Bir arkadaşım var...

DepresifPolyanna

Ö♡S
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
10.807
13.015
Benimde bir arkadaşımla sorunum var, sorun demeyelim de nasıl davranacağımı kestiremiyorum, bu benim arkadaşlıklarımda hep başıma gelen bir durum aslında; iletişim kopukluğu..
Yine bunu yaşıyorum, ama benden kaynaklı değil, karşımdaki insanla gayet güzel muhabbet sohbet giderken birden görüşmeleri azalttı hatta şu an yok gibi diyebilirim ben kendisine hayırdır gibilerinden çıtlattım yani farkında olmadan bir hatam mı oldu acaba diye bana tabi "yok" dedi, daha önce bahane etmediği şeyleri bahane etti çoluk çocuk ev iş falan gibi birde bozuk attı bunları söylerken bende cevap verip bir müddet arayıp sormadım.. sonra o aradı, o günden beri mesafeli de olsa görüşüyoruz ama samimiyet yok gibi, birden böyle mesafe girmesini anlamıyorum yadırgıyorum.. ikimizde böyle şeylere önem veren insanlarız, hep vefasızlıktan, menfaat dünyasından yakınırız, hayatlarımıza kolay kolay insan sokmayız..
Şimdi ben nasıl davranacağımı bilemiyorum, bir yanım yine kullanılıp bir kenara atılmış oyuncak gibi hissediyor, bunun kızgınlığı ile kopar bağları diyor, öbür yanım onu anlamaya çalışıyor sende mesafeli davran diyor, ama 3 yıldır epey samimi iken şimdi ne kadar bir mesafe koyacağımı bilemiyorum, bir de ağrıma giden şey; daha önce yine nedensiz yere 12 yıllık dostumu kaybettiğimde yaralarımı saran, bana destek veren arkadaşsızlıktan yakındığımda " ben varım" diyen birinin bana bunları yaşatması..
Çok içimi yiyor bu konu eşim "boşver, sorun yapma seni aramayanı sende arama" diyor ama işte gel bunu yüreğime anlat, zaten bu arkadaşımı da kaybedersem bir daha kimse ile yakınlaşamam, çünkü hep yaşadığım bir durum bu, ilişkilerimde kullanılıp kenara atılan oyuncak muamelesi görmekten bıktım, siz şimdi bana ayna olun lütfen bende bir tuhaflık mı var? ve bu arkadaşıma nasıl davranmalıyım?

Bana arkadaşınla açık açık konuş diyeceksiniz ama daha önce çıtlattım hiç iyi karşılanmadım.. ben bu tür şeyleri ortaya koymaktan hiç çekinmem varsa bir arızai durum kartlarımı açık oynarım gurur yapıp saçma davranışlar içine girmem, şimdi tekrar konuyu açsam; abartan durduk yere sorun çıkaran biri konumuna getirir beni offlayıp pufflar bana eminim...

Son düzenleme:
Sebepsiz böyle davranmıyordur.Ya size kırılmıştır,siz farkında olmadan,ya da sizi kıskanmıştır.
Özellikle bayanlar arasındaki kıskançlıklar arkadaşlıkları bitiriyor.Devam ederse tavrına ve gerçekten ona karşı hiçbir yanlışınız yoksa bırakın konuşmayın.Keyfi bilir,kendi kaybeder.zemuszemus

ilginçç... sizi neden kullandıklarını düşünüyorsunuzuukki onu anlamadım..onlardan bi konuda üstünsünüzde sizden mi faydalanıyolar gibi geldi size
eğer zaten böyle düşünüyorsanız sizde onları samimi bulmuyorsunuz demektir..
bence bu kadar sizden bi anda soğudularsa iki arkadaşınızda belkide siizn göremediğiniz bi problem vardır..
yinede onlar mesefa koyuyolarsa size nedenini söylemeyip sizde mesefa koyun
sonra kokusu çıkar zaten :nazar:

Sebepsiz böyle davranmıyordur.Ya size kırılmıştır,siz farkında olmadan,ya da sizi kıskanmıştır.
Özellikle bayanlar arasındaki kıskançlıklar arkadaşlıkları bitiriyor.Devam ederse tavrına ve gerçekten ona karşı hiçbir yanlışınız yoksa bırakın konuşmayın.Keyfi bilir,kendi kaybeder.zemuszemus

işte sordum Lirik Güzel, öyle bir şey yok bahaneler üretti bana çoluk çocuk işten görüşemiyormuş falan filan, daha önce aramızda böyle şeyleri konuştuğumuzda seni sallamayanı sende sallama derdi şimdi aynı konuma ikimiz geldik... hayırlar olsun benneyaptımki fisfisfis

