bir evlenememe konusu da benden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
merhaba buradaki hanımlar bu tür konulardan bıkmışlardır eminim. Ama ben sizden çok bekledik çok uğrastık, hiç pes etmedik ama her şeye rağmen evlendik hikayeleri duymak istiyorum. 30 yaşındayım. Sevgilim var ama şuan için evlenmek için yeterli maddi güce sahip değiliz. Yani ne zaman evleniriz ya da evlenir miyiz bilmiyorum. Tek bildiğim onunla evlenmek istediğim. Ha çevrem, ailem bırak onu maddi gücü yerinde olan biriyle evlen diyor ama ben onu bırakmak istemiyorum. Hayatım hep zorluklarla geçti. Şuan evlenmek için bile zorlandığımı görmek o kadar yakıyor ki canımı. Bir evim,bir düzenim,çocuklarım olsun istiyorum. Mutlu bir aile ortamında büyümedim. Şimdi mutlu olmak istiyorum sevdiğimle ama o bile zor oluyor. Olacağı bile kesin değil. Herkese karşı çıkıp bekliyorum. Çevreye,ailemin baskısına hatta iş arkadaşlarımın baskısına rağmen direniyorum o olacak diye. Bazı insanlara onu bırak demek o kadar kolay geliyor ki. Bıraksam evlenirim başkasıyla ama mutlu olamayacağımı biliyorum. Aranızda yukarda da belirttiğim gibi herkese direnip karşı çıkıp zorlukları aşıp evlenen mutlu olan var mı ? BEn hic evlenemiceğim gibi geliyor. Bir yuvamın olması o kadar uzak ki bana suan resmen evlensem mucizeyi yaşayacakmışım gibi geliyor(yani sevdiğim adamla). Uyku bile tutmuyor beni. Gözümü kapattığım an kabuslar görüyorum. Çevreden herkesten uzak bir yere gitmek kimseyi görmek istemiyorum. Yüzüm bile gülmüyor. Kendime bakasım bile yok. Spor yapıyordum onu da bıraktım. O derece her şeyden soyutladım kendimi.Çünkü çevreye göre bu yaşta evlenmemiş olmak acınası bir durum. Sizden içimi rahatlatacak şeyler duymak istiyorum. Ne olur yadırgamayın.
Annem derdi ki kızım zengin olmasına lüzum yok seni sevsin sana iyi davransın sana baksın kimseye muhtaç etmesin bı kanepeyle bı kilimlede mutlu olunur derdi bence arkadaşlarda haklı seviyorsan illa düğün yapmak zorunda pahalı eşyalar almak zorunda değilsin ben evlenmeden evvel eşim ben düğün yapamam kına yapamam gücüm yok ama nikâhta gelinlik giydireyim dedi bende kabul ettim ve şu an çok mutluyuz herşeyi ilmek ilmek dokuduk yavaş yavaş araba aldık borcu bitti ev aldık eşya aldık bizi zorlamayacak kadar bir tanıdığım kadın vardı ailesi destek olmamış çok sevmisler birbirlerini birde hamileydi çok tatlı bı arkadaştı meğer alışveriş yapmazmis bunlar neden diye sordum utana sıkıla buzdolabim yok demişti üzülmüştüm arkadaşlarla para toplayıp vermiştim üzülmesin yanlış anlamasın diyede bebeğine hediye demiştim ve onlarda çok mutluydular halen oyleler bı geldi elinde poşetlerle dolap aldım bebeğim büyüyünce güzel mamalar yapacam dedi bizde mutlu olmuştuk yani siz istedikten sonra aranızda gerçek sevgi var ise maddiyatin bı yere kadar önemi var oda karın doyurup geçinmek için gerisi boş hepimiz misafiriz dünyada önemli olan anlayışlı eş sevgi saygı bazı insanları lüks batırır fazla borç yaparsanız gecinemez hale gelirsiniz bı ay borçsuz koltuk alırsınız bı ay TV bı ay yatak odası derken herşey olur biter

Etrafındaki insanlar sadece maddiyattan ötürü mü karşı çıkıyorlar?
