetiştirirken kimseden bir teşekkür görmedim üstüne bir de yapmasaydı etmeseydi temiş kayınpederim kayınvalideme. Bunlar aslında öyle tırt sebepler ki... Asıl sorun; bana karşı ikili oynanması. Kayınpederimin eşime şirin görünüp arkasından elaleme onu küçük düşürücü konuşması.. Kayınvalidemin yalan yere yeminleri.. Oğlunu görünce masum moduna girmeleri... Yalana tahammülüm yok. Kaybettim onlara olan inancımı artık
O kadar benzer şeyler yaşadım ki, kıymet bilmezler bir teşekkürü bile çok görürler, mecbur olmadığın şeyleri üzerine yıkıp zaten görevinmiş gibi davranırlar. Benim eşim de çok arada kalır bana haklısın der ama karşı tarafa ağzını açmazdı. Ben çözümü eşimi aradan kaldırmakta buldum. Bir şey olduğunda pat pat yüzlerine söylüyorum artık, iyilik namına hiçbir şey yapmıyorum, eşimin anne babası gelmeyin diyemem geliyorlar da şehir dışında oldukları için yatılı da kalıyorlar ancak mesafeliyiz, eskisi gibi dillerinin kemiği yokmuşcasına konuşamıyorlar. Uzun süren yatılı kalmaları iki günü geçmiyor artık, bir şey isteyemiyorlar filan.
Size tek tavsiyem eşinizden bir şey beklemeyin, çünkü yapmayacak. Biz kadınlar ailemize karşı daha cesur davranırken onlar ağızlarından yanlış bişey dökülecek diye ödleri kopuyor. Yapmayın işlerini güçlerini ister bahane bulun ister direkt yapmayacağım deyin ama yapmayın. Kişiliğinize karşı yöneltilmiş bir durumda asla susmayın ki nerede duracaklarını bilsinler. Ben 4 yıllık evliyim bu noktaya gelmem hiç kolay olmadı keşke daha erken böyle yapsaydım dediğim çok oldu, eşimle yıprandığımızla kaldık. Siz de ufak ufak sınırlarınızı çizmeye başlayın bence. Ancak böyle rahat edersiniz

Bluegitar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2020
2.240
7.676
Vallahi benim yıllardır taktigim mesafeli durmak.Evime gelirse hizmet ederim ağzına laf vericek hiçbir söz ve davranışta bulunmam.Gecen bir konuda da yazmıştım benim kv üç kafalı ejderhadir diye.Birgun burada herkes kayınvalidesinin kötülüklerini yazsa benim ki rahat ilk beşe girer.Fakat oğlu için o anne.Uzak durun politik olun resmi olun.

bendeuyeolcam

Guru
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2011
2.568
6.737
Mesela. Onlar şehir dışındayken dip köşe kayınvalidemin evini temizledikten sonra (buna ne gerek var bilmiyorum ama temizlik yapmamı istemişti) sofrada otururken sen de öyle üstten bi temizlemişsin sağ ol dedi. Kayınpederim de evi bile diğer oğlum temizledi gibi bir şey söylemişti. Yediğim boğazıma dizildi o an. Kayınvalidem burda yokken kayınpederimin kirlilerini yıkayıp ütüleyip her gün ona yemek yetiştirirken kimseden bir teşekkür görmedim üstüne bir de yapmasaydı etmeseydi temiş kayınpederim kayınvalideme. Bunlar aslında öyle tırt sebepler ki... Asıl sorun; bana karşı ikili oynanması. Kayınpederimin eşime şirin görünüp arkasından elaleme onu küçük düşürücü konuşması.. Kayınvalidemin yalan yere yeminleri.. Oğlunu görünce masum moduna girmeleri... Yalana tahammülüm yok. Kaybettim onlara olan inancımı artık

Peki buna neden sustunuz
Bir daha temizlemem o zaman diyemediniz mi
Bu kadar sert olmasin istiyorsaniz bir dahakine bu islerle ilgilenen biriyle anlasip onden siparisini verirsiniz, malum ben ne temizlikciyim ne de bu isten bir karim var vs tadinda bir cevap verseydiniz

Özetle olay neyse o anda halledin
İcinizde bir sey kalmasin
Cevap vermeyince icinizde kalir
Sonra kurup durursunuz

