Bir dertte benden. Aramızda ne yaşanırsa yaşansın eşimin ailesine gitmek zorundamıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Piknik mesajınızda, hazırlığımızı kendimize göre yaptık ona göre hazırlıklı gelin demek 'gelmeyin' demek. Insanlarda anlayıp gelmemişler.
Ama sorun eş ailesinden ziyade eşiniz bence. Söyleminize göre ilk defa gitmeyecegim demenize rağmen eşiniz açmış ağzını yummuş gözünü icindekileri kusmuş resmen. Onların ailesi ve siz bir aile degil, eşiniz ve siz bir 'ailesiniz' ama eşiniz daha bunun farkında bile değil.
Neden sülalesini arayacakmışsıniz 6 yıllık evliyim daha bir kere eş akrabalarından kimseyi aramadım. Neden arıyım ne saçma.
Ayrıca hepsini geçtim insanlarin yanında sizi nasıl kötüler neden buna izin veriyorsunuz?

Sıkıntı eşinizde. Siz terbiye edilecek çocuk musunuz da sana sigara yok, şu yok bu yok diyebiliyor. Böyle durumlarda ben hep kısası savunurum. Size sigara yoksa, siz de yemeği, temizliği vs yi bırakın. Bakalım ne yapacak?
Ayrıca sizi ailesine, topluma karşı ezen insandan neden soğumadınız?

Soğudum. Az kaldı iki hafta sonra annemlerdeyim. Şu sürede benimle gelir insan gibi konuşursa ne ala yok gittikten sonra bir daha dönmeyi düşünmüyorum

Annem sana kırıldı dedigi konudaki konusmayi esiniz size yaptirmis ve sizi arada bırakmış yani ozurluk bir durum varsa o arayip dilesin anne benim yanımda konustu ben oyle dedirttim desin
Yok ama ne sis yansin ne kebap tum sorumluluk sizde olsun!
Bence alttan almayin yaptigi her hatayi yüzune vurun sorun cikartirsa da sen de aynısını yapiyorsun anladın mi beni bir daha ne yaparsan aynisini gorursun diyin biraz da dik durun aileniz bile istediği zaman gelemeyecek mi?
Ben mesela temizlige gel dese gitmem kendi evimi temizlemiyorum.derim
Arkamdan ne konusurlarsa konuşsunlar arkamdan konusani silerim derim
Eşiniz sizin net çizgileriniz oldugunu görmeli
Erkekler asiri rahat, sınır bilmezler onlara sınır cizmek sizin elinizde

Piknik mesajınızda, hazırlığımızı kendimize göre yaptık ona göre hazırlıklı gelin demek 'gelmeyin' demek. Insanlarda anlayıp gelmemişler.
Ama sorun eş ailesinden ziyade eşiniz bence. Söyleminize göre ilk defa gitmeyecegim demenize rağmen eşiniz açmış ağzını yummuş gözünü icindekileri kusmuş resmen. Onların ailesi ve siz bir aile degil, eşiniz ve siz bir 'ailesiniz' ama eşiniz daha bunun farkında bile değil.
Neden sülalesini arayacakmışsıniz 6 yıllık evliyim daha bir kere eş akrabalarından kimseyi aramadım. Neden arıyım ne saçma.
Ayrıca hepsini geçtim insanlarin yanında sizi nasıl kötüler neden buna izin veriyorsunuz?

Mesela mauve evde şunu yapmıyor bunu yapmıyor onu yanlış yapıyor yemeği yağlı yapıyor diye anlatıp duruyor. Ben uyarıncada ne dedim ki diyor. Ama sürekli bunu yapıyor ve sıkıldım artık. En son baktım anlamıyor bak sen rezillikten korkmuyorsan madem bende korkmam seni rezil ederim dedim. Devam ederse kendi bilir ne olacaksa olsun artık. İçim yanarken millete iyiyi oynamaktan usandım. Bir fayda etmiyor onuda anladım. kimseye karışmayan etmeyen kendi halinde bir insanım. Bazı şeyleri güzellikle değil de anladığı dilden konuşmaya karar verdim bilmiyorum ne olacak

İletişimi niye siz sagliyorsunuz ki?
Bu tarz konularda ben eşimin ailesiyle muhattap olmam mesela. "Gelin" olunca ne desen batiyor cunku.
Ama "hazirligimiz ona gore kendinize biseyler getirin." Demek aşiri ayip bisey ya.

