Bir çocukla ve Hamileyken boşanmak yardım?

lalaslan34

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
28
10
erkese merhaba sırf derdimi paylaşacak akıl alacak birilerine ihtiyacım olduğu için konutu açtım :KK43: ben 25 yaşında 2buçuk yıllık evliyim. 10 aylık bebeğim varken hamile olduğumu öğrendim çok ağladım sonucu görünce kabullenemedin bir türlü bebeği hem diğer bebeğim küçüktü hem de eşimle problemlerimiz vardı. Kısaca size bahsetmek istiyorum eşimle evliliğimizin ilk günlerinden sorunlar başladı maddi sıkıntılar eşimin öfke problemleri hakaretleri vs bir şekilde kavga edip geri barışıyorduk derken eşim çocuk diye tuuttturdu ve aramamızın iyi olduğu iki üç ay olmuştu hiç kavga etmemiştik derken bir çocuk oldu çok sevinmiştij. Sonra çocuk doğdu eşim yine eski haline döndü bu sefer daha beter oldu çocuktan başka bir şey görmez oldu gözü beni hiç görmüyor ilgilenmiyordu çok zor lohusalık geçirdim. çocuk az ağlasa niye ağlatıyorsun ya da çocuğu yıkasam o gün yok yıkama hava sopuk ya da çocuk hapşırsa hemen ne yaptın sa hasta ettin çocuk ağlasa bu Çocuk aç doymuyor sütün yetmiyor ne biçim annesin dikkat et yemene içmene vs hemen kavga çıkarıyordu evde de öyle; oldu ki yemek dolaba konmadı o akşam kıyamet kopartır sen ne biçim kadınsın bu Burda bozulur sen mi kazanıyorsun da böyle ziyan ediyorsun ya da oldu ki bir yerin ışığı yanıyor yine aynı şeyler. Hep beni suçlayıcı şeyler oğluma hamileyken ben çalıştım öğretmenim bu arada doğduktan sonra çalışmamı istemedi bende biraz büyüsün dedim bari. Sonra kavgalarımız çoğaldı eşim artık şiddete dönüştürünce ve bir gün görümcemin yanında yapınca bunu eşyalarımı toplayıp babamın evıne gittim 10 gün kaldım geldi pişmanım sesi konuştuk eve geri döndüm döndüğüm de hamile olduğumu öğrendim ilk bir kaç gün iyiydi ama sonrasında babamlara gitmemden dolayı onlar da kin tutmuş zaten ben babamlardayken de ilk başta babamı atayıp tehdit etmiş oğlumu geri getirin diye sonra pişman oldum demiş babamdan özür dilemiş. . bir gün gidelim mi bizimkilere dedim artık senin ailenle işim yok gelmem gitmem vs dedi neyse onu geçtim hamile olduğumu bile bile bana yine sudan yere şiddet göstermeye başladı en sonunda dayanmadım babasına şikayet ettim bundan sonra daha da beterleşti beni nasıl söylersin diye o gün beni terlikle dövdü resmen kayınpedemirin yanında da vurdu. ertesi gün bebeği kontrole gidicem diye çıktım evden darp raporu aldım gidecektim ama 15 gündür evdeydi beni göndermedi bende ailemi çağırmaya korktum sürekli beni tehdit ediyor oğlumu alamazsın seni zaten gönderecem ben bekle vs diye dün de konuşayım dedim yok hala öfkeli dedim beni göndereceksin ama karnımda kini gözden çıkardın herşade diye evet diyor ben oğlumu alayım o da senin olsun diyor çok korkuyorum çıkıp gitsem pislik çıkaracağından ailem arkamda ama bir erkek kardeşim var ve çok genç eşim bir şey söylese ona uyup kavga çıkar diye ne yapayım bana yardım edin uzun oldu ama anlatabildim mi bilmiyorum :KK43:

