Bir eş ailesi konusu daha

En gıcık olduğum eltinin görüntülü arayıp bık bık yapması.açmasın eşiniz o tlf ne münasebet yaa elti sürekli arayacak yok özledi bilmem ne,çocuklar amcasını gerçekte özlüyor görüşmek istiyorsa babası tarafından aransın ozaman inanırım özlemeye ,çok sevmeye.

Bir kere çocuk konusunda size baskı yapmaları çok yanlış. O söylemlere kulaklarınızı tıkayın, gerçi cevabını da veriyorsunuz, sorun etmeyin. Anladığım kadarıyla onlara bir saygısızlığınız yok, bu iyi. Tabi ki her hafta sonu gitmeyin. Çok bunaldığınızı eşinize anlatın. Eşiniz bir pazarı onlarla gidelim, bir pazarı da birlikte geçirelim istemiş anladığım kadarıyla. Siz kabul etmemişiniz ama bu söylediği makul bence ama eşiniz yalnız gitsin. bir pazarı eşinizle başbaşa geçirin ertesi pazar onlara gidileceği zaman siz de gitmek zorunda değilsiniz. Eşiniz yalnız gitsin. Siz bir bahane bulun gitmeyin. Siz o pazarı kendi kendinize evde geçirin ya da başka bir program yapın. Eşiniz ailesi ile zaman geçirmek istiyorsa ona engel olmak olmaz ama sizi de o ortama sürüklemesin sürekli.

Genel bir yorum yapma ihtiyacı duydum. Eşimin ailesini biliyordum uzun bir flört dönemimiz oldu diye özellikle belirttim.

Sırf linçlemek için yorum yapmayın lütfen.

Özellikle abur cubur konusuna açıklama getireyim ordan yürür gibi konu:)

Biz cikolata vs alıp gidiyoruz her defasında. Gerektiği yerde cebine harçlıkta koyuyoruz ama arayıp tek tek isim söyleyerek şunu da al bunu da al demek bana rahatlık geliyor. Benim abim gelirken birsey lazım mı diye sorar hayır der marketten alırım. 1 çocuk degil 2 çocuk degil. Düşünmek lazım. Arkadaşınız size hediye almadın mı bana dese garibinize gider ama sizin gönlünüzden kopup almanız başkadır. Ben davranışa vurgu yapıyorum.
Ben sizi anladım. Kadın erkek ayrı oturulan bir aile . Demek ki bazı sınırlar var . Elti sonuçta aileye yabancı (akraba degil ise ) sizin eşinizi araması aşırı saçma. Baya saçma. Olağandışı saçma. Neyse . Eşiniz de açmasın. Zaten her pazar görecektir yeğenlerini. Ya da yeğenleri aramak isteyince , özleyince eltinin kafasına silah dayamiyorlar herhalde çocuklar. Yerini ve saatini ve hatta haddini bilmesi gerekir

Abur cubur konusunda da anladım. Zaten biz alıyoruz , ne diye ağızları ile istiyorlar ki ? Evet çok ezikçe birşey bence de. Bizde evlendik artık, elbette gideceğimiz yere nasıl gitmemiz gerektiğini biliyoruz. Yani sanıyorlar ki yeni evlenenler dünyaya yeni doğuyor. Tövbe Yarabbim :kızgın:

Diğer konu eşinizin ortak bir karar almak istemesi. Ben beni boguyorsun, beni sıkıyorsun gibi şeylere tahammül edemem . Sıkılıyorsan evlenmeyecektin falan derim yani. Ama bir hafta senin istediğin bir hafta da benim istediğim olsun demiş. Mecburen 1 hafta sıkın dişinizi. Kendinize o ortamda farklı şeyler ile uğraşın. Telefonunuz ile falan oynayin aklıma başka birşey gelmedi . Ne eltiniz ile ne de gorumceniz ile haddinden fazla sıkı fıkı olmayın bence . Tarzım değil deyin , çok sevmiyorum böyle ilişkileri deyin. Yani ama söyleyin. Bence susunca artırıyorlar ama konuşunca, azıcık edebi olan üzerine düşen lafı alıyor .

