Bir garip internet hikayesi

Yaşadıklarınızın aynısını 2 yıl önce bende yaşadım. Sıralaması bile aynı.
En sonunda kablonete geçtim. Dünya varmış.
Bankada cayma bedeli çıkardılar. Bu TTNETin bir üst kurulu var. Ben de oraya durumu anlatan birtakım yazdım ve yaklaşık 3 ay internet hizmeti verilmediği halde benden ücret aldıkları için tüketici hakem heyetine başvuracağımı belirttim.
Hemen mailine bir yazı gönderdiler ve cayma bedelinden vazgeçtiklerini beyan ettiler.
Resmen soyguncu olmuşlar.
Bence sizde müşteri hizmetlerini bırakın ve üst kurula durumu bildirin.

Bir daha ki konuşmanızda, netten çağrı kaydetme prog. indirin ve benim tarafımdan da konuşmalar kayıt ediliyor , sizleri tüketici hakları mahkemesine şikayet edicem diyin.
D smart ile benzer bir olay yaşadık. Aboneliğimi sonlandırmak istediğimizi söylediğimde modemi ve kanal kutusunu geri iade etmemi istediler. Bende göndermek için gittiğimde, bayinin kendi gönderdikleri modemin kendilerine ait olmadığını ve dışardan alındığını söyleyip iade almadılar. Eşimle şok olduk. Müşteri hizmetlerini arayıp yukarda belirttiğim gibi, ses kaydı yaptığımızı ve tüketici hakları mahkemesine gideceğimizi söyledim ve gittim. Dosya açıldı, 4 gün sonra tarafıma dönüş yapıldı ve koşulsuz şartsız ( modem ücretini 500tl olarak talep etmişlerdi) iade işlemini yapıp aboneliğimi sonlandırdım. Geçmiş olsun , siz de kurtulursunuz umarım

Eğer eminseniz Onay verdiğinize dair olan ses kaydının dinlenmesini talep edin. Ayrıca bir üst makam ile irtibat kurun. Çağrı merkezindekilerin çok fazla yetkisi yok sadece sizi oyalarlar.

Arkadaşlar teşekkür ederim yardımcı yorumlarınız için.
Ancak ben sözlü taahhüt verdiğimi hatırlamıyorum ve kesinlikle ben hat sahibiyim yada ben xx diyerek konuşmadım. Hep xx'in kızıyım diyerek konuştum ve onlarda böyle birşey söylemediler. Benden onay almadılar. Ki yapılan da ortada. Para koparmak için eve gelmeyip EliTT hizmet yollayalım sorun iç tesisatınızda diyorlar ki tamamen yalan. Ne olacak bilmiyorum.

Merhaba hanımlar.
Umarım gününüz güzel başlamıştır,iyi pazarlar şimdiden.

