Bir garip evlilik

Yalan söylüyor olması beni yıkan.... Beni aptal yerine koyması... Ben Kocam sigara içmiyor derken onun yan odamda sigara içmesi.... Ve 2 3 günde bir içecek kadar tiryakilikten uzak birisi. Bırakmak asla zor değil ama benimle inatlaşıyor.
bağımlılıklar kolay bırakılmaz. 7 yıllık evliyim ,iradesi yüksek bir eşim var ama sigara konusunda bu iradeyi sergileyemiyor. Size söylemesi kolay geliyor.
Bir de bağımlılıktan kurtulmak için destek gerekli sizin gibi tehdit ederek kurtaramazsınız eşinizi aksine daha çok sigaraya itersiniz adamı

Aşiri abartmişsiniz.Birakmanin zor olmadigini nerden biliyorsunuz ?

Benim anlamadığım sigara içtiğini siz hiç mi anlamadınız.Boğuluyorum,nefes alamıyorum demişsiniz ama baya baya anlamamişsiniz.Ya başkasından duymuşsunuz,ya kendi ağzından kaçırmış.Demekki o kadar da rahatsız etmiyor sizi.

Benim annem de esimde iciyor ve bana cok dokunuyor. Aklima asla biraktirmak icin baski yapmak gecmiyor gecmez. Sigara koklu bir bagimlilik senelerce icilmese de tekrar baslayan birsuru insan taniyorum.
Ulkede hayat sartlari bu kdr zorken trafikte bile sinir kupu olabilecekken sigara konusunda baski bence buyuk hata. Ama artik siddet isin icine girmis evliliginize yazik olmus. Yalan soylemesi sozunu tutmamasi vs degil konu.. ayrica size farkettirmeyecek kdr dikkatli bir insan sigara icebilir koku vs hicmi anlamadiniz..

Benim anlamadığım sigara içtiğini siz hiç mi anlamadınız.Boğuluyorum,nefes alamıyorum demişsiniz ama baya baya anlamamişsiniz.Ya başkasından duymuşsunuz,ya kendi ağzından kaçırmış.Demekki o kadar da rahatsız etmiyor sizi.
Katılıyorum. Benim eşim sigara içmez ama geçen gün eve geldiğinde üstüne sigara kokusu sinmisti hemen farkettim. Arkadaşlar kapalı alanda içti dedi.
Direkt banyoya gönderdim. Bu kadar hassas insan nasıl anlamaz kokudan bilemedim.

Baştan çok darlamissiniz.
Sigaraya bende karşıyım ikimiz de icmiyoruz esimle.
Ama birden nebilim sigaraya başlasa istemem çünkü kokusundan asiri rahatsizim nefes darlığı yapıyor bende ama ben bile bukadar tepki vermem.
Sonra şiddete dönmesi tasvip edilemez.
Bu olayda yine de baştan siz çok büyütmüşsunuz geldi bana.

Ben nefret ediyorum nefes alamıyorum uzerine sinen koku bile beni boğuyor... Küçükken babam sigara çok içerdi ve doktor ona bırakmasını ciğerlerinin ciddi zarar gördüğünü söylemişti.. Ben hep babam ölecek kaygisi taşıdım küçücük yaşta ve asla kendim içmem ve içen birisiylede evlenmem dedim. Baştan diyebilirdi, ben bırakmam diye. Nefret eden bir dünya adam var bulurdum illa kendim gibi birini.
Babam sigarayı sigara ile yakardı.4 paket içerdi.Babami cam önünde yanında kulluk duman haresi içinde hatırlarım .Eşim içer ama evde değil balkonda.Siz zaten eşinizi sevmiyorsun baska birini bulurdum demeniz ondan.Bana çok sağlıklı düşünmüyorsunuz gibi geldi.Herseyin fazlası zarar tepkilerinde

Off sanki sizi aldatmış.
Dayak olmamış tabi de.
Sigara öyle bir meret ki bırak diye bastırdığın insanın daha çok iç diye beynini yer.
Bende içtim bıraktım hem de eşimin gram baskısı olmadan.
Tamamen kendim istediğim için şimdi de eşim içiyor, bırakmaya çalışıyor üstüne gitmiyorum.

Ama illa bırak deseydi inadına içerdim.

Ona bırak diye ben dayatmadım evlenecegim adamın sigara kullanmasını istemiyorum dedim kaldırdı attı paketi... Zamana yayıp bırakırım diyebilirdi.. Söz verdiği halde asla bırakmadığını evlendigimiz gun öğrendim. Yalan üzerine bir evlilik kurmak bende travma sebebi oldu.
Sigara için yalan söylemesi tabi ki doğru değil... Yalan söylerken de seni kaybetme korkusuyla söylemiş gibi...
Ama sigara içme konusunda yalan söledi diye de travma sebebi olması çok saçma..
Yani yalan üzerine evlilik kurmak cümlesi ağır olmuş bence..

