Bir bebek meselesi ( İç Döküş )

Ben bunu bilerek yaptıklarını düşünüyorum . Her görüşmemizde soruyor kv . Dün yoksa bugünde yok yani . Sonra olmaz demeler , başkalarının oldu demeler . Neler neler. İstemiyoruz diyorum sussun diye . . Ona rağmen sorup duruyor. Canım acıyor

Evet insan hissediyor o enerjiden, tavırdan başkasına acı vermeyi seven psikopatlar olarak görmeye başladım hepsini 🤷‍♀️

Ben bunu bilerek yaptıklarını düşünüyorum . Her görüşmemizde soruyor kv . Dün yoksa bugünde yok yani . Sonra olmaz demeler , başkalarının oldu demeler . Neler neler. İstemiyoruz diyorum sussun diye . . Ona rağmen sorup duruyor. Canım acıyor
niye kendini üzüyorssun ki eşine söyle annesini bi paylasın aartık sorma karıma desin sen yokken ailesini bir ortamda eşime sormayın istemiyorum desin

Bu elalem denen şey gerçekten hadsiz oluyor, bu insanlar milletin özeline karışma hakkını, laf söyleme cesaretini nerden buluyorlar ben anlamıyorum. Nasıl utanmadan sıkılmadan soruyorsunuz yani. Ben sizin yerinizde olsam terslerdim, hadlerini bildirirdim. Yoksa içime dert olurdu. Herkes kendi işine gücüne baksın ya, her evlenen kadın doğurmak zorunda gibi bakış açısından nefret ediyorum, doğurdukları çocukları da görüyoruz sonra orda burda büyüyor, bilerek yapmak istemeyen insana da kısır muamelesi yapılıyor Allahım sabır ver

Maalesef okadar hadsiz insan var ki
Bebeğim olmasına rağmen bu konudaki hassasiyetim hala devam ediyor çünkü çok zorbalığa maruz kaldım .
Yaşadıklarımı anlatsam çok çok uzun sürer ama tek öğrendiğim o laflara sözlere boşuna can sıkıp ağlamışım
Allah herşeyin en iyisini biliyor
Keşke hiç umursamasaydim .
Birde kimseye bebek var mı diye asla sorulmayacagini öğrendim çok şükür bu konuma erisebildik görüyorum ki insanlardan sormamak çok zor birşey sanırım başarmış bulunduk :KK70:
Bende asla ne bekara evlilik soruyorum ne de bebek soruyorum evli çiftlere, ki eskiden de sormazdım ne bileyim ilgimi çekmiyor insanların kişisel kararları. Evlense banane çocuk yapsa banane. Ama yapanlara dikkat edin, geneli mutsuz tayfa

e hadsız ınsanlar heryerde var hepımız yasıyoruz bunları
bı tane dogurunca yetmıyor ıkıncının arasını acma ıkıncı ne zaman dıyorlar
kız dogsa erkek sıparıs edıyorlar erkek olsa kızın da olsun dıyorlar

sızın tum enerjınız buna bıtıyorsa eyvahlar olsun sız hamılelık ısını 10 kez dusunun ozaman acık soyleyeyım
etrafın sozunu cok kafasına takan cocuk buyuturken de fazla sıkıntı yasar

sızın ogrenmenız lazım ınsanlar konusur ve sız kendı bıldıgınızı yasarsınız . ne zaman kı bu sakınlıge kavusursunuz o zaman cocuk dusunun derım bunlar acıkcası basıt seyler boyle tum enerjıyı bıtırecek seyler degıl ben duymuyorum bıle

bende tedavi oluyorum pko hastasıyım başka bi sürü sorun vs. vs. var bana da soruyorlar yok diyorum daha düşünmüyoruz deyip geçiştiriyorum bence o insanları takmayın olmayadabilir hah bu da sordu falan diye düşünürseniz iyice üzülürsünüz.

Bu insanların sizin hayatınızda ne yeri var ki?

Evet insan hissediyor o enerjiden, tavırdan başkasına acı vermeyi seven psikopatlar olarak görmeye başladım hepsini 🤷‍♀️
Kesinlikle. Bende aynı silahı kullanıyorum. Kim olursa olsun canımı yakmaya çalışanın canını yakmaya çalışıyorum . Yanlış olduğunun farkındayım karakterimden ödün veriyorum.

Bunlarla hepimiz karşılaştık 1 yaşına yakın bebeğim var şimdi ikinciyi düşünüyormuşsunuz diye soruyorlar. Eşime ayrı bana ayrı soruyorlar. Bitmez bunlar. Belki bizde yapıyoruz yapmayalım.

Gönlünüze göre olur inş.
Bu insanlar normal hayatınızda sizden hiç ters tepki almamış insanlar büyük ihtimalle.
Yani bir miktar siz izin veriyorsunuz ya da hepsi benim kayınvalidem gibi insanlar. O da pek mümkün değil.
Benim annem dahil kayınvalidem hariç kimse benle böyle konuşamıyor.
Kayınvalidemin istisna oluşu benle ilgili değil kendisinin sorunlu, laftan anlamaz bir insan olması..
Kendisini tanımlayacak bir ifadem var ama hem linç yemek istemiyorum, hem de söz uçar yazı kalır, kalmasın.
:)
Diyeceğim o ki genellikle o konuşan insanlara izin veren biz oluyoruz.