Çocuk meselesinde ise kime ne ? Yani istemediğini dile getirme bence . Evet evet düşünüyoruz de. Geçen bir akraba bana sordu düşünmüyor musun diye ? Yoo düşünüyorum dedim. Konuşma bitti . Ama deseydim ki düşünmüyorum başlardı ferman okumaya :KK47::ukala::ukala: yani sallama . Çok dikkate almışsın gibime geldi. Sal iplerini ne halleri varsa görsün. Eşine de şöyle. Bi hafta git bir hafta gitme. İşin olsun yani. Bahane ile gitme. Uzun oldu kusura bakma

Buraya konuyu ne yapabilirim diye açtım zaten hanımefendi. Hiç gelmesinler desem ne konu açarım ne derdim olur. Belirtmişim zaten eşimi de düşünüyorum ne yapmam gerek diye. Müsaitlik durumunu ayarlayabilirler çalışan insanlar değiller. Ama pazar size kahvaltıya geliyoruz demek kolaylarına geliyor. Tamam toplansın gelsinler diyorum sunun hali yokmuş bu yorgunmuş haftaya geliriz diyorlar. Ee ben her hafta onların keyfine göre program yapamam degil mi?

Aynen bende durduk yere sert duruş sergiliyorum. Haklı olarak yazmışsınız birde sizde mi aynı tavırları sergiliyorsunuz da rahatsız oldunuz bu kadar? Akşam çocuklarının resmini atıp amcası seni çok özlediler yarın gel diye mesaj atan insana bende güller saçayım isterseniz? Balayında x yemek yemiyor üzüldü evlendiğin için diyen eltim eşimle samimi olsun ama minimum görüşmek istemesi haklı.

Ya Allah askına yorum yapmış olmak icin yapmayın. Eşimi bunalttığımın farkındayım diye konu açtım evet senden kaçar bile yazan olmuş basım gözüm üstüne dikkate de alırım ama sırf yorum yapmış olmak icin yapmayın.
Boşver takılma. Burada bir grup arkadaş var . Herşeyin zıddı olmayı çok severler. Herkesin fikri zihniyeti başka işte. Maalesef kimseyi değiştiremiyorsun o yüzden muhabbeti kesiyorsun hemen :KK49::kahve:

Elti beni rahatsız etti. Yeğen gösteriyorum ayağına zırt pırt aramasını istemem. 1 amcam var çok da severim ama bık bık göreyim modunda hayatım boyunca hiç olamadım o sebeple anlayamıyor da olabilirim tabi.

+1
bende bu insanların birbirini sevme şekillerini anlamıyorum, vıcık vıcık sevme mi olur?
az ötede dur, biraz uzaktan sev ölmezsin yani

elti ' nin size sevgisinden! dolayı sizi araması gerekir. erkek adamı çat diye görüntülü aramamı olur ? kardeşi bile değil..
belki bornozlayım evde, belki don gömlek dolanıyorum, ev yani bu özel alan daha yazayım mı ?..

Aile olmak böyle bşy değil.
Sınırsızlar..

armut dibine düşer konu sahibi, eşiniz de bu yaklaşımlardan hoşlanıyor anladığım kadarıyla ..
sizin sınavınız da bu ! artık olduğu kadar idare edeceksiniz.

aynen öyle. normali nedir abi arar çocuklara verir sonra yengenin selamı var der kapatır. ne böyle ağzının suyunu akıta akıta seni özlüyor çocuklar demesi ben şahsen rahatsız oldum acaba asıl özleyen kendisi olabilir mi? Hep derim müge anlı bu toplumun dinamiklerini çok süper ortaya çıkarıyor:silah:kaynına aşık eltiler gırla malesef.
Müge anlı candır 🌸💟

Sinirlendirmeye devam ediyim mi 🤣
Kendisi mesaj atmış erkek dediğin evde sözünü geçirir sen çok yumuşak davranıyorsun diye 😅 telefonuna yukardan bildirim gelince görmüştüm cildirmalik
Yolarım tek kelime ile . Benim eltim eşim bekarken 10 yil birlikte kalmışlar. Ne bir gün normal arama ne de bir gün görüntülü arama görmedim . Hemde çok ağır başlıdır eltim. Ve kaç yaş büyük olmasına rağmen eşime karşı saygılıdır.

