Bir derdim var

3 yaşında çocuk bu şekilde davranmaz,ya sizin ya babasının ya da bakicinin davranislarinda sorun var ya da çocuğunuzda bir sıkıntı var.Bunu anlamak için bir uzman görsün.Cocuk ve ergen psikiyatrisine götürebilirsiniz....Abartmiyorsunuz,yasadiklariniz normal değil...

Sorunu çözerseniz bu şekilde hissetmezsiniz. Hepimizin kendince yaşadığı imtihanlar var. Sorunun üzerine gidip çözüm yoluna gitmezseniz dramatize etmeye devam edersiniz hayatı. İki ihtimal var: ya yanlış eğitim veriyorsunuz yada çocuğunuzun uzman desteğine ihtiyacı var. Her iki sorunda da bir hekimden yönlendirme almak önemli.
En kisa zamanda goturecem bazen düşünüyorum cok istedim bir evladim olmasini imtihan mi oldu diye :KK43:

Gunduz asla uyumuyo gece 1 de yatıyor 4 de kadar yarim saatde bir ağlıyor uyaniyo tam 4 de yatiyor 8 de uyaniyor o 4 saat yetiyor. Aldim ama inanirmisiniz yine ayni yine çıplak geziyor hayata karsi cok kirgin ve uzgunum

Çocuk neredeyse hiç uyumuyor bu hiç normal bir durum değil. Agresif davranışlarının sebebi uyumaması olabilir. En kısa zamanda bir doktora götürmelisiniz.

3 yaşında çocuk bu şekilde davranmaz,ya sizin ya babasının ya da bakicinin davranislarinda sorun var ya da çocuğunuzda bir sıkıntı var.Bunu anlamak için bir uzman görsün.Cocuk ve ergen psikiyatrisine götürebilirsiniz....Abartmiyorsunuz,yasadiklariniz normal değil...
Inanin babasida bende yaninda en ufak bir tartisma vs olmadi hamile iken antibiyotik kullandim ondan mi oldu diyorum hep kendimi sucluyorum kendi yuzumden olmus gibi hissediyorum sürekli:KK43:

En kisa zamanda goturecem bazen düşünüyorum cok istedim bir evladim olmasini imtihan mi oldu diye :KK43:

Hepimizin imtihanı değil mi evlatlarımız, sevdiklerimiz?
Karamsar olmaya gerek yok. Hemen bir çocuk ergen psikiyatri hekiminden randevu alıyorsunuz çözüm için uğraşıyorsunuz.

Inanin babasida bende yaninda en ufak bir tartisma vs olmadi hamile iken antibiyotik kullandim ondan mi oldu diyorum hep kendimi sucluyorum kendi yuzumden olmus gibi hissediyorum sürekli:KK43:

Bilinçli yaklaşmıyorsunuz yorumlarınıza bakıyorum da. Antibiyotik doktor verdiği için kullandınız nihayetinde

U
Gerçekten suan ağliyorun sürekli ben kendimi sucladim annesin sen bunlar normal cocuk o ama ben yoruldum beni sevmeyen vuran..... konuşamıyorum suan bogazim dugumleniyor cok üzgünüm :KK43:
Üzülmeyin lütfen . Sizi sevmediği den değil bu hareketleri. Belkide dürtülerini hakim olamıyor. Herkesin kontrol mekanizması vardır belki orda biseyler ters gitmiştir . Bu da bir rahatsızlık doktordan yardım alın eminim sizi yönlendirecektir. Belki sorun küçücük bir ilaçla geçecek. Yada eğitim desteği ile . Lütfen kendinizi yipratmayin önemli olan siz iyi bir annesiniz elinizden geleni yapcaksiniz..

Inanin bilmiyorum o kadar caresiz kaldim ki gerçekten cok üzülüyorum bazenn acaba bir sıkıntı mi var diye bende düşünüyorum küçük oldugu icin hep tolere ettim ama artik pes ettim .. belki hep abartıyorum ben gibi geldi o yüzden danışmak istedim sizlere :KK43:

Çocuğunuz neredeyse hiç uyumuyor bu yüzden agresif ve huzursuz olma ihtimali çok yüksek.
Sağlık bir çocuk gününde en az 7,8 saat uyuması lazım. Yoksa gün içerisinde sürekli ağlar, huzursuz olur, iştahı kesilir, yemek yese bile sindiremez midesi bulanır, baş ağrısı çeker.
Hemen bir uzmana gösterin.

