Bir derdim var

esra122

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2023
33
2
29
Arkadaşlarım ablalarım kardeşlerim benim 3 yaşında bir erkek çocuğum var onu hiç kırmak istemiyorum gerçekten tedavi ile oldu ama şöyle bir durum var ki gece sabaha kadar uyumuyor sürekli ağlıyor çıplak dolanıyor beni hic bir şekilde dinlemiyor gerçekten cok çaresiz kaldimm her yere çisini yapiyo ne hali ne yatak ne bi duzen kaldi kahvaltiya oturduğumuz an suyu alip onune ekmek zeytin ne varsa ezip oynamak istiyo dedigi bisey olmayinca bana babasina vuruyor tamam cocukdur belki ben abartıyorum ama su soguk havada ustunu giymemesi beni cok uzuyor gercekten oglen asla ve asla uyumuyor gece 1 de yatiyor saat 4 de kadar agliyor ondan sonra uyuyor 8 dedimi ayakta benmi cok abartiyorum acaba gerçekten bir akil verin bana kendime cok kızıyorum cocuk bu normal diye ama bilmiyorum nerde hata yapıyorum ben bir akil verin bana cok üzgünüm gercekten:KK43:

Bir problemi olabilir mi çocuğun? Psikolog falan gördü mü? Konuşabiliyor mu?
Cok net konusamiyor evet tek tek söylüyor ama algi konusunda zayif gerçekten kalbini incitmek istemiyorum ama neden boyle benmi acaba kotu bir anneyim yada fedakar degilim kendime kızıyorum . Goturmedim henuz ama goturecem cunki cok zorlanıyorum belki sen nasil annesin diyeceksin ama her gece gerçekten mahvoluyorum ustunu basini giyinmiyor cok üzgünüm:KK43:

Tuvalet eğitiminde bir sıkıntı var gibi geldi bana. Travmatik bir şeyler de yaşamış gibi duruyor.
Inanirmisin yaninda hic bir tartisma vs olmadi ise girdim bakici baktigi zaman biseyler olmus olabilirmi inanin bilmiyorum yoksa ben o kadar eziyet etmesine ragmen asla kirmak istemiyorum nerde hatam bilmiyorum. :KK43:

Inanirmisin yaninda hic bir tartisma vs olmadi ise girdim bakici baktigi zaman biseyler olmus olabilirmi inanin bilmiyorum yoksa ben o kadar eziyet etmesine ragmen asla kirmak istemiyorum nerde hatam bilmiyorum. :KK43:
Bana garip geldi. Özellikle şiddete meyilli olması. Çocuklar belli bir yaşa kadar taklit ediyorlar çünkü. Eve bir kamera mı yerleştirseniz.?

Uykuya kaçta yatıyor kaçta kalkıyor, gündüz uyuyor mu?
Kıyafet konusunda sevdiği karakterli şeyleri alabilirsiniz.

Bana garip geldi. Özellikle şiddete meyilli olması. Çocuklar belli bir yaşa kadar taklit ediyorlar çünkü. Eve bir kamera mı yerleştirseniz.?
Bana vuruyor evet dedigi bise olmayinca yerlere yatiyor dedigi olana kadar ağlıyo evet aslinda düşünüyorum. Simdi ne yapsam nasıl duzelcek yada ben mi abartıyorum hic bilmiyorum. Arkadaş gibi olmak istiyorum ama olmuyo iste:KK43:

Uykuya kaçta yatıyor kaçta kalkıyor, gündüz uyuyor mu?
Kıyafet konusunda sevdiği karakterli şeyleri alabilirsiniz.
Gunduz asla uyumuyo gece 1 de yatıyor 4 de kadar yarim saatde bir ağlıyor uyaniyo tam 4 de yatiyor 8 de uyaniyor o 4 saat yetiyor. Aldim ama inanirmisiniz yine ayni yine çıplak geziyor hayata karsi cok kirgin ve uzgunum

Psikiyatriden destek alın dilerseniz.
Benim kızım da şiddetli uyku sorunu yaşıyor. Sadece aklımdakileri sormak, bir uzman fikri almak bile çok önemli fakülte hastanesinde randevu aldım. Misler gibi ilgilendiler. Tek kuruş para ödemeden. Azıcık öksüre doktora gidiyoruz bunun için neden gitmeyesiniz ki. Bu yaşadıklarınız çok normal bir süreç değil. Uzman sizi doğru yönlendirecektir.

Bulundugum yerde hastane dr vs cok kısitli oldugu icin goturemedim yansiz bir gozle beni elestiredebilirsiniz ben mi abartıyorum acaba tum bunlar normalmi;(

Cocuklar kendini ifade edemediginde hircinlasiyoe. Bence normal degil bunlar.
Çocuktaki merak duygusu normal olabilir tabi. Yiyecekleri ezmek, karistirmak vs. Burdan ne soylesek eksik olur. Babasinin ya da sizin ilginizi istedigin içinde yapiyor olabilir

Psikiyatriden destek alın dilerseniz.
Benim kızım da şiddetli uyku sorunu yaşıyor. Sadece aklımdakileri sormak, bir uzman fikri almak bile çok önemli fakülte hastanesinde randevu aldım. Misler gibi ilgilendiler. Tek kuruş para ödemeden. Azıcık öksüre doktora gidiyoruz bunun için neden gitmeyesiniz ki. Bu yaşadıklarınız çok normal bir süreç değil. Uzman sizi doğru yönlendirecektir.
Bulunduğum yerde dr sıkıntisi olmasa simdiye kadar coktan goturmustum malesef goturemiyorum

hayata karsi cok kirgin ve uzgunum
Sorunu çözerseniz bu şekilde hissetmezsiniz. Hepimizin kendince yaşadığı imtihanlar var. Sorunun üzerine gidip çözüm yoluna gitmezseniz dramatize etmeye devam edersiniz hayatı. İki ihtimal var: ya yanlış eğitim veriyorsunuz yada çocuğunuzun uzman desteğine ihtiyacı var. Her iki sorunda da bir hekimden yönlendirme almak önemli.

Abartmiyirsunuz hiç normal.degil. bence destek şart bir pedogag görmeli. 4 saat yetmez uyku oyasda bir çocuğa. Lütfen çocuğunuzun size vurmasına izin vermeyin.

Piskolojik bir rahatsızlığı yada zihinsel bir bir sıkıntısı yoksa kırılmasın diye her şeyi onun onayına bırakıp istekleri doğrultusunda hareket etmeniz doğru değil. ayrıca çocuğun size vurmasına izin vermeniz ayrıca yanlış.
Inanin bilmiyorum o kadar caresiz kaldim ki gerçekten cok üzülüyorum bazenn acaba bir sıkıntı mi var diye bende düşünüyorum küçük oldugu icin hep tolere ettim ama artik pes ettim .. belki hep abartıyorum ben gibi geldi o yüzden danışmak istedim sizlere :KK43:

Abartmiyirsunuz hiç normal.degil. bence destek şart bir pedogag görmeli. 4 saat yetmez uyku oyasda bir çocuğa. Lütfen çocuğunuzun size vurmasına izin vermeyin.
Gerçekten suan ağliyorun sürekli ben kendimi sucladim annesin sen bunlar normal cocuk o ama ben yoruldum beni sevmeyen vuran..... konuşamıyorum suan bogazim dugumleniyor cok üzgünüm :KK43:

X