Şu yeme icme konularinda "bize kadar var" muhabbetleri bana ayip geliyor hayatimda kimseden boyle laf duymadim, kendim de kullanmadim anne baba sonuçta.

İletişimi niye siz sagliyorsunuz ki?
Bu tarz konularda ben eşimin ailesiyle muhattap olmam mesela. "Gelin" olunca ne desen batiyor cunku.
Ama "hazirligimiz ona gore kendinize biseyler getirin." Demek aşiri ayip bisey ya.

Şu yeme icme konularinda "bize kadar var" muhabbetleri bana ayip geliyor hayatimda kimseden boyle laf duymadim, kendim de kullanmadim anne baba sonuçta.

Aslında bunu demenin ayıp olabileceğini bende düşündüm. Ama başka ne diyebilirim ki. Keşke eşim konuşsaydı evet çünkü benim dediğim batıyor onunki batmazdı. Ailesiyle çok rahat konuşan bir insan. Benimde öyle konuşmamı istiyor. Gelin desem ve herkese yetmese o daha ayıp olmaz mı. Bir kaç kişi demiş ki sucuk alsaydınız ekmekle tereyağ bile yerlerdi. Onlar sucuk yemez. Ekmek tereyağ da olur mu. Kırmızı ete çok düşkünler zaten. Eşimin ailesi bide arkadan laf yapan insanlar. Biliyorum huylarını. Bende şunu bekledim, mauve ailesiyle biraz vakit geçirsin bir soralım planları nedir diye. Zaten eş ailesiyle görüşmüyorduk ki doğru düzgün. Şimdi birden bire ailem geldiğinde böyle yapmaları beni çok kırdı. Onlar bir araba mesafesi uzağımızda ama ben pandemi nedeniylede ailemi hiç görmedim

Son düzenleme:
Sorun eşinizde ailesinde değil iletişim becereleri olmayan bir zat kendileri herhalde malum aracı sokmuş. Burdaki yorumlara katılıyorum bize kadar var demek çok ayıp insan bir yakınına bile diyemez. Sizinde lokanta işletmiyoruz demenizde ayrı bir absürt yahu görende dışardaki yabancı sanır insanlar dışarda tanımadığı insanlara bile yemek alıyor. Israrları evet irite edici ama onların ayıbı sizinkinin yanında ufak kalmış. Görümcenizin babanıza olan tavrı saygısızca keşke lafı tıkasaydınız . Birde garip gelen aileniz niye müdahalede bulundu. Şahsen bu konularda iki tarafın aileside karışmamalı çiftler anlaşamadığı konuları kendi arasında halletmeli annenizin direk bizi aramaları gerek öyle olmaz tavrınıda hoş bulmadım. Yani eşimin tarafı gelince illa ailem aramak zorunda mı? Birde şunu demeden geçemeyeceğim siz görüşmek istemeyebilirsiniz bu hakkınız ama eşinize sen niye gelmiceksinde demem. Ben gitmiyorum ama o gelecek olayı bana göre değil. Ailelere herkes kendi gitsin gelsin

Biz piknik yaptığımız zaman aileleri hatta dede nineleri bile çağırırız ortam da sohbet muhabbet güzel oluyor.Hazırlıktan dem vurmuşsunuz ne var yani 2 gr etle fakirleşmezdiniz alıverirdiniz yolda bi yerden.Ertesi gün evinizde olanlar da tuzu biberiolmuş.Karşılıklı nezaketsizlikler yaşanmış

Son düzenleme:
Su Corona var demiyorum Artik bile,cünkü insanlar muhakkak gezecek. Ama ben kendim yemezdim kayinpederi anneyi götürürdüm. Isteyen imkan bulur. Esiniz iletişim konusunda hem ailesine hem size karsi beceriksiz. Sanirim aileden kaynaklaniyor. Onlarda söyleneni duymamazliktan geliyor. Iletisim kötü olan hicbir yerde huzur olmaz

