Bir derdim var

Bana vuruyor evet dedigi bise olmayinca yerlere yatiyor dedigi olana kadar ağlıyo evet aslinda düşünüyorum. Simdi ne yapsam nasıl duzelcek yada ben mi abartıyorum hic bilmiyorum. Arkadaş gibi olmak istiyorum ama olmuyo iste:KK43:
Bazı çocugun huyu bu iki evladım var tam tersiler biri böyle istediği olmadığı zaman yerden yere atlar diğeri ile konuşup anlaşabilir ikna edebilirsin öfkesi olan küçük diye şimdilik bilet yapmıyorum konuştugu zaman iletişim ile çözmeye çalışıcam. Büyük oğlum çorap giymeyi istemiyo üç yaşında o da çözüm olarak sevdiği karakterlerin olduğu çorap ları ona seçtirip aldım onu da öyle takım olarak giymiyor diye farklı farklı çift olarak giydiriyorum ikisini de görebilirsin falan diye ikna ediyorum elbise vs konusumda ona seçtirip sevdiği karaktere göre giydirin ben öyle yapıyorum mavi giydirip kedi çocuk oldun yeşil giydirip hulk oldun bugün falan diyorum severek giyiyo o zaman

onu hiç kırmak istemiyorum gerçekten tedavi ile oldu
küçük oldugu icin hep tolere ettim ama artik pes ettim
Tedavi ile olan çocukla olmayan arasında ne fark var? Bizler daha az mı seviyoruz çocuklarımızı? Burada hata yapıyorsunuz. Arkadaş gibi olmak istedim ne demek? Siz onun annesisiniz. Kural koyacaksınız, kararlı olacaksınız ve tavrınızda ısrar edeceksiniz. Gece 1 de uyuması o kadar yanlış ve sağlıksız ki. En önemli hormonlar akşam uykuda çalışmaya başlıyor. 2 çocuk büyüttüm ve bir şeyden kesin eminim. Yeterli uykuyu almayan çocuk asla huzur bulmuyor, sağlıklı mutlu olmuyor. Uyku sorununu çözmeniz lazım. Soğuk yağmur kar demeyin, öğleden sonra mutlaka dışarı çıkartın yürütün. Yürüyecek hali kalmayana kadar yorulsun. Ben uyku konusunda hiç taviz vermedim. Benim kız da uyumamak için savaş verirdi. En son yatağına bıraktım çığlık çığlığa ağlamasına zor da olsa göz yumdum, günler sonra alıştı. Travma falan yaşamıyorlar, şimdi 16 yaşında gayet sağlıklı her şeyi düzenli düzgün bir kız çocuğu.

Konuşmuyor diyorsunuz, işaret edip gösterdiği veya bir şey istediği zaman dediğini yapmayın, kelimeyi cümleyi söyletmeye çalışın. Çocuğunuz normal davranmıyor ama ben hatayı sizde gördüm. Küçük çocuğa taviz verilmez, arkadaş gibi yaklaşılmaz, her istediği yapılmaz. Çocuklar her ne kadar karşı çıksalar da rutin sever. Yani akşam yemek yenecek, yıkanılacak pijama giyilecek yatağa gidilecek.

Yalnız babasına vurması da beni işkillendirdi. Bu zamanda bakıcı alıp da kamera taktırmayan var mı, niye koymadınız bebek kamerası? Çocuğunuz size yaptıklarını bakıcıya da yaptıysa kadın vurmuş ya da itip kakmış olabilir. Şiddet görüp görmediğinden emin olmanız lazım.

Merhaba durumunuza üzüldüm. 3,5 yaşında bir oğlum var ve güzel kpnuşuyor kendini herşeyi güzel anlatabiliyor. Bu dönemlerde olabiliyor böyle kıyafetsel sorunlar veya inatlaşma. Duygularını kontrol etmeyi öğrenmeyi sizi örnek alarak öğrenecek dolayısıyla ona duygularını tanıtmalısınız. Bir günü nasıl geçiyor bu çok önemli. Aynı zamanda gün içerisinde tv tablet ona açılan çizgi film değil evin içinde arka planda açık olan tv de dahil düşünün aşırı uyaran olabilecek bir şey var mı? Tuvalet eğitimi kim tarafından nasıl verildi? İlk defa yere başka yerlere yaptığında nasıl tepki verildi? Mutlaka bir uzmandan destek almalısınız hem psikolog hem psikyatr. Gece nöbetide yaşıyor olabilirsiniz.