O zaman açık açık siz söyleyin bu konu beni rahatsız ediyor lütfen açmayın deyin her gün niye görüşüyorsunuz ki birde haftada görüşseniz en azından aranızda biraz mesafe olur. Allah hayırla nasip etsin inşallah bu arada
Her gün görüşmüyoruz telefonla soruyor . Birde rüyamda gördüm siz bana mı söylemiyorsunuz diyor 😅 Allah bana sabır versin ne diyim

HEMEN kötü niyete yormayın. İnsanlar meraklıdır ve yeni gelişmeler olsun malzeme çıksın isterler 😂 kaç puan aldın kpss’den, oğlanın puanı nereyi tutuyor, yok mu bi damat adayı??? Uzat gider. He he demeyi öğrenmeden ömür geçmez

Hiç takma designer.
Ben de geç evlenip 4.yılda yaptım çocuğumu 31 yaşında da anne olacağım.
Benden gençler 3.yü yapıyor ama umurumda değiller.
Gezdim, tozdum, okudum, çalıştım, evlendim, sabahlara kadar alkol aldım, eşimle istediğim gibi seviştim.
Çocuk yap diyenlere de canım isteyince dedim ve öylede oldu. ( biraz uğraştık ama olsun :)) )
Sen onu yapsan başka birisi gelir başka bir şey daha ister.
Erken evlenip çocuk yapanlar emin ol daha pişman.

Salla, keyfine bak hiç dert etme :KK76:

Hiç takma designer.
Ben de geç evlenip 4.yılda yaptım çocuğumu 31 yaşında da anne olacağım.
Benden gençler 3.yü yapıyor ama umurumda değiller.
Gezdim, tozdum, okudum, çalıştım, evlendim, sabahlara kadar alkol aldım, eşimle istediğim gibi seviştim.
Çocuk yap diyenlere de canım isteyince dedim ve öylede oldu. ( biraz uğraştık ama olsun :)) )
Sen onu yapsan başka birisi gelir başka bir şey daha ister.
Erken evlenip çocuk yapanlar emin ol daha pişman.

Salla, keyfine bak hiç dert etme :KK76:
Aynı söylediğin gibi yaşadım bende, güzel yıllardı 😀 şimdi gerçekten istiyorum, bu isteğim gelene kadar da girişimde dahi bulunmadım. Bakalım inşallah gelir bi bebiş sağlıcakla 🧡

Bende asla ne bekara evlilik soruyorum ne de bebek soruyorum evli çiftlere, ki eskiden de sormazdım ne bileyim ilgimi çekmiyor insanların kişisel kararları. Evlense banane çocuk yapsa banane. Ama yapanlara dikkat edin, geneli mutsuz tayfa
Kesinlikle bunun biraz kendini geliştirip insanlara karşı sınırlarını çizmeyi öğrenmekle ilgisi var çoğu kişi onu beceremiyor . Kendi kardeşime dâhi sormadım bebek var mi diye
Çünkü onun özel hayatı haklısınız .

Önceliklle Allah gönlünüze göre versin.
Öte yandan bunu böyle soran,dile getiren,üşenmeyip telefon açıp soran vs kim varsa açıklama yapmaya falan uğraşmayın derim. Tersleyin gecin,hadlerini bilsinler.
Belki istemiyorsunuz çocuk dogurmak,belki 3 sene sonra yapacaksınız,belki şu an oldugu gibi tedaviniz devam ediyor. Nasıl sorulabiliyor bu soru böyle rahat ve futursuzca ben inanın anlamıyorum,anlamayacağım da.
Kimseye sevişiyormusunuz diye nasil sorulmazsa,bu da sorulamaz alelade.
Kırılırlar üzülürler demeyin tersleyin ciddiyim. Istedigini dan dan söyleyen,istemedigini işitir,haktır.

Önceliklle Allah gönlünüze göre versin.
Öte yandan bunu böyle soran,dile getiren,üşenmeyip telefon açıp soran vs kim varsa açıklama yapmaya falan uğraşmayın derim. Tersleyin gecin,hadlerini bilsinler.
Belki istemiyorsunuz çocuk dogurmak,belki 3 sene sonra yapacaksınız,belki şu an oldugu gibi tedaviniz devam ediyor. Nasıl sorulabiliyor bu soru böyle rahat ve futursuzca ben inanın anlamıyorum,anlamayacağım da.
Kimseye sevişiyormusunuz diye nasil sorulmazsa,bu da sorulamaz alelade.
Kırılırlar üzülürler demeyin tersleyin ciddiyim. Istedigini dan dan söyleyen,istemedigini işitir,haktır.
Gerçekten yapıcam ve bunu yaparken zerre acımıycam 😂