Esiniz de orda miydi bunu derken kv

bubendegilim

Görümceleri koruma derneği başkanı🌹
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
4.820
15.991
Mesela. Onlar şehir dışındayken dip köşe kayınvalidemin evini temizledikten sonra (buna ne gerek var bilmiyorum ama temizlik yapmamı istemişti) sofrada otururken sen de öyle üstten bi temizlemişsin sağ ol dedi. Kayınpederim de evi bile diğer oğlum temizledi gibi bir şey söylemişti. Yediğim boğazıma dizildi o an. Kayınvalidem burda yokken kayınpederimin kirlilerini yıkayıp ütüleyip her gün ona yemek yetiştirirken kimseden bir teşekkür görmedim üstüne bir de yapmasaydı etmeseydi temiş kayınpederim kayınvalideme. Bunlar aslında öyle tırt sebepler ki... Asıl sorun; bana karşı ikili oynanması. Kayınpederimin eşime şirin görünüp arkasından elaleme onu küçük düşürücü konuşması.. Kayınvalidemin yalan yere yeminleri.. Oğlunu görünce masum moduna girmeleri... Yalana tahammülüm yok. Kaybettim onlara olan inancımı artık.
İşin sırrını söyliyeyim mi ?
İstemediğiniz şeylere ‘hayır’ demek.
Siz resmen adamı memnun etmek , tartışmamak için her şeye evet diyorsunuz.
Hayır çağıramam diyeceksiniz , hayır temizleyeme ve bunun gibi şeyler.
İçinizden gelmeden yapıyorsunuz , sonra da napayım diyorsunuz. Eşinizi seviyor olabilirsiniz ama kimse sizden daha değerli olmamalı.

greycloudz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
26
16
28
Peki buna neden sustunuz
Bir daha temizlemem o zaman diyemediniz mi
Bu kadar sert olmasin istiyorsaniz bir dahakine bu islerle ilgilenen biriyle anlasip onden siparisini verirsiniz, malum ben ne temizlikciyim ne de bu isten bir karim var vs tadinda bir cevap verseydiniz

Özetle olay neyse o anda halledin
İcinizde bir sey kalmasin
Cevap vermeyince icinizde kalir
Sonra kurup durursunuz

Esiniz de orda miydi bunu derken kv
evet ordaydı. o da tanık oldu. ben sadece ne? üstten mi? diyebildim. o hiçbir şey söylemedi. sonradan ikimiz olayın kritiğini yaparken bana hak veriyo ama hiçbir anlamı yok benim için. Annesi ile babası eşim varken benimle iyiler. Eşim yokken ben sanki yokum. o yüzden o olmadan gitmek istemiyorum. önceden uğrardım gün aşırı giderdim. kendi annemden erken kalkar oraya gider gece yarısına kadar eşimin işten çıkmasını beklerdim. ne kadar aptalmışım

greycloudz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
26
16
28
İşin sırrını söyliyeyim mi ?
İstemediğiniz şeylere ‘hayır’ demek.
Siz resmen adamı memnun etmek , tartışmamak için her şeye evet diyorsunuz.
Hayır çağıramam diyeceksiniz , hayır temizleyeme ve bunun gibi şeyler.
İçinizden gelmeden yapıyorsunuz , sonra da napayım diyorsunuz. Eşinizi seviyor olabilirsiniz ama kimse sizden daha değerli olmamalı.
eşim çok üzülüyor. sırf o yüzden hayır demek istemiyorum. dediğim de oldu tabi. o da inadına çağırıp sanki aramızı ısıtmaya çalışıyor sanki öyle geliyor..