Allah korusun öyle elti düşman başına . Onun adı elti değil bildiğin yılan olmuş:KK20::skandal:

Eş ailesi diye her şey sineye cekilmeyecek böyle bir dünya yok.
Çoğunda böyle saçma bir aile olmadığı halde normalmiş gibi davranilmis.
Nesi normal?
Sürekli aramalar sürekli rahatsız edilmeler.
Bence tek avantajiniz sizden de bu şekilde aramalar beklenilmemesi.
Bunun degerini bilin.
Adam ilgilensin ailesi ile bunda sorun yok ama bu nedir yengenin görüntülü araması?
Herkes eş ailesinin iç yapısını bilse bu şekilde Türkiye'de kimse evlenmezdi.
Niye herkes evlendikten sonra sorun yaşıyor?
Bir ailenin iç yapısını komşun dahi gösterdiği kadar bilirsin.
Hele farklı ilde yaşayan sadece adamla gorusunce ailesini nerden bileceksin?
Evine yatılı gitmediysen.
Herkes ailesini arar sorar gider gelir ama böyle vic vic degil.
Çekirdek ailenin içine sabah akşam görüntülü telefonda dahi olsa böyle müdahale edilmez.
Gitsin kocasini arasın görüntülü elti.
Ne alaka yani?
Kaynimi görüntülü neden arayayım?
Size de tavsiyem eşiniz bu şekilde bir adam kolay kolay degismez evliliği sürdürmek istiyorsaniz görmezden gelin.
Kendi hayatınıza bakin siz.
Siz karismayin ne yaparsa yapsin.
Arasın sorsun gitsin gelsin.
Siz onlar görüntülü açınca başka odada olun.
Yılda bir kaç kez geliyorlarsa bu çok iyi bir durum bu tarz aileler sürekli gelmek ister Arada geldiği için de idare edin.

Yolarım tek kelime ile . Benim eltim eşim bekarken 10 yil birlikte kalmışlar. Ne bir gün normal arama ne de bir gün görüntülü arama görmedim . Hemde çok ağır başlıdır eltim. Ve kaç yaş büyük olmasına rağmen eşime karşı saygılıdır.

Allah korusun öyle elti düşman başına . Onun adı elti değil bildiğin yılan olmuş:KK20::skandal:
Ama an yolmadim valla zamanla haddini öğrendi 😅 bazı insanlar çok değişik kafalar yaşıyor ağızlarının payını alıp alıp oturuyorlar daha güzel oluyor

Ama an yolmadim valla zamanla haddini öğrendi 😅 bazı insanlar çok değişik kafalar yaşıyor ağızlarının payını alıp alıp oturuyorlar daha güzel oluyor
Yani başıma gelmediği için bilemem. Ama senin dediğin de doğru benim kp almıştı ağzının lafını hemde kocam tarafından :KK49: o zaman da içimin yağları erimişti

Yani başıma gelmediği için bilemem. Ama senin dediğin de doğru benim kp almıştı ağzının lafını hemde kocam tarafından :KK49: o zaman da içimin yağları erimişti
Ya o şekilde davransam biliyorum bir daha ipler kopacak eşim de abisiyle gorusemeyecek ondan dolayi bende başka çözüm yolları buldum . Kendisinden hala hoşlanmam benim gözümde zerrece değeri yok ama umursamıyorum da . Yüzüne de söyledim ben insanları umursamam diye . Baktı ki benim dediğim şekilde oluyor herşey bıraktı o da . Kendi hayatiyla ilgileniyor ne arar ne sorar artık

Ya o şekilde davransam biliyorum bir daha ipler kopacak eşim de abisiyle gorusemeyecek ondan dolayi bende başka çözüm yolları buldum . Kendisinden hala hoşlanmam benim gözümde zerrece değeri yok ama umursamıyorum da . Yüzüne de söyledim ben insanları umursamam diye . Baktı ki benim dediğim şekilde oluyor herşey bıraktı o da . Kendi hayatiyla ilgileniyor ne arar ne sorar artık
Hah bizde de kp öyle. Hersey onun istediği gibi olacak. Biraz ataerkil bizim ki . Eski kafa . Kadınların araba sürmesine bile karşı 😅 gecenlerde eve bırakacağız onları . Eşim dedi sen sür 🤣🤣 kp yanımda oturuyordu dedim sizi ben gotürcem . 🤪 sonra eşimle yer değiştirdiler. Belki ben yanlış anladım ama yine de içimin yağları eridi . Çünkü bu araba konusunda tartışmıştık kp ile