erkese merhaba sırf derdimi paylaşacak akıl alacak birilerine ihtiyacım olduğu için konutu açtım :KK43: ben 25 yaşında 2buçuk yıllık evliyim. 10 aylık bebeğim varken hamile olduğumu öğrendim çok ağladım sonucu görünce kabullenemedin bir türlü bebeği hem diğer bebeğim küçüktü hem de eşimle problemlerimiz vardı. Kısaca size bahsetmek istiyorum eşimle evliliğimizin ilk günlerinden sorunlar başladı maddi sıkıntılar eşimin öfke problemleri hakaretleri vs bir şekilde kavga edip geri barışıyorduk derken eşim çocuk diye tuuttturdu ve aramamızın iyi olduğu iki üç ay olmuştu hiç kavga etmemiştik derken bir çocuk oldu çok sevinmiştij. Sonra çocuk doğdu eşim yine eski haline döndü bu sefer daha beter oldu çocuktan başka bir şey görmez oldu gözü beni hiç görmüyor ilgilenmiyordu çok zor lohusalık geçirdim. çocuk az ağlasa niye ağlatıyorsun ya da çocuğu yıkasam o gün yok yıkama hava sopuk ya da çocuk hapşırsa hemen ne yaptın sa hasta ettin çocuk ağlasa bu Çocuk aç doymuyor sütün yetmiyor ne biçim annesin dikkat et yemene içmene vs hemen kavga çıkarıyordu evde de öyle; oldu ki yemek dolaba konmadı o akşam kıyamet kopartır sen ne biçim kadınsın bu Burda bozulur sen mi kazanıyorsun da böyle ziyan ediyorsun ya da oldu ki bir yerin ışığı yanıyor yine aynı şeyler. Hep beni suçlayıcı şeyler oğluma hamileyken ben çalıştım öğretmenim bu arada doğduktan sonra çalışmamı istemedi bende biraz büyüsün dedim bari. Sonra kavgalarımız çoğaldı eşim artık şiddete dönüştürünce ve bir gün görümcemin yanında yapınca bunu eşyalarımı toplayıp babamın evıne gittim 10 gün kaldım geldi pişmanım sesi konuştuk eve geri döndüm döndüğüm de hamile olduğumu öğrendim ilk bir kaç gün iyiydi ama sonrasında babamlara gitmemden dolayı onlar da kin tutmuş zaten ben babamlardayken de ilk başta babamı atayıp tehdit etmiş oğlumu geri getirin diye sonra pişman oldum demiş babamdan özür dilemiş. . bir gün gidelim mi bizimkilere dedim artık senin ailenle işim yok gelmem gitmem vs dedi neyse onu geçtim hamile olduğumu bile bile bana yine sudan yere şiddet göstermeye başladı en sonunda dayanmadım babasına şikayet ettim bundan sonra daha da beterleşti beni nasıl söylersin diye o gün beni terlikle dövdü resmen kayınpedemirin yanında da vurdu. ertesi gün bebeği kontrole gidicem diye çıktım evden darp raporu aldım gidecektim ama 15 gündür evdeydi beni göndermedi bende ailemi çağırmaya korktum sürekli beni tehdit ediyor oğlumu alamazsın seni zaten gönderecem ben bekle vs diye dün de konuşayım dedim yok hala öfkeli dedim beni göndereceksin ama karnımda kini gözden çıkardın herşade diye evet diyor ben oğlumu alayım o da senin olsun diyor çok korkuyorum çıkıp gitsem pislik çıkaracağından ailem arkamda ama bir erkek kardeşim var ve çok genç eşim bir şey söylese ona uyup kavga çıkar diye ne yapayım bana yardım edin uzun oldu ama anlatabildim mi bilmiyorum :KK43:
Çocuklar için üzüldüm

Üzüldüm halinize.Peki bu kadar sorun vardi madem 2.çocuk neden?Eşiniz çocuk diye mi tutturdu yine?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki eşinin seni görümcenin yada k babanın yanında dövmesi olayı kötü yapmıyor zaten başlı başına dövmesi problem . Yalnızken biri varken farketmez . Keşke en başında barışıp dönmeseydin eve . Direk boşansaydın . Bir çocuk iki çocuk evet zor olabilir ama Zana bu eziyeti çektirip döven sürekli Hakaret eden bir adamla halaa karı Koca ikilisi yaşamak bana çok daha saçma geldi . Kimseden korkma . Git darp raporu al ne güzel mesleğin var elinde. Çatır çatır boşa ve para al üstüne . Sen öfke kontrol merkezi değilsin gitsin n başka bir yerden çıkarsın sinirini öfkesini . Kusura bakmayın ama kadın cinayetleri böyle başlıyor işte bugün terlikle döven yarın kim bilir neyle dövecek sizi . bir insan asla değişmez siz ciddileşince değiştim değişiyorum pişmanım derler ama ilk fırsatı nı bulunca hooop film başa sarar . Gençsiniz daha kendi hayatınıza bakın inşallah herşey güzel olur siz kararlı v e güçlü durun taviz vermeyin yeter

