Bir garip ödünç kıyafet mevzusu

Oha:)
Ben yerinde olsam ss alir kendimin olanları isaretler, onlardan yüzde yetmiş komisyon isterdim 😂😂
direk" canım yaa ben de dolaba koyacaktım ama şimdi tekrar zahmete girmeme gerek yok sen koymuşsun nasılsa. satılırsa bana havale yaparsın ücretleri" de diyebilirim, temiz :KK70:

Zamanında yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmediği bir çocukluk arkadaşım var. Bu arkadaşımla yıllar içinde okul, iş, evlilik vs derken görüşemediğimiz zamanlar olsa da iletişimi hiç koparmadık, birbirimizin özel günlerinde hep bir arada olduk. Benim bir onun iki küçük çocuğu var. çocuklarımızın yaşları yakın ve onları sık sık oynamaları için bir araya getiriyoruz, son 2-3 yıldır önceki yıllara göre daha sık görüşür olduk. Bu arkadaşımın evliliği çok problemli ve kayınvalidesini evinde oturuyor. Geçen yıla kadar kayın validesiyle beraber yaşıyordu ve hem onunla hem görümceleriyle inanılmaz sıkıntılar yaşıyordu, hala da yaşıyor. Üstüne çok ciddi maddi sıkıntılar yaşadı. Kocası asgari ücretle bir yerde çalışıyor ama kazandığını doğru düzgün eve getirmiyor bile, kötü alışkanlıkları filan var. Leş bir tip. Aslında arkadaşımın babasının durumu çok iyi ve babası sık sık erzak yardımı yapıyor ama gene de bu devirde maddi sıkıntılar bitmiyordu haliyle. Bu arkadaşıma ben 2.çocuğuna hamileyken, yani yaklaşık 2 yıl kadar önce kendi hamile kıyafetlerimden iki koca poşet dolusu ödünç verdim. Verirken ödünç olduğunu özellikle belirttim. Çoğu marka ve bir kez bile giyilmemiş ürünler. Şu anda hepsini tekrar almaya kalksam alamam öyle diyeyim, zamanında alabilmişim işte. Neyse arkadaşıma hamileliğinde giysin diye verdim. Sonrasında geri istemedim çünkü ihtiyacım yoktu. Nasılsa ihtiyaç duyarsam, olur da 2.ye hamile kalırsam(ki zaman içinde bu düşünceden de vazgeçtim) isterim diye düşündüm. Dün tesadüfen arkadaşımın dolap hesabında bu kıyafetlerimi satışa çıkardığını gördüm. Çok şaşırdım. çünkü ödünç verdiğimi söylemiştim. Ama bunca zaman geri istemedim diye temelli verdiğimi düşünmüş olabilir. Benim maddi durumum ona göre iyi ama ben de karun değilim sonuçta. Şimdi almaya kalksam bir ton para. Yalan yok satışa koymasına bozuldum. Sizce bundan ona bahsetmeli miyim? Nasıl söylenmeli? Direk ben sana onları ödünç vermiştim diyebilirim elbette ama ihtiyacı vardı da koydu , boşver ses etme nasılsa ihtiyacın yok diye de düşünüyorum bazen. Siz ne dersiniz ?
Bence söylemelisiniz. Hiç hoş değil.

yalan yok ben de kendimi salak gibi hissettim kıyafetleri dolapta görünce. kaldı ki bu arkadaşım evet maddi sıkıntıları olan biri ama sırf kocası yüzünden bunları yaşıyor. babasının durumu benden de iyi. ben de kiradayım, verdiğimi gözüm görmeyecek durumda değilim her şey ateş pahası olmuşken ama gene de demek ihtiyacı var da koymuş hiç konusunu açmasam mı diye düşünmedim değil.
Ben de çok bozulurdum ki yapılacak şey değil bir başkasından alınan kıyafetin satılması. Çok ihtiyacı varsa gelip borç isteyebilir ama bu yaptığı etik değil 😮

Bir mazeretle geri isteyin ya da ilk önce ağzını arayın bakalım hani ödünç vermiştim x bluzun düğmeleri var mıydı ya gibisinden bakalım ne diyecek de ona göre davranırsınız.

Ya çok minnoşsunuz valla. Madem durumu o kadar kötü neden 2 cocuk? Neye güveniyorsa ona güvenmeye devam etsin. Siz hemen ss alın, sonra da isteyin. Ss alın ki size ben başkasına verdim ya da yırtıldı derse ss atar ister tekmeyi basarsınız
Mantikli .ilk arkdsm hamile diyin isteyin. Afedersiniz ama ettigi çakallık baskasinin kiyafetini satmak nedir yahu .sonrada deyin çakallll yakalanmayacaginimi sandinnn çakalllll😂😂😂

Ben de arkadaşlara katılıyorum. Kuzenlerinizi belki tanıyordur bilemiyorum ama bir arkadaş hamile , durumları biraz sıkışık aklıma sendekiler geldi deyin . İsteyin . Ben de eskiden isteyemiyordum ve çok para verdiğim plastik saklama kaplarım gidiyordu . Şimdi misafirliğe bir şey götürdüysem çıkmadan istiyorum geri

Bir yakınının hamile olduğunu daha önce ödünç verdiğim kıyafetleri alabilir miyim ona vereceğim de. Ödünç demişsiniz her en olursa olsun satmaya kalkması ayıp bir şey.

evet kızlar az önce sesli mesaj attım. canım bir arkadaşım hamile, kıyafetleri ona ödünç vereceğim. sen toparla kıyafetleri, ben sana geldiğimde alırım dedim. bu hafta içi görüşecektik. bakalım ne diyecek.
Bize de haber verin lütfen ben de çok merak ettim 🙈

orası zaten ayrı mevzu. varlık içinde yokluk yaşıyor kendini garip bir duruma soktu. kendisine de söylüyorum hep. evet ss alacağım. dolapta gördüğümü hiç söylemeden direk bir arkadaşıma ödünç vereceğim diye isteyeceğim bakalım ne diyecek.
muhakkak yapın bunu kimse kimseyi salak yerine de koymasın
çektiği çileyi de bile isteye çekiyor madem acımaya üzülmeye gerek yok

bize de lütfen sonucu yazın

Bence de bir tanıdığınızın hamile olduğunu söyleyerek geri isteyin. Yalnız her ihtimale karşı ekran fotosu almayı unutmayın. Çünkü bu tarz konularda insanlar dediğini demedim beni yanlış anladın deyip savunmaya geçebilir.

Ay ben de asiri merak ettim. Yuzsuz ya. Bana arkadasim kanguru ginderdi iki tane, hic kullanmadim geri yolladim.

Esimin kuzeni hamile su an, onun da kizi olacak, bendekiler yepyeni ona odunc vericem bebek esyalarini. Kvye de dedim, geri almak kosuluyla veriyorum diye.

kime hangi eşyamı giysimi verdiysem, mutlaka kazığını yemişimdir. şimdi yemin ettim, mezardan anam kalkıp gelse vermem diye, en azından sözümü bozamıyorum vermiyorum.
ben olsam hiç gerekçe aramam. madem ikinizin de hesabı var ve çekinmeden satışa koyuyor. dolapta satarken gördüm, ben sana ödünç vermiştim unuttun galiba, toparla hepsini alıcam derim. ben satmayı bilmiyor muyum.
mesaj atmışsınız, cevap verdi mi? bize de yazın.

X