Annemin evinde yaklaşık 10 yıldır ttnet var. (6 yıl babamın+4 yıldır da annemin üzerine). Ayrıca Tivibu Premium paket sahibiyiz. Yani evdeki ortak televizyon TİVİBU'ya bağlı. Herşey 2 hafta öncesinde başladı. (Daha öncesinde de kopma oluyordu 10-15 dakika sonra geliyordu.) Annem elektrik çarpmasından çok korkar,bu yüzden ampül değiştirmek için bütün şalterleri kapattı. 1-2 dakikalık bir olay bu. Açtığımızda internet gelmedi. Daha sonra geldi. Ama bu sefer aşırı donma yapmaya,gidip gidip gelmemeye başladı. Bu sefer ertesi gün akşam 7'de gidip sabaha kadar gelmedi. Bu rutin bir şekilde devam etti,2-3 gün boyunca her gün aynı saatte gidip sabahlara kadar gelmiyordu. Neyse ttneti aradım,gelip modemde sorun olduğunu,değiştirmeleri gerektiğini söylediler. Değiştirdiler fakat sorun düzelmedi. Olay burada başlıyor;
Aradım ve evde iş yaptığımı,internetin gerekli olduğunu söyledim. Yine gelip baktılar ve bir daha modem değiştirdiler. Fakat yine olmadı. 1-2 gün düzelse de kesinlikle kalıcı bir düzelme olmuyordu. Neyse artık sabrımın son demlerinde yaşadığım için önce babam arayıp ağzına geleni söyledi,fakat hala oyalamaya devam edince kendim arayıp ağzıma geleni saydım. Bu sefer sorun "iç tesisatta" dediler ve bana eliTT hizmet karşılığında sorunun çözüleceğini söylediler. Ama ilk gelen beyefendi prize kadar kontrol etmişti ve ankastre kutusunda böyle bir problem olduğundan bahsetmemişti. Yani bariz yalan söylüyorlar. Neyse artık böyle devam edemeyeceğini anlayıp interneti iptal ettireceğimi söyledim. Bana yaklaşık 600 liralık bir meblağ çıkarttılar,taahhüt bitmemiş o yüzden. Halbuki biz taahhüt falan yapmamıştık. Artık iyice sinirlendim yahu bu nedir? Kafalarına göre imzasız sözlü taahhüt mü olur? Bunun geçerliliği var mıdır? Genelde ttneti ben arıyorum,annem uğraşamıyor ve bana arattırıyor. Ben arıyorum ve konuşuyorum bir problem olduğunda. Bir de müşteri temsilcisine "ben böyle bir söz vermedim,taahhütte bulunmadım,sözlü taahhüt geçersizdir adam mı kandırıyorsunuz siz" diye saydım sayıştırdım. Taahhütün imzalandığı imza ve bilgileri istiyorum mailime yollar mısınız dedim. Bu sefer hanımefendi bana "öyleyse suç işlediniz,hat sahibiymiş gibi kendinizi tanıttınız. Yaptığınız yasal değil." vesaire diyerek beni delirme noktasına getirdi. Halbuki ben hep adımla işlem yaptım ve annem olduğumu beyan etmedim. Taahhüt içinde kimse bizi aramadı. Buna ne denir siz söyleyin lütfen,bu sözlü taahhüt olayının bir geçerliliği var mıdır? Bu ay ki fatura 150 civarı gelmiş,ben neden kullanmadığım bir internetin faturasını ödemek zorundayım? Hem doğru düzgün hizmet almıyorum üstüne vermediğim taahhütü beklemek zorunda bırakılıyorum.
Ayyyy d.. mart bize aynı şeyleri yasattiiiii.. Allah Kahretsin onları... 3 ay oyaladilar ne kullanabildik ne başka bişey Kurulum bile olmadı bize yaptırcaklardi. İptal ettim. 750 meblağ çıkarttı. Üstüne basa basa ödemicem dedim naparsanız yapın. Hatta verin icraya dedim.. Alamicaksiniz. O zaman 1 hafta içinde modemi herşeyin bırakın sadece iç dış kurulum parası ödersiniz dedi. Teslim ettim. Dediklerini yaptilar.
240 çıkarttılar. Bende iç dış kurulum olmadı ödemicem. İcra muhabbeti gelsin. Tüketiciye direk gidicem dedim. Ara ara ödeyin diye msj geliyordu. Şimdi ses yok.
Sakin ödemeyin geri adım atmayın.. Tüketiciye vericem diyin ısrarla hatta verin. Direk kazanacaksınız. Biz aldığımız yerle konuşunca tüketici mahkemesi ne olursa olsun bizlerden yanaymis. O yüzden daha fazla sinir bozarlarsa önce söyleyin sonra gidin dilekçenizi verin 15 günde belli oluyor.
Onların yaptıkları kime ne geçirebilirsem.... Yemesin kimse bunları.

Benim babamda ttnet abonesi işlemleri hat sahibinden onay alarak yaptılar hep ben ne kadar yaşlı anlamıyor duymuyor desemde. Taahhüt yenilenmemişse eğer kullanıma bağlı farklı faturalar gelmiş olmalı
Net kesilince ilk iş modemi değiştirin diyorlar halbuki rüzgarlı hava bile etkiliyor İnternet bağlantısını. Modemle ilgisi olmuyor yani. Ttneti kesinti dolayısı ile kaç kez aradığınız ne kadar zaman mağdur olduğunuz belli bunun için zararınızı karşılamakla mükellefler. Para ödemek yerine üstüne para alabilirsiniz bunu araştırın

Bende dsmartta ayni sorunu yasiyorum. Sizinki gene iyi ben ayni evin icinde oda degistirince internt tamamen gidiyor kendi wifi kullaniyorum. Tamamen degistirmek istedim babam mac kanallarini izliyor diye susuyorum. En son babama patlicam cinnet an meselesi.

taahhütsüz internet vodafone da var galiba kullanıp memnun olan var mı acaba, ttnette yok diye biliyorum çünkü. ttnetten ben de memnun değildim kullandığımda, beni de dolandırmaya kalkmışlardı, 3 aylık yazlık internetimi benim iznim olmadan dondurup seneye aynı aylarda aktif edip 400lira fatura yollamışlardı. müşteri hizmetleriyle sert konuştuğunuzda ve tüketici hakem heyetine olayı taşıyacağınızı söylediğinizde hemen geri çekiyolar hak hukuk karıştırmadan zor :KK59:

Merhaba hanımlar.
Umarım gününüz güzel başlamıştır,iyi pazarlar şimdiden.