Hah bizde de kp öyle. Hersey onun istediği gibi olacak. Biraz ataerkil bizim ki . Eski kafa . Kadınların araba sürmesine bile karşı 😅 gecenlerde eve bırakacağız onları . Eşim dedi sen sür 🤣🤣 kp yanımda oturuyordu dedim sizi ben gotürcem . 🤪 sonra eşimle yer değiştirdiler. Belki ben yanlış anladım ama yine de içimin yağları eridi . Çünkü bu araba konusunda tartışmıştık kp ile
Ayy noluyormus siz kullanınca bosverin inadına yapın hoşlanmadığı şeyi ama kötü cevap da vermeyin hiç keyfinizi de bozmayın . Şu kafalsri varya azalarak bitse de kurtulsa insanlar nefretlik ya

Ayy noluyormus siz kullanınca bosverin inadına yapın hoşlanmadığı şeyi ama kötü cevap da vermeyin hiç keyfinizi de bozmayın . Şu kafalsri varya azalarak bitse de kurtulsa insanlar nefretlik ya
Ayy daha cevap verir miyim🤣 bir kere olur öyle şeyler. Harbiden buradan çok şey öğrendim. Eşim de benden taraf olduğu için daha çok sustum. Ben kullanınca ya ölürse 😂 biraz ölümden korkuyor galiba :KK70::KK70:herif eski kafa . Ben yeni nesil gelin anlatamıyon ki

Ayy daha cevap verir miyim🤣 bir kere olur öyle şeyler. Harbiden buradan çok şey öğrendim. Eşim de benden taraf olduğu için daha çok sustum. Ben kullanınca ya ölürse 😂 biraz ölümden korkuyor galiba :KK70::KK70:herif eski kafa . Ben yeni nesil gelin anlatamıyon ki
Mecbur anlayacak . Öyle ya da böyle anlıyorlar valla bak 😅

Mecbur anlayacak . Öyle ya da böyle anlıyorlar valla bak 😅
Öyle tabi ki . Yaracam onları inatlarına rağmen 😂 ey mi yaman bey mi yaman görsünler. Büyükler en büyük cevap susmaktır falan derlerdi , bende inanmazdım. Ne suscam ya falan derdim. Haklılarmış😊 susmak bazı insanlara en güzel cevap🙃 bazen eşime bile

Öyle tabi ki . Yaracam onları inatlarına rağmen 😂 ey mi yaman bey mi yaman görsünler. Büyükler en büyük cevap susmaktır falan derlerdi , bende inanmazdım. Ne suscam ya falan derdim. Haklılarmış😊 susmak bazı insanlara en güzel cevap🙃 bazen eşime bile
Evet bazen susarak bazen gulerek cevap vermek lazım . Hep susunca bu sefer üste çıkıyorlar komple . Senin işine gelen birşeyi yapınca sus bence baktın sınır ihlali var güzel güzel laf sok 😅

Evet bazen susarak bazen gulerek cevap vermek lazım . Hep susunca bu sefer üste çıkıyorlar komple . Senin işine gelen birşeyi yapınca sus bence baktın sınır ihlali var güzel güzel laf sok 😅
Aynı düşünüyorum bu konuda 😂 hamd olsun bu aralar sınır ihlali yok çok şükür 😊 ama gülerek cevap tüm kayın ailesine (elti , kayin birader , kaynana , hepsine ) cevap vermek gibi birşey oldu benim tarafımda 😅

Eski kafalılık bile değil düpedüz hadsizlik bu aslında. Siz sürünce ne tepki verdi kayınpeder merak ettim ? 😜

Herkese merhaba.