Darp raporu almanız çok iyi olmuş. Umarım bir an önce bu hayatı çekmez ve kendinize yeni bir hayat kurarsınız

slm bayanlar bende hamileyken şiddet gördüm 2 çocuğum var esimin ailesi çocuklarımla beni tehdit ediyorlar vermeyiz diye 8 yıldır şiddet görüyorum böyle yaşamaktan bıkkım ailemdem uzağım etrafimdakilerde erkeğin duvmesi iyimis ben hakkediyormuşum gibi davraniyorlar telefonla yardim alacağım bi yer varmi piskitiyatri varmi

Hayır beklediğimiz bir şey değildi ben iğne vurulmuştum korunuyordum ama nasıl oldu anlamıyorum

Mesele o değil ki. Sana hakaret eden adam ile, seni döven adam ile halen seks yasaman. Adamin bir lafi üzerine, tekrar eve dönmen...

Bu adam daha ne yapmasi lazim bosanman icin? Ve eger hamileligin ilk 10 haftasindaysan, kürtaj olabilirsin.

Yahu insan psikolojisi çok tuhaf cidden de.Dün de bir mühendis hanım size benzer dille yazmıştı.Siz de öğretmensiniz.Sanırım korkudan beyin duruo,doğru düzgün düşünemio.Yoksa bilgisiZ,cahil biri olduğunuzu sanmıyorum.

Hanımefendi küçücük çocuğu kocanız asla ve de kata sizden alamaz korkmayın. Evi terk etmeye ve kocanızdan korkuyorsanız polisi arayın. Polis gelince de annemlerin yanına gidicem eşim şiddet gösterirse die korkuyorum deyin,sizi götürürler.Ailenizin yanındayken de boşanma davası açarsınız. Umarım şiddet gördüğünüze dair darp raporunuz ya da şahidiniz vardır.Bunu eşiniz ceza alsın,tazminat da ödesin die söylüyorum. Yoksa hiç şahidiniz olmasa bile eşiniz oğlunuzun tırnağını bile alamaz.Her durumda hakim size verecek,rahat olun.

slm bayanlar bende hamileyken şiddet gördüm 2 çocuğum var esimin ailesi çocuklarımla beni tehdit ediyorlar vermeyiz diye 8 yıldır şiddet görüyorum böyle yaşamaktan bıkkım ailemdem uzağım etrafimdakilerde erkeğin duvmesi iyimis ben hakkediyormuşum gibi davraniyorlar telefonla yardim alacağım bi yer varmi piskitiyatri varmi

Ya eşinizin ailesi aman siz ayrılmayın da kocanız onların başına kalmasın diye tehdit ediyor farkında değil misiniz?

Mesleği öğretmen olan bir kardeşimin kendini ilk günden itibaren bu kadar ezdirmesini asla asla asla anlamıyorum. Öğretmen neslin aydın yüzüdür.

Kardeşinizi düşündüğünüz kadar kendinizi ve çocuklarınızı da düşünseniz keşke.
Kaçın kurtulun bu adamdan.
Acaba öğretmen mıydı? Öğretmenlik mi yapıyordu? Kolay kolay bir eşin, memur olan öğretmene işini biraktiracagini sanmam. Geri dönüşü belli şartlar dışında zor çünkü.
Artık herkes kendine öğretmenim diyor. O nedenle de aydınlık bir yüz olamıyoruz.

Yahu insan psikolojisi çok tuhaf cidden de.Dün de bir mühendis hanım size benzer dille yazmıştı.Siz de öğretmensiniz.Sanırım korkudan beyin duruo,doğru düzgün düşünemio.Yoksa bilgisiZ,cahil biri olduğunuzu sanmıyorum.