Annemin evinde yaklaşık 10 yıldır ttnet var. (6 yıl babamın+4 yıldır da annemin üzerine). Ayrıca Tivibu Premium paket sahibiyiz. Yani evdeki ortak televizyon TİVİBU'ya bağlı. Herşey 2 hafta öncesinde başladı. (Daha öncesinde de kopma oluyordu 10-15 dakika sonra geliyordu.) Annem elektrik çarpmasından çok korkar,bu yüzden ampül değiştirmek için bütün şalterleri kapattı. 1-2 dakikalık bir olay bu. Açtığımızda internet gelmedi. Daha sonra geldi. Ama bu sefer aşırı donma yapmaya,gidip gidip gelmemeye başladı. Bu sefer ertesi gün akşam 7'de gidip sabaha kadar gelmedi. Bu rutin bir şekilde devam etti,2-3 gün boyunca her gün aynı saatte gidip sabahlara kadar gelmiyordu. Neyse ttneti aradım,gelip modemde sorun olduğunu,değiştirmeleri gerektiğini söylediler. Değiştirdiler fakat sorun düzelmedi. Olay burada başlıyor;
Aradım ve evde iş yaptığımı,internetin gerekli olduğunu söyledim. Yine gelip baktılar ve bir daha modem değiştirdiler. Fakat yine olmadı. 1-2 gün düzelse de kesinlikle kalıcı bir düzelme olmuyordu. Neyse artık sabrımın son demlerinde yaşadığım için önce babam arayıp ağzına geleni söyledi,fakat hala oyalamaya devam edince kendim arayıp ağzıma geleni saydım. Bu sefer sorun "iç tesisatta" dediler ve bana eliTT hizmet karşılığında sorunun çözüleceğini söylediler. Ama ilk gelen beyefendi prize kadar kontrol etmişti ve ankastre kutusunda böyle bir problem olduğundan bahsetmemişti. Yani bariz yalan söylüyorlar. Neyse artık böyle devam edemeyeceğini anlayıp interneti iptal ettireceğimi söyledim. Bana yaklaşık 600 liralık bir meblağ çıkarttılar,taahhüt bitmemiş o yüzden. Halbuki biz taahhüt falan yapmamıştık. Artık iyice sinirlendim yahu bu nedir? Kafalarına göre imzasız sözlü taahhüt mü olur? Bunun geçerliliği var mıdır? Genelde ttneti ben arıyorum,annem uğraşamıyor ve bana arattırıyor. Ben arıyorum ve konuşuyorum bir problem olduğunda. Bir de müşteri temsilcisine "ben böyle bir söz vermedim,taahhütte bulunmadım,sözlü taahhüt geçersizdir adam mı kandırıyorsunuz siz" diye saydım sayıştırdım. Taahhütün imzalandığı imza ve bilgileri istiyorum mailime yollar mısınız dedim. Bu sefer hanımefendi bana "öyleyse suç işlediniz,hat sahibiymiş gibi kendinizi tanıttınız. Yaptığınız yasal değil." vesaire diyerek beni delirme noktasına getirdi. Halbuki ben hep adımla işlem yaptım ve annem olduğumu beyan etmedim. Taahhüt içinde kimse bizi aramadı. Buna ne denir siz söyleyin lütfen,bu sözlü taahhüt olayının bir geçerliliği var mıdır? Bu ay ki fatura 150 civarı gelmiş,ben neden kullanmadığım bir internetin faturasını ödemek zorundayım? Hem doğru düzgün hizmet almıyorum üstüne vermediğim taahhütü beklemek zorunda bırakılıyorum.
Evet hatta benim kapattırdıgım hattı benım adıma tekrar acıp işletip kullanmadıgım hatta eve icra gönderip maaşıma el koymaya calısmıslardı.Kesinlikle iptal ettirip iptal ettirdiğinize dair belge alıp vermezlerse polis cagırıcanızı soyleyın.Çünkü öyle bir belge asla vermıyorlar.Siz hattınızı iptal edilmiş oldugunu dusunurken onlar hattınızı kapatmamıssınız gibi işletmeye devam ediyorlar.En sonundada ödenmemiş faturalardan evinize haciz gönderiyorlar.Türk telekomun buyuk borcları var bu sekılde tahsil etmeye calısıyorlar.Allah kolaylık versin.Lütfen imzalı belgenizi gidin alın telefonla falan kapatmıyorlar.

Aynen öyle.
Taahhüt verdiğimi hatırlamıyorum,imza vs atmadım. İmzanın kopyasını isteyince "sözlü taahhüt" dedi zaten. Sözlü taahhütün hiçbir yerde geçerliliği yok diye biliyorum.
tahattut vermeseniz bile sözleşme sartlarında herseyi usulune uygun yapıyorlar.İptal ettirmemeniz elinizde belge olmaması demek hala kullanıcı oldugunuz anlamına gelıyor onların sartlarını kabul etmıs oluyorsunuz.Adamlar usule uygun soyuyor.

X