Soyle birsey var kuralı felanda anlamyor yapma diyoruz olmuyor dinlemiyor asla dr a götürecem umarim bir saglik sorunu yoktur
inşallah bir sağlık sorunu yoktur. Yapma etme demek kural değildir bu konuda kendinizi gelistirebileceginiz kitaplar var çocuklara sınır koymakla ilgili onları okursanız çok faydasını görürsünüz

Sizin çocuğa yaklaşımınız da yanlış ki. Fazla aşırı dramatiksiniz. Siz onun annesisiniz arkadaşı değil. Kırılmak ne demek? Ne kırılması. Hayır antibiyotik veya telefon böyle yapmaz. Acilen bir doktora çocuğu götürün hiç normal değil, mutlaka doktor vardır şehirde nerde yaşıyosunuz? Gerekirse farklı ile gideceksiniz. Siz de Tavırlarınızı toparlamalısınız, insan kedisine daha stratejik davranıyor aman kırılmasın al yavrum parçala yapmıyo

Sizin çocuğa yaklaşımınız da yanlış ki. Fazla aşırı dramatiksiniz. Siz onun annesisiniz arkadaşı değil. Kırılmak ne demek? Ne kırılması. Hayır antibiyotik veya telefon böyle yapmaz. Acilen bir doktora çocuğu götürün hiç normal değil, mutlaka doktor vardır şehirde nerde yaşıyosunuz? Gerekirse farklı ile gideceksiniz. Siz de Tavırlarınızı toparlamalısınız, insan kedisine daha stratejik davranıyor aman kırılmasın al yavrum parçala yapmıyo
Aslina kendi ailem boyle yapti beni suclu hep ben gibi ben hep bu faturayı kendime kestim

Ailede erkek çocuk diye fazlaca şımartan var mı?nine,dede..v.s çişini oraya buraya yapması,çıplak gezmesi bundan mı acaba..haftanın 2-3 günü kuralları anlaması acısından kreşe mi verseniz acaba
Evet ilk cocuk olunca onunda etkisi var sanirim

3 yaşında çocuk bu şekilde davranmaz,ya sizin ya babasının ya da bakicinin davranislarinda sorun var ya da çocuğunuzda bir sıkıntı var.Bunu anlamak için bir uzman görsün.Cocuk ve ergen psikiyatrisine götürebilirsiniz....Abartmiyorsunuz,yasadiklariniz normal değil...
Evet randevu aldim sali gunu goturecem umarım bi saglik sorunu yoktur

Burda sanirim yanlış bir anlasilma var kirilmasin derken cocuk anlamiyor iyilikle konusarak olmuyor kirilmasin derken ben vuran siddet uygulayan bir anne olmak istemiyorum kendi cocuklugum cok hos gecmedigi için onada aynisini yapmak istemiyorum kural diyenler olmus anlamadigi icin ne kural tanıyor ne sinir dr a gotur diyenler olmus doğunun cok ucra bir noktasinda yaşıyorum kendi basimada olmuyor bazi seyler melankolik drametize diyenler olmus . Burdan yazmak kolay herseyi herkes ne yasadigini en iyi kendi bilir .. neticede kimse birbirini tanimiyor başına gelen anlar herkes
Tabiki bu durum beni cok uzuyor kiriyor o benim en hassas noktam kac.bebegim oldu ve tedavi ile oldu oglum . Anne olunca mantikli cok davranamiyor bazen insan mantığını bir kenara birakip kalbinle hareket ediyorsunn.Randevu aldim umarim saglik sorunu yoktur

Lütfen kırılmayın ama sizin yazım şeklinizde bana hiç sağlıklı gelmedi. Yorumlarda olsun yukarda olsun aşırı dramatize ve melankolik. Bence böyle davranmak yerine biraz daha mantıklı olmak gerekir. 3 yaşında daha küçük tabi ama sizin söyledikleriniz biraz ekstrem gibi. Bir an önce uzmana göstermenizi tavsiye ediyorum. Sizin şehrinizde yoksa yakın bi yerde mutlaka vardır yada online görüşme.
Siz saglikli olun hanimefendi fikirler konusunda ayrica saglikli dramsiz ve melankoliksiz yorumunuz için teşekkür ederim

