Bir garip evlilik meselesi

okyanusunritmi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
26
42
32
Beklentileniz farkli sanki. Bir de iletisim kopuklugu var. Evlilik ile sevgililik ayni degildir. Ayni evin icine girince insan karsisindakini daha iyi taniyor. O akıl edemese de disariya cikmayi siz teklif ettiniz mi? Bu bosanma sebebi mi demissiniz. Bosanmak icin ille de aldatilmak gerekmiyor. Ortak paylasim yoksa, sadece ayni evi paylasan iki ev arkadasi gibiyseniz ve bu problemi asamiyorsaniz hayat boyle de gecmez ki. Bosanin diyemem o sizin karariniz. Arkadas grubunuz yok mu? Hic mi biryerlere gitmiyorsunuz? Evde hep televizyon mu izliyorsunuz? Simdiden 40 yillik evliler gibi misiniz?
Evliliğimizden karantina dönemine kadar benim hayatım çok çok yoğun geçti aslında. Okul, iş, formasyon derken hiçbir plan yapacak halim kalmadı. Ondan bekledim, olmadı. Ama buna yoruluyorum, kızıyorum. Çünkü bir yere gidilecekse bu benim öncülüğümle olur. Her türlü planı ben yapmak zorundayım. Ne yenilecek, nereye gidilecek, hatta evde hangi film veya diziyi izleyeceğimiz bile. Onun hiçbir önerisi yok. O yüzden bazen bilerek gidip yanına oturup hiçbir şey söylemiyorum. Bakalım neyi önerecek diye. Ama bana ne düşünüyorsun ya da konuşmuyorsun diyor. Sonra ben bu tepkisizliğe, hiç harekete geçmemesine soğuyorum. Sonra uzak kalıyor. Neymiş ben ona soğuk davranıyormuşum. Ama ortak bir şeyler yapmak için bir öneri sunabilir ya da kendisi konuşabilir istiyorsa.

okyanusunritmi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
26
42
32
😂😂 guluyorum istemesizce sanki benm esimi anlattiniz aynisi benimkide az once daha sohbetinede doyum olmuyo dedim agzindan tek laf cikmadi saatlerce sonra bana dondu dediki aksam uyudum sabh kalkdim depoya gittim ordan malzeme aldim sonra ise gittim asansörle onlari yulari tasidim sonra kumu serdim yere sonra şab cekdim sonra fayanslari koydum sonra sildim sonra toplandim eve geldim bitti konusu 😂😂 daha ne konusim dedi baska bise yapmadimki gun boyunca ne dememi bekliyosun benden hic dedim daha ne dicen anlattin herseyi masallah ben alisdim 1 yil olcak ayni sizin gibi ama alisdim konusmamasina veyada konussanda biseler anlatsanda donupde allah akil vere demesine veyada cene yine dusdu demesine daha takmiyorum fazla ben
Yani belki de problem benim hala kabullenememem. Hani isterdim ki sohbetine doyum olmasın, konu konuyu açsın, bana yeni ufuklar açsın, güldürsün, düşündürsün falan hiçbiri yok. Evet sevgi, güven var. Bunlara takmasam belki huzurlu da olabiliriz. Ama sıkılıyorum bazen, ruhum sıkılıyor. Ne yapayım bilmiyorum.

Pinkypanther

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
15
9
29
Eleştirmek veya akıl vermek bizlerin haddine degil, sonuçta bu sizin hayatınız ve sizin tercihiniz. Bazen 40 yıldır evli olan kadınlar bile eşlerini yeterince tanımadıklarını söylerler. Bence evliliğinize biraz zaman verin, ne kendinizi yıpratın nede eşinizi. Eşiniz belli ki duygularını ve düşüncelerini sizin gibi açıkça ifade edemiyor. Ben bunu bir eksiklik olarak gormuyorum. Eger baska bir sıkıntısı yoksa kisilikle alakali bir durumdur. Sonucta görücü usulü evlenmemissiniz. Oncesinde 3 yillik bir iliskiniz varmis. Diyaloglariniz nasil bilmiyorum ancak zaman zaman ofkeyle yanindan uzaklastiginizi yazmissiniz. Evde bu tarz tartismalar sık sık yasaniyorsa, bu durum sadece sizin degil esinizin de sizden sogumasina neden olabilir. Mutsuz bir evliligi de kimse yurutmek istemez. Henuz yeni evlisiniz. Umarim toparlarsiniz. Herhangi bir karar almadan once bir cift terapisini düşünün derim.