Aslında bunu demenin ayıp olabileceğini bende düşündüm. Ama başka ne diyebilirim ki. Keşke eşim konuşsaydı evet çünkü benim dediğim batıyor onunki batmazdı. Ailesiyle çok rahat konuşan bir insan. Benimde öyle konuşmamı istiyor. Gelin desem ve herkese yetmese o daha ayıp olmaz mı. Bir kaç kişi demiş ki sucuk alsaydınız ekmekle tereyağ bile yerlerdi. Onlar sucuk yemez. Ekmek tereyağ da olur mu. Kırmızı ete çok düşkünler zaten. Eşimin ailesi bide arkadan laf yapan insanlar. Biliyorum huylarını. Bende şunu bekledim, mauve ailesiyle biraz vakit geçirsin bir soralım planları nedir diye. Zaten eş ailesiyle görüşmüyorduk ki doğru düzgün. Şimdi birden bire ailem geldiğinde böyle yapmaları beni çok kırdı. Onlar bir araba mesafesi uzağımızda ama ben pandemi nedeniylede ailemi hiç görmedim

Ete bu kadar ulaşilmaz biyerde mi yasiyorsunuz? Biz piknige giderken etleri yola ciktiktan sonra alip piknige gectigimiz bile oldu illa onceden hazirlik yapmaya gerek yok ki. O kadar atla deve bir olay degil ki yoldan gecerken et almak.
Ayip yinede nebileyim.

Boyle yapacak olduktan sonra direkt gelmeyin deseydiniz daha iyiydi cidden.

Sorun eşinizde ailesinde değil iletişim becereleri olmayan bir zat kendileri herhalde malum aracı sokmuş. Burdaki yorumlara katılıyorum bize kadar var demek çok ayıp insan bir yakınına bile diyemez. Sizinde lokanta işletmiyoruz demenizde ayrı bir absürt yahu görende dışardaki yabancı sanır insanlar dışarda tanımadığı insanlara bile yemek alıyor. Israrları evet irite edici ama onların ayıbı sizinkinin yanında ufak kalmış. Görümcenizin babanıza olan tavrı saygısızca keşke lafı tıkasaydınız . Birde garip gelen aileniz niye müdahalede bulundu. Şahsen bu konularda iki tarafın aileside karışmamalı çiftler anlaşamadığı konuları kendi arasında halletmeli annenizin direk bizi aramaları gerek öyle olmaz tavrınıda hoş bulmadım. Yani eşimin tarafı gelince illa ailem aramak zorunda mı? Birde şunu demeden geçemeyeceğim siz görüşmek istemeyebilirsiniz bu hakkınız ama eşinize sen niye gelmiceksinde demem. Ben gitmiyorum ama o gelecek olayı bana göre değil. Ailelere herkes kendi gitsin gelsin

Eşimin iletişim becerileri sıfır evet o konuda çok haklısınız. Hangimiz daha ayıp etmişiz tartışılabilir belki ama gelselerdi iki tavukla geçiştirseydik o da ayıp olurdu bence. Yabancı değiller fakat bana alınabiliyorlar işte gördüğünüz gibi. Ve de ete çok düşkünler burada böyle şeyler baya laf oluyor. Bizim önümüze getirdi bunu koydu diye konuşuyorlar. Çok duydum. Saygı duyuyorum yorumunuza. Ailemin müdahalesi, eşimin aileme annem kırılmış onu arayın ısrarı üzerine oldu. Eşimin aileme gitme zorunluluğu yok tabi ama onlar suçsuzken misilleme yapmasına üzüldüm

Ben eşinin anasına babasına böyle dediğine asla inanmadım. Burda ailesi ile o kadar sorunu olan insan var onlar bile bunu demez.

Bizden tepki almamak için eşinizin yazdığı konuştuğu gibi lanse ettiğinize eminim.

Alın 10 kg et tavuk doya doya yiyin kimseye de vermeyin. Ne olacaktı yahu alt tarafı 2 kg ekstra alacaktınız.

Konuda eşiniz htalı, ne demek annem kırılmış ara gönlünü al. Deseymiş ya yanımda konuştular hatta ben dedim öyle yaz diye, sizi satmış resmen. Zaten ailelerle ilgili problem var derlerse bilinki kadın ya da erkektedir problem. Aileler dış sonuçta, siz eşinizi seçtiniz , eşinix sizi korusa sorun olmazdı

burada sorun esinizde bence. hadi siz neyse sevmek zorunda degilsiniz, yetisme tarziniza gore belki saygi da gostermezsiniz. ama esiniz nasil ailesine yiyeceginizi alip gelin dedi buna sasirdim. ne var yahu iki kilo fazla et alinamaz mi aile icin? hadi maddi durum yok herkes tika basa et yiyemez diye bir de borek, pogaca tarzi bir seyler yapilabilirdi.

insanlarin gelmesini istememissiniz, dogru durust bir bahane gosterseydiniz bari. kendinizi kucuk dusurmussunuz cift olarak.