Ben yeni evliyim. Eşimle severek uzun bir flört döneminden sonra evlendik. İkimizin arasında anlaşamadığımız, sıkıntı olan hiçbir konu yok. Beraberken cok gülüyoruz, eğleniyoruz. Birbirimizi kırsak bile 5 dk sonra barışıyoruz. Ev işlerine yardım eder, fikirlerime önem verir. Cok şükür buraya kadar herşey güzel.

Eşimin ailesi kalabalık bir aile. 2 tane eltim var. 3te görümcem. Eltilerim ve kayınvalidem aynı binada yaşıyorlar. Görümcelerimin hepsi şehir dışında. Ben beraber yasamayı kabul etmedim biz kiraya çıktık. İlk etapta kabul edemediler ama su an rahatım iyi ki de oturmamışım.

Konuya gelecek olursak bir kültür farkımız net olarak var ama bunun farkında değiller ya da kabul etmiyorlar. Örnek verecek olursam bir görümcem ve bir eltim hamile. 3. ve 4. çocuğa. Ama ben çocuk düşünmüyorum su an. Benim düşünmemem anormal karşılanıyor. Bir çocuk yapacaksam kendime güvenmeliyim maddi manevi yetmeliyim düşüncesiyle su an hazır hissetmiyorum. Ama görümcem zaten 3 tane var 1 tane daha olsun beraber büyürler düşüncesiyle yapmış mesela kendisi söyledi. Ben tebrik ettim sonrasında Allah rızkı verir gencim diye düşünme ilk başta korunanın sonra çocuğu olmaz gibi cümleler kurdu bende hayırlısı dedim geçtim. Eltimi sürekli örnek gösteriyorlar bak hamile vs diye. Ben kimseyle yarış halinde de değilim Allah bağışlasın dedim kayınvalideme kendine güveniyor ki yapıyor ben güvenmiyorum dedim. Bunu sadece örnek verdim hayata bakışımız ve yaşam tarzımızla.

Ve malesef beni en çok üzen tarafta sınır bilmemeleri. Sürekli görümcemler sehirdısımdan gelir gider, birilerinin dogumgünü olur, özel gün olur, bir yemeği yaparlar çağırırlar, biri misafir gelir sizde gelin derler. Özellikle pazar günleri eşim izinli ve beraber kahvaltı yapmak istiyorum, öğlene kadar uyumak istiyorum, sonra çıkıp dolaşmak istiyorum. Ama her pazar evde olduğunu bildikleri için sabah o telefon çalıyor. Çağırdıklarında eşim söylüyor gelemeyiz vs diye ama gelmek istediklerinde eşimde gelmeyin diyemem diyor. Ama aklı kalıyor son zamanlarda dile getirmeye başladı. Bir hafta senin dediğin olsun bir hafta benim olsun dedi. Kabul etmedim. Bencilce gelebilir ama o kadar kalabalıklar ki ve erkek kadın ayrı oturuyoruz. Gittiğimde hiçbirşey anlamıyorum. Eşimi görmüyorum koridor dısında. İllaki can sıkacak konuşmalar oluyor. Cünkü cok cok farklıyız. Siyasi ve dini olarak girmiyorum bile konuya. Eşim mutlu ayrılıyor ama ben kölelikten azat edilmiş gibi geliyorum eve. Tamam diyorum çaya gidelim iki saat oturalım kahvaltıya gidelim. Yok tüm gün orda bana saçma gelen sohbetlerin içinde dayanmaya çalışıyorum.

Eşimin hakkını hiçbir zaman yiyemem. Her konuda arkamda duruyor. Ayrı ev konusunda cok direttiler olmaz ayrı ev diye herkes ayağa kalktı hayır biz oturmuyoruz dedi. Ne istediysem hersey oldu. Herhangi bir konuda ailesiyle anlaşamazsak hemen müdahale eder hiç susmaz. Bazen gittiğimizde mesaj atar ortam nasıl iyi misin vs diye. Ama tabi alttan söylenen laflar, yönlendirmeler oluyordu erkek sonuçta tam anlamıyor.