greycloudz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
26
16
28
O kadar benzer şeyler yaşadım ki, kıymet bilmezler bir teşekkürü bile çok görürler, mecbur olmadığın şeyleri üzerine yıkıp zaten görevinmiş gibi davranırlar. Benim eşim de çok arada kalır bana haklısın der ama karşı tarafa ağzını açmazdı. Ben çözümü eşimi aradan kaldırmakta buldum. Bir şey olduğunda pat pat yüzlerine söylüyorum artık, iyilik namına hiçbir şey yapmıyorum, eşimin anne babası gelmeyin diyemem geliyorlar da şehir dışında oldukları için yatılı da kalıyorlar ancak mesafeliyiz, eskisi gibi dillerinin kemiği yokmuşcasına konuşamıyorlar. Uzun süren yatılı kalmaları iki günü geçmiyor artık, bir şey isteyemiyorlar filan.
Size tek tavsiyem eşinizden bir şey beklemeyin, çünkü yapmayacak. Biz kadınlar ailemize karşı daha cesur davranırken onlar ağızlarından yanlış bişey dökülecek diye ödleri kopuyor. Yapmayın işlerini güçlerini ister bahane bulun ister direkt yapmayacağım deyin ama yapmayın. Kişiliğinize karşı yöneltilmiş bir durumda asla susmayın ki nerede duracaklarını bilsinler. Ben 4 yıllık evliyim bu noktaya gelmem hiç kolay olmadı keşke daha erken böyle yapsaydım dediğim çok oldu, eşimle yıprandığımızla kaldık. Siz de ufak ufak sınırlarınızı çizmeye başlayın bence. Ancak böyle rahat edersiniz
söylediklerinizin her kelimesi çok doğru. Ben şu an dediğiniz gibi davranıyorum. Ama konuda da belirttiğim gibi içimde hala kavgam devam ediyor. Çok yıprandı sinirlerim.

cokzorbirsecim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
2.802
6.230
Mesela. Onlar şehir dışındayken dip köşe kayınvalidemin evini temizledikten sonra (buna ne gerek var bilmiyorum ama temizlik yapmamı istemişti) sofrada otururken sen de öyle üstten bi temizlemişsin sağ ol dedi. Kayınpederim de evi bile diğer oğlum temizledi gibi bir şey söylemişti. Yediğim boğazıma dizildi o an. Kayınvalidem burda yokken kayınpederimin kirlilerini yıkayıp ütüleyip her gün ona yemek yetiştirirken kimseden bir teşekkür görmedim üstüne bir de yapmasaydı etmeseydi temiş kayınpederim kayınvalideme. Bunlar aslında öyle tırt sebepler ki... Asıl sorun; bana karşı ikili oynanması. Kayınpederimin eşime şirin görünüp arkasından elaleme onu küçük düşürücü konuşması.. Kayınvalidemin yalan yere yeminleri.. Oğlunu görünce masum moduna girmeleri... Yalana tahammülüm yok. Kaybettim onlara olan inancımı artık.
Bunlara ne gerek vardı ki...birinin evini temizleyeceksem profesyonel işe dönüştürür en azından para kazanırım. Önce siz bileceksiniz kendi değerinizi.
Hastalık olur el ayak tutmaz bir çorba yapılır ilacı verilir tamam...ama ev temizlemek nedir ıllaha temizlenecekse bir gundelikci çağırılır olur biter.

greycloudz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
26
16
28
Bunlara ne gerek vardı ki...birinin evini temizleyeceksem profesyonel işe dönüştürür en azından para kazanırım. Önce siz bileceksiniz kendi değerinizi.
Hastalık olur el ayak tutmaz bir çorba yapılır ilacı verilir tamam...ama ev temizlemek nedir ıllaha temizlenecekse bir gundelikci çağırılır olur biter.
ben laf arasında bir kere halı yıkamak mı kaldı anne ya halıyı yıkamaya verirsin yıkanır kendini niye yoruyorsun kalp hastasısın demiştim. imalı imalı kaldı tabi kalmaz mı demişti. Ben evlendiğimizde aldığımız halıları kullanmadan yıkamaya vermiştim içime sinmezdi başka türlüsü.. o bile sorun oldu. kayınpederimden izin alındı yıkansın diye. şaka gibi şeyler yaşamışım o zamanlar demek ki heyecanla takılmamışım bunlara. şimdi dank ediyor :)

bubendegilim

Görümceleri koruma derneği başkanı🌹
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
4.820
15.991
eşim çok üzülüyor. sırf o yüzden hayır demek istemiyorum. dediğim de oldu tabi. o da inadına çağırıp sanki aramızı ısıtmaya çalışıyor sanki öyle geliyor..
Eşiniz neden üzülsün ? Şu fikirlerinizi bilse emin olun daha çok üzülür. Gönülsüz iş yapıyorsunuz.

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
8.784
15.696
Yaş kaç? Çok genç toy göründünüz bana şunları okuyunca. Evliliğiniz devam edecekse insanları idare etmeniz gerekiyor. Diyelim ki haklısınız ve kv yalancı. Yapabileceğiniz bir şey yok. Söylediklerine inanmayarak ve ona yalancı olduğunu söylemeyerek yaşayıp gideceksiniz. Bu hayatta herkese haddini bildirip dersini verebileceğinizi sanıyorsunuz galiba 😂