Bilinçli yaklaşmıyorsunuz yorumlarınıza bakıyorum da. Antibiyotik doktor verdiği için kullandınız nihayetinde
Insan artik bi sebeb ariyor kendine neden neden diye anca yasayan bilebilir ama bir uzmana götürecem muhammak
U

Üzülmeyin lütfen . Bu da bir rahatsızlık doktordan yardım alın eminim sizi yönlendirecektir. Belki sorun küçücük bir ilaçla geçecek. Yada eğitim desteği ile . Lütfen kendinizi yipratmayin önemli olan siz iyi bir annesiniz elinizden geleni yapcaksiniz..
İnsalh dua ediyorum allah hidayetine erdirsin akil fikir versin kendine gerçekten cok yiprandim

Çocuğunuz neredeyse hiç uyumuyor bu yüzden agresif ve huzursuz olma ihtimali çok yüksek.
Sağlık bir çocuk gününde en az 7,8 saat uyuması lazım. Yoksa gün içerisinde sürekli ağlar, huzursuz olur, iştahı kesilir, yemek yese bile sindiremez midesi bulanır, baş ağrısı çeker.
Hemen bir uzmana gösterin.
Evet malesef uyumuyor ama beni en cok uzen ciplak dolasmasi anlatıyorum ama anlamiyor hic bir sekilde kizmak kalbini kirmak asla istemiyorum ama hep kirilan ben oluyorum allahim yardimcim olsun bisey diyemiyorum artik :KK43:

Gündüz hareket edip enerji atamıyorsa dışarı çıkmıyorsa ya da gündüz uyuyorsa gece uykusunu terk normal. Gündüz ekrana maruz kalıyor olabilir. Keşke kreşe verseniz
Çocukların sınıra ihtiyacı var sınır koymakla ilgili oluşmalar yapabilirsiniz. Kalp kırmak değil sınır

bu arada bugün hiç uyumamış hala uykuya direnen (gündüz dışarı çıkaramadım hareket etmedi bol ekrana maruz kaldı) 2 yaş 4 aylık bi model de bende var.
Erkek çocuklar giyinmekten pek hoşlanmıyor ama sizinkinde belki duyusal hassasiyet vardır üşüse bile giyinmez mi?

Asla normal değil bu yazdıklarınız. Öncelikle ne kadar ağlasa da sırf ağladığı için normalde izin vermeyeceğiniz şeylere müsamaha göstermeyin. Gerekirse 1 saat ağlasın. Hemen bir çocuk psikiyatrından randevu alın ama hemen. Doktor da uygun görürse oyun grubu ya da yarım gün kreşe başlatın.

Ben kızımdaki bu tuhaflığı 1 yaşındayken anladım ve 14 aylıkken psikiyatr kontrolüne başladık. Geç konuşma, sürekli ağlama, huzursuzluk, uykuya ve tuvalet eğitimine direnç hepsi bizde de vardı. Daha fazla gecikmeyin lütfen

Kendi şehrinizde doktor sıkıntısı varsa, komşu şehirlerden randevu alıp çocuğu doktora götürün. Uyumamasi, çıplak dolaşması tabi ki normal değil.
Kendi kendinize üzülüp, ağlamının ne çocuğa, ne size bir faydası var.
İnsan olarak elbette bu durumda yorulup, bunalirsiniz.
Çözüm odaklı düşünün, sizin kendi başınıza, sabirla, aşacağınız şeyler değil bunlar.

Evet malesef uyumuyor ama beni en cok uzen ciplak dolasmasi anlatıyorum ama anlamiyor hic bir sekilde kizmak kalbini kirmak asla istemiyorum ama hep kirilan ben oluyorum allahim yardimcim olsun bisey diyemiyorum artik :KK43:
Kusura bakmayın ama kırmak istememek ne demek. Şu tavrınızla en büyük zararı siz veriyorsunuz çocuğunuza. O kıramadığınız yavrunuza sosyal ortamda öyle bir kıyacaklar ki şaşıracaksınız. Lütfen hemen doktor randevusu alın

Arkadaşlarım ablalarım kardeşlerim benim 3 yaşında bir erkek çocuğum var onu hiç kırmak istemiyorum gerçekten tedavi ile oldu ama şöyle bir durum var ki gece sabaha kadar uyumuyor sürekli ağlıyor çıplak dolanıyor beni hic bir şekilde dinlemiyor gerçekten cok çaresiz kaldimm her yere çisini yapiyo ne hali ne yatak ne bi duzen kaldi kahvaltiya oturduğumuz an suyu alip onune ekmek zeytin ne varsa ezip oynamak istiyo dedigi bisey olmayinca bana babasina vuruyor tamam cocukdur belki ben abartıyorum ama su soguk havada ustunu giymemesi beni cok uzuyor gercekten oglen asla ve asla uyumuyor gece 1 de yatiyor saat 4 de kadar agliyor ondan sonra uyuyor 8 dedimi ayakta benmi cok abartiyorum acaba gerçekten bir akil verin bana kendime cok kızıyorum cocuk bu normal diye ama bilmiyorum nerde hata yapıyorum ben bir akil verin bana cok üzgünüm gercekten:KK43:
Durum biraz tuhaf... 4 yaşında oğlum ogle 1,5 saat uyur. Aksam 21.30'da yatar sabah 7.30'da zorla kaldırırım, ben okula o kreşe gideriz. Kaldirmasam uyur 9'a kadar. Konuşması gecikince çocuk doktoru, gelişimsel pediatri ve çocuk psikiyatriye götürdüm, bir problem mi var diye. Cok sukur sorunu yoktu, dil terapisine gittik, su anda konuşuyor.