şimdi sürekli yaşadığını bir durumsa ki bunu öyle ifade etmişiniz bence oturup kendi hal ve hareketlerinizi iyi analiz edeceksiniz hiç sorun yokken birden bire tüm arkadaşlarınız mı kaçık çekip gitsin arayı soğutsun demek ki sizin farkında olmadan yaptığınız ve onları ciddi anlamda yaralayan bir davranışınız var ve siz bunun farkında değilsiniz.bunun en güzel yolu arkadaşınızı karşınıza alacaksınız onun davranışının nedenini, onu çok önemsediğinizi ve sorunun nerden kaynaklandığını bilmediğinizi anlatıp ondan davranışının gerekçelerini samimi bir şekilde öğreneceksiniz.

ilginçç... sizi neden kullandıklarını düşünüyorsunuzuukki onu anlamadım..onlardan bi konuda üstünsünüzde sizden mi faydalanıyolar gibi geldi size
eğer zaten böyle düşünüyorsanız sizde onları samimi bulmuyorsunuz demektir..
bence bu kadar sizden bi anda soğudularsa iki arkadaşınızda belkide siizn göremediğiniz bi problem vardır..
yinede onlar mesefa koyuyolarsa size nedenini söylemeyip sizde mesefa koyun
sonra kokusu çıkar zaten :nazar:

Asla ne üstünlük taslayabilirim ki, işte bende hep bunu düşünüyorum bende bir tuhaflık sorun mu var diye, ama göremiyorum, o yüzden bana ayna olun diyorum ya, benimle görüşürler samimi olurlar sonra birden çıkar giderler hiç anlayamıyorum, birden olmasa bile zamanla mesafeler koyarak hayatımdan çıkanlar da olmuştur, böyle olunca kendimi kullanılmış gibi hissediyorum işte

şimdi sürekli yaşadığını bir durumsa ki bunu öyle ifade etmişiniz bence oturup kendi hal ve hareketlerinizi iyi analiz edeceksiniz hiç sorun yokken birden bire tüm arkadaşlarınız mı kaçık çekip gitsin arayı soğutsun demek ki sizin farkında olmadan yaptığınız ve onları ciddi anlamda yaralayan bir davranışınız var ve siz bunun farkında değilsiniz.bunun en güzel yolu arkadaşınızı karşınıza alacaksınız onun davranışının nedenini, onu çok önemsediğinizi ve sorunun nerden kaynaklandığını bilmediğinizi anlatıp ondan davranışının gerekçelerini samimi bir şekilde öğreneceksiniz.

Sorduğumda aldığım cevaplar iş güç yoğunum gibi bahaneler... ben dürüstsem onlar niye bana karşı dürüst olmuyorlar anlamıyorum

bazı insanların genel yapısıdır bu cnm ..
önce samimi olurlar seni hayatlarının merkezi haline getirirler sonrada istekleri olunca sıkılır araya saçma bahaneler üreterek mesafeler koyarlar ..
bu durumda senin yapıcağın şey onun koyduğu mesafenin daha fazlasını koymak üzerine gidersen emin ol kendini bişi sanıp kırıcı bile olabilir ..
iyisimi bırak sen değil senin değerini bilmeyip kaybedenler üzülsün..
hiç sorgulama kendini bilmemiz gerek tek şey BEN DEĞERLıYıM olmalı a.s.

bazı insanların genel yapısıdır bu cnm ..
önce samimi olurlar seni hayatlarının merkezi haline getirirler sonrada istekleri olunca sıkılır araya saçma bahaneler üreterek mesafeler koyarlar ..
bu durumda senin yapıcağın şey onun koyduğu mesafenin daha fazlasını koymak üzerine gidersen emin ol kendini bişi sanıp kırıcı bile olabilir ..
iyisimi bırak sen değil senin değerini bilmeyip kaybedenler üzülsün..
hiç sorgulama kendini bilmemiz gerek tek şey BEN DEĞERLİYİM olmalı a.s.

Belkide dediğin gibidir ve ben göremiyorum belki de görmek istemiyorum.. bu arada aynı burçtanız kaydirigubbakcemile5

eskiden olsa karsima alip konusurdum artik onemsemiyorum beni yanlis anlayan yada sorununu bana soylemeden tavir alan zaten hic dostum olmamistir..
biz bayanlar samimi olunca karsimizdakine kendimizi fena kaptiriyoruz..
ne kadar yakin olursan ol mesafe gerekiyor..
eger kendinde hata gormuyorsan o sana nasilsa sende ona oyle ol..simartmaya gelmiyor insanlari.
arkadasin vefasizliktan sikayet ediyor olabilir dile degil kalbe bakacaksin..her insan gercek niyetini soylemez..uzulme,dusunme eger sana kizdiysada siniri gecince arar..
aramazsadaa bosverr...