Cemrecn

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2019
851
880
😂😂 guluyorum istemesizce sanki benm esimi anlattiniz aynisi benimkide az once daha sohbetinede doyum olmuyo dedim agzindan tek laf cikmadi saatlerce sonra bana dondu dediki aksam uyudum sabh kalkdim depoya gittim ordan malzeme aldim sonra ise gittim asansörle onlari yulari tasidim sonra kumu serdim yere sonra şab cekdim sonra fayanslari koydum sonra sildim sonra toplandim eve geldim bitti konusu 😂😂 daha ne konusim dedi baska bise yapmadimki gun boyunca ne dememi bekliyosun benden hic dedim daha ne dicen anlattin herseyi masallah ben alisdim 1 yil olcak ayni sizin gibi ama alisdim konusmamasina veyada konussanda biseler anlatsanda donupde allah akil vere demesine veyada cene yine dusdu demesine daha takmiyorum fazla ben
Hiç gülecegim yoktu ya ayni ben . Eşim de bana sorar
- Ne yaptin canim bugun ?
- Hiiiiiççç yemek bulasik falan işte .
- Başka ?
- Başka bir şey yok .

Bilemedim şimdi bir de adama giydiriyorum sorumsuz ilgisiz diye ben daha betermişim.

Cemrecn

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2019
851
880
Yani belki de problem benim hala kabullenememem. Hani isterdim ki sohbetine doyum olmasın, konu konuyu açsın, bana yeni ufuklar açsın, güldürsün, düşündürsün falan hiçbiri yok. Evet sevgi, güven var. Bunlara takmasam belki huzurlu da olabiliriz. Ama sıkılıyorum bazen, ruhum sıkılıyor. Ne yapayım bilmiyorum.
Her zaman mi böyle sohbet etmez . Huyu mu böyle yoksa gerek mi duymuyor . Ben de eşiniz gibiyim sohbetim yok , konu konuyu acmaz , gülmem güldürmem vb. Ruh halime göre degisir ama bazen çok konusurum çenem düser .

Yari Otomatik Portakal

Noone's gonna take my soul away...
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
1.607
4.809
24
Bunları bize anlattığıniz gibi eşinize de anlatsaniz? Yani adam sizin ondan beklentilerinizi nerden bilebilir ki soylemezseniz, benim de yanımda normalde konuşan biri sessiz sessiz otursa ben de ne düşünüyorsun diye sorarım. Sizin yanımdan sinirlendiğiniz için kalktığınızi anlamam bile. Bence bunları aynen bu şekilde eşinizle paylaşmalı ve eğer söylediklerinizi yine yanlış anlayacak olursa onun bu alınganlıginin bu ilişkiyi boşanmaya götüreceğini kendisine hissettirmelisiniz. Eşiniz çok ufku geniş biri değil bunu anladık, öyleyse problemlerinize de siz ışık tutmak ve onları eşinize göstermek zorundasiniz

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :98.6 Kg. Şimdiki Kilom :93 Kg.

Bahar2930

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
1.333
3.395
36
Hiç gülecegim yoktu ya ayni ben . Eşim de bana sorar
- Ne yaptin canim bugun ?
- Hiiiiiççç yemek bulasik falan işte .
- Başka ?
- Başka bir şey yok .

Bilemedim şimdi bir de adama giydiriyorum sorumsuz ilgisiz diye ben daha betermişim.
Herzamn adamlara suc bulmamak lazim biz kadinlardada oluyo suc herzaman ama ben sacma sapan seylerden konu bulmaya calisirim esimde tadi basladi sacmalaya der ee napim sabahdan aksama kadar duvarlara bakiyom onlarla konuscak halim yk aksam sen geliyosun az bisede sacmalayim diyincede allah akil versin sana der 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 157 cm. Başlangıç Kilom :49 Kg. Şimdiki Kilom :66 Kg.