Çocuğunuzun çok az uyuması problem. Hem kendi gelişimi hem de sizin için. Uyumaya direnç göstermesi, ağlaması da sıkıntı. Tuvalet eğitimi her çocukta değişir, bir şey diyemem. Fakat bir uzmana danissaniz iyi olur.

Bir şey daha, hep mi böyleydi, bakicidan sonra mi böyle oldu? Bir istismar olabilir, konuşamadığı için de anlatamıyor, hırçınlaşıyor olabilir. Siz ise başlayıp onu bıraktığınız için size öfkeli olabilir...

Çıplak gezmesine kırılmasın diye izin verdiğiniz için yapıyor. Çocuğa bazı kurallar dayatmak kırmak kırmak değildir. Gitmiyorsa kararlı bir şekilde giydireceksiniz. Çocuk sizde ki kararlılığı görünce bir süre direnç göstersede size uyacaktır. biraz çocuk özerinde kontrol sahabi olmanız gerekir yoksa sizi ebeveyni olarak görmez, saygısız ve anormal davranışlar sergiler size karşı. Tabi bunlardan önce herhangi bir sağlık sorunu olamadığından emin olmanız gerekmiyor.

Insan artik bi sebeb ariyor kendine neden neden diye anca yasayan bilebilir ama bir uzmana götürecem muhammak
Merak etmeyin. Yaşayan bildiği için uzman diyorum. İlla ki bir sebebi olmayabiliyor yaşadığımız şeylerin. Onlara odaklanmak enerjinizi kaybettirir, ama çözüm için uğraşmak ileriye dönük güç verir.

Arkadaşlarım mesajlariniz icin cok teşekkür ediyorum tek tek yazamiyorum ama cok kıymetli guZel mesajlar var en kısa zamanda dr a götürecem ben bu olanlari hep içimde yasadim sabir diledim allahtan annesin sen dedim ama sizlerde benim dusundugum gibi normal olmadığıni soylediniz allag razi olsun hepinizden umarim bir saglik sorunu yoktur

Durum biraz tuhaf... 4 yaşında oğlum ogle 1,5 saat uyur. Aksam 21.30'da yatar sabah 7.30'da zorla kaldırırım, ben okula o kreşe gideriz. Kaldirmasam uyur 9'a kadar. Konuşması gecikince çocuk doktoru, gelişimsel pediatri ve çocuk psikiyatriye götürdüm, bir problem mi var diye. Cok sukur sorunu yoktu, dil terapisine gittik, su anda konuşuyor.

Çocuğunuzun çok az uyuması problem. Hem kendi gelişimi hem de sizin için. Uyumaya direnç göstermesi, ağlaması da sıkıntı. Tuvalet eğitimi her çocukta değişir, bir şey diyemem. Fakat bir uzmana danissaniz iyi olur.

Bir şey daha, hep mi böyleydi, bakicidan sonra mi böyle oldu? Bir istismar olabilir, konuşamadığı için de anlatamıyor, hırçınlaşıyor olabilir. Siz ise başlayıp onu bıraktığınız için size öfkeli olabilir...
Dogdugunda da cok uyuyan bir cocuk degildi bakicidan sonra dahada tuhaf oldu acaba tefonmu verdi ondanmi boyle oldu sabaha kadar ağlıyor

normal olmayan şeyler var ama bence siz birazda bakiciyi caktirmadan gözlemleyin.
sanki cocuk uykuya dalmaktan korkuyor gibi ikide bir uyaniyor ,saat 4 den sonra pert olmuş yorgun düşmüş uyuyordur
inşallah öyle birsey deģildir ama neler okunuyor .
maddi durumunuz el veriyorsa kendiniz ilgilenin
öfke problemide size kizdiģi icin olabilir ,onu yalniz birakip gidiyorsunuz.
pedogogla birlikte hareket edin ,gidecek yer yoksa online bilgi alin .
acilen cocuğun davranişlarini bir uzmana anlatin .
altinda hiç düşünmediğiniz olaylar cikabilir

X