10 yıllık evliyim ailemin maddi durumu iyiydi zorluk görmedim. Ama eşimle ilk evlendiğimizde çok sıkıntı yaşadık maddi olarak çünkü herşeyi kendimiz yaptık eşim kendi ailesi yapamayacağı için benim ailemin de yapmasını istemedi. Bütün bu zorlukları zaten göze alarak evlendiğim için çok zorlamadı beni koşullar. Ama benim çevremdeki kimse evlenme onunla dememişti mesela aksine herkes olumlu bakıyordu çünkü eşim iyi bir insandır. Eğer senin için iyi ve doğru insan olduğuna inanıyorsan zorluk çekseniz mutlu olmamanız için bir sebep yok. Olduğu kadarıyla yuvanızı kurmaya çalışın. Eksikler zamanla kapanıyor. Bizim Televizyonumuz bile yoktu ilk evlendiğimizde şimdi evimiz arabamız var.

merhaba buradaki hanımlar bu tür konulardan bıkmışlardır eminim. Ama ben sizden çok bekledik çok uğrastık, hiç pes etmedik ama her şeye rağmen evlendik hikayeleri duymak istiyorum. 30 yaşındayım. Sevgilim var ama şuan için evlenmek için yeterli maddi güce sahip değiliz. Yani ne zaman evleniriz ya da evlenir miyiz bilmiyorum. Tek bildiğim onunla evlenmek istediğim. Ha çevrem, ailem bırak onu maddi gücü yerinde olan biriyle evlen diyor ama ben onu bırakmak istemiyorum. Hayatım hep zorluklarla geçti. Şuan evlenmek için bile zorlandığımı görmek o kadar yakıyor ki canımı. Bir evim,bir düzenim,çocuklarım olsun istiyorum. Mutlu bir aile ortamında büyümedim. Şimdi mutlu olmak istiyorum sevdiğimle ama o bile zor oluyor. Olacağı bile kesin değil. Herkese karşı çıkıp bekliyorum. Çevreye,ailemin baskısına hatta iş arkadaşlarımın baskısına rağmen direniyorum o olacak diye. Bazı insanlara onu bırak demek o kadar kolay geliyor ki. Bıraksam evlenirim başkasıyla ama mutlu olamayacağımı biliyorum. Aranızda yukarda da belirttiğim gibi herkese direnip karşı çıkıp zorlukları aşıp evlenen mutlu olan var mı ? BEn hic evlenemiceğim gibi geliyor. Bir yuvamın olması o kadar uzak ki bana suan resmen evlensem mucizeyi yaşayacakmışım gibi geliyor(yani sevdiğim adamla). Uyku bile tutmuyor beni. Gözümü kapattığım an kabuslar görüyorum. Çevreden herkesten uzak bir yere gitmek kimseyi görmek istemiyorum. Yüzüm bile gülmüyor. Kendime bakasım bile yok. Spor yapıyordum onu da bıraktım. O derece her şeyden soyutladım kendimi.Çünkü çevreye göre bu yaşta evlenmemiş olmak acınası bir durum. Sizden içimi rahatlatacak şeyler duymak istiyorum. Ne olur yadırgamayın.
Kimsenin yadırgamaya hakkı yok. Herkesin derdi kendine. Maddi olarak durumu iyi olmayan biri evlenmek evet risk fakat gelecek insanlara ne getirir bilemeyiz. Karı koca çalışıp evine 15000 giren arkadaşım geçim sıkıntısı çekerken kardeşi ve eşi asgari ücretle çalışıp evini de aldı arabasını da. Her yaz tatiline de gider. Tuttuğu takımın maçını gider şehrinde izler. Haaa bile isteye lades denilmez. Hayırlısını isteyin. 34 yaşında evlendim. Onun öncesi rütbesi olan bir kişiye söylediler görüşmedim bile benden iki yaş küçüktü diye. Çok tepki veren oldu. Yaşın var adamın mesleği iyi sen peri kızımızın gibisinden. Ne oldu adam şuan hapiste. İhraç edildi. Asgari ücretli biriyle evlendim.öyle bir ev dizdik öyle güzel düğün yaptık ki içimizde hiç Bişey kalmadı. Ailelerden de destek görmedik. Burada da yazıyorlar düğün yapıp senelerce borç ödüyorlar gerek yok diye. 2 sene sürdü benim düğün borçlarım. Herşey inde en güzelini yaptık. Siz seviyorsanız inanıyorsanız hakkınızdan da hayırlısını isteyerek mücadele edin.
Uzun oldu kusura bakmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X