Belkide dediğin gibidir ve ben göremiyorum belki de görmek istemiyorum.. bu arada aynı burçtanız kaydirigubbakcemile5

ay yemin ederim sizin ilk mesajı okuduğumda benzer şeyler yaşadığım ve benzer şeyler düşündüğüm için acaba yengec burcumu diye düşünmüştüm yerimseniben
siz dediğim gibi yapın inanın kimse için üzülmeye değmiyor kaydirigubbakcemile5

eskiden olsa karsima alip konusurdum artik onemsemiyorum beni yanlis anlayan yada sorununu bana soylemeden tavir alan zaten hic dostum olmamistir..
biz bayanlar samimi olunca karsimizdakine kendimizi fena kaptiriyoruz..
ne kadar yakin olursan ol mesafe gerekiyor..
eger kendinde hata gormuyorsan o sana nasilsa sende ona oyle ol..simartmaya gelmiyor insanlari.
arkadasin vefasizliktan sikayet ediyor olabilir dile degil kalbe bakacaksin..her insan gercek niyetini soylemez..uzulme,dusunme eger sana kizdiysada siniri gecince arar..
aramazsadaa bosverr...

Bende diyorum kendimle konuşurken "insanları şımartıyorsun" diye, sanırım çok değer veriyorum, insanlara verdiğin değeri gösteriyoruz ya benim verdiğim değer şımartıyor galibaa.s

neseli,guleryuzlu onusacaksin asla ama asla icini ve ozelini vermeyecksin..
insanlar o kadar samimiyetsiz ve yuzeysel ki..
zamanla ister istemez seninde duygularin aliniyor..sende alisirsin..
insana en iyi dost once kendi..

canım gercekten dost arkadaş bunları bulmak cok zor ve olduğunu sandığın ınsanlar bazen anlamsız tepkıler verebılıyor olan sana oluyor üzülüyorsun.gercekten kımse ıcın üzülme

Öyle bir durum ki normalde insanlara çok soru soran inciğini didiğini öğrenmeye çalışan biri değilimdir, ama karşımdaki beni tanımaya anlamaya çalışıyorsa bende sorular sormaya başlarım, ama böyle mesafeler olunca insanlara bunun nedenini sorunca sürekli soru soran insanı bunaltan biriymişsiniz gibi davranıyorlar, tamam sormayayım sorgulamayayım ipin ucu kaçsın bağlar kopsun mu yani? ya da onların istediği kıvamda mı olmak zorundayım, beni hayatlarının merkezi haline getirirken iyi ama birden uzaklaşmak isteyince hiç sormayayım bu mudur?

Ben artık güvenemiyorum insanlara, buraya 2 yıldır üyeyim daha bir arkadaş edinmedim çünkü incinmekten korkuyorum..

Son düzenleme:
Benimde en sinir olduğum şey durduk yere insanların tavır yapması... Ya arkadaşım müneccim miyiz neye alındın kırıldın nereden bilelim?? Bir derdi olan çeker kenara sen bana böyle böyle yaptın bende kırıldım der. ınsan gibi konuşur sorunlarını çözer. Olmadı eyvallah der çeker gider. Şimdi bu arkadaş niye düşünsün ki ben ne yaptım diye?? Hakikaten böyle durumlarda insan sinir oluyor. Elinde olmadan kafasını takıyor. Ben senin yerinde olsam çekerim kenara adam akıllı senin benimle ne problemin var derim. Baktın hala aynı nakaratı söylüyor peki der araya ondan daha da fazla mesafe koyarım. Emin ol insanlara ederinden fazla değer verince kaybeden hep sen olursun. Çok fazla iyi olmakta iyi değil. Karşındaki sana nasıl muamele yapıyorsa sende aynısını yapmalısın. Tamam güzel arkadaşlığınız olmuş onun hatrına çek kenara konuş. Yine olmazsa senin yapacağın birşey kalmamıştır demek...

Ben sorunun cevabını buldum, arkadaş "benden sıkıldı" bu kadar basit işte, bunu dile getiremiyor kırılırım diye ama bu şekilde davranması daha kırıcı, geçenlerde laf atmıştım hiç cevap bile vermedi, demek ki bana gösterdiği gibi samimi değilmiş, daha önce sorduğumda söylerdi bir sorunu olsa, offlayıp pufflamazdı, artık zerre ne ararım ne sorarım, elimden geleni yaptığımı düşünüyorum, ama insan anlıyor 3 yıl boyunca hissetmediğim soğukluğu şimdi niye hissedeyim ki çünkü öyle davranıyor, arkadaş olmak bu kadar basit işte, sıkılana kadar muhabbet sohbet, sıkılınca kaç niye açıklama yapacaksın ki, sorduğunuzda karşınızda abarttığınızı düşünerek offlayan pufllayan hesap vermek olarak gören birine bir daha tekrardan neyi soracak mışım ki? bir kazık daha yedik işte:mymeka:

X