Arkadaşlarım ablalarım kardeşlerim benim 3 yaşında bir erkek çocuğum var onu hiç kırmak istemiyorum gerçekten tedavi ile oldu ama şöyle bir durum var ki gece sabaha kadar uyumuyor sürekli ağlıyor çıplak dolanıyor beni hic bir şekilde dinlemiyor gerçekten cok çaresiz kaldimm her yere çisini yapiyo ne hali ne yatak ne bi duzen kaldi kahvaltiya oturduğumuz an suyu alip onune ekmek zeytin ne varsa ezip oynamak istiyo dedigi bisey olmayinca bana babasina vuruyor tamam cocukdur belki ben abartıyorum ama su soguk havada ustunu giymemesi beni cok uzuyor gercekten oglen asla ve asla uyumuyor gece 1 de yatiyor saat 4 de kadar agliyor ondan sonra uyuyor 8 dedimi ayakta benmi cok abartiyorum acaba gerçekten bir akil verin bana kendime cok kızıyorum cocuk bu normal diye ama bilmiyorum nerde hata yapıyorum ben bir akil verin bana cok üzgünüm gercekten:KK43:
Canım bir arkadasiminda aynen boyleydi psikolojik sıkıntı çıktı çocukta iletişim ve irtibat konusu zayıftı çocuğun birde.
Kesinlikle anlattıklarınz normal değil
Oyun terapisi ve ailenin farkı digi ile geçiyor
Ama kesinlikle götürün çocuğu destek alin

Lütfen kırılmayın ama sizin yazım şeklinizde bana hiç sağlıklı gelmedi. Yorumlarda olsun yukarda olsun aşırı dramatize ve melankolik. Bence böyle davranmak yerine biraz daha mantıklı olmak gerekir. 3 yaşında daha küçük tabi ama sizin söyledikleriniz biraz ekstrem gibi. Bir an önce uzmana göstermenizi tavsiye ediyorum. Sizin şehrinizde yoksa yakın bi yerde mutlaka vardır yada online görüşme.
Umarım siz anne olunca saglikli olursunuz benimde uzun yillar cocugum olmadi sizde ayni yollardan geciyorsunuz gerçekten insan gözünün icine bakiyor kalbin her an disarda gibi bu arada benimde 15 yil sonra oldu siz anne olunca Umarım saglikli dusunceleriniz ve melankoliksiz bir hayatiniz olur
Canım bir arkadasiminda aynen boyleydi psikolojik sıkıntı çıktı çocukta iletişim ve irtibat konusu zayıftı çocuğun birde.
Kesinlikle anlattıklarınz normal değil
Oyun terapisi ve ailenin farkı digi ile geçiyor
Ama kesinlikle götürün çocuğu destek alin
Teşekkür ederim canim bende en çok ondan korkuyorum sali günü randevu aldim burdan yazacam umarim bisey yoktur

Inanin bilmiyorum o kadar caresiz kaldim ki gerçekten cok üzülüyorum bazenn acaba bir sıkıntı mi var diye bende düşünüyorum küçük oldugu icin hep tolere ettim ama artik pes ettim .. belki hep abartıyorum ben gibi geldi o yüzden danışmak istedim sizlere :KK43:
Ben adını yazmak istemedim dr görsün diye
Çünkü interntte araştırıp vakit kaybedersiniz diye
Muhakak götürün cocug

COcugunuzu oyun terapisine goturmenizi tavsiye ederim artik kac seanssa o kadar gideceksiniz ki bu davranislarin altinda yatan sebep de ortaya ciksin.

Umarım siz anne olunca saglikli olursunuz benimde uzun yillar cocugum olmadi sizde ayni yollardan geciyorsunuz gerçekten insan gözünün icine bakiyor kalbin her an disarda gibi bu arada benimde 15 yil sonra oldu siz anne olunca Umarım saglikli dusunceleriniz ve melankoliksiz bir hayatiniz olur

Teşekkür ederim canim bende en çok ondan korkuyorum sali günü randevu aldim burdan yazacam umarim bisey yoktur

Yani tekrar söylüyorum buna yazdığınız cevap bile sağlıksız. Bu şekilde hayatınızı sürdürmeniz biraz zor. Önce kendiniz için terapi alın bence.

Yani tekrar söylüyorum buna yazdığınız cevap bile sağlıksız. Bu şekilde hayatınızı sürdürmeniz biraz zor. Önce kendiniz için terapi alın bence.
Anne oluna anlarsiniz tup bebek surecindesiniz sanirim ayni yollardan gecen biri olarak söylüyorum ki sizi suan cok iyi anlıyorum ne desem kalbinizi kirarim ayrica hayatimi nasil surdurecegim sizi hic ırgilamaz tup bebek surecindeki bi insanin bence terapi almasi daha doğru ayni yollardan gecmis biri olarak söylüyorum daha fazla bana yazmayi isinize gucunuze tedavinize bakin lutfen

Yazdigim zorunca gidince cevap olarak hayatima dil uzatmakla kendinizi tatmin etmeye calişmışsiniz ama cıkk olmamis ... terapiye benim degil sizin ihtiyaciniz var o süreçlerde lazim oluyor .o kirli cumlelerinizi benim hayatimdan cekin tekrar dedim gibi kendi tedavinize isinize gücünüze bakin kardesim.

X