Ben nefret ediyorum nefes alamıyorum uzerine sinen koku bile beni boğuyor... Küçükken babam sigara çok içerdi ve doktor ona bırakmasını ciğerlerinin ciddi zarar gördüğünü söylemişti.. Ben hep babam ölecek kaygisi taşıdım küçücük yaşta ve asla kendim içmem ve içen birisiylede evlenmem dedim. Baştan diyebilirdi, ben bırakmam diye. Nefret eden bir dünya adam var bulurdum illa kendim gibi birini.
E o zaman içmeyen biriyle evlenseydiniz. Babanızdan bilmiyor muydunuz sigara bağımlılığının zor bırakıldığını?

bir insana bir şeyi yapmaması gerektiğini dayatmaya çalışırsanız, onu o şeye daha çok itersiniz. benim annem babam ağzına sigara sürmez, ben sigara içiyorum. bir kere lisede yakaladılar, çok karşı oldukları için içtiğimi saklıyorum. ve haliyle de liseden sonra da evde içemediğim için dışarıda ard arda daha çok içerdim, şimdi kendi evimde içtiğim için baya az içiyorum aslında. bende anne babamı çok sevdiğim, onların tepkilerini bildiğim için gizledim hep. bu kadar tepki göstermeseler şu an içmiyor da olabilirdim bilemiyorum. aynı şeyi bir arkadaşım da kocasına yapıyor, kocası asla istemediği için bulduğu her fırsatta sigara içip eve öyle gidiyor. bu tutumu yanlış buluyorum. eşim istemediğini söylese saygı göstermesini beklerim, kokusundan rahatsız oluyorsa bir hal çare bulurum. bunun için boşanmayı düşünecek kadar üstüme gitse sinirlenirim ama.
vurması asla affedilir bir şey değil, yalnız çok takıntı yapmış ve bunaltmışsınız.

Alkol konusunda da aynı şeyi yapanlar var. Birşeyin hayatınızda kesinlikle olmasını istemiyorsanız onu hiç kullanmamış biriyle evleneceksiniz. Söz verdi vermedi gibi bir sorun da yaşamamış olursunuz. Bazı alışkanlıklar sözle bitecek kadar da basit olmuyor üstlelik bunu yetişkin tüm insanların bilir.
Sigara için dünyanızın başınıza yıkılması konuyu ne kadar abarttığınızı gösteriyor.

Ne olmuş konu dallanıp budaklanip esinizin şiddetiyle sonuçlanmış. 🤷

Ona bırak diye ben dayatmadım evlenecegim adamın sigara kullanmasını istemiyorum dedim kaldırdı attı paketi... Zamana yayıp bırakırım diyebilirdi.. Söz verdiği halde asla bırakmadığını evlendigimiz gun öğrendim. Yalan üzerine bir evlilik kurmak bende travma sebebi oldu.
Ne kadar ufak şeylerden travma yaşıyorsunuz...

Üzerine sinen kokudan boguluyorsunuz ama.yan odada sigara içince haberiniz olmuyor? Ben sigara içtiğim halde balkonda açık havada biri sigara içse kokusunu salondan duyuyorum ya?
Misafirliğe gitmiştik... Biz mutfaktayken o ev sahibi beyle salonun balkonunda içmiş. ev sahibinin çocuğu icerde sigara içiyorlar dedi. İnanamadım git bir daha bak sadece baban iciyordur dedim. Gitti bakti her ikiside içiyor dedi. Ve benim evlendik evleneli içmiyor sandığım adam bana yalan söyleyerek devam ediyormuş. Ne kadar onur kırıcı birsey.

Uzeri les gibi sigara kokuyordu her gelişinde adamlar içti diyip duş alıp Üstünü değişirdi hemen. Sorardım bak içiyor musun diye hayır derdi.

Misafirliğe gitmiştik... Biz mutfaktayken o ev sahibi beyle salonun balkonunda içmiş. ev sahibinin çocuğu icerde sigara içiyorlar dedi. İnanamadım git bir daha bak sadece baban iciyordur dedim. Gitti bakti her ikiside içiyor dedi. Ve benim evlendik evleneli içmiyor sandığım adam bana yalan söyleyerek devam ediyormuş. Ne kadar onur kırıcı birsey.
Çok bunaltıcı tavırlarınız var. Misafirlikte bile rahat bırakmamışsınız adamı. Onur kırıcı olan ne biliyor musunuz ev sahibinin çocuğuna eşinizi kontrol ettirmeniz

olayı biriyle öpüşürken yakalamışsınız gibi anlatmışsınız :olamaz:

Eşinizi kontrol ettirmeniz gayet normal bir davranış haklısınız.

X