Iyi aksamlar hanimlar. Uzun zamandir keyfimi kaciran bir durum var. Iki cocugum var kizim 16 aylik oglum 3.5 yasinda. Oglum dunyaya geldikten sonra cok coktum. Oglum cok zor bi cocuk ilk dogdugu gunden beri stressiz tek bir gunum gecmedi. Oglumda baslayan yuz cokmesi kizimdan sonra daha ciddi bir hal almaya basladi. Cildim kuru olduğundan kirisikliklarda basladi. Ozellikle guldugum zaman yanaklarimdaki cizgiler cok kotu gorunuyor. Ogluma surekli kizmaktan kaslarimi catmaktan kas arasinda derin cizgiler kaldi. Uykusuz kalmaktan yanaklarim ve goz altlarimda coktu. 33 yasindayim oglum dunyaya gelene kadar beni en fazla 23 yasinda falan zannederlerdi simdi ise yasimdan daha buyuk duruyorum sanki. Tabi herşeyin basi can sagligi ama ister istemez uzuluyorum aynada kendimi gorunce. Kendime olan guvenim azaldi bu durum yuzunden. Bir sure once beni uzun sure gormeyen yakin akrabalarim cok sasirdilar uzulduler beni gorunce. Dayimin gozleri doldu ne olmus sana boyle dedi. Sadece fiziken degil ruhende cok yiprandim iki kucuk cocukla baya zorlaniyorum. Hele oglum canima okuyor 😔 Bu durum yuzunden kizimi emzirmeyi birakmayi bile dusunuyorum en azindan gece uykularimiz duzene girer belki toparlanirim biraz diye. Simdi size sorum yuz cokmesine bir onerisi olan varmi. Estetik olarak kas arasi dolgusu dusuncem var ama bunun icin emzirmeyi birakip birakmama konusunda kesin kararimi vermem lazim once. Hadi onu hallettim yuzumun geneli yiprandi onu nasil cozecegim. Iki kucuk cocukla toparlanmak adina nasil bir yol izlemem lazim bir fikriniz varmi. Uykularim bir sureligine duzene girse toparlanirmiyim sizce baska ne yapmam lazim. Bana yardimci olurmusunuz.
gelmelerini istemedikleri apaçık değil mi yarın gelmeyin demiş resmen. kadın da ısrar da ısrar. ben utanırdım zorla kendimi kabul ettirmeye

Ben eşinin anasına babasına böyle dediğine asla inanmadım. Burda ailesi ile o kadar sorunu olan insan var onlar bile bunu demez.

Bizden tepki almamak için eşinizin yazdığı konuştuğu gibi lanse ettiğinize eminim.

Alın 10 kg et tavuk doya doya yiyin kimseye de vermeyin. Ne olacaktı yahu alt tarafı 2 kg ekstra alacaktınız.

Ay lütfen ya. Eşim ne dediyse harfiyen yazdım. Bu yaptığınız iftiradır. Allaha havale ediyorum sizi

Ay lütfen ya. Eşim ne dediyse harfiyen yazdım. Bu yaptığınız iftiradır. Allaha havale ediyorum sizi
Bunu diyen adam, ailesine bu kadar gözü kara olan adam ertesi gün ara annemin gönlünü al demez. Sizin de gideyim mi kalayım mı dertleriniz asla olmazdı.

Hikayen tutarsız ablacım istediğin kadar söyle havale et. Ben senin cümlelerinin iftiracısıyım o zaman 😂

Hadi kolay gelsin sana 😉

Bunu diyen adam, ailesine bu kadar gözü kara olan adam ertesi gün ara annemin gönlünü al demez. Sizin de gideyim mi kalayım mı dertleriniz asla olmazdı.

Hikayen tutarsız ablacım istediğin kadar söyle havale et. Ben senin cümlelerinin iftiracısıyım o zaman 😂

Hadi kolay gelsin sana 😉

Gülüyorum size sadece. Eşim ailesine karşı gözü kara falan da değil sadece ağzına geleni konuşan bir tiptir. Banada çok duyarlı değildir yani. Yazdıklarımı iyi okumamışsınız. İyi forumlar

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X