ya ben bu sorularla bu kadar modunuzun düşmesini anlayamıyorum
yıllarca çocuk tedavisi görüp de hamile kalamayanları hariç tutuyorum elbette.
ama zaten bir sıkıntınız gözükmüyor bile isteye de hamile kalmamışsınız zaten neden hemen böyle bir down olmak?
35 yaşında hamile kaldım zaten 33 te evlendim, herkes soruyordu evlen evlen çocuk yap çocuk yap geç kaldın geç kaldın
bunlar bence psikologluk olmak için bahane değil yaa.
Mesela biri 2. yi yap dedi diye çıldırmak, görüşmek istememek böyle konular okuyorum ve bana garip geliyor bu kadar drama. Madem çocuk için erken diyorsunuz kararınızda netsiniz neden bu kadar moral bozukluğu yani?? Demek ki siz içten içe kararınızda net değilsiniz?
dediğim gibi 33 yaşında evlendim ve hemen hamile kalmak istemedim ve herkes yap yap zamanın geçiyor diyordu, yine de evliliğime zaman tanımak istedim. Bu sorular da beni bu kadar germedi yani. He deneyip yıllarca olmasaydı o zaman bu soruları kaldıramazdım ve tabi ki sorulsun istemezdim ama daha yolun başında bu kadar demoralize oluyorsanız en ufak bir sıkıntıda yerle yeksan olursunuz. Lütfen biraz güçlü durun hayata karşı.

Evliliğimizin üzerinden henüz bir buçuk yıl geçti, pandemi sebebiyle hamile kalmayı hiç düşünmedim ilk yıl, sonraki sene ise korona geçirdikten sonra anksiyete ve panik ataklarım tekrar başladı. Ben bunlarla savaşırken “e hadi bebek sevelim, olmuyo mu? Yaşın geçecek bir an önce yap hadi” ciler pıt pıt etrafımı sarmaya başladı. Kulaklarımı kapattım ve terapilerime devam ettim, şimdi oldukça iyiyim, ilacı bırakmaya başladık, doz 5 mg’a düştü ve önümüzdeki ay bırakacağım ilacı. Psikiyatrist kadın doğum uzmanı ile görüşmemi önerdi, folik asit vs için… Önümüzde ki hafta için randevu aldım, mutluyum derken hoooop bugün bir telefon tüm enerjimi aldı götürdü.

“Yine seni sordular bebek var mı diye, ağız burun eğiyorlar. X seninle aynı dönem evlendi doğurdu ya…”

Konuşmanın devamını hatırlamıyorum, ama ne kadar kötü insanlar var bazen gözlerim doluyor. Döllenip döllenmediğime kafa yorana mı? Bu durumdaki hassasiyetimi bildiği halde yüzüme tokat atar gibi, bunları bana anlatana mı kızıp, üzüleyim bilemiyorum. Bir de bu sürekli hamileliğime kafayı takan aile, instagram vs’de bir iki kez sormuştu diyalog aynen şu;

Erik mevsimi gelmiştir 😍 gibi bir paylaşım yapmıştım.

“Kız hamile misin yoksa?”
“Hayır henüz düşünmüyoruz.”
“Aaa bizim X hamile, duymuşsundur. Yap sende artık, sonra olmaz bak.”
“İnşallah, hazır hissettiğimizde istiyoruz.”

Artık böyle X ile kıyaslana kıyaslana kızdan da nefret edeceğim 😂

Her şeyi geçtim, belki fiziksel de bir sağlık sıkıntım olacak ve bebeğim olmayacak… Olamaz mı? Evlat sahibi olmakta, onu büyütmek de hiç kolay değil. Sanki şehzade doğurdu da, saraya valide sultan oldu 🙄 Bunu bir başarı, sosyal statü gibi gibi algılayıp anne olmamış evli kadınlara baskı yapmayı ne zaman bırakır ki bu elelalem?

Bekara ne zaman evleniyorsun.
Çocuğu olmayan çifte “ne zaman çocuk yapıyorsun!” diye sorulmaz.

Annemin arkadaşı geldi geçenlerde tesadüf bende oradaydım, bir iki saat oturduk kadın işimi sordu, havadan sudan konuştuk derken hiç bebek sormadı. İlk defa biri sormayınca şok oldum ve dayanamadım ben sordum 😂 “Abla ilk defa biri bebek var mı?” diye sormadı, beni o kadar mutlu ettin ki anlatamam dedim. Kadının verdiği cevap kalbime dokundu;

“Benim 15 yıl çocuğum olmadı, o soru her geldiğinde kalbime bir bıçak saplanırdı. Ben şimdi bunu başkasına nasıl sorayım?”

Bu baskılar için değil, artık gerçekten istediğim için karar verdik artık, umarım her şey yolunda gider 🥲
Biraz yumuşak davranıyor olabilirsiniz . Gerekene ,gereken zamanda cevap vermek lazım. İki yıllık evliyim . İki kez de kayıp yaşadım. Aileler ve en yakınlarim dışında kimse bilmez . Kimseyi de ilgilendirmez . Böyle bir soruyla bir kez karşılaştım . O da eşimin uzak akrabalarindan biriydi herkesin içinde cevabını aldı. Bunlar çok özel konular bana kalırsa . Umarım herşey yolunda gider ama insanların ne dediğini bu kadar onemseyin yoksa siz mutsuz olursunuz .

X