Hanımefendi küçücük çocuğu kocanız asla ve de kata sizden alamaz korkmayın. Evi terk etmeye ve kocanızdan korkuyorsanız polisi arayın. Polis gelince de annemlerin yanına gidicem eşim şiddet gösterirse die korkuyorum deyin,sizi götürürler.Ailenizin yanındayken de boşanma davası açarsınız. Umarım şiddet gördüğünüze dair darp raporunuz ya da şahidiniz vardır.Bunu eşiniz ceza alsın,tazminat da ödesin die söylüyorum. Yoksa hiç şahidiniz olmasa bile eşiniz oğlunuzun tırnağını bile alamaz.Her durumda hakim size verecek,rahat olun.

Ben de anlamıyorum, inanın. Ben hukuk okudum evet ama alakasız bir bölümde okusam da sonuç değişmezdi. Herkes hukuki müesseseleri ve işleyişi bilemez, çok doğal. Ancak ben çalışan bir kadının böyle bir tehdit karşısında yapması gereken şeyin çok basit olduğunu düşünüyorum. Küçük şehirdeyse merkez çarşısı, büyük şehirdeyse zaten her yer avukat bürosu dolu. Birine girin, ne yapmanız gerektiğini öğrenin. Dışarı çıkamıyorsan internetten her avukatın telefonuna ulaşabilirsin, baro sayfasından. Birini ara de ki durum böyle böyle, siz bana yol gösterin ben de size 100-150 lira havale yapayım. Süreç sağlıklı işler.

Hanımefendi, kanıt toplayın. Çok basit bir şekilde mesaj atın beni dövdün vs yazın. Kabul ettiği an ekran görüntüsü alın. Ailenizin yanına dönün. Sonra dava. Yok oğlunu alırmış da vs mabadımla gülerim afedersiniz. Kardeşiniz ve ailenizle de konuşun, dava sürecinde şiddet vs olursa davanızın olumsuz etkileneceğini söyleyin. Şiddet görmüş bir hanımsınız, bu sebeple önceliğiniz kendi psikolojinizi düzeltmek olsun derim. İşe dönmenin yollarına bakın, hayatınızı tekrar inşa etmek sizin elinizde, mutluluklar diliyorum size ve çocuklarınıza.

‘’Sonra kavgalarımız çoğaldı eşim artık şiddete dönüştürünce’’ sonra babanıza gitmişsiniz sonra hamile olduğunuzu anlamışsınız.Adam yaktığınız elektriğin bile hesabını yapıp size saldırıyor bunca olay varken Anlayamadığım olay size böle davranan bir insanla ilişki yaşamanız.Ne sanıyorsunuz bu kadar basit mi hayatınız?Elinizde mesleğiniz var bu ne güvensizlik nasıl izin veriyorsunuz?Valla şu anlattıklarınızın onda birini yapan adamın bırakın koynuna girmeyi bir bardak su vermem.Olay bu noktaya geldiyse size be desek boş bence 3. Çocukta olur bu gidişle

Yeni konu açmalısınız

Mesele o değil ki. Sana hakaret eden adam ile, seni döven adam ile halen seks yasaman. Adamin bir lafi üzerine, tekrar eve dönmen...

Bu adam daha ne yapmasi lazim bosanman icin? Ve eger hamileligin ilk 10 haftasindaysan, kürtaj olabilirsin.
Ben de bunu gerçekten anlamıyorum adam dövüyor sövüyor insan yerine koymuyor ve hala onla cinsellik nasıl yaşanabiliyor? Bırak aynı yatağa girmeyi aynı ev aynı hava nasıl solunabiliyor. Mecburiyetten aynı evde kalıp evliliği devam ettirmek hadi bir yere kadar anlıyorum da nasıl aynı yatak payalaşabiliyor insan bunca eziyet edenle mantığım kabul etmiyor

Yani burda hep aynı konular dönüyor ben şaşırıyorum. Dünde vardı biri okumuşsunuz bir meslek sahibi olmuşsunuz. Aileniz arkanızda hala bu adamların tehditlerine aldanıyorsunuz.
Adam sizi dövüyor, hakaret ediyor ama siz hala bu adamla aynı yatağa mı giriyorsunuz. Bide diyorsunuz ki çocuk nasıl oldu anlamadım.
Öğretmensiniz insanlar size çocuklarını emanet ediyor, siz daha kendinizi bu durumdan kurtarmaktan acizken nasıl aydınlık nesiller yetiştireceksiniz

denedim açmadı yapamadim
Bu sayfada üstte yeni konu aç yazıyor. Oraya basın.

X