Küçük eltim eşimi sürekli görüntülü arıyor. Çocuklarını göstermek için. Mesajlar atıyor. Oğlunun ve kızının resimlerini videolarını. Her gittiğimizde sana bayılıyorlar sen evlenince çocuk yemek yemedi vs konuları dönüyor. O kadar insanlar ama eltimin özellikle esime yapması canımı sıktı. Yemek yiyoruz görmek istemişler aramışlar, sabah kalkmışlar amcayı özledik demişler bu konu bir yara gibi işledi içime. Çocuktur tabiki sever örnek alır özler de onun yaptığı ne yani? Çocuğa amca gelecek dersin susar. Bir kez bana düşkün olsun ben amca bilmedim benim çocuklarımın bağı kuvvetli olacak demişti. Tamam da tek amcası yok diğeri var halaları da var neden özellikle benim eşim? Son zamanlarda benimle de muhatap olmuyor ben geri cektim diye. Farkındalar cünkü benim eşimi etkilediğimin. Kimseyle arasına giremem esinin yengesi bile olsa sonuçta ailesi ama sınır bilerek. Nasılsınız diye sorup benim yüzüme bakmayıp eşimle konuşursan, seni çok özlediler sabahtan beri cok mutlular deyip çocuğu kucağına atarsan, tabiki gıcık olurum.

Aslında bu tarz cok şey var ama sıkmak istemiyorum sizi. Hayatıma bakarsanız pek ağırlamadım bugüne kadar. Hepsi ikişer üçer kez gelmiştir. Çünkü hiç bitmiyor biri şehir dışından geliyor ağırlıyorum, diğeri gidecek okuyor ağırlıyorum baktığınızda ayrı ayrı ağırlıyorum ama totalde herkes 1 senedir iki üç kez geldi. Dün bunun mevzusu da geçince eşim dedi ki abilerim gelsin surda oturalım istiyorum ama sen anlamıyorsun beni pazar izin günüm sevdiklerinle geçirmek istiyorum canını sıkan bir durum olursa bana söylersin biz beraber gereken cevabı veririz ama bu kadar kasma beni dedi. Böyle deyince ona haksızlık mı ediyorum demeye başladım. O abileriyle otururken ben diğer odada kadınlarla oturup sohbet etcem. Birarada olduğumuz nadir anlarda da dediğim eltimin çocuklarını konuşuyoruz sürekli.

Asgari ücretle geçiniyoruz ama arayıp yeğenlerine abur cubur getir diyebiliyorlar rahat şekilde. Bunun da hesabını yapamazsın diyenleriniz olacaktır bende kendime inanmıyorum. Böyle bir insan değildim ben. Hediyeleşmeye bayılırım özellikle ama su abur cubur mevzusuna taktım resmen. Bir kez degil iki kez degil üç dört her gittiğimizde çocuklar ister eşim alır bir bakarım karta 50 TL 100 TL. İyi ama bizim durumumuz belli. Böyle bir durumda da ağzını açamazsın çünkü kiraya çıkmayı ben istedim:)

Su an arkadaşlarımla kahve içiyorum geziyorum tozuyorum sınava hazırlanıyorum gayet rahatım karışanım edenim yok.
Ama şimdi okullar tatil olacak ve su geldi size gelelim bu geldi sizi çağırıyorlar neden aramadınız gelmediniz bugün evdesin dimi oğlum şunu aradın mı kardeşim vs muhabbetleri daha da artacak.

Derdimi tam anlatabildim mi bilmiyorum açıkçası cünkü kafamda cok şey var. Sürekli görüşme istekleri ve benim ortamda mutlu olamamam. Su yeğen mevzusu. Özel alanımızın olduğunu kabul etmemeleri. Ben biraz dişimi gösterdim birkaç konuda o yüzden eskisi gibi müdahale edemiyorlar bu edememiş halleri :)

Sürekli istek hep istek. İnsan bir hediye alacaksa içinden gelir düşünür alır. Karne aldı hediye alında gelin akşam bizdeyiz. Ee eşime de hak veriyorum tüm aile toplanmış gitmeyecek miyiz? Ama cözüm bulamıyorum tabiki. Gelme konusunda mesafeli durduğum icin şimdilik gelen giden yok ama en ufak bir açık bulsalar asla çıkmazlar. Normalde bizim semt biraz uzak hiç gelmemişler önceden akrabaları vs de yok. Ama biz evlendik buralardan çıkmaz oldular. Eltim arkadaşına gelmiş eşi de ordan xe geç çocuklar görsün amcalarını demiş. Oda yok cok seviyorlar cok üzülürler sürekli gidemedikleri için demiş. İyi de neden sürekli geleceksiniz?

Bunun dışında eşimin ablasının neden bize hoşçakal demeden gittin demesi, iki gün kalacak olup geldiğinde hosgeldine giderken uğurlamaya gitmemizi istemeleri, gecenin bir köründe arayıp uyuyoruz demesine rağmen muhabbet etmeye çalışmaları. Hayır kendileri gelmek isterse beni arar hangi gün müsaitsen sana gelmek istiyoruz derler. Eşime gidip yeğenini kastederek cok özlüyorlar seni amcanın evi gidelim diyorlar izin günün ne zaman demeleri çıldırtıyor beni. Bir gün haftaici izin yapmıştı annesi aradı evde miydin bugün diye şaşırdı eşim evet deyince eee söyleseydin bugün gelirdik oğlum bak sabahtan beri amcaya gidelim diyorlar x seslen kızım oğlum amca seni özledik de. Bu muhabbet ne yani?

Benim sürekli kendimi geri çekmem ve sürekli kontrol etmeye çalışmam eşimde artık kötü bir etki bırakıyor. Bazen boguluyorum kontrol etmenden demişti. Pazar ararlarsa gidemeyiz diyorum mesela bana böyle söyleme askeriyede gibi hissediyorum diyordu. En sonunda dediğimi yapıyor ama bende oda tükeniyoruz. 5 yaşındaki çocuk bile evimizi görmek istiyormuş bunun mevzusu döndü günlerce. Sizle gelir degil mi ağırlarım tabiki ama 5 yaşında çocuk yani ayrı alamam ki ya da o gelecek olduğunda hepiniz gelirsiniz.

Herkes mesafemin ve sertliğimin farkında. İlk zamanlar sinirimi eşimden çıkarırdım herkesin önünde. Artık yapmıyorum ama sinirlendigimi belli ediyorum. Annesi de aramız bozulsun kötü olalım istemez hiç. Sürekli arayıp Allah sizi korusun , ağzınızın tadı bozulmasın der. Ama bunların farkında mı degil anlamadım.

Okuduğunuz icin teşekkür ederim. Konu esimin ailesinin gidip gelmesi degil sürekli olması. İsteklerin cok olması. Sınır bilmemeleri. Altını çizerek söyliyim ki rahatsız eden bu cünkü. Ne yapabilirim nasıl davranabilirim ya da yanlış mı yapıyorum. Biraz yüz versem gerisi gelecek diye diken üstündeyim. Okuduğunuz icin teşekkür ederim.
Ben elti konusuna takıldım. Çocuk görmek istiyor diye sürekli aranmaz. Ayıp yani.
Çocuğa anlatırsın, amcan şu saatte müsait değildir, artık evli her istediğimiz zaman arayamayız. Veya çocuk çok düşkünse sizi arasın rıca etsin eşin müsaitse bir iki dk yeğeniyle konuşabilir mi diye. Bu ne böyle ikide bir çocuk için aramalar, görüşmeler. Veya çocuk kullanılıyor mu, günah da almak istemem, ama kimi de gıcık etmek için, veya evine gitmek ister bahane arar, çocuğu bahane eder.. Niyeti Allah bilir. Ama eşinizi takdir ettim, ona tam puan arkanızda. Siz bu sorunları da çözersiniz. Yeni evliler genelde çullanırlar, kimi meraktan, kimi görgü, adap bilmezlikten, ama ilk zamanlar oluyor bunlar, sonra herkes evine çekiliyor. Siz sınırınızı koruyun. Geldiklerinde de çok sert veya çok yumuşak değil de orta yollu davranın. Yavaş yavaş onlar da normale döner.. Kimi aileler de kötü niyetli değildir, sıkı fıkılığı sever ama karşı taraf bunu ister mi istemez mi diye düşünmezler, yani cahillikten.. Geçer ama rahat olmaya çalışın, bu anlattıklarınızı Çoook duymuşumdur yeni evlilerden. Allah huzurunuzu kat kat arttırsın, kalın selametle.

X